Mission: Impossible 3

• USA Mission: Impossible III (viac)

Ethan Hunt (Tom Cruise), špičkový agent IMF, opustil aktívnu službu a venuje sa výcviku nováčikov. Usadil sa a je zasnúbený so sympatickou zdravotnou sestrou Juliou (Michelle Monaghanová), ktorá však netuší nič o jeho minulosti ani súčasnej práci. Myslí si, že pracuje na ministerstve dopravy. Okolnosti však Ethana donútia vydať sa ešte raz do terénu, keď ho požiadajú, aby viedol záchranný tím s cieľom oslobodiť agentku Lindsey Farrisovú (Keri Russellová), ktorú zajal priekupník so zbraňami Owen Davian (Philip Seymour Hoffman). V riskantnej akcii ju síce oslobodí, ale mladá žena zomrie v odlietajúcej helikoptére, keď exploduje mikronálož, ktorú jej Davian implantoval do mozgu. Jediným výsledkom akcie je poškodený počítačový disk, z ktorého experti zistia, že Davian chce predať vo Vatikáne neznámemu kupcovi za 850 miliónov záhadnú ničivú zbraň zvanú Králičia packa. Ethan sa rozhodne obchod prekaziť, ale ešte predtým sa ožení s Juliou. V komplikovanej akcii sa jeho tímu síce podarí preniknúť do Vatikánu, prekaziť schôdzku a zmocniť sa Daviana, Ethan sa ho však márne pokúša vypočuť. Navyše jeho tím prepadnú dva vrtuľníky. Oslobodený zločinec Ethanovi sľúbi, že sa mu pomstí na jeho manželke Julii. Podľa odkazu, ktorý mu pred smrťou stihla poslať Farrisová, je šéf IMF zradca, spolupracujúci s Davianom. Ethan ponáhľa do nemocnice, príde však neskoro. Davian uniesol Juliu a Ethanovi dáva 48 hodín, aby mu priniesol Králičiu packu ako výkupné za jej život. Ethan zbraň získa, ale potom ju musí vydať do rúk nepriateľa. Pri krutom mučení síce zistí, kto je zradca v radoch IMF, ale do mozgu mu implantujú mikronálož, ktorá ho môže kedykoľvek zabiť. Zvládne v tejto situácii ešte niečo urobiť? Môže zachrániť svoju lásku a svet pred skazou? (TV JOJ)

milanhanic

Každý díl bych řekl je trochu jiného žánru. Jednička je čistě špionážní, dvojka jako film Johna Woo je plný skvělé akce (až na povedené akční scény je ale slabší), třetí díl je naprosto dokonalý. ()

Vanguard77

Pro mě nejlepší Mission: Impossible, což je poněkud zvláštní, jelikož jde o třetí díl. A jak všichni víme, třetí díly mají tendenci být kvalitativně mnohem horší než jejich předchůdci. Není tomu tak zde. Pro mě byla jednička prostě vždycky moc nudná, Jean Reno se mi líbil tak akorát v Purpurových řekách a jinak je mi celkem ukradený. Věčné zvraty, kdo je hodný a kdo zlý, na konci nejspíš neví ani sami herci. Ve trojce se nějaký ten zvrat taky najde, ale hlavně jde o fajn příběh se spoustou skvěle udělané akce a charismatickým Cruisem, který se zase předvádí v tom lepším světle. Hlavně scénář strká dvojku do kapsy, takže už nepředvádí naprosto nemožné, nýbrž jen lehce nemožné kousky a celé to má víceméně hlavu a patu. A tak nějak mám rád svou nemožnou misi :) ()

dur.dur

Působí to na mě zastarale, zbytečně - ne kvůli technologiím, který se tam používají (automatický gatlingy na začátku jsou působivé, leč tak nějak nevyužité), ale spíše kvůli námětu a ideji celýho filmu. Doomsday device, supertajná organizace IMF, uber agenti, kteří jsou však pořád lidští a kamarádští, atd. Tohle mohlo fungovat někdy v devadesátých letech, kdy bi-polární uspořádání světa stále ještě v hlavách mnohých umožňovalo tak snadno transformovat veškerý zlo do jednoho záporáka. Od akčních filmů, který mě mají v současnosti zaujmout, očekávám něco trocho méně banálního. Ani ta čeština Pavla Sobotky nebyla srozumitelná. Navíc v hlavní roli scientista Cruise, což je samo o sobě absurdní. Takže fail. Ty dvě hvězdy maximálně hlášku: "you don´t sleep with your little sister, do you" a nějaký další drobnosti. ()

ratpile

Abrams je opravdu takový malý Spielberg nadopovaný energiťákem. Jeho filmy jsou vizuálně perfektní, plné eye-candy akce; zároveň však poctivě odvyprávěné. Inu, kombinace velmi vzácná v záplavě dnešních klipařů. MI:3 nechybí z Abramsových trademarků vůbec nic, snad jen úplný závěr jakoby natočil nějaký jiný režisér... Přesto, elegantní rychlík o řád lepší než jeho předchůdce. ()

dundy666

Po shlédnutí MI 4 jsem si uvědomil, že si už ani pořádně nepamatuju předchozí díl. Nakonec jsem si udělal čas a kouknul se na něj. Svoji sklerózu jsem ale poměrně bez problémů zdůvodnil dějem celého filmu. Viděl jsem ho včera a už si ho zase skoro nepamatuju (vážně jsem v pořádku) film se vám snaží nabídnout od všeho trochu, což je po akční stránce fajn a poměrně efektní po romantické stránce značně skřípe a co se vtipů týče tak neurazí. To vystihuje asi tak celý film, neurazí. Jedná se o takový slušný standard. ()

curfew77

Výborný Hoffmanův záporák, na rozdíl od dvojky i půvabná Ethanova partnerka (zde vlastně už manželka) Michelle Monaghan a zajímavě pojatý úvod, který pochopíte až ve finále. Napoprvé se mi to líbilo hodně, s odstupem pár let už ale nijak zvlášť nenadchlo. Začínám mít trochu podezření, že filmy na jedno použití nejsou v režijním podání J.J.Abramse náhoda. 60 %. ()

kubilov

Překonává o třídu první díl a o dvě třídy nepříliš úspěšné pokračování. Hlavní ale je, že MI3 dává zapomenout na opravdu špatný druhý díl. Philip Seymour Hoffman se na roli záporáka hodí naprosto perfektně, proto si Ethan Hunt musí pořídit větší a lepší tým, než dřív. Po spoustě výbuchů a bomb v hlavě, můžu konstatovat, že se mi Cruise v roli tajného agenta líbil i napotřetí, přesto to na maximální hodnocení není. ()

Wooke

Tom Cruise nech robí, čo chce...je to borec a v týchto veciach je hádam bezkonkurenčný.Filmy tohoto žánru nikdy moc neobľubujem, ale tento bol dobrý. Mal akciu, ja som sa cítil napätý a nechýbali mu ani nečakané zvraty. ()

mirkath1

Tak ten záchod ve Vatikánu neměl chybu, docela bych tam dokázala i bydlet :)Parta má samozřejmě na akci okamžitě k dispozici cokoliv, ať jsou kdekoliv včetně tenisových míčků, padáků,dodávek, aut a samozřejmě zbraní. Přesuny během chvilky z kontinentu a kontinent jakbysmet. No co bychom taky chtěli od pohádek pro dospělé, že ano. Ovšem úplně nejvíc žeru to, jak Cruise zdrhá, to umí fakt jen on. Jeho běh je neuvěřitelný, no nejspíš má raketový pohon :))) ()

Brano

Vydarenejší diel ako jeho predchodcovia. Príbeh zaujímavejší a prehľadnejší, ale tiež s množstvom nezmyselných a nudných momentov. Zvuková stránka nevýrazná, triky celkom dobré a herecké obsadenie až na Cruisa ma veľmi nezaujalo. Škoda len, že v trojke nehrala Thandie Newton, taktiež trochu nechápem prečo tú ma inú ženu a čo sa stalo s Thandie. Ešte sa mi nepáčilo i keď to nie je chyba filmu, prečo zmenili Česi výborný dabing Cruisa od Bubníka? Ten nový od Vondra sa mu vôbec nehodí. Pre mňa čistý priemer. /50%/ ()

helrohir

Tretie pokračovanie série M: I na mňa urobilo asi najsilnejší dojem. Film ťaží primárne z prepojenia klasickej špionážnej hry s množstvom vychytávok, ktorá zdobila prvý film, a taktiež zo slušne natočenej akcie, ktorá zas bola jedným z mála highligtov druhého pokračovania. Avšak je nutné podotknúť, že hlavne špionážna časť príbehu nie je taká vyšperkovaná ako v jednotke a je svojím spôsobom aj predvídateľná. Ale celkove ide o veľmi dobre vyvážený film, kde nie je núdza o napínavé momenty ani efektné akčné scény. Mimo iné ma zaujal aj výkon hlavného záporáka (P. S. Hoffman). 80%. ()

mrclTV

Z Ethana Hunta sa stáva s tretím dielom husto krutý rambo, ktorý si vie poradiť s každým problémom, ktorý ho čaká (niežeby predtím bol nejaký babrák :D ). Ale tentokrát to bude zatiaľ najdrsnejšie a tiež aj osobné. V žánri akčných filmov s prvkami špionáže, jedno z tých lepších diel. Akcia od minulého dielu ma bavila asi o 100% viac. Spolu so správnym mixom hercov vo všetkych pozíciach (čo sa nepriateľov aj pomocníkov týka), to jednoducho má svoju správnu energiu a užíval som si to. Miestami stále trošku nedotiahnuté a predvídateľné, ale nájdu sa aj prekvapivé momenty. Čiže zábava je to slušná. Najlepší film z prvých troch dielov. ()

Jehan

Ale jo! Šlo by to i bez prvotřídních herců jako P. S. Hoffman a spol., kteří de facto jen statují všem těm akčním skopičinám hlavního aktéra v podání herce vpravdě druhořadého. Ale kdo jiný by tu vší melu podal tak mile toporně a přitom dodržel to hektické tempo bez náznaku jakékoliv skutečné psychologie. Vůbec si nestěžuji. :-) ()

Fajt odpad!

Tento druh filmů plný nesmyslných, nemožných a přehnaných scén, slouží pouze k navýšení fin. konta chorého autora scénáře a jeho nohsledů v podobě diváka. Zamyslel se některý nadšený divák, nad duševním přínosem této sr.čky, mimo ztraceného času, mylně nazývaným zábavou ??? ()

Star Trek 3 v rukách debutanta?

Star Trek 3 v rukách debutanta?

10.05.2014

Hollywoodská studia zřídkakdy vkládají sto a více milionů dolarů do rukou někoho, kdo ještě nikdy nenatočil celovečerní film. V poslední době ale dostali takovou důvěru třeba Rupert Sanders (Sněhurka… (viac)

Abrams nenatočí nové Star Wars digitálně

Abrams nenatočí nové Star Wars digitálně

25.08.2013

Posledním dílem ságy, která byla natočena na klasický 35 mm film, byla Skrytá hrozba. V Klony útočí a Pomstě Sithů už Lucas experimentoval s digitálními kamerami. Tvůrci Epizody VII (a dalších) však… (viac)

Brutální Nikita se vrací

Brutální Nikita se vrací

23.02.2010

A tentokrát bude nejen krásná a smrtící, ale bude mít i dobré kung-fu. Maggie Q se sice narodila na Havaji (americkému otci a vietnamské matce), ale jméno si udělala v hongkongských filmech plných… (viac)

James T. Kirk nebo Ethan Hunt?

James T. Kirk nebo Ethan Hunt?

12.06.2009

Zdá se, že čtvrtá mise je docela „possible“. Dokonce za účasti Cruise a Abramse. Mission: Impossible 3 se jim povedla a přestože nesplnila komerční očekávání, těch 400 milionů dolarů na celosvětových… (viac)