Sousední města Piltover a Zaun proti sobě válčí a dvě sestry stojí v souboji magických technologií a protichůdných názorů na opačných stranách barikády. (Netflix)

BoXBe

S1: Game changer na poli fantasy a Netflixovské produkce. Luxusní podívaná jakou i v komiksu těžko pohledat a že jde poznat, že mají kluci načteno. Muselo mě přesvědčit prudce pozitivní hodnocení někde na sociálních sítích, i k prvnímu kliku jsem byl hrubě nedůvěřivý, no po pěti minutách mě měli. Devítidílný seriál čerpá z toho nejlepšího od Gaimana po osudové hry Scotta Snydera v Batmanovi, rozkročí se v politice jako Lucasova sextalogie Star Wars a završí to epičností ne úplně nesrovnatelnou třeba i s Pánem prstenů přinejmenším v tom, jak schopně a precizně jsou vykreslené hlavní postavy. Nevím, odkud a za jakých zdrojů svou inspiraci tvůrci hledali, ale trefili to. A ještě, jak jsem pochopil, aniž bych kdykoliv hrál, perfektně provazuje s hrou. Slabší momenty ve scénáři hravě a meganásobně přebije dojem z celku. Animace je úžasná, příběh je pavučina, Jinx je perfektní postava a směle se může rovnat legendám záporáků jako je Joker. Zmínil jsem animaci? Střih? Nápady? Dynamiku? Soundtrack? Úžasné světy? Propletenost steampunku a magie? Schopnost nadchnout a posilovat nedočkavost na další díl? Zářit tolika silnými momenty, že by to roztrhalo většinu tuctových jednohubek na Netflixu? Potlesk. Neuvěřitelná záležitost a budoucí legenda. Přeju jí to. ()

campix

Absolutní trefa do černého. Neřekl bych, že mě bude tak strašně bavit animovaný seriál vycházející z League of Legends, jelikož jsem hrami prakticky netknutý a charaktery z ní vůbec neznám, ale tohle zpracování mě vyloženě uhranulo. Netflix opět dokazuje, že v produkci seriálů jsou stále hodně silní. Kéž by si něco z toho přenesli také v celovečerním filmům. Nicméně Arcane vyčnívá svým bezchybným vizuálním zpracováním originálního až steampunkového světa. Postavami, jejichž osud vám nemůže být lhostený a které se zároveň vyvíjí. Takže charaktery nejsou vůbec ploché (i když jich tvůrci ukázali poměrně málo) a celá katarze děje je také velmi povedená. Těším se na další sérii. ()

majo0007

Je dobré vedieť, že aj v iných svetoch existuje proletársko-marxistická agitka. O tom, čo je a kde sa vzala arkana sa nedozviete ani prd. Za zmienku stojí aspoň vydarená animácia a hudba, nič iné. ()

Motinski

Po prvých troch epizódach vizuálne orgie a nepredvidatelny príbeh s dávkovaním emócií a brutality tak že som sa pri pozeraní normálne spotil. Prácou s postavami veľmi blízke mojej obľúbenej Castlevanii ale animáciou o triedu progresívnejšie. Od tohto by sa mohli učiť všetky seriály, či už animované alebo hrané lebo takýto prepracovaný vývoj charakterov sa nevidí vôbec často. Rozmýšĺať po pár prvých častiach že prehodnotím svoj rebríček seriálov sa mi ešte nestalo. Iba prvý krát tu. Seriál roka jednoznačne. Hru som v živote nehral, takže smelo do toho aj tí čo LoLko nepoznajú. Mám chuť napísať ešte množstvo superlatívov, no nedá sa bez spoilerov.   1.séria 10/10 ()

filmmovier

První moje reakce na Arcane byla, že je to k******y dobrý. A u toho bych asi i zůstal. Jakékoliv počítačové hry nehraju, takže nemám vůbec s čím srovnávat, ale vůbec to nevadí. Ten seriál mě od své první minuty strhnul naprosto úchvatným vizuálem (ta animace je fakt neskutečná), příjemnou stopáží a zajímavým příběhem (příběhy). Tenhle seriál má všechno, co má správný seriál mít a těží to na maximum. Je to zábavné, atraktivní, kvalitní a očividně tak hrozně moc dobré, že se to líbí jak pařmenům, tak nováčkům. Fantasy, sci-fi, akce, postavy, animace, všechno funkční a šlape to jak hodinky. Pravděpodobně nejlepší nový seriál, jaký letos spatřil světlo světa a druhé řady se opravdu nemůžu dočkat. Skvost, který se musí vidět. Přesto si ještě nechám prostor pro pět hvězd do budoucna, protože mám pocit, že kvalita se bude jen zvyšovat! 85%. ()

LUKICKK

Takže popořádku, nebo teda jak je u mých recenzí zvykem, absolutně ne popořádku, grafika, příběh, promyšlenost, hudba, napínavost, postavy, dabing, animace, KURVA prostě všechno na jedničku. Podle mně je veliká výhoda, když jste hráči lolka (což je v dnešní době už dost lidí, takže ti co to neznají jsou spíše vyjímky) tak si to užijete asi o něco víc, kvůli toho, že znáte ty postavy a rozumíte tomu světu a jako fanoušek jste nadržení z každé menší narážky/easter eggu atd... Což ale neznamená, že si seriál jako člověk co pomalu neví co je lolko zač neužijete, právě naopak,  užijete!! A možná vám hráči a fanoušci lolka můžou závidět, že vás teprve čeká objevování tohoto světa. ()

FritoleXx

Bezkonkurenčně nejlepší herní počin na poli kinematografie. Dokonalost po stránce emocí, akce, audiovizuálu a hlavně postav, jejich vývoje a neskutečného dabingu. A to ani nejsem hráč League of Legends. Zcela zaslouženě se o tom mluví jen v superlativech a já hlavně doufám, že každý filmař, který zas bude chtít prznit nějakou herní značku svými generickými akčními zvratkami, se po tomhle chytne za hlavu a zjistí, že to jde dělat i jinak. ()

DaUr

1. série - 80 %. Hrou nedotčen úplně nesouzním se zdejším hodnocením, slušná zábava to ale je a minimálně animace a voice acting jsou opravdu perfektní. ()

viperDavid

Přiznám se, že i když jsem herní šílenec, tak hru jsem nehrál. Nemusím totiž onlinovky, nicméně arcane je rozhodně jeden z nejlepší anime seriálů vůbec a to se nebojím říct, i když jsem viděl skvosty z japonska. Jinx alias Powder (Pow Pow - ps. pew pew je v iMessanger animace), je pro mě top postava a těším se na pokračování jinak otevřeného konce, což fakt nesnáším. Hurá ()

DragonnCZ

Tak jsem dokoukal znovu Arcane a tady bezpochyby není o čem, nechápu jak jsem to před tím rokem nemohl takhle nedocenit. Vynikající stylizovaná animace, která je technicky nejzásadnější na celém seriálu. Bezchybný příběh o dvou sestrách, které mají mezi sebou skvělou chemii a baví mě sledovat jak se jejich příběh vyvrbí. Ostatní postavy jsou taky skvělé. Silco je zapamatovatelný záporák a chemie s Jinx, o můj bože. Dr. Heimerdinger, Jayce, Viktor, nebo Medarda výborně obohacují příběh. Specifický soundtrack s písničkou Enemy a jedno z nejlepších inter seriálové tvorby ever 😍. Dialogy jsou to nejzásadnější na seriálu. Napjatý a nepředvídatelný. Sice občas to bylo zdlouhavější, chvilkama mi přišlo, že něco trvá dýl než by mělo, ale pak si uvědomím, že seriál má svižné tempo a v každé epizodě vidím jak se děj posouvá dopředu a nemám pocit, že bych se měl nudit. Akce tu je výborná a s animací to na mě výborně rezonuje. No a mám doplňovat senzáční League of Legends lóre a po audiovizuální pastvě pro oči a scénáře se seriál řadí mezi jedny z nejlepších herní adaptací? A to říkám já, který hru jen zkoušel a moc ho nechytla hehe. Seriál bezpochyby 9/10. Dejte mi už sakra 2 sérii UwU UwU, už jen ten otevřený konec mě vysírá🤣. ()

mcvpn

Veľmi ťažko sa mi hľadajú slová. Aj vďaka hre mám zmiešané pocity a Dota: Dragon's blood mi sedelo z istého pohľadu trošku viac. Na jednej strane grafická stránka je veľmi zaujímavá a vcelku verná, postavy a dej sú celkom pekne vykreslené. Chápem, čo sa na tom ľuďom páči. No na strane druhej, pôsobilo to na mňa klišoidne, ba až trošku trápne. Ale ak ste fanúšik hry, určite si to pozrite a zrejme neoľutujete... ()

Trustme

Varování: Děcka celého světa se spojila, aby nadšeně hýkala na kreslený film, který má být pro starší děcka a o jejich oblíbené multiplayer hře dětství. Tedy generační trend. A takový fenomén poslední doby - dělat kreslený filmy, kde teče krev a plyšový medvídci vybuchují. To děcka ráda. A teď si představte, že se k tomu ještě přidá žánr steampunku, anime charakteristika a osudovost hrdinů či spíše hrdinek. Kdejaká cosplayerka u toho zažívá rytmické kontrakce a ihned objednává dlouhovlasou modrou paruku, instagram je zahlcen po dlouhé době zase hubenými holkami s raketometem a sedmnáctileté matky pojmenovávají své holčičky jménem Jinx. League Of Legends je legendou a Riot Games jsou si toho vědomi, takže nechali stvořit kreslený seriál o říši a postavách jejich herního hitu. Paradoxně bude úplně ideální pokud k Arcane přistoupíte jako divák nepolíbený LoLkem. Pak oceníte vizualitu, postavičky, fantazii, animaci. Pokud jste hráč Lolka, tak se 3x ujistíte, že se opravdu díváte na něco, co má být geniální seriál o postavách z League Of Legends. Nic tomu totiž nenasvědčuje. Jen sem tam se objeví nějaký prvek. Děj je nudnější a nudnější, postavy otravné a psychologické blábolení opravdu jak z Japonska. Za chvíli nevíte už o co jde a ke všemu ne a ne si zvyknout na ten kreslený vizuál. Když jsem tento seriál zahajoval myslel jsem, že to bude v každém dílu příběh o některých hrdinech ze hry a vše se to třeba nějak epicky propojí. Ano, v duchu těch geniálních prezentačních videí, který dává Riot Games do hry. Krátké filmíky o tom jak kdo "vzniknul" a u kterých dojetím řvete a nebo řechtáte. Animáky, který mají famózní grafiku, efekty a jsou akční, emoční. Tohle je sterilní artová dlouhá ukecaná snaha udělat z akce nudné drama. ()

drake31

Šesť rokov vo vývoji, dva roky od oznámenia, desať minút od posledného záberu deviatej epizódy. Na Arcane som sa neskutočne tešil, a moje nadšenie pre túto sériu len vzrástlo, ako aj moja láska k tomuto svetu. League of Legends hrám on & off od samého počiatku, a lore tejto hry ma vždy fascinovalo, obzvlášť od momentu kedy Riot rebootol celé lore, a Runeterra tak dostala nový život. Tvorcovia Arcane zobrali túto bohatú zásobu charakterov, lokalít, príbehov, a zostavili deväťdielny príbeh, ktorý ma naproste dorazil v tom najlepšom zmysle slova. Arcane svojim všetkým nastavil nový štandard pre západný svet čo sa týka animácie, a ukázal že komplexné príbehy pre dospelých môžu byť odrozprávané v animovanom médiu, ak čas a financie sú dopriané (čoho je taktiež dôkazom Invincible, ktorý sme mohli sledovať skoršie v tomto roku). Trvalo mi dlhšie než som si prial sadnúť si a sledovať túto show, no vidieť tú neskutočne pozitívnu odozvu úplne všade od Twitteru až tu na CSFD, moje srdce plesalo; a aj napriek tým reakciám, záberom, citátom, a pár spojlerom, ani tak som nebol pripravený na to čo Riot Games & Fortiche Production vykúzlili. Najprv poviem, že rating show bol neočakávaný, a bol som prekvapený násilím, krvou, nadávaním, či tým nesktočne sexy feelom ktorý show mala, keďže som si myslel, že seriál bude viac zameraný pre všetky vekové kategórie a nie tú staršiu a dospelejšiu - naozaj príjemné a uchvacujúce prekvapenie. Príbeh je brilantný, charaktery sú skvelé, mnohokrát som jasal nadšením či ronil slzy smútku... a tie slzy taktiež padli počas tejto bitky (spoiler!) v siedmej epizóde, nielen kvôli tomu momentu na konci, ale od začiatku lebo tá animácia je tak nádherná a živá a svieža a naproste mindblowing - Arcane je pre animované seriály to čo je Spiderverse pre animované filmy - nový stupeň, benchmark, ku ktorému treba mieriť, o ktorý treba usilovať. Na animácii sa nešetrilo, a show vyzerá neskutočne od začiatku až do konca s miliónom prekrásnych záberov a momentov. Soundtrack je taktiež peckový s piesňami, ktoré som počúval asi týždeň, no v kontexte show vyzneli ešte lepšie, obzvlášť tá záverečná! Ako som spomenul, postavy sú skvelé. Či už sa jedná o tie nové, či tie ktoré som hral v hre, každá jedna je brilantne napísaná, pamätihodná, s momentmi nečakanými, milými a vrúcnymi, smutnými, zlostnými, akčnými, prefíkanými, či tými rozkošnými (čo bolo vždy keď odznelo slovo "cupcake" 🥰), a ja som si ich všetkých zamiloval bez ohľadu na to či boli zlé, dobré alebo niekde medzi. Ďalšia vec hodná chváli je to ako tvorcovia dokázali odprezentovať tento svet, tieto postavy tak aby zaujal bežného diváka a odmenil tých ktorý hrali League of Legends. Možno normálny divák bude odzbrojený v momente kedy dva charaktery spoja sily lebo sledujú skvelú akčnú sekvenciu, no ja sledujem môj main kick ass so schopnosťami, ktoré som preklikával naprieč stovkami zápasov a ja som bol naproste zamilovaný do toho ako to vyzeralo na obrazovke, ako tieto schopnosti boli animované a implementované do "reálneho" sveta (čo platí pre všetky charaktery ktoré sú v seriáli a dostupné v hre). Easter eggs v Arcane sú príjemným pôžitkom, ako aj prekliatím lebo po týchto deviatich epizódach chcem ešte viacej z tohto sveta a čakať do minimálne do roku 2023 bude ťažké. Ako vždy, niekto na Twitteri napísal moje pocity v kratšej verzii, tak ak niekto chce tl;dr, a ja len dodám, že nájsť zamilovanie v niečom čo som už miloval, je prekrásny pocit ❤️ () (menej) (viac)

sskrblik

Tak jsem se nechal strhnout a pustil se do koukačky této série. Popravdě už prvotní dojem byl pro mě lehce kontroverzní, neboť toliko pochvalovaná animace mě až tak neoslovila. Zajímavé snad jen ve své dynamice či při soubojích. Bližší záběry na postavy na mě nepůsobí příliš dospěle, ale spíše jako bych sledoval nějaké omalovánci. Čím dál je záběr tím to lépe vypadá. Jinak graficky svět paropanku vypadá samozřejmě dobře, to ale samo o sobě nestačí. Co se týče příběhu tak zápletka asi příliš nepřekvapí a v podstatě ani nepřipravila nějaké zásadní překvapení. Na druhou stranu mě zajímalo jak to dopadne, tak jsem to sjel celkem rychle - první sérii. Postavy jsou docela v pohodě, až na nějaké propagační situace typu kdy tvůrci zcela okatě vynášejí na odiv rasovou snášenlivost. Vadilo mě, že se v jednotlivých epizodách odehrají souboje ze kterých vypadne pouze pár mrtvol bez náznaku krve. Byť nejsem krvelačná bestie, tak jsem myslel že se dívám na akci nikoliv na Asterixe. Mnohdy je to tak prezentováno a podle mě se tvůrci mohli zcela více odvázat. Je ovšem zřejmé, že cílovka má být asi především mladší publikum, které by to jistojistě nerozdýchalo. Celkově jak už to u Netflix seriálu bývá, je zde vidět až moc, že někdo někomu do něčeho až příliš kecal a o odvaz se rozhodně nejedná. Jednoho dne bych se rád dočkal solidního temného steampunkového filmu se vším všudy. Bohužel zatím ty pokusy pořád nevycházejí. ()

ravalah

Tak tohle jsem fakt nečekal. Přehledný děj, zajmavé postavy, skvělá animace, perfektní choreografie soubojů a TA KAMERA. BOŽE! Perfektní. A to říkám jako Dotař :) ()

JoseBenes

Animace krásná, kreativní a nápaditá, dost možná mistrovské dílo, ale na to, že seriál samotný provází ukrutný hype, samé 10/10, 5/5, tak mi to celé přijde asi jako bych koukal na cutscény z Dishonored nebo podobné hry, tématicky to třeba "vykrádá" Rise of Legends (steampunk, věda vs. magie a jejich syntéza). Postavy archetypální, příběh je OK, bavil mě, ale žádné emoce ve mně nevyvolal. Což stačí tak na čtyři hvězdy, ale ne na 4. nejlepší seriál. Budu kompenzovat ten hype a dám tři. ()

vyfuk

1. série: Že by konečně Riot chtěl nějak kompenzovat ty ztracené hodiny u té jejich rakoviny? Asi ano. Práce na tomto se rozproudili dobře a je jasné, že v tomto je jasný background. Já mnohdy nemohu asi objektivně něco vyčíst až třeba na poslední epizodu, která působí dobře a epicky až  tedy na divné přechody scén,  které až nedávají smysl a  jsou trochu vágní, ale to je tak všechno. Plus se nečekaně chabým a divným hudebním doprovodem napříč seriálem Mimochodem... vážně se otevřelo tak moc téma toho, že Vi a Cait jsou vlastně nožnice? V každém případě největší slabina seriálu je to, že otevírá neuvěřitelně barvitý a plný svět, ve kterém se zasvěcuje jenom na konflikt dvou světů z mnoha, kde růžky vystrkuje další. K tomu  tuna postav, která každá má neuvěřitelný příběh a my se k němu nedostáváme a další série jasně láká na pokračování tohoto konfliktu. Obecně vzato jde o pecku letoška, která mě stále nedokáže nijak sundat, abych byl na větvi, ale minimálně se dokážu těšit na další kontent. ()

dragon94

Arcane je skutečně vyjimečný seriál. Výborná animace, fantastická atmosféra, nádherná stylizace, sympatické postavy, skvělá akce, dobrý scénář, fenomenální hudba... To vše a mnohem více je Arcane. Seriál, který svým vysokým hodnocením dává vzniknout ještě vyšším očekáváním. A mám skutečně radost, že mohu říct, že se mu je z velké části podařilo naplnit. Píšu z velké části, neboť se to neobejde bez několika výtek. Jednou z největších výtek je nejasná motivace většiny postav. Což sice dává vzniknout několika více či méně překvapivým zvratům, ovšem dost často jsem při sledování přemýšlel, co která postava teď dělá a čeho se tím snaží dosáhnout. To se týká zejména dějové linie vědců, ale né jen jich. S tím pak souvisí i nedostatek prostoru pro některé postavy a rozkouskovanost děje. Což akorát přispívá k již zmiňované nejasné motivaci postav. Výsledkem je, že divák dost často sleduje změť různých událostí, ale vlastně neví co přesně znamenají. Další výtkou je pak nedostatečné představení a vysvětlení fungování některých věcí a zákonitostí světa. Krom toho bych ještě vytknul občas pomalejší tempo mezi velkými událostmi, kterých je naštěstí dostatek a jsou fakt skvělý! Za první sérii teda 4* 87% ()

LizianShaw

Pro mě nejlepší seriál roku 2021. Co dodat? Už jen intro zahrnující Imagine Dragons značí, že do toho Netflix aspoň něco investoval. Všechny postavy jsou krásně vykreslené (mým oblíbencem je samozřejmě Victor - mám slabost pro mrzáky + ten přízvuk! :D). Bavil mě seriál natolik, abych začal hrát lolko? Na to, kolik jsem slyšel zpráv, že statisíce lidí propadá závislosti, asi ne, ale kdyby tento svět měl desítky spin-offů (protože postav s unikátní historií má hra dost) s alespoň poloviční kvalitou, tak by má sledovanost se závislostí vysoce hraničila. ()

Amazon odhalil obří plány s Tomb Raiderem

Amazon odhalil obří plány s Tomb Raiderem

28.01.2023

Herním adaptacím se po letech nezdarů a posměchu začíná mimořádně dařit. Sony slaví úspěch s Uncharted nebo The Last of Us, Netflix zase s Arcane podle světa League of Legends, no a Amazon teď zkusí… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD