Agent FBI Jake Malloy (Sylvester Stallone) sa stane svedkom brutálneho zločinu, ktorý ho psychicky zrazí až na dno. Z Malloya sa stáva alkoholik. Aby sa zotavil, podstúpi liečbu na rehabilitačnej klinike pre policajtov. Miesto, ktoré mu má byť útočiskom, sa ale čoskoro premení na desivé väzenie. Keď snehová búrka odreže kliniku od okolitého sveta, zomrie tu za podivných okolností niekoľko pacientov. Je zrejmé, že vo vnútri je vrah a že sa teraz ktokoľvek môže stať budúcou obeťou. (TV Markíza)

kingik

Sylvester Stallone se rozhodl užít si taky trochu charakterního herectví, a přesto, že se mu na tomto poli ani trochu nedaří, šel do toho. Pro spolupráci si vybral hororového specialistu Jima Gillespieho. Z jejich spolupráce vzešel průměrný thriller s hororovou atmosférou, a místy s celkem ucházející invencí, ale časem se z této hry vyloupne jen další unylá vyvražďovačka, kterou ve svém starším hororu "Tajemství loňského léta" zvládal Gillespie mnohem lépe. Přemíra hvězd nižší svítivosti není vůbec k zahození, ale o nějakém zásadním překvapení nemůže být řeč. ()

Aknah

Celkem slušná a napínavá podívaná se Stallonem(čekala sem, že to bude horší), kterýmu tu roli policajta prostě věříte. Bylo to chvílema celkem drsný a docela dlouho mi trvalo než sem odhadla kdo je tim zabijákem a to mě baví... Někdy to bylo fakt nechutný, taky z toho příběhu mohli vyždímat trochu víc. Ale jedno vim jistě, příště budu Stallonovi zase držet palce! :) ()

Legas

Banda psychicky zkrachovalých policajtů se jde vyléčit do míst, které by mě osobně dovedly k sebevraždě. A kam myslíte, že směřuje tento film? Kromě celkem nadějného začátku jsem nenašel absolutně nic pozitivního. ()

Jordan

tento film v sebe kombinuje 4 žánre - no nie organicky. jednoducho film začína ako nie príliš originálna, no aspoň priemer dosahujúca variácia krimithrilleru so sériovým vrahom, potom príde medzipasáž tváriaca sa ako psychologická dráma, ktorá vedie k záveru á la vyvražďovací horor tiež neoriginálne kombinujúci veľmi veľa z už vyskúšaného v danom žánri. Tým štvrtým žánrom je Stallone - ktorému totiž ani jeden z vyššie zmienených žánrov nesadne, aj keď tuto sa snažil "hrať" a miestami na moje prekvapenie s celkom uspokojivým výsledkom v rámci istej internej slyovskej tabuľky. takže to, že vrahom je angličan Slater nie je vôbec prekvapenie, preto to tu môžem napísať pokojne aj bez varovania, že budem spoilerovať, lebo je to tak nevysvetlené, nevymotivované a neprekvapivé - skrátka nezaujímavé, že to ani nestojí za reč. ktovie, kde nastala chyba - či chyby. scenár rozhodne nepatrí k tomu lepšiemu, čo bolo v rámci televízneho béčkového thrilleru napísané, no ten strih, ten bol podľa mňa katastrofálny. ()

arie

Snímka dopadla presne tak, ako som očakával... Nemôžem povedať, že som sa nudil, film má zo začiatku veľmi dobré tempo a niekoľko pôsobivých scén zobrazujúcich traumu muža, ktorý prišiel o všetko, čo miloval dajú divákovi nádej na skutočne kvalitný zážitok, lenže v druhej polovici sa snímka zmení na nezaujímavý a rutinne natočený pokus o žánrovú kombináciu triller/horor, ktorá kvôli chaotickému scenáru a neschopnosti režiséra (Gillespie je komerčný rutinér) nedokáže dostatočne zaujať pozornosť diváka, ktorý v týchto okamihoch sleduje, napriek atraktivite prostredia, v ktorom sa film odohráva, len ďalší priemerný americký produkt bez väčších ambícií. Hlavným lákadlom je, samozrejme, Sly Stallone, ktorý odvádza poctivú kreáciu životom unaveného policajta, ktorý stratil zmysel života a vydáva sa na neplánovanú cestu pomsty za smrť človeka, ktorého miloval. Zvyšok hereckého obsadenia je prekvapujúco zložený z mnohých známych tvári (Kristofferson, Berenger, Dutton, Wright, Flanery, Patrick či Dina Meyer), lenže ich pobyt vo filme je natoľko minimálny, že častokrát si ich prítomnosť ani nevšimnete. D-Tox je zručný žánrový priemer, ktorý však mohol mať skutočne naviac, lenže to to by musel mať film kvalitnejší scenár a hlavne lepšieho režiséra. ()

swamp

Klasický film direct-to-DVD. V rámci žánru je to neskutečný průměr, Sly se snaží, co to dá - ale moc to nedá. :P Spíš taková vzpomínka na devadesátá léta, než vážně míněný film z roku 2002. ()

klerik

Vôbec nie zlé... Otrepané a klišovité spojenie vyvražďovačky a policajnej drámy o strate manželky... Ale režisér je na počudovanie celkom šikovný chlapík a niektoré mordy a akcie fakt stoja za to a atmosféra je tiež celkom fajn. Sly určite poteší tých, čo ho majú radi. Ku kvalitám (?) mrazivých LOVCOV MYŠLIENOK tomu chýba ešte nejaký krok (alebo viac "drzosti"), ale bolo to sympaticky blízko... ()

LaciLC

V rámci neustále upadajúcej kariéri Sylvestera Stalloneho dopadol D-Tox až prekvapivo dobre, ale... Gillespieov film je neskutočne zmätený (viacej POMOv komentár), scenár tu skutočne hral len druhé husle, navyše mu chýba kvalitnejšia atmosféra alebo ak chcete napätie. Zrežírované je to však viac ako solídne a herci na čele so Slym sa snažili. Teraz je už len na vás, ako sa k filmu postavíte, ja si stojím za tým, že na upršaný sobotný večer sa to hodí a svoj účel to prakticky splní. Čakať od toho niečo viac sa jednoducho nevyplatí. V tom prípade by u vás film prepadol rovnako ako v kinách. Mne to na slabšie tri hviezdičky stačilo, v podstate sympatický priemer... ()

honajz

V rámci žánru slušný počin. Nenabízí nic navíc, ale ani nejde do podprůměru. Detoxikační středisko mi připomnělo Pravidla lži, i když tady není ten svět tak depresivní a hutný. Docela funguje zasněžená kulisa, i když ani Věc to není. A samozřejmě to vykrádá Deset malých černoušků. Ale celkově mne film příjemně potěšil, Sly chvílemi dokonce hraje. Záporák na úrovni. Ani s logikou to není až tak na štíru. Co si víc přát? ()

ad-k

Hrubě klišovitý (a navzdory hustotě vražd a násilí) i kašovitý snímek plný známých nedostatků, chyb a béčkových variací. Sylvester Stallone působí (možná už standardně) lopotně a scénář mu bohužel příliš nepomáhá. Věřím však, že diváky odkojené primárně video "akce-bát se" produkcí (D-Tox nešel nikdy do kin) může film bavit. Mě bavila výhradně jen Polly Walker, která krom uhrančivého pohledu umí odehrát své... │40% ()

SOLOM.

Co se týká barvitosti a povahových vlastností jednotlivých postav, byl jsem celkem překvapený, protože se zde našlo pár zapamatovatelných individuí, které dali filmu jak se říká grády. Bohužel jich bylo jen pár. Jen namátkou: policajt z protidrogového, který si ustřelil kus obličeje, stařík z jízdní policie, machr z přepadové jednotky. Ale i pár lidí z personálu jako psycholožka nebo správce nebyli k zahození. Zbytek bylo jen takové nevýrazné něco, co se stalo masem do mlýnku, aby se mohl vrah vyřádit. Hudba zde byla celkem nepodstatným článkem, protože těch pár melodií, které zde zazněli jsme měli možnost slyšet už i v jiných filmem. ()

eraserhead666

Tohle ještě dost smrdí devadesátkama. Snad proto tam Sly tak sedí a předvádí přesně to, co se očekává. Tuctově provařenou zápletku s děravým scénářem zachraňuje prostředí, kurevská zima a má oblíbená Dina, vlastně jen kvůli ní jsem se na film podíval. ()

Bauer

Ja toho Stallona stejně žeru. To je prostě sympaťák, který umí hrát!! Tento film sem chtěl vidět hodně dlouho, ale bohužel mi vždycky utekl. Tak teď jsem si na pracovní stůl položil poznámku, že se musím podívat, když šel v televizi. A byl to docela i zážitek!!! Těch prvních 20 minut bylo perfetkním thrillerem. Potom jsme se ocitli v té divné lečebně a trošku to ztratilo tempo. Ale posledních 30 minut byla docela povedená jízda, které nechybělo napetí. Hodně se mi líbilo, jak jsem po celou dobu filmu nevěděl kdo je vrah. A furt jsem si říkál, kdo by to z těch lidí v té léčebně mohl být. Na konec jsem byl překvapen. Škoda toho ztracejicího tempa v polovině filmu ale zase mi to vynahradilo herecké obsazení. V čele Sylvester Stallone, Kris Kristofferson, Robert Patrick a v neposlední řadě Tom Berenger. Také nebyla špatná hudba. Rozhodoval jsem se mezi 3* a 4*. Buď hodně silné 3* a nebo slabé 4*. Volím druhou variantu. ()

JASON_X

Mám Slye rád, naprosto mi vyhovuje jeho herecký styl a čím je starší, tím hraje lépe. V tomhle snímku taky podal celkem solidní výkon, ale film samotný není žádné veledílo, o kterém by se daly psát nějaké zasvěcené a košaté komentáře. Zkrátka je to solidně oddechová vyvražďovačka z hodně syrového prostředí betonové detoxikační léčebny kdesi v divočině Wyomingu. Venku zuří blizard a uvnitř umírá jeden člověk za druhým, podivnými způsoby a rukou neznámého pachatele. Je to dobré, snese to i jednu dvě reprízy v budoucnu, až se to vykouří z hlavy. ()

oLí

Úplnej nesmysl. Půl hvězdičky za Sylváče a Patricka, půl za smrčky a sníh. Ten telefonní prolog je hroznej a dál to lepší není. 30% [listopad 2006] ()

Genero

Spatřil jsem budoucnost protialkoholní léčby, doktore Jane Cimický, a jmenuje se detox nudou. Americká odpověď na film Dobří holuby se vracejí se táhne v takovém tempu, že i prototyp a legenda kruťáckých nuďáren Čekání na Kokota vypadá přes dno lahve jako jeho zběsilá akční varianta. Naštěstí se vrah při aranžování přibývajících nebožtíků drží mnohokrát ověřeného moudra našich babiček, že co je u ledu, to nezasmrádne, protože ke konci, když už mě vlastně ani nezajímá, kdo jde ožralům po krku, bych si připadal jako se čtrnáctidenním měkkým zrajícím sýrem v trenkách. Když ale vezmu v úvahu, jaké zrůdnosti jsem hodil do odpadu, musel bych se stydět, abych díky slušné zasněžené atmosféře a soustředěnému Slyovu hereckému výronu nedat alespoň za dvě. ()

Tommassi3

"Chlast zabíjí pomalu, ale spolehlivě !!" Stejně spolehlivě zabíjí také sériový vrah v tomto neskutečně nevyrovnaném snímku, jehož pak zase zabíjí režisér Jim Gillespie.. Největší problém spočívá v tom, že se mu jeho biják, tenhle hybrid, jakkoli třeba už slasherem Tajemství loňského léta dokázal, že atmosféru umí budovat velmi slušně, rozpadá pod rukama na tři naprosto kvalitativně i schematicky odlišné pasáže.. Většina flashbacků postrádá smysl, hovadský střih často snímek ještě více rozmělňuje a činí naprosto chaotickým, často se zároveň dějí dvě věci na různých místech bez jakéhokoliv zdánlivého účelu, což spolu s faktem, že na DVD najdete celých osm vystřižených scén, svědčí o tom, že se tvůrci na poslední chvíli v postprodukci snažili film postavený na neskutečně chabém scénáři Rona L. Brinkerhoffa, který má na triku podobně příběhově polovičaté Mercury, zachránit.. Slušná kamera rutinéra Deana Semlera či více než slušný soundtrack Johna Powella, ani zajímavý casting na čele se Stallonem, Robertem Patrickem či Krisem Kristoffersonem nedokáží D-Tox zachránit od naprosté katastrofy páchnoucí jako zdechlina promrhaným potenciálem v rukou režiséra, který se zřejmě do poslední chvíle neuměl rozhodnout, zda chce natočit krimi, akční film či mystery.. ()