Mission: Impossible 3

• USA Mission: Impossible III (viac)

Ethan Hunt (Tom Cruise), špičkový agent IMF, opustil aktívnu službu a venuje sa výcviku nováčikov. Usadil sa a je zasnúbený so sympatickou zdravotnou sestrou Juliou (Michelle Monaghanová), ktorá však netuší nič o jeho minulosti ani súčasnej práci. Myslí si, že pracuje na ministerstve dopravy. Okolnosti však Ethana donútia vydať sa ešte raz do terénu, keď ho požiadajú, aby viedol záchranný tím s cieľom oslobodiť agentku Lindsey Farrisovú (Keri Russellová), ktorú zajal priekupník so zbraňami Owen Davian (Philip Seymour Hoffman). V riskantnej akcii ju síce oslobodí, ale mladá žena zomrie v odlietajúcej helikoptére, keď exploduje mikronálož, ktorú jej Davian implantoval do mozgu. Jediným výsledkom akcie je poškodený počítačový disk, z ktorého experti zistia, že Davian chce predať vo Vatikáne neznámemu kupcovi za 850 miliónov záhadnú ničivú zbraň zvanú Králičia packa. Ethan sa rozhodne obchod prekaziť, ale ešte predtým sa ožení s Juliou. V komplikovanej akcii sa jeho tímu síce podarí preniknúť do Vatikánu, prekaziť schôdzku a zmocniť sa Daviana, Ethan sa ho však márne pokúša vypočuť. Navyše jeho tím prepadnú dva vrtuľníky. Oslobodený zločinec Ethanovi sľúbi, že sa mu pomstí na jeho manželke Julii. Podľa odkazu, ktorý mu pred smrťou stihla poslať Farrisová, je šéf IMF zradca, spolupracujúci s Davianom. Ethan ponáhľa do nemocnice, príde však neskoro. Davian uniesol Juliu a Ethanovi dáva 48 hodín, aby mu priniesol Králičiu packu ako výkupné za jej život. Ethan zbraň získa, ale potom ju musí vydať do rúk nepriateľa. Pri krutom mučení síce zistí, kto je zradca v radoch IMF, ale do mozgu mu implantujú mikronálož, ktorá ho môže kedykoľvek zabiť. Zvládne v tejto situácii ešte niečo urobiť? Môže zachrániť svoju lásku a svet pred skazou? (TV JOJ)

Goodmen

Jednoznačně nejlepší díl série a to hlavně díky JJ Abramsovi, který dává zapomenout na předchozí špatný díl. Skvělé tempo, úchvatné akční scény a hlavně umírněný Cruise. K tomu všemu konečně pořádný záporák. ()

me3x®

premakana akčná pecka, ktorej chýba jedna vec... troška menej amerikanizmu, toť aspoň čiastočne ohroziteľný a v niečom nedokonalý hlavný hrdina... . Ale nad očakávania 75% bez debaty ()

x_ander

Výborný špionážní akčňák. Dát režii Abramsovi byla dobrá volba a Cruise ukazuje, že svého agenta Hunta stále zvládá na jedničku. Philip Seymour Hoffman povýšil mezi smetánku záporáckých bastardů - jeho vyhrožováni v letadle nebo úvodní scéna jsou špičkové. Zkrátka jde o natřískaný akční film, lepší než se čekalo. ()

Cannonball

Pre mna je tento diel zatial naj. Dostal som to co som mal. Dostatocne mnozstvo akcii v rychlom tempe, ktore ma bavil az do konca. Uplne som zabudol, ze tam hra aj Tom Cruise ;-). Bavil som sa. ()

Toxie

Já si nemůžu pomoct, ale mám deja vu. Vždyť je to jako jeden díl Alias natažený na celovečerák a místo Jennifer Garner, Tom Cruise. Tvůrčí blázni: Alex Kurtzman, Roberto Orci a J.J. Abrams. Je to prostě jedna velká boží jízda! ()

lobo87

Skvelá akčná jazda a zatiaľ najlepší diel M:I série. Cruise dostal dôstojného záporáka v podobe Hoffmana. Akčné scény (ktoré tvorili väčšinu filmu) boli veľmi efektné. Abrams vsadil na trošku väčšiu autentickosť a hlavne na citovú zápletku. Michelle Monaghan je vo svojej roli úplne presná a fandí jej asi každý fanúšik, čo ešte viac pomáha tomu, aby sme Huntovi strašne držali palce... 75% ()

megajalec

M.I 3 bola z môjho pohľadu porovnateľná s dvojkou, každá má samozrejme niečo iné, ale v porovnaní s jednotkou vyčnievajú obe. Plusy trojky sú jednoznačne v uveriteľnosti, výbornom záporákovi, Cruise je civilnejší. Akurát som nevedel, na čo je tá packa a ani vysvetlené to nebolo, čo je možno trochu škoda. Pekná akcia, najmä sekcia v Šanghaji. Odfláknutý bol trochu záverečný súboj dvoch hlavných hrdinov. ()

cguio

Mission Impossible jak ho mám rád. Je tady prostě všechno Tom Cruise, jeho černej parťák, plno "reálné" akce a samozřejmě záporák, který má vždycky nějaká zadní vrátka. Jedina chyba je pokažený dabing. ()

VanBradley89

Předem bych rád vyjádřil svůj vztah k celé sérii Mission: Impossible. Jediný a zásadní problém, která s ní mám se jmenuje Tom Cruise. Člověk sympatický asi jako svědění na koulích. A herec, kterému se raději vyhýbám. Čest vyjímkám, Collateral a Tropic Thunder. První díl jsem viděl na zkoušku, protože jsem si matně pamatoval seriál a druhý protože mám rád Johna Woo. Ke třetímu mě nic netáhlo, až do včera, kdy jsem zahlédl kousek čtyrky a docela mě to zaujalo. Takže jsem si řekl, když už tak už a šel do toho. Oprostím-li se od nesympatií musím povědět, že se mi dostalo kvalitního filmu, kde se pořád něco děje. Vrchol, ale nastane hned v úvodu. Scéna je drsná, napínavá a jediná. Ve zbytku filmu už se nic takového neobjeví. Potom už je to jen blbnutí. Zábavné, ale blbnutí. Philip Seymour Hoffman je dokonalý protihráč, chladný vypočítavý a bez emocí. Král filmu, rozhodně. Párkrát jsem se pousmál a po celou dobu jsem se bavil, což je plus. Stejně i to, že jsem to neměl chuť ani jednou vypnout. Prozatím nejlepší díl série. Budu muset Cruise skousnout ještě jednou. Ta čtyřka mě fakt láká. ()

elanista1

O chĺpok lepšie ako De Palmov film, o dve triedy lepšie ako Wooova dvojka. Toto je jedna akčná jazda, ktorá sa ani na sekundu nezastaví. 70% ()

BenchPress

Ani třetí Impossible není pro mě pětihvězdičkový film. Abrams se snaží a film má poměrně rychlé tempo. Viděno před pár měsíci, ale už si z toho skoro nic nepamatuju. Kromě výborného Seymour Hoffmana. Přesto jeden z nejlepších dílů této série, ne-li nejlepší. 4/5. ()

eMeMko

Po podle mě zpackaném druhém dílu se série opět vzpamatovala. J. J. Abrams si zkrátka nemohl přát lepší filmový režijní debut. Scénář má hlavu a patu, efekty nejsou tak do očí bijící, a herecké výkony stojí opět za to. Vyzdvihl bych hlavně Philipa Seymour Hoffmana, jemuž role hlavního záporáka sedla naprosto perfektně. Příjemně překvapil i Lawrence Fisbourne a samozřejmě vtipný Ving Rhames či Simon Pegg. Filmu bych trochu vytkl konec, který byl bohužel až moc hollywoodský, nicméně stále se jedná o povedený snímek, který stojí za to vidět. ()

Roman1983

nemohu si pomoci, ale první díl byl prostě nejlepší, druhý jsem po skoro hodině vypl, .. dal jsem poté na zdejší hodnocení a koukl na trojku, ale to mi přišlo prostě až moc cool .. ne, ne, prostě ne :-( nezachránila to ani krasavice Maggie Q ()

koza3

I když má dvojka na csfd v průměru menší hodnocení, pro mě se jedná o nejlepší díl. Trojka více těží z rychlosti a znouzectnosti hlavního hrdiny, ale jinak nenadchne, neurazí. Jedna závěrečná scéna se pro mě stala monumentem, ale jinak pořád dvojka vede. Tak druhé shlédnutí (11/22) vidím opačně. Za znouzectnost a snaha o záchranu své milované je mnohem silnější než dvojka. Zajímavé, jak se mi po nějakých osmi letech otočil názor. Dvojka se točila hlavně kolem akčních scén (což přiznali i tvůrci), ale trojka měla svůj drive a zajímavého záporáka. Hoffman je odporný a když ještě hraje takového hajzla, tak je to dobrá kombinéza :-) Konec trošku přeslazený, ale jinak super. ()

dudo24

MI je späť vo veľkom štýle. Takto mala vyzerať dvojka. Znovu sa vrátili späť k špiónovaniu. Veľa akcie. Nové, zaujímavé metódy infiltrácie. Napätie a zvraty. Tento krát dokonca aj emócie. Nesmrteľný Cruise a nesmrteľná zvučka. ()

yazik odpad!

Je mi líto, ale tudy cesta nevede. Až budu mít mozek na kaši a budu nacpanej diazepamem, tak asi ani tehdy tohle nebudu chtít vidět. ()

Star Trek 3 v rukách debutanta?

Star Trek 3 v rukách debutanta?

10.05.2014

Hollywoodská studia zřídkakdy vkládají sto a více milionů dolarů do rukou někoho, kdo ještě nikdy nenatočil celovečerní film. V poslední době ale dostali takovou důvěru třeba Rupert Sanders (Sněhurka… (viac)

Abrams nenatočí nové Star Wars digitálně

Abrams nenatočí nové Star Wars digitálně

25.08.2013

Posledním dílem ságy, která byla natočena na klasický 35 mm film, byla Skrytá hrozba. V Klony útočí a Pomstě Sithů už Lucas experimentoval s digitálními kamerami. Tvůrci Epizody VII (a dalších) však… (viac)

Brutální Nikita se vrací

Brutální Nikita se vrací

23.02.2010

A tentokrát bude nejen krásná a smrtící, ale bude mít i dobré kung-fu. Maggie Q se sice narodila na Havaji (americkému otci a vietnamské matce), ale jméno si udělala v hongkongských filmech plných… (viac)

James T. Kirk nebo Ethan Hunt?

James T. Kirk nebo Ethan Hunt?

12.06.2009

Zdá se, že čtvrtá mise je docela „possible“. Dokonce za účasti Cruise a Abramse. Mission: Impossible 3 se jim povedla a přestože nesplnila komerční očekávání, těch 400 milionů dolarů na celosvětových… (viac)