Kauza Theranos

• Česko Kauza Theranos (viac)

Peniaze. Romantika. Tragédia. Klamstvá. Seriál Kauza Theranos od výkonnej producentky Elizabeth Meriwetherovej znázorňuje neuveriteľný príbeh Elizabeth Holmesovej (Amanda Seyfriedová) a spoločnosti Theranos o nevydarených ambíciách a nedosiahnuteľnej sláve. Ako mohla najmladšia miliardárka na svete, ktorá sa sama vypracovala, o všetko v okamihu prísť. (Disney+)

luciekout

Amanda výborně převzala chovaní Elizabeth Holmes. Ten kožený výraz, to je přesně ona. Velmi dobře zpracované. Doporučuji taktéž knihu Zlá krev nebo dokument Vynálezkyně: Z kapky krve - pak to začíná pěkně do sebe zapadat. Psychopatka jak z učebnice. ()

Bilky

Samotný seriál za 4* ale hl. herecký výkon si zaslúži uznanie. Videl som dokument o E.Holmes a Amanda ju stvárnila naozaj vynikajúco... 80% ()

Endurion

"First they say you're crazy, then they fight you and then all of a sudden, you change the world," řekla Elizabeth Holmes pár měsíců předtím, než byla obviněna z kolosálního podvodu. To není spoiler, v seriálu se dozvíte hned v první scéně, jak to celé skončí. Showrunnerka Elizabeth Meriwether se nesnaží diváka překvapit - to u takhle notoricky známé kauzy ani moc nejde - od začátku dobře víte, kam to celé povede, a celý seriál je skvělou studií jedné narcistní osobnosti, která tak moc chtěla změnit svět skrze novou technologii testování krve, že ji nemohly zastavit banální problémy, jako to, že ta technologie vůbec nikdy neexistovala. Sledování seriálu The Dropout je osm hodin radostného očekávání, kdy už to konečně praskne, a údivu, co všechno Holmesové a jejímu týmu prošlo, než to začalo být někomu divné. ()

BullittSF

Z herectví Seyfried není poznat,zda Holmes byla geniální,naivní,ambiciózní,šílená,...prostě je jen divná. Ve finále je to dokumentární nuda s neživými postavami. Tvůrci by se měli podívat na WeCrashed, jak něco takového natočit. ()

motyka52

Mnohem zábavnější než dokument, nicméně k pochopení té kauzy je dobré vidět oboje, protože seriál je přeci jen hodně černobílý a Elizabeth ve skvělém podání Amandy Seyfried je tam prakticky od začátku vykreslená jako mrcha s nějakým xxxpatickými sklony. Což možná ve skutečnosti taky je. Každopádně jí, Sunnyho a všechny ty hajzly z managementu Theranosu jsem během sledování všech osmi částí zcela upřímně nenáviděl a cokoliv se jim stalo špatného, tím větší zadostiučinění jsem cítil. Pořád nejsem schopen pochopit, jak v oboru jako medicína, může jedna mladá holka dlouhé roky vodit za nos tolik kapacit. Nějaké nadání určitě má, v každém případě je to plastická figura. Trochu víc pod kůži se jí snaží dostat až poslední epizoda, která ale bohužel působí poněkud antiklimaticky. I tak je ale celé tohle dílko kvalitně odvedenou prací. ()

pz314

Výborně vykreslené kouzlo osobnosti a jak snadno se nechá zmást okolí, když už tomu někdo věří, tj "efekt konformity". Lizzy byla hlavně ke konci ukázkově psychopatická, pěkně zahraný. ()

jarmil8

Zprvu průměrné vyprávění o problematickém vzestupu jedné dívky se později mění ve strhující drama jejího pádu. Struktura seriálu připomína nedávného Dahmera - perspektiva se mění, do popředí se dostávají "oběti". A byla by to i pěkná komedie, kdyby nešlo o lidské životy. Jak dokáže Amanda Seyfried zahrát těméř o 20 let mladší náctiletou je neuvěřitelné. ()

slatkakuca

Kauzu jsem do té doby vůbec neznala a o Elizabeth Holmes nikdy neslyšela, tak nejsem schopná posoudit, na kolik jí Amanda ztvárnila přesvědčivě. Já jsem jí moc nebyla schopná přečíst. To že má pravděpodobně nějakou psychopatickou poruchu osobnosti, mi došlo až v druhé půlce seriálu. Seriál mě hodně bavil, jen jsem nechápala jednu věc, která se, dle ostatních komentářů, v reálu asi skutečně odehrála. Od začátku až do konce seriál poukazoval na to, že Theranos je jeden velký průser. Jak je možné, že se stal tak úspěšnou firmou? To jen díky Elizabeth do ní všichni sypali peníze? Měli vůbec nějaké úspěšné období, kdy se jim dařilo bez podvodů a lží? Tyto odpovědi mi seriál nenabídl, tak musím dostudovat. Edit: po zhlédnutí dokumentu musím uznat, že herci byli skutečně podobní reálným postavám. ()

Lukango

Vtahující seriál již od prvního dílu. Theranos má za mě velmi dobré vykreslení hlavní postavy, kde ze začátku vidíme ambiciózní chytrou studentku, která si jde za cílem vytvořit něco velkého, co může pomoct lidem. A postupem času se z ní stává pouze mašina na lhaní a přetvářku, které ke konci už ani nefandíte a právě to je dobře. Příběh společnosti Theranos jsem předtím neznal a o to mě překvapilo, jak obrovská kauza to v America byla, a přitom v Česku potom ani pes neštěkl, tedy alespoň jsem tuto kauzu nikdy nezaznamenal. Opět musím pochválit hlavní postavu, protože takové vykreslení je na jedničku, a čím blíž se blížíme ke konci, tak tím víc má hlavní postava méně času v epizodách a na mě to působí jako by se její charakter a to, čím byla pro diváka přátelská a lidská se jen vzdaluje dál a dál. Postavy celkově tu jsou rozpoznatelné a velmi rychle zapamatovatelné čili s postavami si tu tvůrci vyhráli báječně. S čím však si mohli tvůrci o trošku víc vyhrát bylo napětí, protože tu bylo hodně potencionálu na napínavé scény, a i když neříkám, že nebyl potencionál naplněn, ale šlo to  o trochu víc našponovat. Kauza Theranos tak v tomto seriálu působí jako cirkus, a taky byl, a já jsem jen v údivu, jak něco takhle velkého a nebezpečného se mohlo dostat až takhle daleko. Celkově se jedná o kvalitní seriál, který vás může motivovat, znechutit a zároveň pobavit. Známka: 8/10 ()

Co chystá režisérka Chloé Zhao?

Co chystá režisérka Chloé Zhao?

21.09.2022

Režisérka Země nomádů a Eternals Chloé Zhao uzavřela exkluzivní smlouvu se společností Searchlight Television, pro kterou nyní bude vyvíjet nové seriály. Searchlight mimo jiné produkoval právě první… (viac)

Emmy 2022 opět v režii HBO

Emmy 2022 opět v režii HBO

13.09.2022

Zatímco v loňském roce ceny Emmy ovládl zcela Netflix, letošní 74. ročník kabelovka HBO mocně vrátila úder. Díky jasným vítězstvím seriálů Boj o moc a Bílý lotos toho zkrátka na streamovacího giganta… (viac)