Riaditeľ bankovej pobočky Carlos (Luis Tosar), u ktorého sú banka a klienti vždy na prvom mieste pred vlastnou rodinou, musí jedného rána zrušiť plány a unáhlene prísť do budovy banky, aby pomohol zabrániť úniku informácií, ktoré by ohrozili existenciu celej spoločnosti. Avšak po tom, ako so svojimi deťmi nasadne do automobilu, netuší, že opustiť ho bude takmer nemožné. Musel by totiž splniť požiadavky vydierača, ktorý mu po telefóne zanedlho oznámi, že pod sedadlami je umiestnená dômyselne vyrobená bomba ovládaná na diaľku. Carlosovi sa počas telefonovania s neznámym mužom pred očami zrazu začne meniť život a začína sa dozvedať i trpkú pravdu o sebe samom. Na to, aby sa mu podarilo zachrániť seba a svojich najbližších, však bude musieť v tejto vyhranenej hre s časom zachovať rozvahu a chladnú hlavu. (sochoking)

Chrustyn

Kombinace Telefonní budky a nebezpečné rychlosti ve španělském trhilleru, který dokáže překvapit. Jedná se o film, který si vystačí s minimem (tentokrát osobní automobil) a ze začátku to vůbec nevadí. Film má překvapivě svižný úvod, aby pak v druhé třetině zbytečně zpomalil a zaměřil se na postavy, které bohužel nejsou natolik zajímavé, aby se o ně divák bál. Závěr už opět trochu zrychlí, ale výsledkem je "pouze" slušný průměr. ()

Vančura

Dva roky po filmu Noční jízda je zde další film, ve kterém si hlavní roli zahrálo BMW X5. Respektive ač je El desconocido natočeno později, objevuje se zde paradoxně starší BMX X5 první generace (E53) - ve zmíněné Noční jízdě jezdí Tom Hardy v BMW X5 druhé generace (E 70). Ačkoli i zde má velkou důležitost časová tíseň a stresující telefonáty za jízdy, El desconocido není tak klaustrofobní jako Noční jízda - objevují se zde i další postavy (které nejsou pouze hlasy v telefonu) a děj se neodehrává jen v autě. Sice mi tam ne úplně všechno sedlo (v ději občas zaskřípe logika chování postav a bohužel nechybí ani některá otravná žánrová klišé), ale jako celek se mi film hodně líbil a bavil mě od začátku do konce - napínavý je až k nesnesení a těch 102 minut uteče jako voda. Je to díky kvalitnímu scénáři a skvělému obsazení - pokud stejně jako já patříte k té nepočetné partičce českých diváků, kteří si oblíbili herectví Luise Tosara, pak je tento film sázka na jistotu - ten španělský borec je zde skvělý jako vždy. Stejně tak všem fandům současné španělské kinematografie lze tento výborný thriller jen doporučit. ()

Lukoboss

Film na principu dnes už legendární Telefonní budky tentokrát o tom, jak tatínek s dětma nasedne do auta plnýho výbušnin a musí se řídit pokynama vyděrače na telefonu. Ono to nezní zase tak blbě, ale to provedení by rozhodně muselo být jiný. Časem se vyrojí tolik nesmyslů, že by si divák mohl i hlavu ukroutit. Přijde mně, že bylo časem dost možností vyděrače chytnout/sejmout atd., ale ne, to by asi bylo málo napínavý. Pak nechápu přemýšlení dcery, která z absolutní nenávisti vůči otci přejde na opačnej břeh a najednou je schopná za něj snad položit život. Uf... A pak jsem ještě nepobral jednu věc. Tím autem jezdili fakt dlouho přes celý město, sem a tam.. a několikrát vyděrač do telefonu řekne, že je vidí. Tak buď má teleport, anebo nevím, jak se mu to dařilo. No nic, nebudu si tím lámat hlavu. Není to úplnej propadák, ale chtělo by to trochu ohoblovat hrany. ()

Wacoslav1

Tady v tomhle případě asi platí, že hodně záleží na tom kterou z verzí tohohle filmu uvidíte jako první. Já začal s Americkou ve chvíli kdy jsem ani nevěděl, že nějaký další existují a tenhle originál jsem viděl až po tom. Možná, že kdyby tomu bylo naopak, tak by moje hodnocení bylo přesně obrácený, protože se opravdu v mnoha scénách jedná až na malé obměny o dva totožné filmy. Tady možná tu hvězdu ubírá pro mě neznámý a ne moc sympatický představitel hlavní role, ale zase drajv a filmařskou kvalitu to má takže za 65% ()

Morholt

Otec, dvě děti, auto a bomba pod sedadly, díky které nesmí nikdo auto opustit, dokud nebude na účtě vyděrače určitý obnos.Něco mezi Noční jízdou, Nebezpečnou rychlostí a Telefonní budkou a je to dobré, ačkoliv bych dal přednost kapánek kratší stopáži, která by dala ději větší spád, byť ani při tom stávajícím nebyl čas na výraznější nudu. Postavit to herecky na Tosarovi byla sázka na jistotu, potěšili i ostatní herci a díky těm všem člověk občas mohl zapomenout na logické fauly. Španělsko nezklamalo. 75% ()

• Filmovalo sa na severozápade Španielska, v druhom najväčšom galícijskom meste A Coruña. (MikaelSVK)

Liam Neeson zpátky v akci

Liam Neeson zpátky v akci

18.11.2020

Přestože herec Liam Neeson (96 hodin, Mezi náhrobními kameny) pár let nazpátek tvrdil, že už má akčních rolí dost, příliš jiných nabídek mu nejspíš nechodí. Herec se totiž nadále objevuje v… (viac)