Mission: Impossible 3

• USA Mission: Impossible III (viac)

Ethan Hunt (Tom Cruise), špičkový agent IMF, opustil aktívnu službu a venuje sa výcviku nováčikov. Usadil sa a je zasnúbený so sympatickou zdravotnou sestrou Juliou (Michelle Monaghanová), ktorá však netuší nič o jeho minulosti ani súčasnej práci. Myslí si, že pracuje na ministerstve dopravy. Okolnosti však Ethana donútia vydať sa ešte raz do terénu, keď ho požiadajú, aby viedol záchranný tím s cieľom oslobodiť agentku Lindsey Farrisovú (Keri Russellová), ktorú zajal priekupník so zbraňami Owen Davian (Philip Seymour Hoffman). V riskantnej akcii ju síce oslobodí, ale mladá žena zomrie v odlietajúcej helikoptére, keď exploduje mikronálož, ktorú jej Davian implantoval do mozgu. Jediným výsledkom akcie je poškodený počítačový disk, z ktorého experti zistia, že Davian chce predať vo Vatikáne neznámemu kupcovi za 850 miliónov záhadnú ničivú zbraň zvanú Králičia packa. Ethan sa rozhodne obchod prekaziť, ale ešte predtým sa ožení s Juliou. V komplikovanej akcii sa jeho tímu síce podarí preniknúť do Vatikánu, prekaziť schôdzku a zmocniť sa Daviana, Ethan sa ho však márne pokúša vypočuť. Navyše jeho tím prepadnú dva vrtuľníky. Oslobodený zločinec Ethanovi sľúbi, že sa mu pomstí na jeho manželke Julii. Podľa odkazu, ktorý mu pred smrťou stihla poslať Farrisová, je šéf IMF zradca, spolupracujúci s Davianom. Ethan ponáhľa do nemocnice, príde však neskoro. Davian uniesol Juliu a Ethanovi dáva 48 hodín, aby mu priniesol Králičiu packu ako výkupné za jej život. Ethan zbraň získa, ale potom ju musí vydať do rúk nepriateľa. Pri krutom mučení síce zistí, kto je zradca v radoch IMF, ale do mozgu mu implantujú mikronálož, ktorá ho môže kedykoľvek zabiť. Zvládne v tejto situácii ešte niečo urobiť? Môže zachrániť svoju lásku a svet pred skazou? (TV JOJ)

Radiq

Tak tahle mise byla první, která by se dala s trochou nadsázky (teda s hodně nadsázky) označit jako povedená a "uvěřitelná". Tím myslím, že sice tam bylo plno nesmyslů a Cruise přežil všechno, ale to všechno by se teoreticky dalo přežít. Ne jak v prvních dvou dílech. P. S. Hoffman byl jako padouch super a děj, i když byl celkem předvídatelnej, nebyl zas tak strašnej. No určitě zatím nejlepší MI... ale abychom se chápali: pořád je to strašná přehnanost. Jinak bylo mi divné, že zatímco ve dvojce ohejbal Thandie Newton a vypadalo to na velkou lásku, tady si najednou bere úplně jinou typku. Nevím, asi na ni zapomněl nebo co. Jsem zvědavej, jestli bude mít příště nějakou další Huntgirl, což nezní tak dobře jak Bondgirl, a proto se to asi nepoužívá, protože by to mohli lidi komolit jako Cuntgirl nebo překládat jako zhuntovaná holka. Jinak Ethan Hunt už asi neví, jestli být víc Bond nebo Bourne. ()

daEmoNickY odpad!

"Vite jake to je kdyz nekdo ma inkontinenci? To je nesouvisly unik informaci. Lide po me pak musi zdimat co natropim. Mam totiz vaginu. Zkousela jsem trychtyr ale lahev byla o neco prijemnejsi. Hhmmh." .... usrkne si s plechovky CocaColy ... "Mysleli si ze mam pero a tak me vzali na shemale. Prekvapilo me, ze kdyz zjistili ze nemam ptaka, tak si me tam nechali. Asi nemaj moc hercu? Kdo by v tom taky chtel hrat ze?" [ MAKE FUNNY IF POSSIBLE ] ()

SoolenJV

Vizuálně velice zajímavý a zábavný akční thriller. Abrams je prostě mistr, škoda, že točí tak málo a hlavně pro televizi. Velké plátno a příběhy na dvě hodiny mu jsou sakra dobře. ()

klida

Abramsovi se polidštění Hunta povedlo, otázkou zůstává, jestli to je dobře. Podle mého skromného názoru ne, já mám rád bezchybné hrdiny bez slabých stránek. Co se týče špiona uvnitř IMF, jenom trochu zkušenější divák brzo pozná, jak se věci mají. Slabší čtyři. (13/07/10) ()

Nivenx

Mission: Impossible III je parádním a neuvěřitelným dílem. Akce od začátku do konce, které občas berou dech. Děj slušný a herci výteční. 75% ()

tomeek

Tak hotovo, úkol splněn. Po jedničce, dvojce a čtverce jsem viděl i trojku a musím uznat, že je to podstatně akčnější, než Ghost protocol, ale i tak jsem se do toho moc nevžil. Chápu, že u M:I člověk musí vynechávat přemýšlení nad tím, jak se dá do centrálního bezpečnostního uzlu ve Vatikánu dostat jen pomocí převleku za kněze, nebo na střechu nejvyšší budovy v Šanghaji, ale všechno šlo zase hrozně jednoduše a nic se nevysvětluje: kdo jim vyrobí během pár hodin, které měli na přípravu mise, sledovací zařízení ve tvaru křesťanského kříže (který nikdo neuvidí)? Tyto drobnosti, které se chytře obcházejí, aby to hrdinům šlo hladšeji a líp to vypadalo, způsobují, že o hrdiny vůbec nemám strach a vím, že na konci se všichni zasmějeme. Giacchino v závěru vykrádá sám svůj soundtrack z LOST, naopak J.J. Abrams se velice krotil s používáním lens-flarů, čímž mě osobně překvapil. Narozdíl od série o agentu Bourneovi se M:I opravdu nedá brát vážně a Toma Cruise mám mnohem radši v jiných filmech. I přes to všechno jde o poutavou oddechovku se skvělým P.S.H. (teď nemyslím Penery :), u které se nudit nebudete...A jestli to, co Cruise předváděl na letišti u check-inu, byla čeština, tak já prodávám čabajky v Budapešti. ()

Prometheus69

Tak toto byl asi nejhorší díl celé série... fakt otřes... od začátku až ke CRASH konci... navíc, tak nesympatick/necharizmatick řízek do role záporáka to už jsem vážně dlouho neviděl! O_o ()

panMartin

Opravdu seriózní pokračování. Akčňák se vším všudy, který perfektně šlape. Nech je T.Cruise v soukromí magor jaký chce,ale na filmovém plátně mu to klape. Ving Rhames ani tentokrát nezklama. Benji v podání skvělého Simona Pegga mě pobavil. Seymour Hoffman je znamenitý záporák. A hlavně krásná Michelle Monaghan. MI:3 je zkrátka perfektně namíchaný akční koktejl, který musí chutnat snad každému fanouškovi akční zábavy. Spousta hraček, kvalitiní akce a adrenalin až na půdu. ()

vesper001

Pražský Hrad hraje Kreml a nad ním se poeticky třepotá balonek v barvě rudých trenclí. Jednička v bleděmodré už potřetí je sice hezky natočená a zábavná, ale prvotní okouzlení už vyvanulo. ()

Triple H

Úplne krištáľovo čistý akčný film (v tom najlepšom zmysle slova). Väčšinu času všetko buráca tak, že vyrušujúcich exotov v kine ani nie je počuť. :-) Cruise je v hlavnej úlohe stále dobrý a zvyšok ansámblu je tiež OK. Špeciálnu zmienku zaslúži len Phillip Seymour Hoffman, ktorý je perfektný (kedy naposledy mal akčný film tak zaujímavého zloducha?), ale je veľká škoda, že mu je vo filme venované tak málo času. J.J. Abrams ukázal, že po seriálových peckách Alias a Lost mu to pôjde aj vo filme. Len záver obsahuje pár nechcene vtipných momentov (to Cruisove "prebudenie" so následným schmatnutím zbrane rozosmialo celé kino) a je celkovo slabší ako predošlý dej. Za to iba 4 *. A čo sa tržieb týka - aspoň sa Tom Cruise naučí, že rozprávať o konzumácii placenty svojej nastávajúcej sa nevypláca. Toho Ethana Hunta v ňom potom vidno ťažšie... :-)/////////////////////S odstupom času asi jeden z naj akčných filmov posledných rokov. To, že relatívne zapadol je vina vrcholu nepopularity Toma Cruisea v čase uvedenia. Abrams v podstate totožným štýlom natočil aj nový Star Trek a ten už neodstrelil našťastie nikto. Jediné mínusy vidím v tom, že záver je vážne v porovnaní so zvyškom slabší a to, že Cruise je aj tu proste ten najväčší super-borec, ktorý zvláda bojovať pre mňa za mňa aj s odistenou náložou v hlave. ()

Decker

Konecne se tvurci chytili spravneho konce lana a serviruji dokonale ucelenou a akci a adrenalinem nabitou rezbu vystrizenou jako z nejdivocejsiho scenare. Tom Cruise je stale tim mladym svihakem, ktery se neboji pustit do jakekoli situace a na platne vypada opravdu velmi dobre. Skoda jen mensiho prostoru pro dokonale odporneho P. S. Hoffmana, ktery nam zde ztvarnuje hlavniho padoucha. Prekvapive na zacatku filmu reziser poodhali kousek z pozdesiho deni a necha v divakovy zafungovat fantazii a predvidavost. Vse samozrejme dopadne trochu jinak nez si divak nabubrele mysli a v tom vidim prave onu smrncovni atmosferu, ktera se podarila do filmu dostat. Jednim slovem do tretice vseho dobreho se to proste povest muselo! ()

matezzz

Akční pecka jak má být! Akce sice hned nestřídá jinou akci, o to víc prostoru však má chytá zápletka a vykreslení charakteru polidštěného superagenta Ethana Hunta. Ve chvíli, kdy jde o jeho ženu, přestává všechno ostatní kromě její záchrany... Když jsem dal dvojce 3*, tady je to jasných pět... ()

hans500

Mnohem lepší než dvojka a o trochu lepší než jednička. Režie, scénář, herci, hudba, kamera, tempo - vše perfektní. Za 4,5*. ()

Script

Musím se přiznat, že trojka mě asi z celé série Mission: Impossible bavila nejvíce. Tenhle film kompletně změnil směr sequelů M:I a naporcoval nám akční pasáže jako nikdy před tím. Už hned v úvodní scéně filmu musím vyzdvihnout parádní herecké výkony hlavních představitelů filmu. Následný vývoj děje byl strhující a neustále bavil. Pořád něco nabízel. Dle mého názoru, tak tenhle film využil maximálně svůj potenciál a završil to excelentním způsobem. Akční pasáže naprosto dokonalé stejně tak jako scénář a režie. ()

DragonnCZ

8/10. - Konečně díl, který mne bavil od začátku až do konce. Vynikající jízda plné zajímavé akce kombinující pěknou stylizaci kamery nápaditou choreografií a Abrams to prostě dokázal. I když bude pro mě Mission Impossible popsat slovně celou tu smršť toho všeho čeho se tam událo tak či onak tento film mě nehorázně bavil. ()

UhLee

(8/10). Třetí díl Mission: Impossible je už o poznání kvalitnější podívaná, než předchozí dva díly. Dostáváme tady nádherné prostředí v podobě Itálie. Obecně se mi moc líbí, že každý díl se odehrává na nějakém kouzelném místě. V prvním díle to byla naše Praha, v druhém díle jsme se podívali zase k Protinožcům. Celkově jsou lokace vybírány velice chytře a každá z nich přinese do série něco nového. Každý díl má taktéž nějakou zápletku, kolem které se to celé točí. V tomhle díle byl nastolen asi nejlepší balanc, který jsme jako diváci mohli dostat. Dostali jsme kousky informací, ale nedostali jsme je zase na stříbrném podnose. Všem určitě muselo vrtat, co je ve skutečnosti ona "Rabbit Foot". Dumaní nad nějakou záhadou je u filmu vždycky atraktivní a když se nám pomalu odkrývá, co to vlastně je, tak je zábava to sledovat. Když řeknete A (hrozba), tak musíte říct i B (zloduch). V tomto díle jej ztvárnil brilantní Philip Seymour Hoffman, který strčil oba předchozí záporáky hluboko do kapsy. Tím, že se na obrazovce objevoval velice sporadicky, tak byla jeho přítomnost o to větším svátkem. Celkově jsme tady dostali takový "whole package" jak by měl vypadat kvalitní špionážní film a hrozně mě baví, jak je každý díl série úplně jiný. Baví mě sledovat, jak série Mission: Impossible experimentuje každým filmem a už se nemůžu dočkat, co přinese ten čtvrtý. ()

Magneto

JJ Abrams je vskutku novy Spielberg.Uz davno som nevidel taky krystalicky cisty,poctivy a brutalne napinavy akcak...Zadne prehnane stvorite zvraty sa nekonaju,dej je priamociary a jednoduchy...Ale sposob akym je to natocene...Genialne.Pri niektorych scenach to so mnou uplne mykalo...Je to cool,hudba primerana a efektne,kamera prehladna,heree vykony decentne.Ja osobne mam radsej taketo poctive akcaky s hustou atmoskou ako nablyskane efektne sracicky s divokymi strihmi a trapnymi spomalovackami... ()

Star Trek 3 v rukách debutanta?

Star Trek 3 v rukách debutanta?

10.05.2014

Hollywoodská studia zřídkakdy vkládají sto a více milionů dolarů do rukou někoho, kdo ještě nikdy nenatočil celovečerní film. V poslední době ale dostali takovou důvěru třeba Rupert Sanders (Sněhurka… (viac)

Abrams nenatočí nové Star Wars digitálně

Abrams nenatočí nové Star Wars digitálně

25.08.2013

Posledním dílem ságy, která byla natočena na klasický 35 mm film, byla Skrytá hrozba. V Klony útočí a Pomstě Sithů už Lucas experimentoval s digitálními kamerami. Tvůrci Epizody VII (a dalších) však… (viac)

Brutální Nikita se vrací

Brutální Nikita se vrací

23.02.2010

A tentokrát bude nejen krásná a smrtící, ale bude mít i dobré kung-fu. Maggie Q se sice narodila na Havaji (americkému otci a vietnamské matce), ale jméno si udělala v hongkongských filmech plných… (viac)

James T. Kirk nebo Ethan Hunt?

James T. Kirk nebo Ethan Hunt?

12.06.2009

Zdá se, že čtvrtá mise je docela „possible“. Dokonce za účasti Cruise a Abramse. Mission: Impossible 3 se jim povedla a přestože nesplnila komerční očekávání, těch 400 milionů dolarů na celosvětových… (viac)