Vražedná jazda

• Česko Jízda smrti (viac)

Matt Turner s tvárou Liama Neesona je úspešný americký bankár, ktorý buduje svoju kariéru v Berlíne a snaží sa zladiť náročnú prácu s rodinným životom. Veľmi sa mu to však nedarí. No práve dnes sľúbil manželke, že aspoň odvezie deti do školy. Počas cesty autom po rannom Berlíne mu zazvoní telefón a záhadný neznámy mu oznámi, že pod jeho sedadlom je bomba, ktorá vybuchne hneď, ako sa niekto pokúsi vystúpiť z auta. Ak rýchlo nevykoná požadované úlohy, on aj jeho deti vyletia do vzduchu. Ako dôkaz mu volajúci predvedie niekoľko výbuchov, ktorých obeťami sa stanú nevinní ľudia. Uväznený vo svojom aute a v plnej rýchlosti sa Matt vydáva na zbesilú jazdu mestom, počas ktorej musí plniť čoraz šialenejšie a nebezpečnejšie pokyny. Čoskoro má navyše v pätách políciu. Sám proti všetkým, proti času a proti tikajúcej bombe sa snaží zachrániť svoje deti a zistiť, kto s ním rozohral túto smrtiacu hru. Jediná cesta k vykúpeniu a odplate je tá na plný plyn... (Bontonfilm SK)

JohnSmith

Tak tohle byl asi nejhorší Neesonuv film ever. Zcela bez nápadů a totálně průhledné. K tomu opravdu příšerně napsaná i zahraná agentka Europolu. O režii radši nemluvit. ()

m.a.t.o.

Nimród Antal uvádza: Liama Neesona v predraženej reklame na Mercedes. Hoci som nevidel španielsky originál, ani nemecký či dokonca kórejský remake, i tak mi Retribution pripadal ako film, ktorého každú scénu som už videl niekde inde. Preto mi napínavá nepripadala byť ani jedna jediná sekunda. Iste, Liam si tu odohrá svoj štandard a ku cti mu slúži, že to celé nemá v paži ako niektorí jeho kolegovia. Nad jeho dvojhviezdičkový štandard z posledných rokov to však nevydalo ani tentoraz. 40 % ()

blackkocour odpad!

96 minut: Utrpení, nebo Nebezpečná Lajna Nýsnů 3: K posrání, Telefonní kadibudka ryloudit.. ano, název filmu by šlo zkomolit na tisíc a jeden způsob, a pořád by to mělo větší kreativnější dopad, než tohle. Liam Neeson dostal neprávem nálepku béčkové slaniny, co už hraje jen v hovězích sračkách, a jako rozbitá žehlička nevyžehlí už bůhvijaké plátno svým hereckým nadáním, nebo charmem, po kterém slehl popel a pytel kostí, protože se z něho stal fotr od rodiny, nebo děda Lubin. Scenáristi nepíšou postavu, kterou by mohl hrát každý ňouma, ale už jen přímo na tělo Liamovi, aby se dinosauří vykopávka zdaleka tak nenamáhala na role jako Rob Roy, Padavan nebo Godgeye de Ibalgina. Ne fakt, pusťte si minimálně tri filmy za posledních pět let, ve které se lajna nýsnů načichala smradu domova důchodců, a uvidíte že jsou jak přes kopírák. I díky tomu se mi zprotivil Nikolka Klecová, ale ne dělám si zadel. No ne, katastrofa v žádném omylu si to nezaslouží vyzdvihnout něco pozitivního. Film je hloupý, chce dělat z diváka debila a věřit tomu, že nějaký čidlo nebo kontrolovač pohybu nechá vybouchnout celé vozidlo, i když se z auta během toho několikrát vystoupilo. Kurva, já už začínám hledat filmovou logiku, ale vy taktéž vidíte toho leprikóna a bandu trpaslíků na mém monitoru, že? ()

jefff

Čekal jsem to lepší i horší. Lepší po přečtení anotace a horší po přečtení recenzí. Nakonec je to docela fajn žánrovka, která si nehraje na nějaké vysoké umění. Já byl napnutý a mrzelo mě snad jen málo silných scén. Je to víceméně celé o Neesonovi, zbytek je jen komparz, ale snaží se. Antal je zručný režisér, i když žádný koumák a odvádí naprostý standard. Průměr průměrů. ()

Koda

Vůbec se nebudu ohlížet na to, jestli to má tolik a kolík procent. Mě se to prostě líbilo. Je neuvěřitelné, že další film mě dokázal nadchnout natolik. Film má zajímavý, poutavý děj, napínavý a upřímně mě i dost překvapil. Celou dobu jsem fandil rodině, jestli zvládne vyváznout bez jakékoliv smrti. Musím říct, že tento měsíc je nejlepším měsícem blockbusterů. ()

kenkaku

22 minuta a už to je tady. Podle řečí do telefonu o stabilní zátěži bylo jasné, že je buď scénář shit, nebo ohledně zadních sedadel lže. Takže mi bylo jasné, že mě čeká další hodina utrpení. A bohužel jsem se nepletl. Je to otravné, utahané a hloupé. ()

sedm.1

Tak co si budeme namlouvat, od dua Antal, Neeson se nedala očekávat žádná pecka, což se jen potvrdilo, na druhou stranu by ale zas nebylo úplně fér celé toto béčko nějak přehnaně shazovat, jelikož třeba v porovnání s filmy, co produkují bývalé akční hvězdy typu Willise, Lundgrena, van Damma, či dalších, o takovém Seagalovi ani nemluvě, tak Neeson se oproti nim pohybuje pořád v sakra nadstandardních snímcích, které mají co nabídnout, a tak když to vezmu z tohoto úhlu pohledu, tak to fakt zas až tak mizerná podívaná není. Má to totiž po celou dobu fakt svižný spád, nevypadá to vůbec lacině, zpracované to je též na adekvátní profesionální úrovni, minimálně první polovina nabízí i docela překvapivé množství skutečně napínavých scén a divák je po většinu času i poměrně slušně držen v napětí, v co se to celé vlastně vyvine. Bohužel, ona pointa se ovšem pak vůbec nepovedla, a navíc k tomu byla od jednoho momentu, který přišel zhruba kolem šedesáté minuty, už i lehce předvídatelná, a ani již cesta k onomu odhalení nepůsobila tak povedeně, jako řekněme celá ta první hodinka. Co se jinak týče obsazení, především tedy posádky auta, která zabírala většinu stopáže, tak to se určitě povedlo, obě děti jsou sympatické a přirozené, no a samotný Liam svou roli též zvládl v přesvědčivém duchu, a je především  dobře, že pochopil, že v jednasedmdesáti letech by mu nějaký akční eskapády už asi nikdo moc nevěřil, a tak to řízení auta je tak akorát. Za mě se tak jedná ve výsledku o poměrně solidní žánrové béčko, které tedy rozhodně neurazí, a i když to tvůrci u mě nakonec nevytáhli ani na ten průměr, tak to bylo fakt jen o prsa japonské školačky. ()

Autenticita

Neměla jsem žádná velká očekávání, takže nejsem nijak zklamaná. Já totiž moc akční filmy nemusím, a tento až tak moc akční není - spíš taková konverzačka s poněkud slabšími dialogy, ale divák nemá v akčním filmu očekávat nejaká moudra. Kamera, hudba, všecko přesné - jako v reklamě. Jako v devadesátiminutové reklamě na Meďoury 😉 ()

666Carnage

Předvídatelná nuda, se zestárlým Neesonem. Hraje svoji klasiku a kdo je zmetek odhadnete v prvních 10 minutách. Vlastně ani ten konec za nic nestál. 40% ()

iXtr3m3

Veru čakal som horší film, ako som nakoniec dostal. Určite lepšie ako Memory, je vidieť, že toto bolo mierené pre kiná. Slušné technické spracovanie, slušná akcia, samozrejme nelogické správanie sa záporáka na konci, ale to sa musí odpustiť. Liam Neeson v lepšej forme. ()

klukluka odpad!

Liama Neesona nechápu..? Bejt áčkovej herec a zakopat se v béčkovejch filmech, který jsou jeden jako druhej a liší se jen prostředím a tím, že jsou postupně horší a horší…jakej to pro něj má smysl? Prachy by přece vydělal, i kdyby točil pro změnu něco rozumnýho. To je fakt tak potřebnej? Já se stydím i za to, že jsem na to koukal. Natož, kdybych měl být pod něčím podobným podepsanej. ()

Wally

L. Neeson se dostal ve své kariéře do bodu, kdy stejně jako ve své době B.Willis bere už jakoukoliv roli a svou vydobytou slávu pohřbívá v německé, rumunské a jiné pochybné produkci a na sklonku kariéry se objevuje v těchto sranděrách... Tohle bylo hodně jednoduché a hloupé... Koukal jsem s českým dabingem a bohužel musím konstatovat, že jako Liam nedokázal odhadnout, kdy včas opustit role akčních hrdinů, tak stejně Pavel Soukup nedokázal včas odejít do dabingového důchodu a jeho již starý a unavený hlas film také shazuje... ()

bobstock

Vzhledem k sedmému křížku na čele mistra Neesona mu přeji pohodlně vydělané peníze v křesle německého fára. Mě jako diváka už tahle pitomost bavila o poznání méně. 30% ()

TORTERAjirka

Já si asi dokážu představit, že by akční scény v autech v tomto  "filmu" mohly fungovat jako 5 minutová akční scéna do jiného filmu s konceptem bomby v autě. To je totiž asi vše co je na tomhle filmu je zajímavé. Scénář neexistující, plný klišé, nulový rozvoj postav jejichž reakce jsou buď naprosto nerealistické, nelogické nebo přinejmenším hloupé. Akce je ve filmu úplné minimum naopak je zde mnoho scén, kde se vlastně neděje vůbec nic. Není zde prostě nic nového. ()

warrenur

Dalsia "Neeson-ovka". Pocit naliehavosti vie Liam vytvorit uz len svojim hlasom a mimikou, ale aby to nebolo malo, pridate k nemu parik neposlusnych nastrocnych deti. To vsak funguje asi len prvu polovicu filmu. Zial, klise s dobromyselnou berlinskou sefkou operacii a kvantom casu na "zasieranie sa" je tak naivne a hlupe,...chjo. Co bolo horsie, bola konfrontacia v aute v zavere, ktora bola scenaristicky nelogicka, hlupa a dlha, ze by ich taky sikovni berlinski vysetrovatelia do par minut znovu nasli. Tvorcovia tymto doslava pokladaju svojho divaka za blbca. Mohlo to byt aspon priemerne zabavne B-cko. V abecede to vsak dotiahli asi po "D". Neodporucam. ()

dannyyy

Kopírka originálu může být fajn, ale kopírka kopírek, tak to už je moc. Jediné plus této kopírky kopírek je samotný Liam Neeson, který je snad pro tyhle thrillerovské filmy (země, voda, vzduch) stvořený. ()

Kingjiri

Předchozí verze tohohle filmu jsem neviděl, ale dovedu si představit, že byly minimálně líp natočený. Retribution totiž vizuálně často připomíná spíš průměrnej TV film než vážně míněnej celovečerák. Příběh je takovym standardem žánru, kdy hlavní hrdina musí plnit různý úkoly, jinak ho protivník vyhodí do povětří. Liam Neeson si jede svoje a i když mě v poslední době ve svejch rolích vysloužilejch policajtů nebo agentů začíná trochu nudit, tentokrát aspoň hrál "člověka z lidu", takže mě zase bavil. Škoda, že se skromnější rozpočet (20 mega) projevil ve slabšim vizuálu i castingu (s výjimkou Neesona), jinak mohla vzniknout sympatická žánrovka, dvě hodně silný hvězdy. ()