Chlápci, co všechny přeperou, všude najdou lásku a v klidu odkráčí od každého výbuchu. Hvězdy a lidi z oboru si na těchhle oblíbených stereotypech pěkně smlsnou. (Netflix)

samkko

Jako dokument o filmovém zákulisí a tricích to funguje. Dozvídáme se spoustu nových i starých informací, které jsme třeba už věděli, ale i tak si řekneme aaahaaa no jasně. Ovšem jestliže nemáte k Hollywoodu a kinematografii žádný vztah, tento snímek vám nic nedá. ()

AgnesDee

Má to dobrou myšlenku, je to celkem vtipně podané (až na pár tlačených vtipných komentářů Roba Lowea), ale některé věci bere až příliš vážně. I já se občas rozčílím nad debilitou fyziky v Rychle a zběsile, ale vím, že to nemůžu brát doslova a že se u takových filmů nemůže čekat realističnost. Oni se ale, i s historickým kontextem, který zmiňují, rozhořčují nejvíc nad těmi klišé, které se týkají menšin. Což upřímně chápu, ale nemá to význam. Mám pocit, že se nad tím rozhořčují jenom proto, že jim to dnes společnost říká, ne proto, že by jim to reálně vadilo. Ve výsledku je to ale stejně jedno, protože nejde o klišé, ale o příběh, do kterého je použito. ()

Drozdo57

Osobne mám pocit, že toto robil niekto, kto sa nevyzná vo filmoch. Celé je to narýchlo zlepené a príklady sú nie vždy príliš vhodné. A pritom sa riešia často absolútne nepodstatné kraviny, ktoré ani nie sú klišé, iba sa na to nejaký postmoderný kritik odbavuje. Už keď spomenuli, že hrdinský policajt je zlé klišé, lebo policajti nie sú iba dobrí. Pritom skorumpovaný policajt je úplne rovnaké klišé ako neúplatný policajt. Postupne to šlo viac a viac z kopca a posledných 15 minút je úplná lahôdka. Hlavne keď riešili rasizmus a ako príklad dali Ako zabiť vtáčka, Green Book (a odkázali, že oscara mal skôr dostať Black Panther, lebo lepšie opisuje černošskú kultúru. Vymyslený komix...) a hlavne Matrix, kde jednu z hlavných úloh hral černoch a prvá voľba na Nea bol Will Smith... A vedmu, ktorá vraj bola klišé čiernej podpornej postavy. Pritom vedma bola cigánka a bol to odkaz na cigánske veštkyne. Preto viz moju úplne prvú vetu, ktorou to aj zakončím: Toto robil niekto, kto sa nevyzná vo filmoch. ()

AndrewNewman

Celkom zábavné a takisto naučné, ale na druhej strane kde by bol svet filmov bez týchto všetkých klišé? Bavilo by vás pozerať Halloween, ak by tam namiesto prsnatej Jaime Lee Curtis Michael naháňal nejakého namakaného nabuka, proti ktorému by s obyčajným nožom nemal šancu? ()

Vito_LePour

Jeden z pořadů, kde je trailer rozhodně lepší, než celek. Nicméně je to velice pěkné a povedené shrnutí toho, co opravdu známe z většiny klasik. Několik rádoby klišé tam bylo přidáno asi aby dostáli tvůrci moderní diverzitě. O to všechno více si ale můžeme vážit právě těch filmů, které některé z těch nejvíc ohraných klišé zcela vynechávají. ()

Heywood

Začátek dobrý, ale ta nejhorší klišé současnosti se neobjevila. O těch se "korektně" mlčí. Amerika resp. Hollywood má do upřímnosti, odvahy a serióznosti  ještě hodně daleko. ()

Vojta-x odpad!

Vcelku zajímavé do momentu, kdy afroameričanka tmavé pleti (dříve bychom beztrestně řekli černoška), veřejně sděluje, že černoši jsou obsazováni do filmů, aby si bílí ukázali, jak nejsou rasisti atd atd... Je mi na blití z těchto rádoby ubližovaných rasistů, co rasismus sami vytváří a ještě mají tu drzost jím napadat ostatní.Dále nekoukáno, nestálo mi to za to ()

Tomas_PO

Oddychová Netlfixovka o zaužívaných klišé vo filmoch s hodinovou minutážou, vhodná k večeri, alebo nedeľným raňajkám. Zopár momentov bolo vtipných, no istotne sa z toho dalo vyťažiť viac. Hodnotenie 57% je teda zaslúžené. ()

ReactLotus

Veľmi sa mi páči takáto tvorba od Netflixu. Známi herci, odborníci, vlastná grafika, presúvanie sa z bodu do bodu, vtipné scény,... Proste odľahčený štýl dokumentu. Už History of Swear Words toto dokázalo a teraz môžeme vidieť, že aj tento film v tom pokračuje. Je veľmi pravdepodobné, že tento štýl v budúcnosti nebude stačiť a budú musieť prichádzat's niečím novým, čo diváka prekvapí a zaujme. Bol som vždy rád, že som nejaký film poznal, takže môžeš si tu aj otestovať svoju znalosť filmov. Ak sa chceš dozvedieť niečo nové, zaujímavé o histórii kinematografie, určite ti tento dokument odporúčam pozrieť. ()

Kvalik

Krátká sonda do filmových klišé –⁠ něčem co vlastně ve filmech chceme, abychom viděli něco povědomého a nám známého. Tento hodinový dokument nám víceméně bohužel jen ve stručnosti vtipně představí ta nejznámější. Ocenila bych titul, kde by se každým tématem zaobírali trošku déle a podrobněji. Nicméně na hodinovou cestu autobusem ideální podívaná. ()

Razz

Nápad výborný, spracovanie podpriemerné. Rýchlo, nevtipne, povrchne. A to sa s tým dalo fakt vyhrať do podoby vtipnej i poučnej série. Snáď nabudúce. ()