Mission: Impossible 3

• USA Mission: Impossible III (viac)

Ethan Hunt (Tom Cruise), špičkový agent IMF, opustil aktívnu službu a venuje sa výcviku nováčikov. Usadil sa a je zasnúbený so sympatickou zdravotnou sestrou Juliou (Michelle Monaghanová), ktorá však netuší nič o jeho minulosti ani súčasnej práci. Myslí si, že pracuje na ministerstve dopravy. Okolnosti však Ethana donútia vydať sa ešte raz do terénu, keď ho požiadajú, aby viedol záchranný tím s cieľom oslobodiť agentku Lindsey Farrisovú (Keri Russellová), ktorú zajal priekupník so zbraňami Owen Davian (Philip Seymour Hoffman). V riskantnej akcii ju síce oslobodí, ale mladá žena zomrie v odlietajúcej helikoptére, keď exploduje mikronálož, ktorú jej Davian implantoval do mozgu. Jediným výsledkom akcie je poškodený počítačový disk, z ktorého experti zistia, že Davian chce predať vo Vatikáne neznámemu kupcovi za 850 miliónov záhadnú ničivú zbraň zvanú Králičia packa. Ethan sa rozhodne obchod prekaziť, ale ešte predtým sa ožení s Juliou. V komplikovanej akcii sa jeho tímu síce podarí preniknúť do Vatikánu, prekaziť schôdzku a zmocniť sa Daviana, Ethan sa ho však márne pokúša vypočuť. Navyše jeho tím prepadnú dva vrtuľníky. Oslobodený zločinec Ethanovi sľúbi, že sa mu pomstí na jeho manželke Julii. Podľa odkazu, ktorý mu pred smrťou stihla poslať Farrisová, je šéf IMF zradca, spolupracujúci s Davianom. Ethan ponáhľa do nemocnice, príde však neskoro. Davian uniesol Juliu a Ethanovi dáva 48 hodín, aby mu priniesol Králičiu packu ako výkupné za jej život. Ethan zbraň získa, ale potom ju musí vydať do rúk nepriateľa. Pri krutom mučení síce zistí, kto je zradca v radoch IMF, ale do mozgu mu implantujú mikronálož, ktorá ho môže kedykoľvek zabiť. Zvládne v tejto situácii ešte niečo urobiť? Môže zachrániť svoju lásku a svet pred skazou? (TV JOJ)

Hyb_rid

Abramsův fetiš v nechutném střihu a rozmazaných záběrech, kterým říká akce je pro MI totální zabiják ... zlatý John Woo :-)) Na můj vkus až přiliš přímočarý děj, který mi zrovna s MI nejde moc dohromady a možná právě díky tomu se trojce nepodařilo vystavět atmosféru a poléhá se tak pouze a jen na nepřehlednou, zběsilou akci. ()

derryl

Nejakčnější a nejhektičtější filmová mise v dějinách? Ano! Je to tak. Ani jsem nedýchal a fandil agentu Huntovi při jeho boji o to, co pro něj v životě nejvíc znamená. ... "Pavle Sobotko, já česky nerozumím." :-) ()

LuckyStar

To digitální ladění kamery se mi moc líbilo - vytvářelo to pocit plastičnosti obrazu a zároveň normální uvěřitelnosti. Celý třetí díl je vůbec založen na poměrně realistickém podtextu - nenajdete tu žádné zpomalené příšernosti z dvojky nebo klasické a lehce sci-fiodní prvky z jedničky. Navíc tu neběží nijak extrémně o zvraty v postavách nebo ději, všechno krásně odcípá a člověk se nenudí. Příjemná věc, příjemnej Tom, sympatická režie - ideální. Snad jen hudba mohla být nápaditější, i když takové We Are Family - u toho jsem opravdu nasmál :-) A to už vůbec nezmiňuju scénu s českým imigrantem. ()

Dallas

Po podľa mna nie príliš vydarenej dvojke, ktorá skĺzla len na kolaj pretechnizovanej a prehnanej nadľudskej akcie sa vracia trojka opäť ako poctivý špionážny akčný thriler. Hoffman je skvely záporák a Cruise je tu tiež vo veľmi dobrej hereckej forme. Vyborná kamera hlavne scéna behu po shanghajských strechách. Tretí Ethan Hunt nie je síce lepší ako Jason Bourne, ale rozhodne od neho nie je ďaleko. Na prvé zhliadnutie výborné a ja osobne si to po nejakej dobe vždy rád pozriem Rozhodne doporučujem. ()

Jayem

Rozhodne najlešia časť série. J.J. Abrams vie čo robí a robí to dobre. Musím povedať že toto jeden z najlepších filmov roku 2006. Super scenár, akcia aj obsadenie. ()

Zombi

Jednička byla dobrá, dvojka průser a trojka super nářez. Cruise už není takový solitér a superman jako ve dvojce, ale součást týmu (i když v akci se ohání opět hlavně on), jeho agent Hunt se chystá oženit a celkově působí postavy a prostředí věrohodněji a civilněji. Akce je reálnější, ale současně je to větší nářez než v předcházejících filmech a je jí víc. Vztah mezi Huntem a jeho ženou je uvěřitelný a i proto působí finále nejemotivněji ze všech dílů, jen tu úplně poslední scénu nemuseli udělat tak happy, jinak výbornej akční film. Slabších 5 hvězd. ()

petrfox

Vypadá to, že série Mission: Impossible konečně našla zajímavý scénář, ideálního režiséra a také velmi působivého zlosyna v podání skvělého Philipa Seymoura Hoffmana... ()

Cement73

Akciou preplnene az po vrch. Hihg tech hracicky ako treba, presuny po celom svete, sialene skoky a malo uveritelne vykony jedneho agenta... Ani horsie ani lepsie od prechadzajucich casti. Stale je to vyborny akcny film... ()

Weider

Celý film naprostá akční bomba! Philip Seymour Hoffman hraje skvěle záporáky! Jediná škoda, že se víc nepředvedli J.R.Meyers, Simon Pegg a rozkošná Michelle Monaghan, která svou přítomností celý film velice zkrášlila. Jsem velice rád, že po neúspěšné MI:II se toho ujal někdo schopný. Brian De Palma svou část zvládl skvěle a nyní se toho ujal J.J. a klaplo to! ()

Mikino00

Jiný směr MI prospěl, ale i tak je slepou uličkou. Naštěstí následující díly již jsou jiné kafe a kvalitativně rostou až k naprosté špičce. Film celkově baví, akce má spád i nápad, děj trochu hloupější a předvídatelný, ale divák se nenudí a to tady přece jde. ()

Movie Gourmet

Kam se hrabe na Toma Cruise James Bond. Ve třetím celovečerním Mission: Impossible se posunul Cruise svou akčností daleko za hranici reality a z MI se nám stává pěkná fantasy. Fantasy s rychlým spádem a pořádným řízem. Do role arci záporáka dobře obsazený Philip Seymour Hoffman. Ethan Hunt absolutně neporazitelný a nezastavitelný. Verdikt: 3 1/2* a 75 %. ()

Matros

Džej Džej Abrams uklízí po Johnu Woo-ovi. Třetí nesplnitelná mise je osobnější, dynamičtější a má konečně skvělého záporáka. Philip Seymour Hoffman je tu brutálně nekompromisní, kéž by dostal na plátně ještě více prostoru. ()

H4ku11

Trojka nastolila správny smer putovania série. Tak reálne akčné ako to len ide, s nejakou solídnou zápletkou a protivníkom, ktorý mi bude chýbať. Veľmi ma potešila účasť Simona Pegga, on vie správne okoreniť každý film, v ktorom sa vyskytne. ()

zelvicka.

Bond dobře ví, oč jde. Ženy špionů to lehké nemají, a záletnost jejich poloviček je ten nejmenší problém. Záporáci si ovšem nikdy nejsou vědomi, že negativní motivace hlavního hrdiny končí obvykle násilím na nich. I když masky stále hrají důležitou roli, už nejsou tak všudypřítomné, což je bomba, ze které hlava nebolí. ()

bobstock

Čím mě J.J. Abrams přesvědčil, abych si konečně alespoň jeden kousek z řady M.I. užil? Svým filmovým umem ve všech směrech. Sice nějaká ta místa připomínala Pravdivé lži od Camerona, ale nějak jsem to v tom zápalu spolkl. Všichni hrají o život, orchestriální hudba hrála, skvělá akce a mě to prostě bavilo sledovat. Hned je to znát, že je rejža profík. 80% ()

Ollie235

,,It's unacceptable that chocolate makes you fat, but I've eaten my share and guess what?" Po nepříliš povedené dvojce se Mission: Impossible vrací zpátky k laťce nastavené prvním dílem a dokonce ji překonává. J.J. Abrams hned od začátku filmu ukazuje, že bude servírovat nelítostnou akci, Ethan i celý jeho tým jsou ve formě jak nikdy před tím. Philip Seymour Hoffman je jim navíc opravdu skvělým protivníkem. Solidní zábava. ()

mira007

Hunt se sice ve třetím díle ožení a projevuje jakési city a taky jsem se dozvěděl, že se celým jménem jmenuje Ethan Mathew Hunt a že má pas na falešné jméno Sobotka, nicméně jinak je třetí díl povedená čistá svižná nonstop akční jízda od Berlína po Shanghai při které jde po králičí pacce proti povedenému záporákovi Philipu Seymourovi. ()

Star Trek 3 v rukách debutanta?

Star Trek 3 v rukách debutanta?

10.05.2014

Hollywoodská studia zřídkakdy vkládají sto a více milionů dolarů do rukou někoho, kdo ještě nikdy nenatočil celovečerní film. V poslední době ale dostali takovou důvěru třeba Rupert Sanders (Sněhurka… (viac)

Abrams nenatočí nové Star Wars digitálně

Abrams nenatočí nové Star Wars digitálně

25.08.2013

Posledním dílem ságy, která byla natočena na klasický 35 mm film, byla Skrytá hrozba. V Klony útočí a Pomstě Sithů už Lucas experimentoval s digitálními kamerami. Tvůrci Epizody VII (a dalších) však… (viac)

Brutální Nikita se vrací

Brutální Nikita se vrací

23.02.2010

A tentokrát bude nejen krásná a smrtící, ale bude mít i dobré kung-fu. Maggie Q se sice narodila na Havaji (americkému otci a vietnamské matce), ale jméno si udělala v hongkongských filmech plných… (viac)

James T. Kirk nebo Ethan Hunt?

James T. Kirk nebo Ethan Hunt?

12.06.2009

Zdá se, že čtvrtá mise je docela „possible“. Dokonce za účasti Cruise a Abramse. Mission: Impossible 3 se jim povedla a přestože nesplnila komerční očekávání, těch 400 milionů dolarů na celosvětových… (viac)