Mladá redaktorka si v New Yorku zařídila dokonalý život. Ten se ale začne drolit, když se kvůli natáčení dokumentu musí postavit čelem k drsnému zážitku ze střední. (Netflix)

rublik05

Snímek, jehož největším a zároveň jediným kladem je překvapivě Mila Kunis. Jedině a pouze ona dokáže do jisté míry určitým způsobem zaujmout, jinak se jedná o těžce podprůměrné drama, šíleně nudné a nezáživné, které navíc po většinu času působí ne zrovna uvěřitelným dojmem, čímž se snaha o nějakou message, o nějaké hlubší poselství absolutně mine účinkem. Zvolený námět šlo rozhodně zpracovat mnohem, mnohem poutavěji a zajímavěji. 3/10. ()

mira.l

A ono to nebylo zase až tak špatný, tady si myslím, že těch aktuálních 58% je trochu podhodnocených. Řada lidí Milu Kunis nemusí, mně nikdy nevadila, a tohle byla asi opravdu jedna z těch jejích lepších rolí. Je pravda, že tenhle film asi spíš docení ženská část obecenstva, ale za mě dobrý. ()

RAFT

Od režiséra jsem viděl z filmů klub vyděračů , tohle je teprve druhý snímek co jsem viděl .Snínek je moc natahovaná kaše, moc se vleče. Nějaké přežití masakru ze střední školy.Netflix zase šlápl vedle. 50% ()

rezzzy

Bylo utrpení dívat se na tolik unylého hereckého obsazení kolem úžasné Mily. A film? Ač je hlavním motivem tragédie na pozadí (a teď mám na mysli spíš tu osobní), ač jsem celou dobu čekala, že nastane nějaký obrat, zásadní moment, který mě probudí, tak kromě samotného obsazení Mily do hlavní role mi bohužel přijde, že vše ostatní na filmu je v lepším případě zvadlé, jinak mrtvé. Střelba ve škole je americká reálie, kterou v českém prostředí moc nedokážu pochopit. Ano, je to objektivně neštěstí, avšak moc empatie ve mě bohužel nedokáže probudit. Ale rozumím, že v jiném prostředí je to velké téma. Spolu se znásilněním to čítá už dvě velká témata v jednom snímku, který nejenže je neumí řádně zpracovat, ale sám je jinak bohužel zapomenutelný ještě před vypnutím televize, takže ve výsledku spíš navozuje dojem další ignorace než rozsvícení výstražného světla. ()

mata77

Vcelku ostrá psychologická dráma, ktorá sa odohráva vo vyššej spoločenskej triede a tak na mňa pôsobila snobsky a preto vcítiť sa do trablov, ktoré sa s Tiffany vlečú od strednej, bolo zavše náročnejšie. Páčil sa mi vnútorný hlas hlavnej hrdinky, ktorý vždy odhalil, čo si v skutočnosti myslí, pričom jej fasáda vyjadrovala presný opak. Záver filmu pôsobil agitačne, tlačil na city a balansoval na hrane gýču. Lenže aj trefne ukázal to, s akým typom opovrhnutia sa ženy a dievčatá po takejto životnej skúsenosti stretávajú "bežne na ulici". Strih a kamera niektorých scén boli urobené veľmi dobre, hlavne v dramatických momentoch filmu. ()

AndrewNewman

Na Milu Kunis sa stále dobre pozerá a celkom jej sadla aj rola v takomto dramatickom poňatí. Ale film je len ďalším prírastkom na vlne #metoo kontroverzie. Dokonca tam zaznela aj pieseň od R. Kellyho alebo sa mýlim? Každopádne film sa dejovo takmer nikam neposúva, len nám opisuje udalosti, ktoré sa už stali. A je to skrátka nuda. ()

rigby

Film o ženách a pro ženy. Velmi rozvláčné tempo vystačí po celý film a vlastně se toho moc nestane. Ani závěr není úlevou. Na jednu příhodu z mládí je to až moc dlouhé. 2- ()

Kushina

Teda nebudu lhát. 70% filmu jsem se šíleně nudil a někdy mě to i totálně sralo snad vším. Jediné co stálo za to byly ty pasáže "back in time". Od těch 70% se to zlomilo a konečně ten příběh začal dávat nějaký smysl. Ale i tak, 30% filmu nedělá film jako celek, i když byl konec dobrý, tak první 2/3 byly docela utrpení. Ale asi to mělo dát ten feeling, že s nějakými věcmi se člověk prostě jen tak nesmíří a nemůže s nimi jít ven hned (kór když jde o znásilnění). Chápu point, ale zkrátka point film nedělá, film je o tom, jak vás baví a jak si ho užijete. 45% ()

m.arta

Jsem překvapená z recenzí od můžu a žen. Neříkám, že jsem obět ale říkám jen to, že se mi něco podobného stalo a nedokážu říct, jestli jsem byla hloupá a opilá nebo ne a kdo za to vůbec nese vinu. Má ji někdo nést? Je to tedy velké téma a má se to řešit? Jsem dítě devadesátek z postkomunistické země... byla to norma? Co je normální? Spouštěly se mi různé emoce při sledování. Jsem ráda, že tuhle roli hrála právě Mila. Netflixu nedávám moc nadějí a film jsem vlastně nechtěla vidět. Uchvátil mě však, naprosto. Jsem překvapená a žádám o pochopení tématu, že se tohle prostě dělo - děje a že to sranda teda rozhodně nebyla - není. Mě to ovlivnilo a dost utvořilo až do teď, kdy je mi třicet. Doporučuju se u toho zastavit. Nepotřebuju to otvírat ani řešit. Jen jsem se zastavila a nadechla. ()

ElisR

Mě film dost oslovil. Původně jsem ho zapla kvůli Mile, která je téměř všude perfektní! Ale téma mě pohltilo. Nedokážu pochopit, že některý rodič není v takových případech na straně dítěte a kouká na pověst nebo cokoliv jiného. Oběť zažívá vnitřní boj a pokud nemá podporu u nejbližších…No, snímek s velmi silným tématem, dobrým obsazením a plno šmej*y jako je Dean. ()

NikiVai

Film pro rodinnou nedělní pohodu? Kdepak, tohle drama klame tělem. Potkáme se tu s těžkými tématy. Znásilnění, střelba na škole..... Ale, ač to  mohlo být opravdové drama, ze kterého si divák něco odnese, tak tento film spíš dělá jemné tanečky kolem celé problematiky. Kdyby to šlo trochu víc na dřeň, do hloubky, tak to mohlo být výtečné. V této podobě je to tak nějak dobré. Odnesu si z filmu nějaké dojmy, něco k hlubšímu přemýšlení? Spíš ne a to je veliká škoda, promarněný potenciál. ()

yano

Netflix priblížil aktuálnu tému o zbraniach. Jediná škoda je, že scenár bol nedotiahnutý, sú tam diery. Vylepšením uvedeného by to bol ďaleko lepší film. Chválim však herecké výkony. ()

Polux

5/10 | Film docela nadbytečně míchá dohromady hned dvě závažná společenská témata (ačkoliv je očividné, které z nich mělo u tvůrců jasnou prioritu a které se k němu z kdoví jakých důvodu doplnilo tak nějak navíc), přitom jak motiv znásilnění, tak středoškolské střelby a všechny související záležitosti (trauma, deprese, viktimizace, konfrontace obětí s pachateli, narušené sociální vztahy, vylíčení kauzy v médiích, atd.) by samy o sobě vystačily na solidní, hutné drama, které by dokázalo rozvést jednotlivé příběhové linky pěkně do hloubky. | Nejen, že na to tady, s ohledem na stopáž a dvojici motivů, není prostor, ale vlastní řešení, se kterými tvůrci přicházejí, jsou veskrze banální a k oběma tématům nepřinášejí vůbec nic nového. Samotná zápletka je značně předvídatelná a v podstatě všechno, co diváka napadne, že se asi postupem času stane, se opravdu stane a to bohužel aniž by se k tomu, ze strany tvůrců, přidalo cokoliv navíc, nebo to bylo pojato jakkoliv jinak, než se člověk dozví během lekce tvůrčího psaní pro začátečníky. Těžko soudit, zda jdou uvedené neduhy na vrub klasické bolesti filmových adaptací, tj. faktoru "ztraceno v překladu", kdy je knižní předloha po příběhové stránce osekána na naprostý základ, ale vzhledem k tomu, že scénář si autorka - debutantka - psala sama, žádné polehčující okolnosti se tady nekonají. | V případě závěru, krom toho, že postrádá nějakou zásadní emocionální katarzi (dojde na setkání oběti s pachatelem, obě strany si vymění stanoviska, pachatel se dozná, oběť odchází s diktafonem nahraným rozhovorem, mise splněna), jsem pak trochu znejistěl, zda je tvůrci míněn jako návod pro skutečné oběti ("publikuj článek v prestižním periodiku a poskytni rozhovor v celoplošné tv - uleví se Ti a ještě za to dostaneš prachy"), nebo jej jen mylně interpretuji. | P.S. Kunis v hlavní roli překvapivě hodně fajn a asi hlavní důvod, proč film vůbec vidět. | PeZet ()

sh4ris

S hnutím Metoo naprosto soucítím, nemůžu se ale přinutit věřit, že by čičí po takových nepříjemných zkušenostech v dospělosti psala o dildech a nebyla spíš ve svěrací kazajce. Sorry, ne. ()

Sopholojong

Totalne samoucelny, vykonstruovany produkt posahanej "MeToo" doby, kedy kvoli par nenazratym, nevyhonenym predatorom, trpime ako "chlapska celad" vsetci. Na druhej strane zase uplne chapem udel zeny, ktora na nejakej party celi "trom analom" v rade a potom ju traumatizuje i len nezny sexik pri svieckach. Mila Kunis je fakt zlata holka, ktoru by ste si poliali cokoladou, sceny znasilnenia su poriadne zivocisne i "spodno-suflikovy" scenar nie je velmi marny. Akurat herci a rejza su si vedomi, ze natacaju televizny produkt s ambiciami "budeme v Top 10 na Netflixe jeden tyzden a potom si uz na Najstastnejsiu zijucu babu nikto nespomenie". ()