Veneciafrenia

Kamera:

Pablo Rosso

Hudba:

Roque Baños

Caterina Murino, Cosimo Fusco, Silvia Alonso, Ingrid García Jonsson, Enrico Lo Verso, Nico Romero, Alessandro Bressanello, Nicolás Illoro (viac)

Skupina španělských turistů se v Benátkách ocitá v boji o život proti místním obyvatelům, kteří nejsou příliš nakloněni cizincům. (mikki089)

Flopik

Keď som bol naposledy v Benátkach, nebolo to tam také a druhý krát tam teda radšej už nepôjdem. Ale nie teraz vážne, prostredie Benátok výborné, nápad s turistami skvelý, je to aj pekne natočené ale to prevedenie je veľmi slabé. Vrážd málinko a aj keď vidno, že krvi sa režisér nebál tak sú hrozne lacné. V podstate asi len jedna je taká lepšia, inak slabučké. Dokonca aj finále, s dvomi unesenými turistami je nakoniec na smiech.  Chovanie postáv tiež úplne nelogické. Za mňa veľmi nesadlo, pri tom potenciál bol. ()

septic

průběh sliboval víc. Výsledek není bůh ví jaký. Loutkové divadlo ale bylo fantastické. Musel jsem si tu scénu pustit dvakrát ()

kkarx

Jako Benátky vypadají dobře v každém hororu a masky byly taky pěkné, ale největší chybou filmu je, že nemá žádnou gradaci. Spíš bych dokonce řekl, že se jedná postupem času o degradaci a konec už je úplně nezajímavej. ()

helraiser

V podstatě průměrný slasher v zajímavém prostředí a se zajímavými maskami. Na závěr jsem čekal solidní masakr, ale ono prd. No, ale koukat se na to dalo, o tom žádná, jen jsem čekal něco jiného. ()

AloeB

Když jsem bydlel ve Španělsku, tak tohohle byly po městě plný plakáty, nicméně jsem si na to čas nenašel. Zda litovat, že jsem neviděl pravého de la Iglesia na stříbrném plátně je diskutabilní, protože Veneciafrenia není víc než jen kapku děsivá jednohubka v přenádherném prostředí Benátek. Námět by byl nosný a zajímavý, po Benátkách řádí šílený klaun a velice vybraně vraždí turisty, nicméně mi připadá, že kromě tohoto film nic moc nenabízí. Najdou se světlé momenty spojené především s nezpochybnitelným režisérským umem a vizuál je prostě přenádherný tam, kde má být, a neskutečně děsivý tam, kde je to zamýšleno - smrt, která se odehrála v divadle mě neskutečně zaskočila, šokovala, znechutila a ujistila mě, že jsem ještě zdaleka neviděl všechno. Ve srovnání se staršími kousky španělského blázna jako Balada triste de la trompeta je Veneciafrenia trochu zmrzačený bratříček, který bych rozhodně nedoporučil sledovat před návštěvou Benátek, ale jinak si ho klidně pusťte. De la Iglesia je fajn. ()

Daiker

No nic moc ..... Ti Španělé mleli tak rychle, že se to fakt nedalo stíhat .... Je to škoda, nevyužitý poteciál slasher filmu v Benátkách a ten konec to zabil..... ()

ANTYCHRYST

Vim jedno do Benátek nejezdit :) celé to je nezazivne bez napětí..herci to je velka bída.. vraždy také nic moc . Hudba me nervovala úplně nejvíc.. hvězda za Benátky a párty..druhá za loutku na háku.. 25% a do Benátek opravdu nechci :) ()

Pitryx

To je snad spíš nějaká nezáživná kriminálka ne? Nic jsem o snímku nevěděl a tudíž čekal horor, nebo přinejmenším splatter. Není to ani jedno ani druhé, i když to druhé, no… Moc mne to nebavilo, většinu filmu se někdo hledá, takže člověk začne pospávat, nebo si najde nějakou činnost. Mimo Giacoma jsem mi tu nebyl nikdo nějak moc sympatický a až do konce filmu jsem si furt myslel, že Izabella je chlap. Desítku dávám za souboj v divadle a druhou za dekapitaci. ()

Mamlas

Parta uřvaných kokotů dojede do Benátek. První půlku filmu jen protivně pokřikují, mluví, furt mluví a mluví a mluví a samé debility. Hrozně protivné. Pak je konečně začnou vypínat nějací místní šašci. Za to jim patří dík. Druhá polovina místy i šla, když ti tupouni přestali furt tlachat. Místy to bylo dokonce i dobré. Ale jen tak 10 minut dohromady. Zbytek je protivný amatérský škvár. Aby to šlo dívat, bylo nutno popřeskakovat aspoň 2/3 zbytečné a velmi otravné stopáže. (12%) ()

xxmurphyxx

Banda šušlavých nesympatických pablbov, ktorým človek praje aby okamžite zhebli obzvlášť svinským štýlom sa vyberie do Benátok na výlet aby zistila, že sa tým dostanú do kolotoča vyslovene debilných, nelogických, absurdných WTF momentov, pri ktorých im pôjde po krku nejaký pokurvený bezďák prezlečený za šaša. Celkom som si sľuboval od tohto filmu, tož škoda. ()

brasek

Obyčajné vyvražďovanie turistov. Na horor absolútne málo, bez patričnej atmosféry a napätia. Osobne ma takéto filmy ani veľmi nebavia. ()

jarmil8

Uječení nesympatičtí turisté narazí na bandu magorů a jednoho psychopata. Postuně se vygeneruje jedna hrdinka. Bohužel nic nového pod sluncem. Aplikované na zahlcení Benátek turisty je teď trochu mimo mísu, možná by je tam aktuálně spíš vítali. ()

vinducha

Zajímavá agitka . Některé ty mordy byly docela vymazlené , nenudí , zabaví , uteče jak voda a vyšumí. Od pana Iglesii bych asi čekal trochu větší a hutnější nálož. Hlavní herečka je překvapivě hodně podobná našemu dětskému herci z 80. Tomáši Šimkovi. ()

naytsirk

A to bylo co tohlencto?? Naprosto debilní lidi, příběh odezdi ke zdi... Benátky pěkný, to né, že né... masky taky dobrý, ale celkově to působí jak průvodce pro nezvané.... ()

Meraxes

Tiež neznášam turistov, kdekoľvek som, ak je tam veľa ľudí, úplne mi to pokazí dojem z daného miesta. A Benátky som zažil úplne natlačené, určite viac než v tomto filme, takže môj dojem z nich bol skôr negatívny. Čiže sa tým miestnym ani nečudujem, že zvolili taký prístup zachádzania s turistami aký zvolili, navyše s tak nesmierne blbými a otravnými ako tu. Celá táto španielska partička mi od začiatku liezla dosť na nervy a ľutovať ich určite nebudem. Vlastne žiadna akože kladná postava mi tu nebola sympatická a najpozitívnejší dojem som mal paradoxne so šaša s doktorom. Veneciafrenia láka miestom, kde sa odohráva, svojou atmosférou Benátskeho karnevalu a v prvom rade kostýmami, tie sú fantastické. O nejakom napätí sa tu však nedá hovoriť a v brutálnosti vrážd sa Iglesia drží dosť na uzde. Pasáž s hákmi v starom divadle to síce všetko má a je solídnym, aj keď trochu predčasným, vrcholom, ale okrem nej vlastne nemá Veneciafrenia čo ponúknuť. Takže to nakoniec ostáva len na tých kostýmoch a Benátkach, z ktorých som tu mal vlastne lepší dojem než naživo. Napriek tomuto negatívnemu vyzneniu si však myslím, že to za pozretie stálo. 3* 56% ()

Hexx

Jak se mi do toho moc nechtělo s tím, že to v polovině zabalím, tak jsem nadmíru mile překvapen! Hodně slušná jízdička skrze Benátky, což tomu přidávalo jakýsi šmrnc. Se stylem, kterým to bylo pojaté (převleky, psychotický šašek), jsem se rozhodně dokázal ztotožnit na poli zábavy, úžasu, poutavosti, nedočkavosti co přijde dál. Jak už moc slashery nemusím, tehle mi náramně sedla a vlastně ani nevím proč. Možná zčásti skutečně prostředím, zčásti zvráceností aneb scéna, kdy na napíchnutém háku si se slečnou hlavní záporák pohrává jak v maňáskovém divadle, se mi tuze zamlouvala! ()