Nevlastní súrodenci, černoch John (Wesley Snipes) a beloch Charlie (Woody Harrelson), pracujú ako policajti v newyorskom metre. Kým John žije sporiadaným životom, Charlie je večne zadĺžený hazardný hráč, prenasledovaný smolou. Peniaze, ktoré mu brat požičal, prehrá v kartách s majiteľom nočného podniku Brownom. Pred pádom z mrakodrapu ho v poslednej chvíli zachráni John. Konflikty medzi súrodencami sa prehĺbia, keď k ich jednotke nastúpi atraktívna kolegyňa Grace Santiagová (Jennifer Lopezová), do ktorej sa zamilujú. Múdrejší John síce dievča prenechá bratovi, ona si však vyberie jeho. Ani s peniazmi nemá Charlie šťastie. John mu síce dal 15 tisíc pre Browna, o tie ho však okradla nenápadná starenka, keď v metre zatýkal vreckového zlodeja. Keď sú obaja  falošne obvinení z toho, že ukradli 25 tisíc dolárov z vlaku, kde vypomáhali ako ochranka, Charlieho ho to privedie na myšlienku vlak skutočne vylúpiť. Dostáva sa do stále vážnejších problémov a tak sa rozhodne ísť do akcie aj bez brata. John  pochopí, čo má brat v úmysle a ponáhľa sa za ním, aby ho zastavil... (TV Markíza)

Xmilden

Duo Wesley/Woody podruhé. Přímo ukázkově průměrná komediálně akční podívaná. Na konci se ten vlak prostě převrátí, udělá pár kotrmelců a jde se domů. Žádné moc veliké přemýšlení nad zastřeleným kapsářem, ani nad vykolejeným vlakem. Tady šlo spíše o naše dva hlavní hrdiny. 55% ()

Hrabka

J.Lo je fajn a pěkně se na ni kouká. To se už nedá říct o filmu, který je poměrně zdlouhavý a takový nezáživný. Pointa není tak špatná, ale film celkově moc nefunguje jako nějaká akční pecka. 40% ()

Fiftis

Nudil som sa. Neviem, proste ma to nijako zvlášť nezaujalo. Akcia síce slušná, ale príbeh mi nepríde nijako zvlášť objavný; niektoré dejové zvraty predvídateľné. Pokojne keby ste si pustili posledných 20 minút z filmu, tak nespravíte chybu, pretože o nič neprídete. S lepším scenáristom to mohlo ísť urobiť oveľa lepšie. Dokonca by som napísal, že čo sa deväťdesiatych rokoch týka, je to Woodyho Harrelsonov najhorší film, v ktorom hral. ()

Shakers

Nemôžem povedať, že by som sa nudil. Hlášky, akcie, atmosféra sviatkov, Wesley, Woody, Jenifer, vlastne je to celkom štýlová zábava. 75% - 4* ()

mzss1

Dobré herecké obsazení, zajímavý příběh, trocha akce a něco k tomu - to je asi tak všechno co mě zaujalo a celkem se mi i líbilo. Zbytek filmu silně nedotažen. Takže bez dlouhého rozepisování film vidím tak na půl. Tudíž je to na 50% = *** ()

Anderton

Čakal som tú najtupejšiu tuctovú nudu, akú som si vtedy dokázal predstaviť. To viete, mladý človek na gymnáziu, ktorý objavuje art filmy, aby si dokázal svoju inteligenciu a automaticky opovrhuje všetkým komerčným. Vlak plný peňazí má tuctový scenár, ale má zaujímavé postavy, ktoré žijú a nie sú čiernobiele (nemyslím vizuálne, pretože to sú) a to hlavne vďaka ich predstaviteľom. Záver je už otrepaná akcia, ktorá ale nenudí a nakoniec nám ukáže, že film sa nesnažil byť až tak psychologický, ako sa miestami zdalo. ()

Chrustyn

Povedená devadesátková zábava z neokoukaného prostředí new yorského metra. Wesley a Woody si sedli a akční scény s vlaky jsou parádní. V konkurenci zapadlé ale pozornost si určitě zaslouží. ()

SeBig

Snipes a Harrelson nejdrív jsem jim to spolu nevěřil, ale pak mě to začlo bavit. Pár usměvných scén, celkem slušná "akce" a na konci si řeknete, že to naštěstí taková ztráta času nebyla. Mrzí mě že nechytli tu starou kapsářku. ()

Roman.Ticka

Já si toho pamatuju dost hodně. Snipes hrál přesvědčivě nejen zamilovaného, ale i hodného bratra ochranitele. Harrelson nezklamal coby "horší" brácha a erotické jiskření s Lopez se dalo nožem krájet. Hudba Marka Manciniho neměla chybu. ()

SOLOM.

Hodně průměrný filmeček, který nezachrání ani „kozičky“ Jennifer Lopez. Ta zde byla hlavně pro okrasu, nicméně: Wesley Snipes ani Woody Harrelson nepřidali nic navíc ze svého hereckého repertoáru a postupně sklouzli taky do šedého průměru. Jasně bylo tu pár vtipných i drsných situací, objevilo se tu i několik povedených hlášek, ale v konečném výsledku není moc o co stát. Prostě film, který stačí vidět jednou maximálně dvakrát, a dáte od něj prostě ruce pryč… ()

Lacike

Slusna buddy movie komedia, ktoru drzi nad hladinou priemeru hlavne perfektna chemia medzi Snipesom a Harrelsonom. Scenar je dost slaby a filmu chyba poriadny pribeh, ktory by niekam gradoval. Prilis dlho sa nic nedeje a sledujeme len epizodky so zivota ustrednej dvojky. Az v zaverecnej dvadsatminutovke konecne zacne o nieco ist, ale to uz je neskoro. Vzhladom na dost vysoky 60 megovy rozpocet prekvapi, ze film ani neobsahuje vela akcnych scen. Okrem finale tu je uz len jedna hromadna bitka v ktorej Snipes vymlati skupinku manikov. A aj ked je finale pôsobive, tak za 60 mega by som predsa len cakal nieco este velkolepejsie. Ale pokial mate slabost pre ustrednu dvojku, tak si film celkom uzijete. 6/10. ()

BoPo

Takých je. A nie málo. Vďaka tomuto filmu je však zachytené, že Jennifer Lopez ani zďaleka nepatrí medzi výrazne krásne ženy. Tu je ukázaná v plnej "kráse", teda ako latino priemer. Takýchto Jennifer by ste našli tuny. Dievča má však šťastie na dobu, kedy krása nie je tou krásou ako kedysi. Dnes každá obyčajná môže spraviť kariéru s nálepkou krásky. ()

corpsy

Svojim spôsobom veľkolepo pojatý akčňák, ktorý vsadil okrem akčných atrakcií hlavne na duo Snipes - Harrelson. No nejako to nevyšlo. Film sa v mnohých situáciách sám brzdí a podkopáva nohy. A mohla to byť vynikajúca žánrová zábava. ()