Stará legenda o Johannovi Faustovi ožívá ve chvíli, kdy je propuštěn z temnot a po několika stoletích strávených v pekelném vyhnanství rozpoutá noc hrůzy, na kterou Praha dlouho nezapomene. Obětí a mrtvol přibývá. Johann si za pomocí upírů, zombíků a mutantů pokouší podmanit celé město. Zastavit se ho pokusí až jeho bývalá milá Markéta, která ho před staletími do temnot zahnala. Do příběhu zasáhne nečekaně i další člen rodiny Faustů, o kterém si všichni mysleli, že je dávno mrtvý… (Bontonfilm)

blackkocour

Tak helek, občasný béčka neuškodí, právě naopak je zulíbám, a někdy taky ty éčka a péčka, nu ale klasiky typu Nexus, Chooking Hazard, Příběhy ze života Alžběty, kněžny Čachtické nikdy bránicí nepotrpí, ale ruku na varle, hlavně aby ty srágory byly aspoň trochu vtipné. Oceňuji každý pokus, ať už dobrý nebo špatný, když si český Tonda čapne kameru, a bez známek osobních skillů nebo kvalit točí jen to, co on sám miluje, a Krvavý Johann zrádným příkladem, že tohle kurva nefunguje. Johann aka Termiuhátor se spawne bez šatstva, chce po bezdomáčích kus posraných trenýrek, a jde natupýrovat kurvy, které si zahrála nějaká Kostková, Hřebíčková a jiná Polévková, a Johann se upíchá k smrti, když se do toho ještě připlete Péťa Rychlej. Takže, splňilo to Fausta, kozy jsme viděly, otřesnou režii s hnusnou PP* taktéž (*Produktivní Placemento), a ten Coolák Dolanský nejlépe stejně umí jen pišlat do upoutávek, tak ho tam i nechejme! Faustovo velmi pozdní dopolední meníčko s kousancema od tesáků, a velmi špatných výronů, ale hej, na Poslední výstřik nebo Bastardy to nemá. ()

misstake

Ve stopách tvorby Lucia Fulciho se jako kdyby vydal tento Johann. Gore a nechutné scény tak nějak pospojované beze smyslu. Tady ale je kromě absence příběhu i absence atmosférična. A bohužel to není ani ta komedie. Vždy podporuju takovéto české pokusy, ale toto se bohužel nepovedlo. Ale jen se pánové a dámy snažte dál, další dílko určitě taky rád shlédnu. ()

Adramelech odpad!

O faustovské téma se zajímám už léta a tento film je nejstupidnějším zpracováním dané látky, s jakým jsem se kdy setkal. Loutkohry o Faustovi a ďáblu, jež se kdysi hrávaly na jarmarcích, byly oproti tomuto opusu uměleckými majstrštyky. Ve výkladu učitelky v jedné z počátečních scén filmu se říká, že první Faustův životopis sepsal Goethe. To je nesmysl. První verzi Faustova životopisu vydal roku 1587 frankfurtský tiskař Spiess. V anotaci filmu se uvádí, že Faustova milá Markéta Fausta před staletími zahnala do temnot. Postavu Markéty zapracoval do faustovské legendy až Goethe, ale ani tam Markéta Fausta nikam nezahnala. Naopak Faust ji chtěl osvobodit z vězení, kde čekala na popravu, k níž byla odsouzena za vraždu novorozence. Faust by jí za přispění sil, s nimiž byl ve smluvním vztahu, snadno mohl umožnit útěk, ale ona, důra jedna křesťanská, to odmítla a raději se nechala popravit. Jediný mně známý případ, kdy se Markéta pokusila Fausta někam zahnat, a sice do manželského chomoutu, se nachází ve zpracování faustovské legendy od Nikolause Lenaua. Tam Markéta nemluvně neutratí, nýbrž s miminem v ruce vyhledá Fausta a požaduje, aby splnil povinnosti, jež vůči ní má. Faust jí nabídne peníze, ale ona je odmítne a chce, aby se s ní Faust oženil a staral se o rodinu. Faust byl neohrožený člověk. Nebál se boha ani ďábla, s vrchností uměl vycházet a s různými pitomci z lidu, kteří ho štvali, dokázal pěkně zatočit. V tomto případě však, jat upřímnou hrůzou, vyskočil na koně a ujížděl pryč, přičemž jej Markéta pronásledovala, co jí síly stačily, a přitom mu spílala. Mimochodem, Faustova osoba je uspokojivě historicky doložená (např. v Zimmernské kronice, v dopisech z jeho doby aj.). Prahu Faust nikdy nenavštívil a v tzv. Faustově domě v Praze nikdy nebydlel; to si vymyslel až Alois Jirásek. – Po shlédnutí tohoto mizerného a nekonzistentního filmu doporučuji podívat se pro kontrast na Švankmajerův film Lekce faust. ()

mira007

Český horor, který se nebere moc vážně, koneckonců moc jiného mu nezbývá, protože za tak málo peněz, slabém scénáři a feelingu amatérského filmu by cokoliv jinéhého vypadalo víc než trapně. Můžu ocenit odvahu tvůrců jít do tohoto nečeského žánru a dal bych i víc hvězd, ale nedám za tu reklamu na pražský bordel. ()

Israha

Film, který je bohužel jakžtakž funkční pouze jako černá komedie. Kdyby to bylo celé o tom, jaké kuriózní situace zažívají obyvatelé Prahy na pozadí století starého sporu mezi Faustem a jeho bývalou ženou, asi by Krumpoch a jeho tým udělali lépe. Zájem o centrální dějovou linii a postavy v ní figurující se jim totiž nedaří vzbudit vůbec a o nějaké horrorové, mysteriózní či aspoň splatterové atmosféře se zde taky nedá hovořit. A protože humorných složek není na ploše těch 90 minut stopáže dost (vlastně sranda končí, kdykoliv slezou z plátna Dolanský, Ployhar a Zach...retro spisovná mluva a starosvětské způsoby Holého Fausta v konfrontaci s moderním světem vyplýtvají svůj komediální potenciál po cca dvou scénách), začne vás při sledování v dost negativním slova smyslu mlátit do ksichtu všudypřítomná televiznost. Prostě když točím béčkovou žánrovku, tak se jistá dávka lacinosti toleruje, ale nesmí to být, ku*vafix, tak řídké a z větší části nudné. Proč tam není víc scén jako "mindfuck" (kdo viděl, chápe) a méně těch, kdy Babišová či kdokoliv jiný tupě hledí mimo kameru v nefunkční snaze o mystično? ()

dainio

Já nevím, jak ostatní ale já se dobře bavil. Má to spád, tempo, docela i dost krve, odvážných scén (na české poměry), slušný  hudební doprovod, humor a fajn obsazení - nejlepší jsou ale Zach s Ployharem. Tahle dvojka povyšuje celý film a málem jsem se počůral smíchy z některých hlášek. To se mi u novodobých českých věcí fakt nestává. Velmi podhodnocený počin z důvodu optiky jednoho pohledu. Škoda. Vůbec bych se nebránil pokračování. Žánrovky tu chybí. Tohle určitě ještě někdy zkouknu. ()

nwx

Shlédnuto na Netflixu a já jsem se bavil. Zbytečně dlouhé to sice bylo a ke konci nuda, ale za mě říkám, že autoři mají talent. Film není až tak o ději, jako spíše o atmosféře a ta je na české poměry unikátní. Trochu mi to připomnělo pocity z amerického hororu Charlie Charlie. Hlavně tou kamerou.  Škoda, že Jan Dolanksý se svojí postavou (Mefistofeles) nebyl na scéně déle, dvojka by mohla být o něm a o jeho rošťárnách v ulicích (něco na způsob hororu Leprechaun), pokud tedy někdy někdo natočí pokračování. Mě se ten film prostě líbil a myslím si, že má co nabídnout. Vlastně jsem dlouho neviděl český hororový flick, který by neparodoval sám sebe. Krvavý Johann je jiný, opravdu originální. Škoda, že k němu autoři dodatečně neobjednali profesionální anglický dabing. Dávat dnes něco na Netflix bez anglické zvukové stopy, tomu opravdu nerozumím. Film by si určitě našel diváky i za oceánem. Minimálně technicky je naprosto profesionální a autoři mají talent! Hollywood by si jich mohl všimnout. ()

rublik05

Jsem moc rád, že se u nás objevuje čím dál tím více tvůrců, kteří se snaží do té naší „zaprděné“ české kinematografie přinést i něco jiného, než aby se pořád dokola točily ty stejné trapné romcomy. Krvavý Johann má vcelku fajn námět, nicméně jeho zpracování je velice, opravdu velice diskutabilní. V první řadě mi hrozně vadil ne zrovna promyšlený scénář, příběh mi přišel takový neucelený, rozháraný, navíc je to do očí bijící vykrádačka všech možných podobně laděných projektů. Na efekty moc peněz tvůrcům zřejmě nezbylo, nízký rozpočet se odráží i na kameře a střihu. Film prakticky zachraňují jen a pouze herci, kdy například Jan Dolanský si svou roli vyloženě užívá, pobavili mě Roman Zach a Jiří Ployhar, nejvíc mě ale dostala krutopřísná Věra Janků, ta byla opravdu perfektní. Napadlo mě, že kdyby tuhle roli nabídli třeba takové paní Bohdalové, byla by to podle mě ještě větší pecka. Každopádně Krvavý Johann je další vítanou vlaštovkou, menším závanem svěžího větru, jenž dává naději, že by i u nás mohlo vznikat mnohem více podobných filmů, případně i z jiných žánrů (sci-fi, akční, thriller), jen by to chtělo disponovat mnohem větším rozpočtem a dát si více záležet na scénáři. Cením ale snahu o určitou originalitu. 2/10. ()

Rayen1

Predpremiera na Comic Conu. Tenhle film byl tak debilní, až byl dokonalej. Takovej ten film ala Nick Cage, kdy na ten film jdete s tím, že to bude strašná kravovina, ale bavíte se od začátku do konce. Nejvíc to táhla dvojka Zach-Ployhar, tahle dvojka prostě neměla jedinou chybu, Tarantino vibes z toho prostě kapalo jak z mastný houbičky na nádobí, kterou jsi zrovna umyl pekáč s vejpekem od kuřete. Celej film jsem se těšil, co tahle dvojka vytáhne za stupidne dokonalej gag. Zbytek filmu byl tak strašně absurdní, a fakt sympatický mi na tom všem bylo to, že to tvůrci věděj, že točí kravovinu, a pracuju s tím. Jen na plnej počet hvězd by to chtělo příště s tím pracovat trochu víc a líp. 52% si tenhle film fakt nezaslouží, je to absolutní genialita v oboru beckovejch hororu. Víc takhle beckovejch filmu, VÍC!!! PS: Standing ovation po konci projekce asi mluvila za vše... UPGRADE: Po tom, co přišel film na Netflix, jsem se na něj, s trochu větším odstupem, kouknul znova. Nadšení z projekce na Comic Conu opadlo a zůstal jen "meh film", kde si cením pokusu, ale úplně mě to znova nechytlo, a musím ze 4 hvězd ubrat na dvě. Sorry, Franto, máš haldu jinejch knih, kterejm by stříbrný plátno slušelo mnohem víc... ()

CrazyMarty

Bohužel je film natočen dost sterilně a místy snad až podprůměrně, což je možná záměr, ale ne omluvitelný. Herečky v hlavních rolích mi přišli dost prkenné a vůbec se mi ani jediná z nich nijak neprodala nebo nepůsobila sympaticky, snad až na místy dobře zvládnuté děsivé výkony Jany Bernáškové. Vlastně jsem byl rád, když na scéně vůbec nebyly. Úhlavní záporák až na příjemný hlas, který se mi zdál místy předabovaný, je nudný a neprokreslený. Jeho motivace jsou asi pochopitelné, jeho schopnosti úctyhodné, ale jinak bych na něj okamžitě zapomněl, kdyby se po něm nejmenoval samotný film. Světlými aspekty snímku je aspoň charismatický Jan Dolanský v roli Mefistofela/ďábla, který si očividně roli užívá a jeho přehnaný výkon bych si dal klidně znovu, nebo duo dvou doktorů (Roman Zach, Jiří Ployhar ml.), kteří se snaží zbavit dvou mrtvol. Je to sice vyloženě jen komediální odlehčující prvek, ale rozhodně povedený, na rozdíl od spousty vážných scén. Tyto výstupy film dost zachraňují, ale jen to prostě nestačí. Ve výsledku jednoduše přiznané klišovité béčko, kde se nejspíš více pobavíte než vyděsíte. Cením alespoň odvahu tvůrců něco netradičního vydat v našich končinách, kde se až na pár výjimek pravidelně točí jen komedie, nudné seriály, kriminálky a pohádky. Doporučení bych dal možná lidem na sešlosti s kupou alkoholu a drog, to by pak možná mohlo stát za to. 2/5 pro Mefista. ()

ratpile

Snažil jsem se to dokoukat 2x, ale tady zřejmě chybí cit pro filmové vypravěčské postupy, což v kombinaci s dojdem, že se natáčelo na "první dobrou", tvoří mix, který bych si užít chtěl, ale u toho to zůstalo. Cením upírské porno herečky, Bernáškovou v prádle, podpultovou Prahu a některé brakové jednotlivosti. Kotleta bez hardcore sexu, hardcore akce, natočený na iPhone. ()

atiratha

Reinkarnace Choking Hazardu bez toho cool soundtracku. Kotletu miluju, ale tomuhle scénáři by totálně slušela stylizace a kamera dvacet let staré Noční hlídky. Má to prostě potenciál na parádní béčko, který ale zůstal nevyužit. Dobrá jednohubka, ale bohužel nic víc, mohla to být kultovní legenda. ()

rigby

Horor s českými herci a mimo hlavní vysílací čas. Musel jsem se hodně smát, až na jednu docela úchylnou sadistickou pasáž celý film vyznívá spíše úsměvně, někdo by mohl použít i výraz trapně. Ani jako parodie to nefunguje, je to prostě nepovedené. ()

Primus tesla

Krvavý Johann volně vychází z legendy o Faustovi. Prostinký příběh, o tom kterak se z vůle Mefistofelovy v současné Praze znovu objeví tragicky zesnulý alchymista doktor Johann Faust, aby si vyřídil účty se svou dávnou láskou Markétou, která ho kdysi uvrhla do zásvětí je poctou nejen upírským béčkovým filmům, ale také Tarrantinovi, více než tragédii z pera Goethova. Diváci by se proto měli spíše připravit na Choking Hazard říznutý absurdním humorem jakoby vystřiženým z Pulp Fiction. Ten funguje na výbornou, především díky vedlejší dějové linii dua lékařů v podání Romana Zacha a Jindřicha Ployhara mladšího. Přestože se oba hrdinové ke krvavému Johannovu řádění dostali jako příslovečný slepý k houslím, jejich eskapády bavily celý sál. Dějová linka o Faustově pomstě Markétě, a příběh jejich dcery, které jsou hlavním obsahem filmu, zase tak zábavná nebyla. Nicméně Marek Holý se pro roli démonického Johana narodil, protože si ji nejen evidentně užívá, ale vyloženě v ní září. Jeho tažení pražskými ulicemi je brutální, krvavé a béčkově zvrhlé. Ovšem především scéna v nočním erotickém klubu připomínající slavný Rodriguezův film Od soumraku do úsvitu byla až zbytečně natažená. Závěrečný souboj s Markétou, který měl být vyvrcholením filmu, působil ve stínu předchozích krvavých orgií trošku jako chudý příbuzný, přestože byl jeho průběh logickým vyústěním zápletky. Lenka Vlasáková se role Markéty zhostila sice překvapivě civilně, ale s profesionalitou sobě vlastní. Dalonaského Mefisto působí svým vystupováním trochu jako Joker křížený s Lokim, ovšem i on je svým způsobem zábavný. Ve vedlejších rolích pak zazářily pornoherečky Antonia Sainz a Brittany Bardot. Na obou dámách bylo vyloženě vidět, jak si role upírských poběhlic užívají. Film se stopáží 90 minut nemá šanci unudit diváka k smrti, přesto má své mouchy. Z kina tedy budete nejspíš odcházet s pocitem, že jste vlastně tuhle Bloody Mary pili z různých sklenic už víckrát, ale tentokrát tam barman toho Worcesteru, Tabasca přidal ve svém nadšení příliš. Ve srovnání s výše zmíněným Choking Hazardem Krvavý Johan přeci jen o pár bodů vede, na českého žánrového Rodrigueze či Tarrantina si ale díky nedotaženému scénáři a ne moc funkčním dialogům budeme muset počkat. ()

Slepejsek odpad!

Ještě teď mi běhá husina po zádech, když pomyslím jakou stupiditu je někdo schopen vypustit do veřejného prostoru. Tohle neobhájí ani amatérismus ani brak... ()

Comic-Con Prague už o víkendu!

Comic-Con Prague už o víkendu!

11.04.2023

Už od pátku do neděle hostí pražské O2 universum svátek nadšenců do filmů, seriálů, komiksů nebo her s primárně sci-fi, fantasy či hororovou tematikou. Comic-Con Prague, vyhlášený český festival… (viac)