Pre jedenásťročného Grega Heffleya (Zachary Gordon) je základná škola len hlúpym utrpením. Úspešne sa mu však podarilo prežiť šiesty ročník, aj keď si pripadal ako najväčší hlupák pod slnkom. Prekonal množstvo sociálnych nástrah v podobe pehavých hlupákov, zákerných surovcov, vší a plesnivého syra v jedálni. Zažil neplechy, trapasy a kamarátske rozbroje, bez ktorých by detstvo nebolo detstvom. V súčasnosti sa Greg už konečne zbavil svojich školských fóbií aj syrového prekliatia v kantíne, smelo nastupuje do siedmej triedy základnej školy a oči môže nechať na Holly Hillsovej, dievčati, ktorá sa práve prisťahovalo do mesta. Len doma sa mu veci akosi vymykajú z rúk a trápi ho hlavne starší brat Rodrick (Devon Bostick). A tak už čoskoro Greg zistí, že na svete existuje ešte niečo oveľa desivejšie než škola - jeho vlastná rodina! (TV JOJ)

Nevka

Příjemná blbůstkaa na zpestření času. Herecké obsazení bylo obstojné, ani špatné, ani nijak zvlášť exluzivní či hvězdné. Skvěle zpracované podle knihy, což filmu rozhodně přidalo na kvalitě, neboť jsem teď dočetl první tři díly, a Jeff Kinney napsal poseroutku dobře a hlavně vtipně (dobře se to čte i v pozdějším věku). Je to fajn, a volný čas to skvěle zaplní. Takže nakonec proč ne? ()

coinneach

Pokračování filmu, jež by se dal nazvat nevýrazným, jde tentokráte o něco dál, na řadu přišlo doslovné prznění pojmu dětský film. Deník malého poseroutky 2 je jako želatinová tyčinka, která se na popud scénáristů a režiséra kýve odnikudy nikam. Této rádoby komedii chybí pevná ruka režiséra a jasná vize scénáristů, která by film udělala alespoň mírně snesitelným. Dalším hřebíčkem do rakve filmového umění jsou do teatrálnosti přetažené herecké výkony, které nemají opodstatnění ani v dětské komedii, názornou ukázkou nezvládnuté role se pak stává otec ztřeštěné rodiny v podání Steve Zahna, jehož do absurdna dotažené úšklebky mající vyvolat smích jsou bolestivé i pro nenáročného diváka. Přesto se najdou i v tomto balastu prvky, nutíc neklesat s hodnocením ještě níže, v první řadě je to herecký talent malého hrdiny Zachary Gordona, jemuž ale vyloženě škodí režisérovo pojetí snímku. A zejména, přestože se v pojetí nynějších tvůrců jedná o pouhou přehlídku infantilních skečů, pozornému oku neujde, že námět má veliký potenciál, a stačí přitom tak málo k jeho rozkřesání. U kormidla by se ale museli objevit lidé dělajíc poctivé řemeslo, ke kterému má tato přehlídka teatrálnosti nezdravě daleko. 40 % ()

Incantator

Vo filme síce nájdeme niekoľko svetlých (rozumej: humorných) momentov a scén, inak je to však dejovo i formou veľmi plytká snímka, ktorá zaostáva aj za kvalitami prvého dielu. Okrem toho, v niektorých častiach konajú postavy skutočne nerozumne, až sa človeku nechce veriť, že tak nerobia iba kvôli zámernému navodeniu trápnych situácií, z ktorých sa potom my, diváci, máme smiať. Sladký záver by sa hodil skôr do nejakej telenovely, chcelo by to aspoň jednu pointu, trebárs vybudovanú na vedľajších postavách. Nuž čo, bez hlbšej analýzy možno skonštatovať prínos filmu pre mladšie generácie a snáď aj pre dospelých s deťmi. Kto ho však pozerá sám a chce veľký divácky zážitok, toho Denník slabocha 2 nepoteší. Zhliadnuté v TV [HBO] [český dabing] (14.8.2012) ()

Fr

,,TAK JSTE SE USMÍŘILI?“... ,,JSME BRATŘI!“...... /// Mít bráchu neznamená pro každýho terno. Hlavně, když je starší (a puberťák) nebo o moc mladší (a rozmazlenej). Bratrský ,,trauma“ a věci, který ho způsobují - toť hlavním tématem filmu. Jinak taky to, že ,,poseroutka“ je trochu .... – vlastně všem nám bylo třináct. Občas trapný, ale i vtipný a pokud máte kolem sebe kluky podobnýho věku, rozhodně se nudit nebudete (nebo spíš oni). Víc vlastně nemá smysl řešit. Můj mladej se smál furt – a vo tom to je! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knížku ,,Deník malého poseroutky 2: Rodrick je king“, kterou napsal Jeff Kinney číst nebudu. 2.) Mám bráchu 3.) Ať se v pátek večer děje cokoliv, umělou ,,blitku“ nic nepřekoná. 4.) Jsem kouzelník – začátečník a hledám nápady pro svoji show. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE ne NAPĚTÍ ne ()

freddy

Malý hubený klučina Greg se vrací se svými neotřelými zážitky, které rozhodně stojí za to vidět. Nemůžu si pomoct, ale tenhle příběh pro mě má nějaké zvláštní kouzlo. Už v prvním díle jsem si hlavního hrdinu oblíbil, ale celkově jsem film nevnímal jako nic extra. A o to víc mě překvapilo toto pokračování, kdy jsem za celou dobu nespustil z obrazovky svůj zrak a celý film jsem si královsky užíval s potutelným, dalo by se říci skoro až rošťáckým úsměvem na rtech. Představitel hlavního hrdiny je ohromný sympaťák, a i když je to takové tintítko, přesto má určité kouzlo a charisma, a když se sbližuje se svým starším "neandrtálským" bráchou, tak to nemá chybu. Právě utužování sourozeneckého vztahu je tou nejsilnější a nejzajímavější částí tohoto filmu, ale rozhodně není jedinou zajímavou částí. Film jako podívaná pro celou rodinu zkrátka funguje pohromadě a já byl z výsledku nadšený. Tohle je přesně ten typ filmu, který není nijak objevný ani originální ani nemá nějaké extra kvality, ale který je prostě milý a okouzlující. A protože tenhle film mě dokázal zaujmout, aniž bych se u něj byť jen malou chvilku nudil, uděluji mu nakonec nadprůměrné čtyři hvězdy. ()

• Postavu nejmladšího Gregova (Zachary Gordon) bratra Mannyho si zahráli stejně jako v první díle dva herci, dvojčata Connor a Owen Fielding. (metal.storm)