Rozlučku se svobodou ukončí invaze mimozemšťanů a dva staří kamarádi musí zasáhnout. Kdysi spolu totiž vyhrávali ostré bitvy v laserové aréně, a to se přece nezapomíná! (Netflix)

kingik

Dvě neskutečně zdlouhavé hodiny ryzí filmové katastrofy. Proč má tak dějově plytká stupidita stanovené dvě hodiny, to už se asi nikdy nedozvíme. Patrně měl režisér Martin Sofiedal tolik filmového materiálu, až se rozhodl ho bez rozmyslu, a hlavně  bez pořádného scénáře, vyplýtvat. Pět zjevů v rámci rozlučky se svobodou zavítá do lesů, kde narazí na mimozemskou invazi. Kdyby tam narazili na klub perverzních šachistů, vyšlo by to nastejno, neboť efekty, které nahrazují drastičnost, spočívají v efektu zlověstně svítících očí a slizu. Vrcholem je pak těhotná policistka (strašlivě nalíčená Ingrid Bolso Berdal, která ve skutečnosti takto nevypadá) která připomíná Weird Al Yankovice. Naprosto dokonalé je, jak film dokáže být nezábavný. Vtipy jdou do popředí, z hororového hlediska totiž není co nabídnout. Jenže buď je norský humor natolik specifický, až se mu za žádných okolností nedá smát, nebo je opravdu tak neskutečně bolestně trapný, až je vám tvůrců líto za projevy mimořádné stupidity. Prohřeškem je nejen neuvážená délka filmu, ale také jeho vizuální kvality moc neobstojí. Vše od počátku vypadá poměrně lacině. Dlouho se také žádný obstojně vyhlížející speciální efekt ani neobjeví. Až v závěru se na scéně zjeví mimozemské monstrum, které pochopitelně nepřivodí hororové zděšení, jen šlo o to dostat film v nějaké jeho fázi do kvality. Tak to já ani tu příšeru neocením. Neocením na tomhle opusu stupidum prakticky nic. Neznalec norských končin pak žasne nad vizáží norských účastníků. To byl výkvět ksichtů. Ven mohli jen po setmění. Netflix se takovými nepodařenými filmy, co jsou podpořeny netalentovanými tvůrci, dostává do nemilosti. Vždyť tohle dílo od začátku nepůsobí nikterak dobře. Z hlediska humoru, potažmo zasmání se, je to velmi tristní. Laserové pistolky patrně měly představovat nejvyšší stupeň atraktivnosti, jelikož po stránce akčnosti to selhává hned při prvních pokusech o dynamiku a nastavení tempa. Mimozemská loď zřejmě schlamstla nejvíce z rozpočtu, neb jediná vypadá na pochvalu. Produkčně to je až na hranici zaostalosti. Dokonce to má ambici vydávat svoje nulové tvůrčí nápady za vrcholnou invenčnost. Je třeba poučit se z tvůrčího nezdaru. A je to zcela jednoduché. Tomuhle filmovému štábu nedovolit invazi do diváckých příbytků. 2/10 ()

Malarkey

S tímto filmem přišel den, kdy jsem na nějaký čas skončil s Netflixem. Od přečtení obsahu přes trailer jsem cítil, že tohle bude další zábavná norská jízda po zvoru Lovců trolů nebo Dead Snow. Výsledek byl ale o řadu stupňů trapnější, než jsem doufal. Strašná škoda času! ()

Arsenal83

Chaotická slabokomédia, akoby le taká koláž nápadov. Scenár sa písal zrejme za pochodu. Som rád, že takéto veci vychádzajú na Netflixe. Je veľká nádej, že ďalší ľudia zrušia predplatné. Lebo táto amatérčina je dokonca lepšia než väčšina tam ponúkaných odpadkov. ()

Marze

Vzbud se a koukni na novou norskou sci-fi hororovou komedii na Netflixu. Mimozemstanu, paintballove zbrane, zelene oci vetrelcu, laserove pistole, hloupy humor a solidni efekty.A take pekny vzkaz o dulezitosti pratelstvi a komunikace. Obe hlavni postavy se mi zdaly ne moc dobre rozvinute. Pribeh je zalozen na skutecne udalosti z roku 1930. ()

Trevor

Niekoľko vtipnejších momentov sa našlo, obrovské kvantum hlúpych bielych mužov, silná tehotná policajtka ktorá si liberálne pochopiteľne nerozumela so svojim otcom a aspoň jedna sebavedomá černoška, vocca mimozemšťanov. Dvojhodinový pokus o scifi komédiu, nech Nóri ostanú pri krimi, trileroch a drámach. ()

M.i.k.e

nevím do jaké míry se tvůrci inspirovali (pokud vůbec) Wrightovým Na konci světa, ale nejednou sem si na tenhle film vzpomněl. Partička kamarádů, zapadlé městečko, mimozemšťani. Rozdíl je ale v tom, že zatímco na konci světa byla fajn oddechovka, tohle je většinu času jen nuda s nesympatickými postavami. Mám rád severskou tvorbu, ale ne každý den je posvícení...40% ()

cariada

Neskutečná píčovina. Norský styl mě neseděl, ty postavy se chovali jak retardovaný. Komedie? Ani bych neřekl zasmál jsem se jen jednou a to když jim upadla ta roleta u toho obchodu či hospody. A posledních 15-20 minut bylo solidních, když se tam objevila ta okatá potvora ta byla pěkná. Jako celek to bylo zbytečně dlouhý a o ničem. Nechápu proč takové blbosti nadabují a jiný mnohem zajímavý filmy ne. ()

C0r0ner

Nečekal jsem žádný zázrak, ale takovou nudnou a hloupou blbost jsem si teda nezasloužil! Vykrádačka všeho možného by se dala v pohodě tolerovat, kdyby byl výsledek alespoň malinko zajímavý nebo vtipný, což se teda nestalo, takže fakt průser. 25% ()

Johnny.ARN

Toto malo potenciíál, len to tentoraz severania nedotiahli do dokonalosti. Prebrali americký štýl a bolo to cítiť. Rozhodne sa nenchajte odradiť názvom, je to celkom jazda a miestami sa dá dobre zabaviť. 2 z 5 ()

Untentrauer

Jediná dobrá a zároveň vtipná scéna je ta, ve které chtějí spustit ochranou mříž. Pokud tedy chcete vidět tento minutový úsek, tak neváhejte! ()

Ydrosten

Vydržel jsem to 30 minut a pak jsem to proklikal zrychleně až na konec. Kromě závěrečného odletu talíře, to celé vypadá strašně lacině, naivně a hlavně je to nudné a bez nápadu. Těhotná nasraná ženská s oteklýma kotníkama, prasklou plodovou vodou a s lajtsejbrem .... to nechceš :) ()

BOURQUE

Slabučký a detinský sci-fi-based scenár, nefunkčné herecké postavy a („vtipné“) dialógy. Tu nepomôže ani to Nórske (lesné) prostredie. Zbytočná záverečná post-scéna. Film, ktorý si Netflix nebude dávať do skríň „vydarených filmov“. Osobné hodnotenie: 57% (*) ()

MickeyStuma

Zřejmě teenagerovská variace na americký ´Den nezávislosti´ (1996) a ´Invaze´ (2007) v norské produkci pro Netflix, který jakoby vypadl z tvorby Disney Channel. Severský snímek určený pro dospívající mládež se svou potrhlostí, naivitou a hlavně trapností, což předčí veškerá očekávání. Kvantita na úkor kvality se projevila v dalším snímku netflixovského zběsilého uvádění dalších a dalších snímků. Že se tu propaguje BLM už nepřekvapí vůbec. Tímto vlivem tu máme mimozemšťany v podobě bělošských mužů, které genderově a správně rasově vede mimozemská černoška. No jo. Prostě Netflix. Jinak jim svítí oči a jakože jsou hrozbou. Brrr…  Ale máme tu mlaďáky vyznajíc se v laserových a paintballových zbraních a taktikách na Laser game a v paintballovém bojišti a tak jim s plnou vervou ukáží zač je toho loket. Že prý tedy akční komedie pro dospívající mládež, samozřejmě s genderovou a BLM výchovou. Akční v té plejádě ztřeštěnosti snad, ale komedie? A kde? Jedná se o podivnou míchanici akce, hororu a sci-fi na pomezí bláznivého humoru, při kterém musí být bláznivý i divák, aby ho něco takového skutečně pobavilo. Ano, vizuální stránka každé scény je dobrá, ale to je setsakramentsky málo, když nad celou kreativitou chybí alespoň náznak nějaké inteligence. Filmová práce kvapná, ale opět netflixovsky málo platná. A to tento marast má téměř dvě hodiny. Uf. ()

Olík

Rozlučka se svobodou, invaze mimozemšťanů a laser game bitva……když už nic jiného, tak se z toho dala alespoň vymáčknout ultimátní ujetost. No tak v Norsku to vidí kapánek jinak. Jalová sci-medi zápletka s nesympatickými postavami, ale hlavně mi někdo vysvětlete, proč to celé má téměř dvě hodiny. Tvorba made in sever bývá pro našinec většinou osvěžující záležitostí…….v tomto případě však kladívko na hlavičku neuhodilo. ()