Školský rok sa skončil. Nesmelý a nepriebojný siedmak Greg Heffley (Zachary Gordon) sa teší na najlepšie leto všetkých čias, ktoré si plánuje užiť pred nástupom do ôsmej triedy. Jediné, po čom túži, je stráviť celé prázdniny hraním videohier a pokúsiť sa o zblíženie so sympatickou Holly. Lenže všetko je zrazu inak. Jeho otec Frank (Steve Zahn) sa totiž rozhodol, že videohry mu doma zakáže a pohrozí, že ho pošle na vojenskú školu, ak neprestane robiť hlúposti. Otec a syn by totiž mali v lete utužovať svoje vzťahy a tráviť viac času spolu ako rodina, napríklad spoločnými výletmi do prírody a kempovaním. Greg musí rýchlo vymyslieť plán, aby nemusel tráviť leto s otcom a utužovanie rodinných vzťahov mu nepokazilo prázdniny. A tak doma predstiera, že pracuje v honosnom spoločenskom country klube, ktorého členmi sú aj vážení Rowleyovci. Povinné kempovanie s otcom mu však na nálade nepridá, a akoby to nestačilo, na scénu prichádza nový štvornohý člen rodiny Heffleyovcov, ktorý robí len samé problémy a poriadne mu komplikuje život. Nuž, vyzerá to, že Gregove prázdniny budú pod psa. Alebo nie? (TV JOJ)

FTP

Na tento film jsem narazil cistou nahodou a podivil jsem se, co dela mezi cervenymi (v dobe zhlednuti 76%). Rekl jsem si, ze za zkousku nic nedam a s ocekavanim obcasneho smichu jsem jej pustil. Za hodinu a pul mi prisla vtipna snad jen scena z lunaparku s kartackem na zuby. Bezduchy a zbytecny film. Vhodny pro publikum u-11. ()

vyfuk

Ten samý případ jako u jedničky. Nemám k tomu co víc dodat. Místo toho, aby se to zhoršovalo, bylo to buď stejný nebo horší. To že ve filmu nebyla Moretz byla chyba, protože ta jediná to se Zahnem držela trochu nad vodou. Jestli se budu někdy koukat na dvojku nebo trojku, může být předem ujištěn jedním: HORŠÍ TO BÝT NEMŮŽE. ()

Ryuuhei

Od minulého dílu taková trochu větší slátanina, ale stále dobré, snad i o velký chlup vtipnější. Co je zajímavé, že se odminula jako jediný změnil pouze Greg a to skoro až k nepoznání (očividně trochu přibral). Zbytek bandy vypadá stále stejně a film se nese v té samé pohodě a ke konci i šílenosti, jako i předešlé díly. No, neřekl bych, že si najdu v této sérii kdy zalíbení. Opět spokojenost. Jen se bojím pokračování, které má vyjít příští rok s jiným obsazením. 75% ()

Nach

Jelikož jsem Deník malého poseroutky 2 viděl někdy před sedmi lety, moc si z něj, ani pilotního filmu již nepamatuji. Z recenzí vím, že šlo o průměrná díla a tomu odpovídá i můj stav paměti k ději daných snímků. Trojka bude patřit do stejných vod. Jelikož jsem předtím viděl i Mikulášovy patálie (francouzská produkce), musím výsledné hodnocení ještě více snížit, protože humor zde je o třídu infantilní, záchodový a ne tak propracovaný a k charakterům a ději vhodný, jako v Mikulášově patáliích (2009). Nicméně jednohubka - letní komedie na sychravé odpoledne to funguje na výbornou. Odpad si to tedy rozhodně nezaslouží, byť některé herecké výkony do těchto vod směřovaly. Tři hvězdy a hurá na to vše opět brzy zapomenout. 60% ()

dejvik007

budu asi jeden z mála ale za mě tenhle díl byl ze série ten nejlepší,když to tak zhodnotíme 1,2,3 díl tak vlastně ano všechny jsou na podobný úrovni není nějaký extra lepší či horší ale mně se tenhle díl líbil začátkem jsem si říkal to bude nic moc ale po chvilce se to rozjelo neříkám že jsem se nějak zasmál ale spíš se mi celkově líbí ta atmosféra a všechno v tomhle filmě proto 5 hvězdiček ()

• Postavu Mannyho stvárnili dva herci, dvojčata. (ČSFD)
  • Jedná se o třetí film filmové série, předlohou však byla již čtvrtá kniha série literární. (ČSFD)
  • Natáčení probíhalo v Coquitlamu a ve Vancouveru v Kanadě. (Terva)