Pre jedenásťročného Grega Heffleya (Zachary Gordon) je stredná škola tým najhlúpejším nápadom, aký kedy niekto vôbec vymyslel. Má pred sebou neľahkú úlohu – musí prežiť šiestu triedu základnej školy, kde si hneď v prvý deň pripadá kvôli svojej starostlivej matke ako najväčší hlupák pod slnkom. Prežiť nebude vonkoncom jednoduché, ak vezmeme do úvahy, že ho čaká množstvo sociálnych nástrah v podobe zarastených pehavých hlupákov, zákerných surovcov, plesnivého syra v jedálni a jadrových vší! Našťastie si čoskoro nájde kamarátov, s ktorých pomocou by sa mu sen o bohatstve a sláve mohol zase o kus priblížiť. Na to je však stále dosť času a Greg má pred sebou veľa dní plných neplechy, trapasov a kamarátskych rozbrojov, bez ktorých by detstvo nebolo detstvom... (TV JOJ)

T2

Rozpočet $15miliónovTržby USA $64,003,625Tržby Celosvetovo $76,127,784Tržby za predaj Blu-ray v USA $4,232,483Tržby za predaj DVD v USA $41,322,659║ Na Americkú produkciu to ušlo, aj keď nemá to tu patričnú ľahkosť a zábavnosť ako podobný Francúzsky film Mikulášove šibalstvá,... vložené animácie tam dobre sadli. /60%/ ()

filmmovier

Knihy Jeffa Kinneyho patří k těm nejlepším, jaké jsem kdy četl a v podstatě tím žiji. Samozřejmě jsem byl zvědavý na film. Říkal jsem si, že musí být opravdu dost těžké převést ty úžasné postavy na plátno. Jsem ale rád, že ten film dopadl tak, jak dopadl - tedy velice dobře. Postavy jsou velmi dobře obsazené, komedie je věrná knize a ještě něco přidává (třeba postavu Chloe Grace Moretz) a já se dobře bavil. Ať natočí všechno a budu spokojený. Převelice dobrá zábava procelou rodinu, ale knihy jsou přece jen lepší. 85%. ()

jafuska

Pro mě příliš dětský, a proto asi jako dospělá tyto problémy a události už jdou mimo mě, ale chápu, že jako dospívající divák, nebo dítě si určitě přijde na své, já jsem se tady s tímto projektem hodně minula, tuto dobu mám už dávno za sebou a opravdu jsem ráda, že už ničím takovým nemusím procházet, dětská léta asi jsou fakt těžká, a zapadnout mezi sebe, taky nelehký úkol. ()

IQ Tiqe

Tohle byl krok hodně vedle. Komedie má bavit, ne prudit. A já se zasmál možná dvakrát. V čem byl problém? Cílová skupina je asi do 12 let, a ani tam nevím jistě, jestli se film ujme. V druhé půlce jsem měl chuť to vypnout. A nějaká pozitiva ? Chloe Moretz (Kick-Ass) - bezprostřední, sympatická - už se těším, až ji uvidím v dalším filmu. ()

rigby

Každá generace má své hrdiny. Ta současná zřejmě malého outsidera, který chce být slavným, ale nedaří se mu to. Alespoň ne v dobrém slova smyslu. Když pominu mizerný český dabing, tak celkově film ničím nevyniká. Je určen pouze pro děti, dospělé svým obsahem skutečně míjí. Tudíž nálepka "rodinný" mu rozhodně nepřísluší. Některé vtipy jsou vtipné, ale celkově se nefanoušek spíše nudí. Přesto dávám tři hvězdičky - protože jsem už dospělý a nerozumím tomu... ()

• Knižná séria "Denník odvážneho bojka" bola vo februári 2019 dvanástou najpredávanejšou knižnou sériou na svete. (megajalec)
  • Všechny děti na konkurzu na školní hru zpívali svým vlastním hlasem. (HellFire)
  • Halloweenský kostým Fregleyho je křížencem osla a jednorožce. (HellFire)