Mission: Impossible 3

• USA Mission: Impossible III (viac)

Ethan Hunt (Tom Cruise), špičkový agent IMF, opustil aktívnu službu a venuje sa výcviku nováčikov. Usadil sa a je zasnúbený so sympatickou zdravotnou sestrou Juliou (Michelle Monaghanová), ktorá však netuší nič o jeho minulosti ani súčasnej práci. Myslí si, že pracuje na ministerstve dopravy. Okolnosti však Ethana donútia vydať sa ešte raz do terénu, keď ho požiadajú, aby viedol záchranný tím s cieľom oslobodiť agentku Lindsey Farrisovú (Keri Russellová), ktorú zajal priekupník so zbraňami Owen Davian (Philip Seymour Hoffman). V riskantnej akcii ju síce oslobodí, ale mladá žena zomrie v odlietajúcej helikoptére, keď exploduje mikronálož, ktorú jej Davian implantoval do mozgu. Jediným výsledkom akcie je poškodený počítačový disk, z ktorého experti zistia, že Davian chce predať vo Vatikáne neznámemu kupcovi za 850 miliónov záhadnú ničivú zbraň zvanú Králičia packa. Ethan sa rozhodne obchod prekaziť, ale ešte predtým sa ožení s Juliou. V komplikovanej akcii sa jeho tímu síce podarí preniknúť do Vatikánu, prekaziť schôdzku a zmocniť sa Daviana, Ethan sa ho však márne pokúša vypočuť. Navyše jeho tím prepadnú dva vrtuľníky. Oslobodený zločinec Ethanovi sľúbi, že sa mu pomstí na jeho manželke Julii. Podľa odkazu, ktorý mu pred smrťou stihla poslať Farrisová, je šéf IMF zradca, spolupracujúci s Davianom. Ethan ponáhľa do nemocnice, príde však neskoro. Davian uniesol Juliu a Ethanovi dáva 48 hodín, aby mu priniesol Králičiu packu ako výkupné za jej život. Ethan zbraň získa, ale potom ju musí vydať do rúk nepriateľa. Pri krutom mučení síce zistí, kto je zradca v radoch IMF, ale do mozgu mu implantujú mikronálož, ktorá ho môže kedykoľvek zabiť. Zvládne v tejto situácii ešte niečo urobiť? Môže zachrániť svoju lásku a svet pred skazou? (TV JOJ)

Unka

Určitě nejlepší díl série! Nadupaný, hodně akční, hodně rychlý a překvapivě dost vtipný špionážní thriller, který se značně vymyká běžným zástupcům žánru. Hereckým obsazením (Tom Cruise nehraje jen tak v něčem a naopak si role dosti pečlivě vybírá; Philip Seymour Hoffman jako padouch, hned 3 půvabné herečky). Zmiňovaným vtipem (zvláště scény ve Vatikánu se stanou památné). Překvapivě nestupidním scénářem - naopak je děj dost nepředvídatelný, a jistě vám nebude dělat problémy ponořit se do něj tak, že budete napnuti až do posledních pěti minut (pak přijde očekávatelný konec). Stejně jako v Bondovi zábavným technologickým vychytávkám. A prostě tím, že se jedná o třetí dí veleúspěšné trilogie se stále větším švihákem Tomem Cruisem, který stále má co předvádět! Díky! ()

Amadeo

Najvystížnejšie popíše film druhé slovo v jeho názve. Tretie pokračovanie série MI je skutočne nemožné. Tom Cruise zrejme zabudol, že mu za chrbtom nevrieska Dakota Fanning a ešte stále blúdi po Vojne svetov. Vrchní padouch Davian v podaní Philipa Seymoura Hoffmana je skvelý ale nedokáže zachrániť film, ktorý trpí hlavne Tomovým sklúčeným pohľadom, neladiacimi akčnými scénami ( napriek tomu, že nie sú zle prevedené ), značným poklesom úrovne high-tech a predvidateľným dejom bez akýchkoľvek zaujímavých zvratov. Celý film je len zlátaninou prebratých akčných scén z podstatne lepších filmov ( pri 18 sme skončili rátať ), ktorý vykráda ešte aj dva predchádzajúce diely. Od agentov IMF som toho čakal viacej. PS: Zlatá malina za herecký výkon v hlavnej úlohe za rok 2006 je jasná. PPS: Pre milovníkov slabých "B" treba prihodiť ešte ** ()

unrocker

Ano ano tak tohle je mě velice lákavé filmové téma... Cruise jde opět z akce do akce, skáče ze střechy na střechu, lítá vzduchem kolem vybuchujících aut, dokonce se ožení a to vše zvládá vše s humorem a noblesou ala JAMES Bond... :) Fakt jsem se bavil... :) ()

pekas

Tenhle díl se mi zdá možná nejlepší z celé dosavadní serie. Akce je dostatečně čitelná a srozumitelná, děj má spád. Tady hodně rozmýšlím mezi čtyřmi a pěti, možná i tu slabší pětku dám. ()

LuNaj

Miluju sérii MI, o to víc mě mrzí, že 3 dle mého názoru nedosahuje kvalit svých předchůdců. Jako vždy platí, že je to strhující akční podívaná, nicméně mi tam cosi scházelo. Nějaký náboj, scéna, při které bych s úžasem řekl pouze nevýrazné: Ty vole!!! Každopádně 3* dát nemůžu, i když by to odpovídalo kvalitě filmu. Dávám 4 kvůli důvodu zmíněnému hned v první větě mého komentáře. ()

MarkHoppus

Celá série patří mezi mé oblíbené akční filmy, ale nemůžu si pomoct, mě se prostě jednička líbila nejvíc. Neznamená to samozřejmě že je trojka špatná, právě naopak, je výborná a skvělý Tom Cruise je zase úžasný. ()

Pai-Mei

Po tom, čo Woo sprasil dvojku, je Abramsova MI3 balzam pre dušu. Ethan Hunt je znova trochu bližšie k človeku a reálnosťou sa film vrátil ku skvelej jednotke. ()

George3110

Tento film u mňa stojí niekde medzi prvým a druhým dielom. Bol to celkom dobre zvládnutý film a Ethan Hunt mal zase solídneho záporáka proti sebe. Philip Seymour Hoffman sa svojej úlohy zhostil veľmi dobre. ()

Mincek

Jednoznacne najlepsi diel serie, J.J. Abrams si tymto potvrdil vstup do reziserskej elity. Mne prave ten hi-tech style z predoslych 2 dielov nechybal, prave naopak. Trochu mi to pripominalo Bourna ale dolezity je vysledok, ktory na mne zanechal silny dojem a zazitok aj vdaka 2 hlavnym protagonistom. Hoffman bol fantasticky! Fakt nenudiaca akcna pecka, ktoru si vzdy rad pozriem. 100%. ()

Pharlap

Rozhodně důstojné pokračování série, která v druhém pokračování dosti upadla. Tohle mělo opět šmrnc, nadhled, švih, akci, žádné turbo fantasmagorie.. a hlavně skvělej výkon P.S.Hoffmana. To je ten pravej padouch, kterej se umí ze všeho vysekat. ()

Zadri

Tak jsem skouknul celou trilogii v několika dnech a musím jednoznačně ocenit díl poslední, který je opravdu velice povedený. Oproti předchozím dílům, které ničím nevynikaly, docela nudily a fyzikální zákony popíraly příliš okatě, tak díl 3-tí rozehrává velkou podívanou. Děj je sice nekomplikovaný a nabízí mnohokrát viděné překvapení, ale po vizuální stránce není co vytknout. ()

jprmusic

Při vší úctě k T.Cruisovi - P.S.Hoffman je v tomhle filmu jednička - tedy ne že bych mu fandil - jen jsem zíral, co ten chlapík dokáže zahrát. Jinak za čtyři hvězdy, standardní Cruisova jízda, výborná hudba, scénář nic nezkazil a navíc skvělá režie - s čím přijde Abrams příště? Zfilmuje Lost ??? (apendix - zfilmoval Star Trek - taky dobrý !!! ) ()

Bigfuckman

Akční a neúprosný Ethan již zabrousil do rodiného kruhu s tím, že bude sekat latinu. Jenže ouha to by nebyla Mission impossible kdyby Ethan výbušný jak metan se nezapojil do zachrané mise a nejel v tom znovu. Filmu bych dal snad 4 hvězdy nebýt toho finálového klišé, kdy Ethan zapřáhne do akce svojí starou dá jí rychlokurs ovládání zbraně a z nemocniční sestry se stane ultrakillerka. :) . Jo a Ethan alias Pavel Sobotka by si měl dát alespoň jednu lekci češtiny, pač to byl maglajs nesrozumitelný co tam tý letušce mrmlal. ()

milanhanic

Každý díl bych řekl je trochu jiného žánru. Jednička je čistě špionážní, dvojka jako film Johna Woo je plný skvělé akce (až na povedené akční scény je ale slabší), třetí díl je naprosto dokonalý. ()

Star Trek 3 v rukách debutanta?

Star Trek 3 v rukách debutanta?

10.05.2014

Hollywoodská studia zřídkakdy vkládají sto a více milionů dolarů do rukou někoho, kdo ještě nikdy nenatočil celovečerní film. V poslední době ale dostali takovou důvěru třeba Rupert Sanders (Sněhurka… (viac)

Abrams nenatočí nové Star Wars digitálně

Abrams nenatočí nové Star Wars digitálně

25.08.2013

Posledním dílem ságy, která byla natočena na klasický 35 mm film, byla Skrytá hrozba. V Klony útočí a Pomstě Sithů už Lucas experimentoval s digitálními kamerami. Tvůrci Epizody VII (a dalších) však… (viac)

Brutální Nikita se vrací

Brutální Nikita se vrací

23.02.2010

A tentokrát bude nejen krásná a smrtící, ale bude mít i dobré kung-fu. Maggie Q se sice narodila na Havaji (americkému otci a vietnamské matce), ale jméno si udělala v hongkongských filmech plných… (viac)

James T. Kirk nebo Ethan Hunt?

James T. Kirk nebo Ethan Hunt?

12.06.2009

Zdá se, že čtvrtá mise je docela „possible“. Dokonce za účasti Cruise a Abramse. Mission: Impossible 3 se jim povedla a přestože nesplnila komerční očekávání, těch 400 milionů dolarů na celosvětových… (viac)