Denník odvážneho bojka

• Česko Deník malého poseroutky (viac)

Pre Grega Heffleyho je stredná škola ten najhlúpejší nápad, aký kedy vymysleli. Aby Greg prežil nekonečné utrpenie a dosiahol uznanie a postavenie, ktoré si podľa neho tak veľmi zaslúži, vymyslí nekonečnú sériu schém, ktoré zapisuje do denníka. Avšak život na strednej škole nie je vždy podľa priania a Greg sa bude musieť naučiť niesť dôsledky i zodpovednosti. (Arsenal83)

dokomall_159

Deník malého poseroutky z roku 2021 je takový střed filmu, miluju knížky z Deníku malého poseroutky. Ty scény s bratrem Rodrickem jsou dobré, ale animace je hrozná. Lepší animaci má Luca, ale zpátky k Deníku malého poseroutky. Jediná dobrá předloha je Rodrick, který hraje v kapele, ale nemá dobrý vztah se svým bratrem. Ve dvojici se to ale dobře vyvíjelo. Některé scény tam byly zdlouhavé. 5/10 ()

BOURQUE

Krátka a nie príliš ambiciózna animovaná komédia o známej situácii (predovšetkým vo verzii USA) – dvojica mladých žiakov, mimochodom najlepší priatelia, sa ocitne na strednej škole. Neustále súperenie byť „najviac cool“ osobou na škole samozrejme naruší ich priateľstvo. Nič nečakaného, nič prekvapivého s klasickými schémami charakterov jednotlivých postáv. Jednohubka ako hrom. Osobné hodnotenie: 71% (***) ()

DJ_bart

Středometrážní animák 'Diary of a Wimpy Kid' dle kultovní a mý neméně oblíbený knižní předlohy je naprosto ukázkovej exemplář mý frustrace z 3D animáků a disneyovskýho vykořisťování. Kdyby tvůrci využili kreslenou formu, neměl bych moc co namítat. Hraná verze z roku 2010 je oproti tomu golden záležitost. ()

Lachtaan

Pokud mě někdo náhodou sleduje i na databázi knih (pod stejnou přezdívkou), tak ví, že i ve svých skoro 22 letech stále absolutně ujíždím na dnes již kultovní knižní sérii Deník malého poseroutky, kdy už daleko nepatřím do cílovky, stala se ovšem mým úhlavním guilty pleasure. A přesně proto mé pozornosti nemohl uniknout nápad ji konečně přetavit do té správné animované, nikoli hrané podoby. A třebaže se někomu tahle animace může zdát jednoduchá, ba dokonce místy děsivá, její obsah se perfektně drží své předlohy a já doufám, že v téhle hodinové vyhovující kadenci se k nám přivalí podobná adaptace klidně všech doposud vydaných sequelů. ()

Janega

Hraná verzia Denník slabocha (2010) ma bavila, lebo aj napriek tomu, že sa jedná o detský film, mal v sebe určitý šmrnc, čo aj mňa dospeláka dokázal pobaviť. Tomuto animáku ten šmrnc chýba, a to napriek tomu, že scénky sa opakujú. Možno keby som mal nejakých 8 rokov a bol fanda knihy dal by som vyššie hodnotenie, takto sú to neobjektívne dospelácke 2 hviezdy a aj to by som najradšej znížil za tú tuctovú 3D animáciu. ()

• Na rozdíl od hrané adaptace Angie v tomto filmu neexistuje. Ve filmu se neobjevuje ani Patty, kterou Rowley zmíní pouze jednou. (LUKICKK)
  • První plně animovaný film Deníku malého poseroutky. (LUKICKK)
  • Scéna v traileru ukazuje Grega, jak tlačí obrovskou sněhovou kouli. Tato scéna ve filmu nebyla použita. (LUKICKK)