Mission: Impossible 3

• USA Mission: Impossible III (viac)

Ethan Hunt (Tom Cruise), špičkový agent IMF, opustil aktívnu službu a venuje sa výcviku nováčikov. Usadil sa a je zasnúbený so sympatickou zdravotnou sestrou Juliou (Michelle Monaghanová), ktorá však netuší nič o jeho minulosti ani súčasnej práci. Myslí si, že pracuje na ministerstve dopravy. Okolnosti však Ethana donútia vydať sa ešte raz do terénu, keď ho požiadajú, aby viedol záchranný tím s cieľom oslobodiť agentku Lindsey Farrisovú (Keri Russellová), ktorú zajal priekupník so zbraňami Owen Davian (Philip Seymour Hoffman). V riskantnej akcii ju síce oslobodí, ale mladá žena zomrie v odlietajúcej helikoptére, keď exploduje mikronálož, ktorú jej Davian implantoval do mozgu. Jediným výsledkom akcie je poškodený počítačový disk, z ktorého experti zistia, že Davian chce predať vo Vatikáne neznámemu kupcovi za 850 miliónov záhadnú ničivú zbraň zvanú Králičia packa. Ethan sa rozhodne obchod prekaziť, ale ešte predtým sa ožení s Juliou. V komplikovanej akcii sa jeho tímu síce podarí preniknúť do Vatikánu, prekaziť schôdzku a zmocniť sa Daviana, Ethan sa ho však márne pokúša vypočuť. Navyše jeho tím prepadnú dva vrtuľníky. Oslobodený zločinec Ethanovi sľúbi, že sa mu pomstí na jeho manželke Julii. Podľa odkazu, ktorý mu pred smrťou stihla poslať Farrisová, je šéf IMF zradca, spolupracujúci s Davianom. Ethan ponáhľa do nemocnice, príde však neskoro. Davian uniesol Juliu a Ethanovi dáva 48 hodín, aby mu priniesol Králičiu packu ako výkupné za jej život. Ethan zbraň získa, ale potom ju musí vydať do rúk nepriateľa. Pri krutom mučení síce zistí, kto je zradca v radoch IMF, ale do mozgu mu implantujú mikronálož, ktorá ho môže kedykoľvek zabiť. Zvládne v tejto situácii ešte niečo urobiť? Môže zachrániť svoju lásku a svet pred skazou? (TV JOJ)

SeBig

Je to půl na půl. Od dvojky aspon vymizely trapné scény. Akce se dá, záporák, masky vše je průměr. Nic tak extra co bych si do budoucna z tohohle pamatoval. ()

korbitch22

nejlepší mission impossible tečka. Velkolepá akční pecka,ve které ustupuje stranou špionážní příběh a spíš než o všelijaké technické machrovinky,jde o čistou pomstu s pořádnou dávkou té nejšpičkovější akce,scénnář hodně přitvrdil a i když občas zaperlí Simon Pegg, nemá dost prostoru na to,aby ubíral na vážnosti celého děje,pro mě jednoznačně nejlepší díl série, o pořádný kus ucelenější než čtyřka. 90%. ()

LaciLC

Najlepší diel trilógie, iný ako jednotka, viacej zameraný na akciu, v ktorom J.J. Abrams skvele zúžitkoval svoje seriálové skúsenosti. M:I:III je kvalitný akčný film s veľkou dávkou adrenalínu, podobne ako v prvom diele, vizuálne výborný a navyše má film aj poriadneho záporáka Phillipa Seymoura Hoffmana. ()

Ghoulman

Trochu temně podbarvená akční jízda, která v mnoha ohledech stojí za to. Spolu s hodně parádní akcí a slušným scénářem je pro mě na filmu nejlepší "věcí" Hoffman, protože takhle skvěle a šťavňatě zahranýho záporáka zas až tak často nevidím. Ostatní herci taky výborní. ()

Yardak

Ethan Hunt potřetí a znovu ve skvělé formě! Sice se chce Hunt usadit a začít rodinný život, tak i přesto akce střídá akci. Znovu se dočkáme nezapomenutelných kaskadérských scén. Huntův tým je zajímavě obsazen a jak to u této série bývá, tak opět navštívíme pěkné lokace po celém světě. J. J. Abrams filmově debutuje naprosto famózně! Vytvořil totiž prototyp moderního akčního snímku! A k tomu Michael Giacchino to hudbou ještě dotváří. 5 jasných hvězd! ()

heyda

Nejlepší Mission Impossible, napěchovaný od začátku do konce akcí, emocí a perfektními hereckými výkony. Takhle si dovedu představit ještě hodně dílů, ale nechci předbíhat. Dávám maximum hvězd, ačkoli chybičky tam jsou, ale peču na ně. :) ()

jojinecko

3,5*/5...Určite lepšie ako dvojka, porovnateľné s jednotkou. Dynamický dej a strhujúca akcia...Ku koncu filmu sa dobrý pocit akosi začal vytrácať a záver bol už len klišé...Ale celkovo nadpriemer a na "tretie pokračovanie" viac než dôstojné. ()

Dr.film

Philip Seymour Hoffman vleze nepříjemně pod kůži již v prvních minutách. V posledních letech hodně dlouho Hollywood nevyplivl na svět takto nekompromisní, chladnou a nebezpečně inteligentní svini. Ačkoliv nevypadá jako almara z východoevropským přízvukem, vzbuzuje už samotným výrazem tváře patřičný respekt - na srdceryvného Phila Parma z Magnólie rychle zapomeňte, tohle zcela jiná písnička. Dále mě zaujal Tom Cruise. Scénář mu tentokrát hodně nahrává na lidskou stránku věci a to již od samotné úvodní scény, což ani trochu nevadí, Cruise mi sedl, byl po všech směrech tak akorát a odvedl přesně to, co jsem očekával. Podstatný vliv na celý snímek má taky hodně příjemně odsýpající tempo a proti střídání různých (atraktivních) lokací, které jsou prošpikovány jednou akcí za druhou nelze namítnout zhola nic. 90% ()

sharky

89% Nejlepší z filmových dílů o mísích s nulovou šancí na úspěch, který doshuje téměř kvalit vždy rafinovaného a napínavého televizního seriálu (respektive serie NEW mission: imposible, ktreou jsem před lety nadšeně hlatal na Nově). milostná linie za záchranu manželky vůbec není na škodu, i dokonce ten příšerný cruise hraje tentokrát tak, že mu tu lásku snad i věříte. Hoffman je dokonale slizský padouch. Některé věci jako bomba v hlavě a defibriláítor jsou trošku fantasmagorické, ale vzhldem k tomu, že starý dobrý Bond přišel v tomhle roce 2006 v novém hnusném kabátě bez technických hraček, tak mi to M:I nějak příjemně vynahradila a já přidávám s trochou té staré dobré bondovské nadsázky 1 * nad rámec kvality nesplnitelné mise. ()

BMW12

Nevím proč se mi to po prvním zhlédnutí nelíbilo, každopádně po druhém zhlédnutí to hodnotím velice kladně. Dokonce je to možná nejlepší díl série, opravdu se mi to teď líbilo. Mělo to parádní akci, jako ostatně všechny díly, ale příběh byl tady opravdu na vysoké úrovni, stejně tak jako i hlavní záporák Seymour Hoffman. ()

anais

Po zklamání jakým byla přestylizovaná Wooova MI-2 jsem od třetího dílu mnoho neočekával. Podezříval jsem Cruise z dalšího pokusu o dokázání svého „božského“ statusu. O to víc jsem na konec byl překvapený. V MI-3 je kladen mnohem větší důraz na tým. Ethan Hunt by se bez svých přátel tentokrát skutečně neobešel. V tom vidím jistý návrat k původnímu seriálu Mission impossible. Největším překvapením filmu je jistě režisér J.J.Abrams, do této chvíle se pyšnící pouze režií televizních seriálů (ač Lost a Alias!). Je neuvěřitelně osvěžující sledovat jeho nápadité inscenování jednotlivých scén. V mnoha ohledech mi připomněl Spielbergovo kreativní hračičkovství – jsou to jen detaily, ale kupříkladu záběr kdy Hunt v Šanghaji seskakuje ze střechy dolů, bez střihu, připomene Spielbergovu scénu z Války světů, kdy kamera za jízdy oblétává auto. Podobných fines film obsahuje víc, ale jsou tak dotažené, že si jich všimne jen málokdo. Musím zmínit ještě Hoffmanova skvělého záporáka, který se sice ve filmu zas tolik neobjevuje, ale jeho korpulentní přítomnost v první scéně naprosto ovládne atmosféru celého filmu a žene ji kupředu až do zběsilého finále. Akce je velice surová (opět nemůžu nevzpomenout Spielberga a jeho úvod k Zachraňte vojína Ryana), natočená a až dokumentární popisností (a roztřeseností:-)). Jediné v čem film trochu pokulhává jsou „zaláskované“ scény mezi Huntem a jeho slečnou. Naštěstí jich tu ale moc není. Tedy neváhejte a pokuste se MI-3 zastihnout v kině, protože to za to stojí! ()

honajz

Na co JJ Abrams sáhne, po tom prd. Zkazil už takhle povícero filmů, ze kterých udělal bezduché přehlídky trikových efektů, aniž by filmu dodal alespoň nějaké kouzlo nebo atmosféru, a dovedně se mu daří zabít i tento film. Co naplat, že jsou zde docela slušně natočené akční scény, když jsou často buď nepřehledné, případně zbytečné, nebo slouží jen k tomu, aby zamindrákovaný prďola Cruise předvedl svou fyzičku. A dokonce nakonec krádež samotné králičí pacičky ani neuvidíme! Tam, kde měl John Woo dokonale propracovanou choreografii a skript jednotlivých akčních scén, tady vládne zmatek, a kde se dařilo u prvního filmu budovat atmosféru, tak tady v tom hamtá Abrams jak opilec po vzácné botanické zahradě. A co hlavně nechápu - neměl snad Ethan z dvojky vztah s jistou zlodějkou? Tak kde vzal tuhle tuctovou krásku, která se snaží vypadat, že rozumí doktořině? Nu a jinak nezmiňuji ani mnohé logické nesmysly, které film provázejí v tentokrát již poněkud přehnané míře i na tento druh filmu (motivace postav, vytrácející se postavy, snadné vniknutí do Vatikánu, dveře, které každou chvíli vedou jinak apod.), a sice skvěle zahraného záporáka, jehož Hoffman zahrál skvěle, ale vlastně má temné charisma upozaděné, a jak nakonec zjistíme, bez krtka v MI by si ani neupšoukl. A také jeho konec není nijak obzvlášť vymyšlen. Fishburnovi kdovíproč uvidíme jeho nerovné zuby několik dlouhých sekund úplně zblízka. Je zde sice pár vtípků (nejlepší je asi "We are family..."), ale celé se to i přes těch pár bonmotů a snahu Simona Pegga bere hrozně vážně. A jedno lamborghini to taky nevytrhne. Prostě plochý film s navenek efektivními akčními scénami plnými triků, ale chladné jako ruka eskymáka zamrzlého v ledu, a podobně empatické. ---- Málem bych zapomněl - není nad originální, nedabovanou verzi. Jen tak uslyšíte Toma Cruise na letišti měkce šišlat ve snaze o češtinu: "V Číně jsem ještě nebyl. Je tam hezky?" ()

poz3n

Klobouk dolů před Abramsovým filmovým debutem. Podařilo se mu natočit poctivý staromilský akčňák, který se na úkor megalomanské zápletky soustředí na vztahy, postavy a jejich charaktery (přesný opak bohužel ukazuje v dalším dílu Brad Bird). Již úvodní otevírací obraz působivě ukazuje, jak se bude celý film prezentovat. Film má výborné tempo, citlivě pracuje s budováním napětí a tvůrci prokazují svůj cit pro filmové záběrování i střihovou skladbu. Philip Seymour Hoffman je skvělým záporákem, může za to jak jeho sugestivní herecký projev, tak dobře napsaný, minimalistický charakter. Pouto hlavní postavy k jeho milované je pak tím silným spouštěčem, který jednak motivuje hlavního hrdinu k činům, ale zároveň emočně poutá diváka a nutí ho tak, aby mu na osudu postav záleželo. Mám pocit, že Abrams stihl třetí díl Mission Impossible natočit ještě v době, kdy blockbusterová produkce automaticky nesázela na greenscreen a CGI. Upřímně si nemyslím, že by to podobně bravurně zvládl Abrams i dnes. Ale to se naštěstí nedozvím. 8/10 ()

GigaPudding

Ethan Hunt se vrací ve třetím díle znovu jako ten sympaťák z dílu prvního, jenže zas tak úplně nezapomněl na ty svoje kousky z druhého dílu a i když nechal aktivního špionování a jen vyučuje nové agenty, protože se chce usadit a založit rodinu, tak to trvá jen pár chvil v úvodu filmu, než se dostane do první akční scény, která je skoro jako skloubení de palmova plánování a wooova střílení, jenže zabalené ve vlastním stylu jj abramse. Akční scény jsou velmi dynamické, napínavé a vypiplané do detailů stejně jako Ethanovy plány jak provést úkol, který má před sebou a když teda nakonec dojde na střílení, tak to vypadá docela uvěřitelně a za využití nějaké bojové taktiky s důrazem na efektivitu spíš než cool významné pohyby ve zpomalovačce při střílení z dvou pistolí na všechny strany a další podobné frajeřinky z MI2. Výběr týmu taky mnohem lepší než ve dvojce ze které zůstává znovu jen Luther. Další dva členové týmu sice jsou spíš jenom menší role, ale přinejmenším zahrané a obsazené sympaticky a hlavně taky v těch "svých" scénách mají nějaký význam a taky samozřejmě fungují jako spouštěči vkusně vložených vtipů jako třeba když si hrajou na italy kteří zablokovali silnici s porouchaným autem. Pěkně jsou obsazené i další role mimo Ethanův tým a to nejvíc šéf agentury Laurence Fishburne, který má zábavně napsané dialogy a i přes to jak malou roli hraje je docela jasně a rozeznatelně charakterizován jako postava (zase narozdíl od Anthonyho Hopkinse ze dvojky) a taky je tam Shaun, akorát tentokrát není Shaun a z prodavače v elektronice povýšil na počítačového technika ve špionské agentuře :). No a pak je tu hlavní zloun Philip Seymour Hoffman, který je tu za velmi nekompromisního a ostrého šmejda a jde mu to fakt dobře, což předvádí hned v první scéně filmu. Taky se v MI3 vystřídá asi nejvíc různých lokací oproti předešlým dvěma dílům a každá z nich je ukázána a nasnímána tak aby vynikly její hlavní charakteristiky od majestátnosti Vatikánu, kde Ethanovi parťáci provedou velmi promyšlenou, zábavnou a vtipnou akci, až po přelidněnost Šanghaje nebo takovou tu šedivost fabrik okolo Berlína. Prostě nikde se nezpomaluje, je to vtipné, sympaticky obsazené, napínavé a dynamicky akční a hlavně velká zábava, takže úplně jasně nejlepší díl ze zatím natočených Mission Impossiblů. :) ()

Scrytcher

Ethan Hunt dostal konečně od Ježíška pořádné koule, aby to mohl rozjet v akci jak se patří. Díky Abramsovi se dočkáme srdcervoucí akce, novátorských postupů a inovací, ale hlavně mizeru v podání Seymoura Hoffmana (který je mimochodem padouchem jak se patří) a zcela nového Ethana Hunta v již dospělejší formě . Tohle je konečně ta MI na kterou jsme tu všichni čekali. Třikrát hip hip za to. ()

eraserhead666

Konečně pořádná filmová MI. Se skvělým záporákem, civilním Huntem. Zaujalo mě rychlé vypořádání se záporákem. Zajímavý nápad, dobře podáno, protože, chápeme všichni, nebyl prostě čas. A Michelle Monaghan jako třešnička na dortu. ()

Ilicka

Rychlý a syrový film, nehraje se v něm na přehlednost a známé obličeje, dokonce i ten Cruiseův působí uvěřitelně. Záporák P.S. Hoffmana je dokonalý démon... Žádné svaly, ale čáry a síť schopných kompliců. Schopné komplice má i Cruise, proto je souboj mezi nimi více než zajímavý. Jediný problém byl s přehledností... V některých soubojích jsem netušila, kdo padá kam a které auto letí vzduchem. Jinak rozhodně lepší než dvojka a většina jedničky. ()

Mgb21

Ten film je dobrý. Protivník je opravdu tvrdý, konečně se ke slovu dostává týmová práce, akční scény mají náboj a jsou skvěle natočeny a příběh je zajímavý a poutavý. Ale ten konec. 80% filmu je co sledovat, ale na konci asi došel scénáristovi střelný prach a tak to chtěl mít co nejrychleji za sebou. Škoda, že nebyl odvážnější. Takhle ten film pro mě končí dost něšťastně. Jen by mě zajímalo, co byla ta králičí packa. Asi to, co bylo v Pulp Fiction v tom kufru :-) ()

Star Trek 3 v rukách debutanta?

Star Trek 3 v rukách debutanta?

10.05.2014

Hollywoodská studia zřídkakdy vkládají sto a více milionů dolarů do rukou někoho, kdo ještě nikdy nenatočil celovečerní film. V poslední době ale dostali takovou důvěru třeba Rupert Sanders (Sněhurka… (viac)

Abrams nenatočí nové Star Wars digitálně

Abrams nenatočí nové Star Wars digitálně

25.08.2013

Posledním dílem ságy, která byla natočena na klasický 35 mm film, byla Skrytá hrozba. V Klony útočí a Pomstě Sithů už Lucas experimentoval s digitálními kamerami. Tvůrci Epizody VII (a dalších) však… (viac)

Brutální Nikita se vrací

Brutální Nikita se vrací

23.02.2010

A tentokrát bude nejen krásná a smrtící, ale bude mít i dobré kung-fu. Maggie Q se sice narodila na Havaji (americkému otci a vietnamské matce), ale jméno si udělala v hongkongských filmech plných… (viac)

James T. Kirk nebo Ethan Hunt?

James T. Kirk nebo Ethan Hunt?

12.06.2009

Zdá se, že čtvrtá mise je docela „possible“. Dokonce za účasti Cruise a Abramse. Mission: Impossible 3 se jim povedla a přestože nesplnila komerční očekávání, těch 400 milionů dolarů na celosvětových… (viac)