Dobrodružstvá kriminalistiky

• Československo Dobrodružství kriminalistiky (viac)
všetky plagáty
TV spot 13
Československo / Západné Nemecko / Francúzsko, (1989–1993), 21 h 36 min (Minutáž: 49–52 min)

Hudba:

Karel Svoboda

Boris Rösner, Petr Kostka, Ladislav Mrkvička, Ondřej Havelka, Vlasta Fabianová, Nelly Gaierová, Ladislav Frej st., Daniela Kolářová, Luděk Munzar (viac)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (31)

Pinkertonova detektívna agentúra (1991) (S03E01)

Úvodní díl třetí série byl poněkud nevýrazný, namísto pátrání se pouze fotili koně, takže ani třetí transatlantická epizoda u mě nezabodovala. Kdyby se v ději objevily ještě postavy představované Petrem Haničincem a Vladimírem Dlouhým, myslel bych si, že jde o bonusový díl Dobré Vody. Potěšilo jen zpovykané ucho, které si střihnul mladý Matěj Hádek:-) ()

Posledné odvolanie (1992) (S03E02)

Poprvé jsem mohl pochválit epizodu, jejíž děj je umístěn do USA, zároveň jde o jeden z nejlepších dílů celého seriálu. Scénář dílu byl výborně napsaný, viděl jsem přesvědčivé herecké výkony a příběh samotný mě velice zaujal. Tady jsem s hodnocením váhat nemusel. ()

Pes (1992) (S03E03)

Nešlo sice o klasické vyšetřování, přesto jsem si třetí epizodu užil. V sídle oběti to vypadalo jako v hnízdě zmijí, David Matásek s Václavem Vydrou se přetahovali o titul zmetka dílu, ale když se dva perou... Faktem je, že byl chudák Horand těmi nesympatickými postavami poněkud upozaděn, ale já jsem se dobře bavil. ()

Duplikát (1992) (S03E04)

Upřímně si myslím, že by ode mě měla epizoda dostat čtyři hvězdičky, protože vůbec nebyla špatná, jenže já jsem dal čistě na pocity, a takhle to dopadlo. Politiky tady bylo více než kriminalistiky a já jsem se několikrát přistihl při tom, že hloubám nad vzorem na zácloně, protože mě děj tak trochu nudil. ()

Falzifikát (1992) (S03E05)

Finální epizoda třetí řady byla podstatně lepší než předchozí díl, pátrání po schopném padělateli mě velice bavilo, a hned první scéna mě dost zaskočila. Rok 1952 a Karel Marx? Naštěstí mě tvůrci ihned uvedli do obrazu, ale i tak jsem se pochechtával až do konce. ()

Season 4 (1993) (S04)

Závěrečná řada seriálu ode mě sice dostala pět hvězdiček, ale není to tak silné hodnocení jako v případě vynikající první série. Uvědomil jsem si, že jsem v jednotlivých epizodách nehodnotil vyšetřování případů, ale zaujaly mě spíše velmi dobře napsané příběhy. 5*- ()

Hon na rozhlasových vlnách (1993) (S04E01)

Úvod čtvrté série přišel s velmi silným příběhem. Tvůrci mě potěšili tím, jak dokázali během devětačtyřiceti minut propracovat všechny tři postavy v rodině Erica Hopdaye. Ladislav Frej podal už tradičně skvělý výkon, toho tragéda, který vrší jedno špatné rozhodnutí na druhé, jsem mu naprosto věřil. Výborná epizoda. ()

Volavka (1993) (S04E02)

Druhá epizoda ve mně zanechala smíšené dojmy, i když ty kladné převládly. Díl to byl velice akční, pořád se něco dělo a nuda v žádném případě nehrozila, na druhou stranu jsem měl dojem, že dialogy místy zaskřípaly a děj byl občas neuvěřitelný a nechtěně vtipný. Anetin výcvik byl fakt humorný, ale to nejlepší předvedli zdravotníci Pat a Mat- jejich akci s nosítky jsem si pustil opakovaně:-DDD ()

Portrét duše (1993) (S04E03)

Tak to byl další kvalitní kousek. Tvůrcům se podařilo skvěle přiblížit atmosféru padesátých let minulého století, mocně k tomu přispěl kapitán "StB" ("Gestapo", "KGB"- vyberte si přezdívku podle nálady) Pioterek v podání Marka Vašuta. Pátrání po žháři vytvářelo jen pozadí pro střet ideologie s filosofickým pohledem na svět. ()

Vlas (1993) (S04E04)

Sice se zase objevila snaha přiblížit divákovi na svou dobu přelomovou vědeckou metodu, díky níž bylo možno usvědčit pachatele zločinu, jenže se tvůrci opět mnohem více věnovali vztahům mezi vyšetřovateli, takže vědecká část zůstala poněkud upozaděna. To se v první sérii nestávalo. ()

Neznámy (1993) (S04E05)

Až mě překvapilo, jak jsem si finále čtvrté řady užil. O vyšetřování vlastně vůbec nešlo, ale příběh mě velice bavil, herecké výkony byly opět velmi kvalitní a Pavel Rímský tady dostal dostatek prostoru, to mě vždycky potěší. ()