Mission: Impossible 3

• USA Mission: Impossible III (viac)

Ethan Hunt (Tom Cruise), špičkový agent IMF, opustil aktívnu službu a venuje sa výcviku nováčikov. Usadil sa a je zasnúbený so sympatickou zdravotnou sestrou Juliou (Michelle Monaghanová), ktorá však netuší nič o jeho minulosti ani súčasnej práci. Myslí si, že pracuje na ministerstve dopravy. Okolnosti však Ethana donútia vydať sa ešte raz do terénu, keď ho požiadajú, aby viedol záchranný tím s cieľom oslobodiť agentku Lindsey Farrisovú (Keri Russellová), ktorú zajal priekupník so zbraňami Owen Davian (Philip Seymour Hoffman). V riskantnej akcii ju síce oslobodí, ale mladá žena zomrie v odlietajúcej helikoptére, keď exploduje mikronálož, ktorú jej Davian implantoval do mozgu. Jediným výsledkom akcie je poškodený počítačový disk, z ktorého experti zistia, že Davian chce predať vo Vatikáne neznámemu kupcovi za 850 miliónov záhadnú ničivú zbraň zvanú Králičia packa. Ethan sa rozhodne obchod prekaziť, ale ešte predtým sa ožení s Juliou. V komplikovanej akcii sa jeho tímu síce podarí preniknúť do Vatikánu, prekaziť schôdzku a zmocniť sa Daviana, Ethan sa ho však márne pokúša vypočuť. Navyše jeho tím prepadnú dva vrtuľníky. Oslobodený zločinec Ethanovi sľúbi, že sa mu pomstí na jeho manželke Julii. Podľa odkazu, ktorý mu pred smrťou stihla poslať Farrisová, je šéf IMF zradca, spolupracujúci s Davianom. Ethan ponáhľa do nemocnice, príde však neskoro. Davian uniesol Juliu a Ethanovi dáva 48 hodín, aby mu priniesol Králičiu packu ako výkupné za jej život. Ethan zbraň získa, ale potom ju musí vydať do rúk nepriateľa. Pri krutom mučení síce zistí, kto je zradca v radoch IMF, ale do mozgu mu implantujú mikronálož, ktorá ho môže kedykoľvek zabiť. Zvládne v tejto situácii ešte niečo urobiť? Môže zachrániť svoju lásku a svet pred skazou? (TV JOJ)

Trinculo

Dobře postavené vyprávění, kde jeho prázdnota nevadí, ale naopak dodává velmi zvláštní touhu přemýšlet o čem to vlastně celé bylo. ()

oSiSko

"I'm gonna die unless you kill me ". Slušné, viac jak slušné a jediné čo mi vadilo bol Laurence Fishburne, nemôžem si pomôcť, ale nesympatickejší herec snáď ani nie je. ()

cad_bane

J.J. Abrams dal této sérii svůj styl. Nevím kdy jsem naposled viděl takhle napínavý akční film, ale tohle bylo něco. Perfekní Tom Cruise, tady ho už nevidíme jako nepřemožitelného agenta. On má lidskost, chce žít normální život a pak se to celé zvrtne. Opravdu zajímavý záporák, který se sem hodil. A akční scény jsou skvělé, doplňují film a příběh. Prostě vše co má akční film mít, tohle tato série prostě potřebovala. Určitě nejlepší ze série! ()

PeteBuck

A tak je to tu zasa, tentokrát sa sem priplietol J. J. Abrams a snažil sa urobiť niečo lepšie, než čo boli jeho predchodcovia. OK, viac napätia, trochu viac hlášok, ale opäť zradca z vlastných radov, aj keď tentokrát dôjde ozaj k nečakanému zvratu a je tu naozaj pár prekvapení. Za snahu o hviezdičku viac. Som zvedavý, či aj vo štvorke bude zradca z vlastných radov, alebo to bude konečne niekto nový. Po troch dieloch už by sa slušilo-patrilo. ()

HellsAngel

J.J. vrátil Mission Impossible do vôd, v ktorých sa Huntovi pláva najlepšie. Inteligentná story (v rámci mantinelov žánru), emocionálny náboj, správne fungujúce napätie a oku lahodiaca popcornová akcia. Diel, ktorý definitívne určil kurz celej série (našťastie správne). ()

meda2016

Zábava je to stoprocentní. Znovu na koni. Ale je tam tolik technologických a faktických blbostí, že si zaslouží 85. Něco se dá odpustit, ale otevírání zámků měděným drátem určitě ne. Fantomasovské převleky dvojku zabily, trojka to ustála. Konečně naznačili, kde tak rychle berou nové masky. ((Oponovat musím Marigoldovi. Pro mne je panákovitý v sociálních vztazích nikoli Hunt ale Cruise.)) Ještě musím nastudovat něco o vládní agentuře VDOT (údajně spravuje komunikace, mosty, tunely), ČEZ... No jdeme dál. Příběh tu je a přemýšlím, kdo je pustil do Vatikánu dělat rozruch. ()

Ace.A.T.L.

MI má pro mě kouzlo už od seriálu a tak jsem si užil skvěle i tenhle díl. Tom fakt maká na plný pecky a je to na filmu vidět. Film je nabušenej skvělýma scénama i hodně zajímavýma záběrama a divák se opravdu jen tetelí spokojeností. Na tutovku to neni, ale slušných 80%, je fér. Za mě teda 4* a DOPORUČUJU ()

Stan Borowitz

"V Číně jsem ještě nebyl. Je to tam hezký?" "Je to tam nádherný. Jen si dejte pozor, v centru Šanghaje, jednoho z nejlidnatějších měst světa, není signál." ()

david141474

Hnedka první scéna ve vás nabudí tu správnou atmosféru a vy jenom čekáte, kdy se ta scéna objeví a co k ní vedlo a co pak následovalo. No po skvělé úvodní scéně nesleduje přenesení do normálního života Ethana Hunta s jeho přítelkyní Julií, kterou si ještě toho filmu vezme. Julii zahrála skvělá Michelle Monaghan. Musím říct, že ten zvrat, kterej se točil kolem ní byl skvělej. No a taková scéna, kde si s puškou hravě poradila s protivníkama, byla skvělá. Soundtrack byl velice solidní. Záporák Owen Davian celkem ušel, ale taková scéna v letadle, tak ta je božská. No a scény ve Vatikánu na mostě nebo v Thajsku jsou taky božský. Tohle je vlastně první díl, kde se objevil Benji kterého ztvárnil Simon Pegg. Od tohoto filmu už nebude nouze o nějakej ten humor a solidní navádění cesty k cíli. Jako za mě je to solidní díl a ten zvrat taky nebyl špatnej. No a dokonce si zde menší roli zahrál můj oblíbený Jonathan Rhys Meyers. A o přítomnost Laurence Fisburneho taky nebyla nouze. 8/10 První díl, kde se objevil Benji, takže o humor od teď nebude nouze! ()

PTuranyi

MI3 sa začína aj končí rodinnou idylkou. Medzi tým však čakajte plnokrvnú akčnú jazdu, všetky možné a nemožné spôsoby ako niekam preniknúť a získať zajačiu labku, okolo ktorej sa všetko točí a hru na schovávačku kto vlastne za tým všetkým stojí. Tom Cruise je v úlohe Hunta presvedčivý. To však nemožno povedať o deji. Všetky možné skratky a barličky sa však scenáristom prepečú, lebo v zbesilej akcii nie je čas myslieť na realitu. A adrenalínom je tento film poriadne naládovaný, hru s časovým limitom si tu Ethan zahrá niekoľko krát. 70% ()

ZetDaElO

Už neobvyklý teaser z úvodu dáva tušiť, že manželstvo Ethana a Jules bude pomerne turbulentné. Cesta ku tejto scéne je brutálna jazda od Berlína, cez Vatikán až po Šanghaj. Skvelá akcia a špionážne sekvencie, kedy najmä misia vo Vatikáne je veľmi svieža. Vlastne aj celý záver filmu sa nesie v podobnom duchu a tak je M:I3 jedným z najvydarenejších akčných špionážnych filmov a sériu posunul do kvalitatívne vyššieho levelu. A to aj vďaka vynikajúcemu záporakovi. ()

Valigar

Druhý díl M:I mě velice zklamal a po ¾ hodině jsem to radši vypnul, abych si nekazil dojem z prvního dílu. Od trojky jsem toho moc nečekal, ale překvapila. Hromada akce a střílení, děj má rychlí spád, ale příběh je zatlačen do pozadí. Sice se režisér snaží udělat vyvrcholení alá první díl, ale překvapivé Hhh! U toho určitě neuděláte. Musím říct, že závěrečná scéna je opravdu luxusní (myslím ve střílecích a bojových sekvencí). Velké zklamání mi přivodila scéna, kde má jít Tom ukrást „králičí pracku“ do supr,čupr,dupr zabezpečeného zařízení. Režisér celou tuto sekvenci přeskočí a pokračuje tím, jak Tom vyskakuje s prackou z okna a utíká. Asi jim došli finance... ()

gabo

Od seriálu LOST je J. J. Abrams absolútnou špičkou súčasnej televíznej a momentálne aj filmovej režisérskej tvorby. Film, ktorý prekonal predošlé dve pokračovania, perfektne vygradovaná akcia, špionážne vychytávky, súkromný život hlavného hrdinu a samozrejme už mnohými spomínaný najlepší záporák posledných rokov. Vynikajúce. ()

zaack

Akční film bývá tak dobrý, jak je dobrý jeho záporák. A Phillip Seymour Hoffman je záporák vskutku libózní. M:I 3 je nadupaná jízda, kterou od úplného vrcholu dělí jen mdlý Cruise v (bohužel) hlavní roli. ()

Star Trek 3 v rukách debutanta?

Star Trek 3 v rukách debutanta?

10.05.2014

Hollywoodská studia zřídkakdy vkládají sto a více milionů dolarů do rukou někoho, kdo ještě nikdy nenatočil celovečerní film. V poslední době ale dostali takovou důvěru třeba Rupert Sanders (Sněhurka… (viac)

Abrams nenatočí nové Star Wars digitálně

Abrams nenatočí nové Star Wars digitálně

25.08.2013

Posledním dílem ságy, která byla natočena na klasický 35 mm film, byla Skrytá hrozba. V Klony útočí a Pomstě Sithů už Lucas experimentoval s digitálními kamerami. Tvůrci Epizody VII (a dalších) však… (viac)

Brutální Nikita se vrací

Brutální Nikita se vrací

23.02.2010

A tentokrát bude nejen krásná a smrtící, ale bude mít i dobré kung-fu. Maggie Q se sice narodila na Havaji (americkému otci a vietnamské matce), ale jméno si udělala v hongkongských filmech plných… (viac)

James T. Kirk nebo Ethan Hunt?

James T. Kirk nebo Ethan Hunt?

12.06.2009

Zdá se, že čtvrtá mise je docela „possible“. Dokonce za účasti Cruise a Abramse. Mission: Impossible 3 se jim povedla a přestože nesplnila komerční očekávání, těch 400 milionů dolarů na celosvětových… (viac)