Mladá redaktorka si v New Yorku zařídila dokonalý život. Ten se ale začne drolit, když se kvůli natáčení dokumentu musí postavit čelem k drsnému zážitku ze střední. (Netflix)

Malarkey

Náhodně jsem přišel do obýváku a tam začínal tenhle film. Věděl jsem, že je z Netflixu, ale tak nějak jsem si sednul a pro respekt k Mile Kunis jsem na něj koukal. No a byla to chyba. Přijde mi, jak kdyby scénáristi v Americe už nevěděli, co pro ono téma udělat víc a tak vytvořili postavu, na kterou navalili všechny možné hrůzy mládí. Po pravdě mi to přijde už moc... ()

Djoker

Netflix quality. Bylo nepsaným pravidlem, že filmové verze se dočkaly pouze nadstandartní literární počiny. Knoll skáče z jednoho tématu na druhé, aby příběh vypadal komplexně, avšak není schopná předat jedinou nosnou myšlenku. Ano, některé životy stojí za hovno. Další, prosím. ()

Botič

Mila Kunis v nejlepší roli, jakou si kdy střihla. Jen ve filmu, který je prakticky průnikem Vox Lux a Promising Young Women. Chvíli to působí jakoby se tu nahánělo poměrně hodně témat najednou a zároveň skoro nic. Rozhodně je to ale Milina "bad bitch/feminist" energie, která to neskutečně táhne. ()

hellstruck

Film se dotkl palčivých témat, ale nakonec opravdu jen dotkl, což je škoda, protože námět tohohle počinu není vůbec špatný. Z komentů zde je mi celkem blivno btw, falešných obvinění ze znásilnění je naprosté minimum a jen v ČR se se znásilněním setkala třetina žen, tak si alespoň ověřte fakta, než budete šířit bludy a mýty, ušetříte si ostudu. O to smutnější je, že urážlivé komenty píšou i ženy. ()

-bad-mad-wolf-

Natáčet o důležitých tématech debilní filmy je dost kontraproduktivní činnost A konkrétně tenhle mě rozčiloval enormně. Řekněme si na rovinu, že je mezi námi pořád dostatečné množství primitivů, kterým za jistých okolností přijde normální střílení či znásilňování lidí (protože "si o to řekla", jak zní častá ubohá obhajoba). Kladení důrazu na osvětu a komunikaci o zmíněných věcech bude vždy potřeba (alespoň ve světě, kde žijou lidi). Nejšťastnější holka pod sluncem je bohužel utopená v nekompaktním a užvaněném celku, odehrávajícím se ve světě, v němž existují zásadně jen ty nejpovrchnější šablony zmrdů všeho druhu. Do toho z prstu vycucané konflikty uvnitř jiných konfliktů (všechny scény se snoubencem jsou nepopsatelně otravnými klišé), patetické výlevy (scéna v metru) a zbytečná doslovnost (aniž by to vyprávění jakkoliv pomáhalo, o údernosti nemluvě). Opravdu adekvátně a životně působí až poslední scéna filmu. Brzo. Nečetl jsem předlohu, každopádně tvůrcům tohohle paskvilu fakt NEDÍK - bude jen další vodou na mlýn všem paňárům, kteří zpracovaná témata tak rádi bagatelizují. ()

silentname

"Luckiest Girl Alive" je podľa mňa solídne spracovanou a napísanou drámou. A určite by som v živote nechcel zažiť niečo podobné. Bohužiaľ, toto sa stále deje a nejakým spôsobom sa to asi nedá ani ovplyvniť. Najhoršie je, že na amerických stredných školách sa neustále ukazuje ten systém kastovania. Všade sú tí populárni a nepopulárni... a šikana tam funguje na bežnom poriadku. Jedni si myslia, že im patrí celý svet a môžu si dovoliť čokoľvek. Lebo sú populárni, úspešní, majú peniaze a podobne. Až jedného dňa prasknú nervy a veci naberú škaredý spád. Je tu však ešte niečo ďalšie, čo ale nebudem rozoberať. Najlepšie bude, ak si film pozriete a pochopíte to sami. Pretože to skutočne odhaľuje veľa z toho najhoršieho, čo v sebe ako ľudia často máme. Mila Kunis bola v tejto role absolútne excelentná a rovnako som to veril aj jej mladšej predstaviteľke Chiare Aurelie. Obe dali túto rolu vynikajúco. A ešte jedno je treba povedať. Traumu nie je dobré dusiť. Lebo všetko sa to skôr či neskôr vráti ako bumerang, a ovplyvní to našu budúcnosť. Ak s niečím nie sme vyrovnaní a nevieme byť k sebe úprimní, žijeme stále úplne iný život. Silný film, ktorý stálo za to vidieť. Hodnotenie: B+ ()

Larrysbride

Z komentářů zde se mi chce zvracet... Asi je holt neštěstí ve štěstí, že žádný z místních CHLAPŮ si ničím podobným projít nemusel, a co si budeme vykládat, dost pravděpodobně ani nikdy neprojde. ()

dopitak

Na Kunis se ještě pořád dá koukat. Kdyby to celý nebylo o jejích zážitcích ze střední, tak to byl docela dobrý film. Tyhle New Yorku a kariéry mě ale už vůbec nebaví. ()

Arsenal83

Nie zlý film, ale dosť natiahnutý. Minimálne trikrát som sa zastavil, že no tak teraz už bude koniec a furt chýbalo do konca niekoľko desiatok minút. Tak silná téma, ako znásilnenie a hromadné vraždy, ktoré sú v amerických školských zariadeniach už súčasťou učebných osnov, mohla byť využitá razantnejšie a silnejšie. Film ako dráma ale funguje veľmi dobre, len neviem, kde som mal hľadať ten mysteriózny prvok. Prišli aj povinné feministické bláboly, ale tu to nebolo len účelové, ale aj účelné, malo to význam. Výber herečky ako mladej Mily Kunis mi nesadol. Podobu som tam nevidel. ()

Marze

Je zde sublimovany smutek a zurivost v podivnem mirnem tonu. Jakkoliv je nazev ironicky, je to az temne drama. Mila Kunis je dobra, ale ne tak dobra, aby film povysila z prumerne zabavy. ()

BMW12

Film mě celkem bavil, na čemž měla zásluhu především Mila Kunis. Soucítil jsem s ní a bavilo mě rozkrývaní příběhu, který se jí stal v dětství. Závěr filmu pak byla fraška, kdy se ukázalo, že film je propagací hnutí MeToo... ()

TheEvilTwin

Neskutečná slátanina s nulovým a drasticky prázdným obsahem. Snaží se kombinovat staré rány, přežití školního masakru a znásilnění a současně linii z přítomnosti, ale ani jedno se zde nedaří a výsledkem je prapodivné "všechno a zároveň nic", které nemá co nabídnout. Jen těžko hledat jediný prvek, ve kterém bych chtěl film pochválit... ()

claudel

Značně citlivé téma, jež bylo ale v tomto snímku zpracováno příliš těžkopádně a zbytečně rozvláčným způsobem. To by však nemělo srážet důležitost a vyznění takového a dalších podobných témat. Mila Kunis je okouzlující a vyvolává v divákovi pochopení, i když se někdy chová iracionálně, agresivně a zlostně - v kontextu pochopitelně. Takže trochu přepsat, sestříhat a zkrátit a byl by z toho skvělý film. ()

M.i.k.e

pod pojmem mysteriózní sem si vždycky představoval něco záhadného, či lehce nadpřirozeného a tím tenhle film rozhodně není. Naopak jde o regulérní drama, které pracuje s jedněmi z nejpalčivějších témat posledních let (nejen) v USA a těmi jsou střelba na škole a znásilnění a dělá to poměrně netradičním a docela zajímavým způsobem.(následovat budou lehčí spoilery) Oba "problémy" tady totiž spojuje v postavě Mily Kunis, která byla na střední škole znásilněna, aby následně přežila střelbu ve škole. Poté ovšem byla obviněna jiným přeživším (a zároveň jedním z těch co jí předtím znásilnil) že ve střelbě měla prsty a byla tak spolupachatelem.Postupně se tak dozvídáme co se všechno stalo a sledujeme jak Mila Kunis bojuje sama se sebou, přičemž vyskakují obligátní věci jako boj s názory lidí, co moji nejbližší, rostoucí vztek a nenávist a mnoho dalších,, které popravdě nejsem schopen naplno zpracovat protože sem nikdy nebyl ani na jedné straně barikády. Témata jsou to nicméně silná a Mila Kunis zvláda svůj dramatický part velmi dobře.Nemůžu se nicméně bavit dojmu, že celý tenhle film mohl být mnohem silnější ve chvíli kdy by se to celé víc nahustilo a nebál by se být klidně ještě drsnější. Aniž bych chtěl zpracovávaná témata shazovat, není přeci jen první ani posledním kouskem, který se do těchto vod pustil a pravdou je, že konkurenci má velikou a v ní bohužel pro tvůrce brzo zapadne...60% ()

Aljak

Zaujímavý scenár, ktorý mal rozhodne vysoký potenciál, no napokon mi to kompozične až tak nesadlo. Orientácia v tomto filme bola hlavne spočiatku trochu náročná. Postupne sa síce odkryli karty a čoskoro bolo jasné, kto hrá v traumatickej udalosti akú rolu, no akosi mi v tom chýbal ten "waw moment", ktorý by prekvapil a zmenil vnímanie celého príbehu. Od začiatku vieme, kto sa čím previnil, a v podstate je to film o boji za pravdu a túžby očistenia svojho mena. Nebolo to zlé, ale myslím si, že tento scenár mal určite na viac. Slabšie 3* ()