Pod intenzívnym dohľadom denníka Wall Street Journal sa Elizabeth a Sunny naďalej obraňujú. Tylera a Eriku čaká ťažké rozhodnutie. (Disney+)

castor

Ovlivňují životy lidí. Pracují s výsledky, které následně lékaři používají pro diagnostiku pacientů. Postupně vychází najevo, jak Theranos lže úřadům. Mělo jít o zázračnou technologii, funkční přístroj je ovšem stále „jen na papíře“. A tam i zůstane. Elizabeth se postupně povedlo přesvědčit zkušené investory, uzavírat výhodné smlouvy se zdravotnickými zařízeními, rozdávat úsměvy na všechny strany. Zaměstnancům monitorovala veškerou komunikaci, jejich případné pochybnosti řešila (nechala řešit) radikálně. Stále silnějších signálů, že všechno zdaleka není tak růžové, se chytá novinář John Carreyrou z listu The Wall Street Journal, a bude mít sakra dost práce. Každopádně tenhle článek nebude pozitivní. A Elizabeth by prý měla zvážit, zda má kolem sebe ty správné lidi... Polovinu série mi to celé lehce připomínalo nedávný seriál WeCrashed, rovněž inspirovaný skutečnými událostmi: Jared Leto, zakladatel start-upu, charismatický podnikatel, samolibý vizionář. Jenže tehdy jsem celou dobu, už jenom vzhledem k ústřednímu hereckému duu (skvěle se předvedla i Anne Hathaway), čekal návykovější látku. Nestalo se. Hlavně jsem si nebyl jistý, zda jejich příběh potřebujeme vyprávět. Dropout se naštěstí (právě hlavně v druhé polovině série) od pochybností odlepil. ()