Znepokojivý nález poslouží jako stopa vedoucí k potenciálnímu cíli a Thulinová s Hessem vymyslí riskantní plán, jak zabijáka přilákat. (Netflix)

Trevor

Typická scéna so zneužívaním detí a v tomto prípade ešte aj s natáčaním detskej pornografie (chudák detský herec ktorý stvárnil Magnusa, mne to pripadá svojim spôsobom tiež ako zneužívanie, mohlo to ostať pri zvukovom zázname), týranie a zanedbávanie detí prepletená s politikou, severania to skrátka vedia. A v náznakoch sa objavuje aj to že politička sizmiznutie svojej dcéry mohla naplánovať kvôli kariére, čo by nebola zlá dejová línia. ()

Frajer42

Spoilery! Nemohl jsem si nepovšimnou, že se na severské poměry jedná o nezvykle strojenou hru na efekt. Nejvíce patrné je to v samotném závěru, kdy mají vyšetřovatelé docela jasně vyprofilovaného vraha, o kterém vědí, že rád vraždí nezbedné ženy, přesto nezbednou mrduchtivou zrzku hlídají pouze 2 policisté, z nichž jeden má rád pizzu a druhý pornhub, kdežto v honbě na údajného vraha v naprosto typické seriálové pasti, je povolána snad veškerá zásahovka z Kodaně a okolí. Taktéž se mi na mysl vyrojil můj první podezřelý, za kterého považuji toho slizouna, který hledá cestu do kalhotek Hartungové. Tuším, že mu říká Eric. A jaké ponaučení z tohoto dílu plyne, milé dámy? Nesouložte se žluťáky. Těch 15 čísel vám rozkoš stejně nezajistí a navíc se vystavujete riziku ztráty několika končetin. I přes výtky mě ovšem docela chytila mrazivá atmosféra a hlavně chválím, že seriál má docela zběsilé tempo a nevěnuje moc času na první pohled okrajovým záležitostem. [75 %] ()

Necrotongue

Po třetím setkání s Kaštánkem mám ještě více rozporuplné pocity, než tomu bylo v předchozím případě. I tentokrát můžu s klidným svědomím pochválit atmosféru i napětí, obojí se tvůrcům daří udržovat už od pilotní epizody. Jen ten příběh už u mě začíná dost haprovat. Dánové se po minulém ztrapnění obou vyšetřovatelů zjevně rozhodli, že to nestačí a že je potřeba udělat neschopné panáky z celé policie. Zvláštní přístup. Že by zase nějaká netflixová levičárna? 3*- ()

castor

Dcera Le stále častěji nechce mluvit se svou matkou, která zase něco nestihla či nesplnila, co slíbila. Anonym upozorňuje na „špatné“ matky, což je zatím jediné pojítko vyšetřovatelů. A ve kterých případech chybovali sociální pracovníci? Evidentně mnohé pramení kdesi v dětství, vrah totiž trestá nezodpovědné matky. Momentálně si vyhlédl třetí oběť, nicméně finále už je krapet přitažené za vlasy, respektive věděl o krocích policie, navíc vše stihl naaranžovat svým specifickým postupem. Uvidíme, co za tím bude. Chování Thulin doma s přítelem nicméně také nepatří mezi nejvěrohodnější. Podzimní kulisa je skvělá. ()

Anderton

Podľa mňa slabšia epizóda, než predchádzajúce. Dedukcia, kto bude ďalšia obeť je dosť pritiahnutá za vlasy a samozrejme sa ukáže, že bola správna. Vážne iba pravopis? No a ochrana potenciálnej obete je na úrovni policajného zboru zo Springfieldu, až na úrovni paródie. Ale predpokladám, že podobne to bolo aj v predlohe, ešteže je to tak pútavo a napínavo nakrútené, až vám tieto nedostatky nemusia vadiť. ()