Jigeum Uri Hakgyoneun

• Južná Kórea 지금 우리 학교는 (viac)

Na střední škole se začne šířit nebezpečný vir a studenti se musí probojovat ven, aby se nenakazili a nestali se z nich zombíci. (Netflix)

Thalin

I dlouho po shlédnutí si nejsem jistá, jestli se mi to vlastně líbilo nebo ne. Zpracování rozhodně ano. Postavy ale ne. A to je vcelku problém. Člověk by si v seriálu měl nějakou oblíbit, fandit jí nebo ji nesnášet za to, jak skvělý je zmetek. Tady jsem ale ani u jedné smrti dotyčnou postavu nelitovala a u mnoha hlavních jsem si vyloženě přála, aby už sakra chcípli a já nemusela poslouchat jejich ječení. Hystericky na sebe řvát a rvát si vzájemně svetry s větou "Chceš umřít?" je snad nějaká jejich tradice. Nic neumí řešit v klidu a jen po sobě štěkají, až jim člověk přeje pomalou a hlavně tichou smrt. Kdyby aspoň ti "zlí" za něco stáli, ale pro děj byli zbyteční, když pominu jejich záhadnou nesmrtelnost. A vývoj viru tam byl vlastně k čemu? Přišlo mi, že to nakousli, ale nijak nevyřešili, takže to vlastně bylo fuk, ()

Pacas

Poslouchat to v originále je docela peklo ale už sem pár korejských filmů viděl tak si pomalu zvykám. Opět je tam vidět nenší "vykrádačka" zombíků ze Světové války Z jako zde ale zombáci jsou docela dobrý. Mají trochec bordel ve střihu a moc nechápu že je to ani netrklo když je to do očí bijící. Esli nás ale bude Jižní Korea zásobovat skvosty jako je např. tato šílenost tak budu velice spokejný. ()

Grond

Po úžasnym Království zombie (seriál) (2019) teda veliké zklamání a musim říct, že to hlavně kvůli postavám. U takový půlky mi přijde, že by měla být spíš v psychiatrický léčebně než ve škole, protože takovej počet nemorálních a hlavně zbytečnejch rozhodnutí u tolika postav (jednoho blázna bych ještě pochopil) mi fakt přijde těžko uvěřitelnej.  drop v ep.7 ()

BigJohn02

Korejci neznají míru - už při sledování první epizody jsem si říkal, dobrý, ale jak to chtějí natáhnout na DVANÁCT hodin? Nakonec to řešili přesuny z místnosti do místnosti (s nějakou tou ztrátou), kde se opakovalo prakticky totéž. Korejci si navíc zvykli natahovat své seriály jejich oblíbeným EST (emotional stop-time), kdy zatímco všichni utíkají nebo probíhá brutální řežba kamera najednou sjede na slzící obličej teenagera a na pět minut se kolem všechno zastaví a my sledujeme jeho vnitřní boj... Ale i přes tyto výhrady to celkově nebylo zlé. Co mě nejdřív překvapilo, bylo, že virus "probudil" mozek a vytvořil "polozombie" zrovna z největšího hovada z celé školy - ale ono je to nakonec logické: čím prázdnější lebka, tím víc volného prostoru pro jeho řádění. ()

VladoCZ

Musím říct.. dobré. Pro fanoušky žánru velmi dobře stravitelný kousek, jehož asi největší nevýhodu považuju délku a tím ke konci dost hluchých míst. Začátek byl neustálá akční stylová smrtící jízda, což na konci trochu začalo ztrácet dech. Co jsem naopak nečekal a na konci ocenil, že jsem se s postavami díky jejich rozdílným charakterům nakonec dost sžil. Váhám mezi 3 a 4* ale fakt to bylo zbytečně utahané, zůstanu u lepší 3. ()

teekanee

Ale jo, já se bavil. Ze začátku mi všechny postavy přišly extrémně plochý a nezajímavý a táhla mě hlavně samotná akce, ale to se postupem času změnilo a tak od šestýho dílu jsem postavám docela propad. Dost bych vyzdvihl zombíky, který tu jsou fakt moc pěkně namaskovaný a jejich pohyby a klikání je dobrá kombinace The last of us a Train to Busan. Seriál má dvě chybičky. Jedním je o krapet delší stopáž, než by bylo bývalo třeba. Takovejch deset dílu po 45 minutách by bylo ideálních. Druhý chybička je občasné velmi nelogické chování postav. Zejména jedna smrt je fakt naprosto idiotská a dost výslednej dojem kazí. 82% ()

K4sum1

Spojte The Walking Dead s Game of Thrones a asi tak si mohou být jisté postavy tohoto seriálu, že to není právě jejich poslední díl. Oblíbené postavy: Nam-ra, Cheong-San, Su-Hyeok. ()

S_E_D_L_I

Ačkoli mám korejské výtvory rád, tak tohle byla kolosální sračka ještě většího kalibru, než byl Train to Busan 2. Parta vypatlaných středoškoláků, kteří mají v hlavě místo mozku instantní nudle a dělají ze špatného rozhodnutí ještě horší. Bohužel i herecký výkon hodný DiCapria nezachrání seriál, kde je napsaný scénář jak od člověka s pokročilou dysfunkcí mozku. Herecké výkony - 7/10 Scénář - ?? ()

Martyrium

Celkom podarená kórejská pecka. Prvá a paradoxne aj posledná epizóda, boli jednoznačne z toho najhoršieho, čo som za poslednú dobu videl. So všetkým ostatným som však bol nad mieru spokojný a nenudil som sa. Zo začiatku veľmi nesympatické postavy, boli ku koncu charakterovo veľmi dobre vybudované a človek (aj zombici) si k nim dokáže nájsť cestu. Rušivé však boli viaceré nelogické akcie postáv, až sa miestami za hlavu chytáte. Akcia však funguje na výbornú a je to cele oooooooooooomnoho zábavnejšie ako pozerský a nezaujímavý Army of the Dead. V poslednej časti tomu však bohužiaľ došla šťava a úprimne, ak sa schyľuje k druhej sérii, tak za mňa radšej nie. ()

oleg121

80%. Veľmi príjemné prekvapenie, ktoré mi vyložene sadlo. Áno, dalo by sa tvrdiť, že tento počin v rámci žánru neprináša nič nové a viac-menej sa drží v medziach žánrového klišé, pracuje s nimi však tak dobre, pútavo a dokáže vyvolať tak silné emócie, že je to možné seriálu odpustiť. Práca s postavami a to, ako divákovi na nich postupne začne záležať, je najväčší klad tejto série. A je jedno, že ku koncu seriálu začne dochádzať dych. ()

CreepyJoe odpad!

Existují civilizace, které by se měli držet svého osvědčeného "kopyta", tak například vytvářet falzifikáty značkového zboží, levné elektroniky apod., ale rozhodně by měli rezignovat na jakoukoliv snahu točit zombie filmy podle západního střihu, neuvěřitelná ubožárna, klasicky přepálená ještě ubožejším patosem. Strašně hloupá kravina. ()

simco

Jigeum Uri Hakgyoneun bola pre mňa jedna obrovská tragédia a hneď vám aj poviem prečo. Absolútne primitívny námet, neskutočne zlý herecký výkon, oničom soundtrack, slabý príbeh, žiadny character development a neskutočne tupé a nesympatické postavy. V tomto seriáli bolo asi najviac klišé prvkov čo som za poslednú dobu niekde mohol vidieť. Seriál sa rozbiehal neskutočne pomaly a niekedy som aj zabudol že pozerám seriál so zombie tématikou kvôli neskutočne zbytočným a naťahovaným scénam. Čo sa týka hereckého výkonu tak asi aj samotní herci zabudli že sa nachádzajú uprostred zombie apokalypsy a počas toho ako im zaživa boli odtrhávané kusy mäsa z tela nebol od nich počuť ani jeden náznak bolesti. Veľmi veľa "do it for the plot" prvkov ako napríklad - túto postavu si teraz nemôžeme dovoliť zabiť lebo "for the plot" a aj keď sa na niekoho vrhlo 10 zombie bez problemov sa cez ne proste pretlačil/prebil/prešprintoval, čo by v reálnej situácii asi ťažko niekto prežil, no potom zároveň - túto postavu teraz zabijeme lebo "do it for the plot" aj keď bolo k dispozícii milión spôsobov ako tomu predísť. Čo sa týka postáv tak to bola jedná veľká katastrofa. Týpka dostane od trénera zjeba že je najslabšia lukostrelkyňa z tímu no potom trafia každý jeden šíp zombiekom do hlavy bez toho aby raz minula, z ďalšieho týpka tvorci spravili nesmrteľného terminátora lebo ako už isto všetci viete "for the plot" a sledovať súboje postáv so zombies bola kategória sama o sebe, za 12 epizód sa nenaučili efektívne zabiť zombies a teraz fakt neviem či je v Kórei tak zanedbané školstvo alebo sme mali len to šťastie že sme natrafili na bandu neskutočne debilných študentov. Na to že som veľmi sentimentálny človek tak som počas celého seriálu nemal jedinú emočnú chvíľku a s žiadnou postavou som ani raz nesúcitil. Ale mohli si asi zato sami keď im pred očami jedli kamarátov a oni sa tvárili ako keby nič. Čo sa týka zombies tak to bolo tiež pekne odveci keď preferovali sledovať svetlicu keď bolo meter od nich čerstvé ľudské mäsko. Ku koncu seriál nedokázal doručiť ani kvalitný cliffhanger. Jediné malé plus ktoré môžem spomenúť je že narozdiel od iných zombie filmov a seriálov mal tento ako jeden z mála vysvetlený pôvod vírusu, ako vznikol a prečo. Inak je seriál podľa môjho úprimného názoru jeden veľký prepadák, asi ta najhoršia zombie vec čo som kedy videl. Ak máte radi zombie tématiku, tomuto sa oblúkom vyhnite, ušetríte si 12 hodín života. ()

chemik11

Perfektní seriál! Má to akci, má to tempo, napětí, zvraty, emoce, perfektní! A sice by to tu někteří zkrátili, já bych tento seriál naopak klidně prodloužil :D Nechápu, proč byste to zkracovali. Tak je to seriál, ten by měl být delší. Si příště nepouštějte seriál, když nemáte rádi seriály. Nikdo přeci neříká, abyste to zkoukli najednou. My si to doma rozdělili rovnoměrně na celý víkend a byli jsme spokojeni. Při kratší délce by se zas člověk tak dobře nemohl sžít s postavami. A navíc nevím, co byste vymazali za scény. Já se tedy nenudil ani vteřinu. Někdy i humorné situace, třeba když se jeden z vedlejších hrdinů přiřítil s autobusem nebo jiná spadla s motorkou. Sledujeme několik skupin postav a jejich boj, takže to není jen o jedné linii. Za mě naprostá spokojennost. ()

dominic_joel

...môj zápis č.3: Ako milovník zombie filmov a seriálov (teoreticky stačí ľubovolná apokalypsa, zombie sú bonus) som si tento matroš sakra užil! Poslendá epizóda už bola slabá, ale inak seriál hodnotím pozitívne = a sám pred sebou dúfam, že z dôvodu, že ozaj svoje kvalitý má (a nie z dôvodu, že podobných dobrých výstupov je málo - máme to nové hrozné Last of Us, moje milované Walking dead - milované aspoň než došiel Negan, a potom... no už ku kvalitnej bande mrtvákov má asi žiaľ najbližie Game of Thrones...).  Seriál má správne sympatické aj nesympatické postavy a takmer všetky sú teenegari, čo som doteraz bral ako prekliatie, nakoľko snáď každý film s mladým obsadením sa (či už to tvorcovia chcú alebo nechcú) zmení na krávovinu sledujúcu adolescentov, ktorý sú na tento svet príliš rozmazlený a tak sledujeme ich srdcové záležitosti a náladoosť. No a All of Us are Dead je krásnou výnimkou, nakoľko tu problémy dospievajúcich ľudí sledujeme, máme z postáv krásny pocit, že v danej situácií veľmí rýchlo museli (istým spôsobom) vyrásť. Super atmosféra, akcia, nápady,... Kedy už bude druhá sezóna?! ()

VojtaHradec

All of Us Are Dead 1. serie= seriál má zajímavý příběh zajímavé postavy a nejvíce dobré byly scény kde třeba odehnali zombie pomocí zvuku to bylo velmi napínavé a taky tomu seriálu dodávalo šmrnc když se postavy museli vypořádat ze smrtí svých blízkých a taky když bojovali z imuním šikanátorem. ()