Na místě brutální vraždy se najde figurka z kaštanů a na základě téhle stopy pak dvojice detektivů pátrá po vrahovi, který má prsty ve zmizení dcery známé političky. (Netflix)

E lan

Severská detektivní klasika ozdobená velmi sympatickou introvertní ústřední dvojicí, jako vždy mrazivým příběhem a povedenou atmosférou. Hurá, konečně správná detektivka na Netflixu. ()

Inozuka

Vyšátral jsem podle autora předlohy Sveitstrupa poté, co jsem dokoukal všechny série jiného seriálu na motivy jeho knih - Zločin. Kaštánek jakoby byl jeho pokračováním - spojení zločinu s politikou, silná, ale rozervaná hlavní hrdinka s rozpadajícím se osobním životem a bizarní vraždy. K tomu nádherné záběry dánské krajiny a takový ten typický severský chlad. Ke konci sice možná moc přehnané a překroucené, ale jinak super ... těším se na nějaké to pokračování. ()

Likan7

Kvality Kaštánek má, ale já se někde v polovině prvního dílu začal nudit a pronudil jsem se až k závěru série. Atmosféra a hudba jsou skvělý, ale ten scénář mě prostě nezaháčkoval ani na chvilku a většinou mi bylo jedno kdo je vrah..Na první 2 série V Pasti se to vůbec nechytá. ()

DavidWebb

Navoňaná a napudrovaná x-krát prevarená srandička, ktorej medzi žánrami chýba „komédia“, pretože pozerať čo tam niektoré postavy opakovane predvádzajú je  fakt na posranie zábavné, síce cez slzy, ale je. Tieto scénaristické barličky typu: zásadne nikdy nikomu nepovedať kam idem (sám na miesto činu, najlepšie do pivnice s poklopom), ako policajt zásadne nedodržiavať pokyny ako „vypadni z toho domu a počkaj na posily debil“ a na otázky z ranku „Kde si teraz?“ zásadne odpovedať „Ešte sa ti ozvem...“ sú úbohosť sama a jasná známka autorskej lenivosti. Takže... prečo vlastne za 3? Pretože Dáni vedia tieto veci stále robiť minimálne o jednu hviezdu lepšie ako ich susedia, pretože sa z podobných flákov vždy teším ako malý chlapec z prvého porna, a pretože aj keď som teraz videl Curcicovú prvý krát v akcii a nie je to žiadna miska, herecký talent rozhodne má. Proste..., keď sa to podáva v takomto balení, tak si rád nato nájdem čas. ()

RAFT

Dánové se zase předvedli.Kaštánek je severská kriminálka .Seriál je napinavý od samého začátku až po konec.Dobrá atmosféra,hudba,Mysteriozní detektivka kde,se hlavní hvězdy moc nemusí.90% ()

Najt

Jedno z nejlepších kriminálních dramat poslední doby. Nejde ani tak o samotné vyšetřování ale o příběh, který tu byl vynikající s pořádnými zvraty. Postavy mě až tolik nezaujaly, ale i tak se jedná o velmi povedené dílo. Atmosféra by se dala krájet, prostředí je pěkné a vraždy zajímavé. Škoda ze nebyly znázorněny více do detailu a že konec nebyl víc akční a trošku podrobnější. Brát za tohle hvězdičku můžu ale nejsem hnidopich. Hodnotím to jako celek a nehledám v tom chyby, nejsem totiž kritik. Takže jako celek plný počet hvězd, hodnocení taky odpovídá a klidně by mohlo být o pár procent i lepší, kvalita tohoto díla je toto totiž hodna. ()

alldo.raine

Po dlouhé době zase dobrá, klasicky ponurá skandinávská detektivka. Bylo dobře, že to dali na šest dílů, což bylo přesně tak akorát. Oproti některým jiným hodnotícím uživatelům zde na čsfd, mě ústřední svojice bavila. Jediné co mi trochu vadilo je to, že jsem to od začátku tak nějak prokoukl no, cože zde nemohu detailně rozebírat, abych nespoileroval, ale možná jsem si to jen vsugeroval :). ()

Stillborn83

No, neviem, či je to až taký veľký hit a skvelá severská kriminálka. Úvodná časť s pomalší rozbehom, potom sa to zlepšuje, aj keď kombinácií je veľa, ale dá sa to. No, keď sa ukáže, kto je vrahom, príde mi to akoby random vycucané z prsta a bude to tento a na neho vlastne napasujú príbeh (fakt to mohol byť ktokoľvek, aj Thulinovej pichač v úvode). A poslednou časťou sa rozsypalo všetko, plus mnoho nelogických vecí (istotne by ušli z horiacej pivnice, keď aj sami boli poliati benzínom). A po nevydarenom závere si vlastne uvedomíte, že taká postava vyšetrovateľa Hessa bola absolútne bez emócií, detto ministerka a jej manžel. Nedokážete si k nim vytvoriť žiadny vzťah. Ako tak vyčnievala herecky Danica Curcic. A je jasné zo samotného záveru, no otvorený koniec a pôda pre druhú sériu. Nie som si istý, či ju budem chcieť vidieť. Škoda, rozohrané to bolo oveľa lepšie. 3 hviezdy som dal asi len z milosti. ()

sunfreedom

Je to dobré. Pozná se to tak, že během sledování neustále pauzírujete a s ženou se dohadujete, kdo teda doprčic ještě zbejvá, kdo by mohl být vrah. ()

Jan.Cada1

Dvojice tvůrců se zfilmování knižní předlohy ujala se vší parádou. Děj seriálu zachycuje všechny podstatné části a nic extra důležité není oproti knize vynecháno. Mrazivá hudba seriálu jí dává tu správnou atmosféru. Hodnotím velice kladně a doporučím všem příznivcům severské krimi. ()

celticek

Prokousat se tím byly vážně nervy. Když vás přestane krimi seriál bavit u druhé epizody = něco je špatně. Hlavní vyšetřovatelka nemá žádné charisma, celý ten příběh je milionkrát ohraný. Atmosféra 0, nepomohlo ani původní znění. Hodně velká slabota. ()

Sharleen

Dobre natočené, napínavé, ponuré severské krimi v kontraste s pomerne nudnou hlavnou dvojicou vyšetrovateľov. Ale aspoň im to aj v tomto dokopy pasuje. Za posledný diel pridávam aj piatu hviezdičku. Od jedného z tvorcov Forbrydelsen som ani nič menej nečakala.. teda až na charizmatickejšiu ústrednú dvojku. ()

Mamlas

Kromě posledního dílu, který byl dobrý, zajímavý a napínavý, se jedná o typicky seversky nudnou, unylou detektivku, kterou jako obvykle ještě kazí zbytečné vedlejší linky s rodinou, politikou, dětma a tak. P.S. Na konci mě velmi pobavilo, jak 2 lidi nasáklí benzínem uvnitř malé hořící místnosti tak nějak nezahořeli. Taková komická vložka v jinak urputně vážně se tvářícím výtvoru. (23%) ()

oasismanik

Tejto minisérii tažko niečo vytknúť. Funguje v podstate všetko od hercov cez príbeh až po atmosféru. Ale bohužiaľ, nedostalo mi to pod kožu, neprináša to nič, čo by sme už najmenej sto krát nevideli a nečítali, všetko ide podľa klasickej severskej šablony, ktorá ma už svojou obyčajnosťou unavuje. Solídny priemer. ()

iz67

Tak to je supr krimi. Severani nezklamali, ma to spad, drzi to pohromade, konec opravdu graduje, coz je téměř protimluv, logickych nesmyslu minimum. Něco, co se hodně blíží kvalitou Mostu nebo Zločinu. ()

SAINTS

Pačila sa mi pochmúrna jesenna nálada ktoru serial má.Serialu chýbalo väčšie napätie a tempo bolo až príliš pomale,ale svoje kvality tento serial rozhodne má.Tento serial neprinaša nič nové v tomto subžánri. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD