Dobrodružstvá kriminalistiky - Série 2

(séria)
Československo / Západné Nemecko / Francúzsko, 1990, 6 h 38 min (Minutáž: 49–50 min)

Hudba:

Karel Svoboda

Helmut Zierl, Jana Preissová, Petr Štěpánek, Barbora Hrzánová, Miroslava Pleštilová, Štefan Kvietik, Bronislav Križan, Josef Haukvic ml., Josef Velda, Jiří Holý, Miloš Horanský, Miroslav Saic (viac)

SOLOM.

Druhou sérii budu v součtu všech epizod hodnotit stejným počtem hvězd jako tu první, avšak první série byla o něco lepší a měla více kvalitních epizod. Tady to bylo tak půl na půl. Byl jsem však mile překvapen, že se mi víc líbily ty díly, v nichž se ani tak nevyšetřoval mord, jako spíš podvody či krádeže a padělatelství. Antonín Moskalyk si nevedl vůbec špatně a už teď můžu říci, že se těším na další díly… ()

Necrotongue

Druhá série následovala dva roky po natočení první řady, a přestože si zachovala značnou dávku kvality, vnímám ji přece jen jako o něco slabší počin. Všechno zachraňovaly obě poslední epizody, u kterých jsem se skvěle bavil, naproti tomu mě tři epizody z osmi potěšily jen velmi málo. ()

• Vyšetřovatel (Jiří Schmitzer) argumentuje slovy: „Vražda je jednou vražda a dokud se nezjistí, komu nalezená kostra patřila, je naplnění skutkové podstaty činu platné.“ Jenže na kostře nebyly shledané podle protokolu patologa žádné stopy násilí, tedy jen těžko mohla být vražda prokázána. (sator)