Městečko na pobřeží

• Južná Kórea Gaetmaeul Chachacha (viac)

Zubařka z velkého města si otevře ordinaci v přímořské vesničce, kde se všichni znají. Pozná tam okouzlujícího všeuměla a zjistí, jestli se protiklady opravdu přitahují. (Netflix)

jarah

Poviedkový seriál prináša svojím pomalým tempom pohodu, v každej epizóde sa niečo rozohrá a ukončí. Mne to vyhovuje, neznášam seriály, kde sa zápletka natiahne do všetkých epizód a v posledných minútach príde trápne rozuzlenie. Proste, ako plynie život. Nevedela by som si predstaviť dynamický dej v takom pokojnom prostredí, kde životný štýl obyvateľov sa dá len ťažko pochopiť. Viac mi vyhovuje to pomalé plynutie času a lenivý vývoj postáv. Až taký lenivý zas nemusel byť, lebo niektoré postavy zamrzli, čo ma na seriáli najviac mrzí. Nie je to vrcholné dielo, niektoré veci sklamali, ale celkový dojem veľmi nepokazili. Odkladám do priečinka k seriálom s podobným štýlom ako je Our Blues, The Good Bad Mother, Once Upon a Small Town, Navillera, a ďalšie. Zo spomenutých u mňa vedie práve Our Blues. ()

Zíza

Asi jsem se moc těšila. Všude psali, jak je to milý, vřelý, bombastický seriál, co vás pohladí po duši a zahřeje u srdce. No... ne. Fakt jsem se těšila, skvělé hodnocení, popisovali to přesně tak, na co jsem měla v tu chvíli chuť, prostě ideál. Ale ne. Problém asi taky bude, že hodně vyhledávám ty milé, vřelé seriály/filmy, co nikam nespěchají, jen ve vás zanechají dobrý pocit. Tady se tak prostě nestalo. Ze začátku jsem si říkala – ok, ještě není v té vesnici, to bude v pohodě, pak to určitě bude ta slibovaná pohoda. No... ne. Netvrdím, že to občas nehodilo tu pohodičku, pěkné záběry... ale spíš si to hrálo na drama. Furt se někde něco muselo dít, neustálá klišé: násilník, ošahávač, porod, smrt, zraněná noha, ... všechno jen proto, aby se to tvářilo, že se něco děje. Ale ono přece nemuselo! Já si u toho chtěla odpočinout. Nakonec mě nejvíc bavil on, ten okouzlující všeuměl Hong, ale zbytek... Ona se tedy krásně usmívá, ale to mi prostě nestačí; vadilo mi, jak se neustále řve, fackuje, předstírá. Strašná faleš vládla světu. Do toho mi ostatní postavy také nepřišly kdovíjak sympatické, jejich osud byl jasný a neklidný. Nakonec se to táhlo jako smrad a já litovala promarněného potenciálu. Já chtěla tu slibovanou pohodičku, ale nakonec jsem dostala generický korejský seriál se vším, co k němu patří, možná sem tam v umírněnější podobě, ale v podstatě ničím výjimečný nebyl. Pro mě nehorázné zklamání. ()

Sinecod

Příjemný, milý, feel good počin. Mám ráda seriály, které se odehrávají v malém městečku s více protagonisty, kteří řeší více či méně běžné problémy. Jako již skoro tradičně, hlavní hrdinka mi ze začátku lezla na nervy, protože se chovala jako snobská husa, pak mi zase lezla na nervy svojí infantilností, ale nakonec jsem si jí celkem i oblíbila, protože se chovala správně ve vážných situacích. Ovšem hlavní hrdina si mě získal hned na začátku a nejen proto, že Kim Seon Ho je extrémně pěkný (uf, ty jeho dolíčky!), ale proto, že jeho postava prostě byla moc miloučká a hned jsem si říkala, jak by to bylo hezké znát někoho takového (a nejen proto, že je tak pěkný). Vedlejší postavy byly fajn, nebyl tam nikdo, kdo by mi vyloženě vadil, jejich příběhy kloužou spíše po povrchu, než že by se pořádně zaryly, ale alespoň nepřekrývají hlavní dějovou linku. Nese to klasické rysy korejských seriálů jako osudová setkání, nějaká ta traumata z minulosti, náznak milostného trojúhelníku, jemné naťukávání témat, která zrovna Koreu pálí, ale kdyby mi to vadilo, tak se na korejské seriály přece nedívám, ne? Příliš se nekřičelo ani neslzelo a když, tak k tomu byl dobrý důvod. Nemám pocit, že jsem se u toho měla řehtat nebo brečet, spíš koukat na seriál, u kterého mi prostě bude dobře. Takže pěkné čtyři hvězdičky za 16 fajn epizod, na které byla radost se dívat, i když by mi asi nevadilo, kdyby se něco prostříhalo a epizod bylo třeba jen 14, třebaže už si na to závěrečné natahování začínám zvykat. ()

ainny

Příjemná letní romantika, občas střižená něčím vážnějším. Nicméně v mém případě svůj účel splnila a to je pro mě hlavní. Baví mě zdejší povzdechy týkající se uřvaných Korejců. Což od lidí, kteří na Koreu koukají docela často, překvapuje, protože Korejci (a vesničané obzvlášť) takoví prostě jsou a mně právě tenhle fakt baví. Vždycky jsem ráda, když překládám něco "maloměstského".🙃Titulky. ()

ChArLeNe

Dlhé a málo vtipné. Keďže chýba nejaká centrálna zápletka, tak sa na "oživenie" vytvorí nejaký konflikt, klebety, bitie a hádky. Väčšina postáv nezaujímavé, nevedia sa správať, stereotypné z tohto žánru či z očakávaní, ako by sa daná postava z toho či z toho prostredia, pohlavia a veku mala správať. A keď sa nájde nejaká tá malá chvíľa, kedy sa postavy správajú civilizovane, tak je pokazená agresivitou (keď to nebola sebaobrana), krikom či iným otravným, nezrelým správaním (vrátane toho, keď on ju musel vychovávať) "aby to nebola nuda", no mňa to otrávilo než pobavilo. ()

Tyckin

Vzdal jsem to v půlce i přesto že zde účinkuje "lištička" Shin Min-a. Své půvaby seriál rozhodně má, ale není to můj šálek kávy, na můj vkus až příliš šaškoidní, ukřičené a upištěné, značná část postav mi lezla celkem na nervy, obsah mne plně neoslovil (jak píše Zíza, ty zápletky a vycpávky děje působí občas dost lacině) a i přes pár sympatických postav a nějaká ta pozitiva okolo jsem se slabšího dojmu zbavit nedokázal od samého začátku. ()

kklepkaa

Po pravdě ze začátku mě to vůbec nevzalo. Na základě nadšených ohlasů jsem se kousla s tím, že tomu dám ještě šanci a ano, bylo to koukatelné a celkem milé bez nějakých zásadnějších dramat. Hlavní hrdinka mi příliš nesedla. Některé vedlejší postavy byly zbytečně otravné. ()

Anet21

Zo začiatku veľmi perspektívne, seriál pôsobí, že konečne cieli aj na staršie publikum (čo by jeden v týchto moderných kórejských romantikách popohľadal), hlavné postavy nie sú len naivní mladí bez skúseností vo vzťahoch, v živote atď., objavuje sa veľa humoru, a, chvalabohu, často skôr konverzačného ako toho naivného situačného, ktorý sa v k. seriáloch vyskytuje. Žiaľbohu, asi od 10. časti (presne od momentu, kedy sa konečne dá ústredná dvojica dokopy) sa začnú postavy (nepochopiteľne a scenárista si očividne veľmi uletel) správať ako spomínaní násťroční - objaví sa neustály cringe smiech, humor prejde až do úplne cringe módu typu ,,postava začne biť druhú postavu, len aby nepriznala ich vzťah verejne," doťahovanie za hlúposti, strach hovoriť o sexe a lá malé deti, nevyzretosť, postava 35-ročnej zubárky si začne písať bucketlist, čo chce s partnerom robiť (??), rovnaký bucketlist si začne nakoniec písať aj on (??) a akákoľvek vyspelosť ide ,,do kytek". Kapitola sama o sebe je potom motív ohovárajúcich, do všetkého sa starajúcich dedinčanov, ktorý sa (z nejakého dôvodu) prezentuje ako niečo milé, priateľské, na čo si treba zvyknúť a čo treba pochopiť a zžiť sa s tým. Pardón, ale jednoduchá odpoveď: Nie? To, že vás niekto v okolí ohovára, sleduje každý váš krok, má potrebu vás súdiť a posudzovať a neustále sa vám pliesť do života nie je milé ani priateľské, sorry jako. Tu je bandou podobných dezolátov, na čele s tromi staršími babkami (dobre, u nich ešte budiž, sú staršie, dalo by sa pochopiť, ze vnímajú inak, že sa o niekoho stále zaujímajú) a inými ľuďmi v strednom veku, ktorý neustále posudzujú, kritizujú a skoro stalkujú hl. hrdinku prezentované, ako sa k nimi ona otrasne správa, nechápe ich, odsudzuje, je voči nim namyslená, pritom oni ju stále súdia, nechcú pochopiť jej povahu, miešajú sa jej do života atď. Myslím, že nemá cenu sa vyjadrovať k slabo naznačenému milostnému trojuholníku, ktorý z nejakého dôvodu musí byť v každom kórejskom seriálovom produkte, takisto ako nemá cenu komentovať vedľajšie príbehy ostatných členov dezolátneho klubu, ktoré jednak nikam nevedú (jednej členke sa napr. snaží scenár nanútiť psychologizáciu smrťou malej dcéry na rakovinu. Čiže, najväčšej dedinskej klebetnici máme ako divák odpustiť, že všetkých ohovára preto, lebo aj ona mala ťažký život??) a jednak sú klasicky uzatvárané jeden diel pred koncom, alebo v záverečnom dieli, v jednej 5-minútovej scéne (vysvetlí mi niekto, čo mal byť zač vzťah režisér-scenáristka, načo sa tam objavila queer problematika úplne zničoho nič, čo bola zač postava prestarnutého speváka?) Bodkou na koniec je ale psychologizácia hlavného hrdinu, na ktorú seriál teasuje od začiatku a ktorá je v závere tak patetická, až to zabolí. SPOILER - .... Hlavný hrdina má traumu z toho, že sbskár v práci, v ktorej pracoval investoval všetky svoje peniaze do firmy, ktorá skrachovala a následne skrachoval aj on, pričom sa pokúsil o samovraždu predávkovaním a tým sa z neho stal paraplegik, čo si hlavný hrdina vyčíta ako svoju chybu, lebo ho mal lepšie poučiť o investíciách??? Následne uháňa autom do nemocnice za sbskárom aj so svojím najlepším kamarátom, kamarát sa počas ich rozhovoru v aute zapozerá mimo cesty a nasleduje havária s nákladným autom, pričom kamarát umiera, čo si zase dáva hl. hrdina za vinu, aj keď bolo jasne ukázané, že to bola nepozornosť len a len jeho kamaráta, ktorá ho zabila, lebo skrátka nevenoval pozornosť jazde. Perlička je ale Ad 1. - že sa kvôli týmto náhodám, ktorá reálne neboli jeho vinou chce hrdina zabiť skokom z mosta a Ad 2. - že predá všetky svoje veci a úspory a donesie ich rodine postihnutého sbskára, ako odškodné za .....??? niečo, čo on absolútne nemal ako ovplyvniť? K smiechu je i fakt, že po tom, ako sa hrdina prizná hrdinke s týmto príbehom, ani raz nepočujeme od hrdinky vetu typu: ,,nie je to tvoja vina," alebo ,,obviňoval si sa zbytočne, ty si za to nemohol," čiže vlastne je podľa scenáristov úplne v poriadku brať zodpovednosť za životy iných ... KONIEC SPOILERU.) Mohlo by da zdať, že priveľmi kritizujem, je však pravdou, že seriál má očividne dosť eurami, teda wonmi nabitú produkciu, výprava, kamera sú kvalitnejšie, než pri mnohých slovenských filmoch, tvorenie atmosféry prímorského mestečka zo svojimi pravidlami je v scenári pozvoľné, rovnako ako zžívanie sa hlavnej hrdinky s ním ako úplne odlišným miestom života pôsobí relatívne autenticky, herci majú až na malé výnimky fajn chémiu. Nebyť scenára, ktorý vyslovene sklame diváka (po 9. dieli ide celý seriál dole vodou, ako dejovo, tak tempom, tak humorom,  ako väčšina kórejských seriálov po polovici svojej stopáže, no otázka je, či je dobré si na tento neduh naťahovania milosrdne zvyknúť a či tým potom nezatvárame ako diváci oči nad nedostatkami kórejských scenáristov) by sa jednalo o príjemný romanticko-komediálny seriál, s nenáročným dejom na pozeranie počas dlhých zimných večerov, takto je to ale len ďalší prírastok do kórejskej dielne, ktorý síce mal potenciál (1.-3.diel výborné), ale veľmi rýchlo ho aj stratil v kope klišé vaty, a v ktorom dobrý herci nezachránili slabé dialógy, detinské správanie a scenaristické citové vydieranie divákov (lebo posledné časti sa len plače a plače...) Ps. Kórejcom už občas s tým konceptom osudovosti/fatálnosti života fakt šibe. Tento seriál je príkladom toho, kedy si už naozaj niekto uletel. Chýbala mi už len zmienka, že hrdina a hrdinka sa stretli už aj v pôrodnici pri pôrode, pričom ich matky boli kamošky :/ Ich publikum to ale očividne žerie, keďže seriál pravdepodobne mierou sledovanosti bude seriálom roka 2021, minimálne v žánrovej kategórii. () (menej) (viac)

Timothy

Jak začít?! Zase a znovu, je to přes dva roky, co jsem to hltal a psal zde lidem, jestli to nemají dřív než na netflixu. OOH Nedokážu napsat, proč tak "zásadní" díla nekomentuji alespoň do měsíce. Nevím, asi je to o tom, že fakt musím zjistit jestli jsou dokonalé, po 10 až 15 přehrání. OOH Naprosto chápu, zdejší "nízké" hodnocení, i když pro mě je to za 99 bodů, ale jasně, je to oddechovka s ničím převratným, s žádným obohacujícím názorem. Každopádně mě až strašlivě sedly všechny postavy a hlavně ty hlavní, jeho jsem si oblíbil už ve Start-upu a tam mi ho bylo líto, proto jsem byl rád za tuhle roli a ji jsem neznal, ale pak v dalších rolích poznal a i proto je dnes v mých oblíbených. OOH Nejde vlastně o to co napíšu, je to úplně jedno, ale já chtěl nějakým způsobem okomentovat dílo, které mě utvrdilo na JK cestě. Tohle je fakt pro všechny nálady, pouštěl jsem si to slznatý i usměvavý, pouštěl jsem si to za deště, sněhu i slunce. Je to prostě taková emoce do kapsy. OOH A tuším, že jsem to nevyjádřil, tak jak bych si přál za těch x projekcí, ale co, život jde dál. ...002... ()

AndreyCSFD

Jak dopadne hlavní linka seriálu Městečko na pobřeží je jasné od prvního okamžiku, kdy se ústřední dvojka hluboce vzájemně zadívá do očí, přesto cesta k tomuto konci je plná milých i smutných okamžiků, kdy se zájmem pouštíte jeden díl za druhým, byť stopáž jednoho odpovídá délce celovečerního filmu. Mezi ústřední dvojkou je navíc naprosto dokonalá chemie, ne ani tak jiskření, jak naladění se na sebe. Na seriálu chválím výpravu, mile nablblý soundtrack, poukázání na fakt, že i těžkej borec občas někoho potřebuje a hlavně takové ty sekundové momenty, např. když si slečna zubařka sedne automaticky vedle své lásky, byť si to zatím nechce přiznat, i když jí židli připraví jiný frajer anebo když v obchoďáku bezděčně kouká po pánských věcech. Vztah ústředních hrdinů je sem tam jak na houpačce a až se konečně dají dohromady, je hrozně hezké sledovat, jak i 35letí dacani zblbnou. Mnozí tady poukazují na dětinskost v chování hlavní hrdinky, kdy se dělá seznam, co všechno chce s partnerem udělat, ale pro mě je to roztomilé, je šťastná a chce si začátky vztahu udělat s partnerem zábavné a hezké, navíc je to Jižní Korea - po drilu ve škole dril v práci, na vztahy nulový čas, takže fakt nejde srovnávat pětatřicítku u nás a tam. Byť je ale sem tam třeštidlo, je to vždy ona, kdo udělá první krok. Ale zpět k seriálu - do 9. dílu děj pěkně odsýpá, pak měl ale dostat volnou ruku střihač, protože na můj vkus by o dva díly méně neškodilo. Kromě ústředního páru hrdliček sledujeme i osudy ostatních obyvatel městečka, které se během 16 dílů značně posunou a jsou zajímavým zpestřením hlavní linky. Rozuzlení 3 záhad městečka bylo shrnuto do posledních dvou dílů, kdy si uvědomíte, že svět je malý a o náhody tu není nouze a že když se dva mají potkat, potkají se. ()

bulinka

Ústrední herci sú takí sympatickí, že som sa na nich tešila. Veľa som sa nasmiala (milion povolaní hlavného hrdinu :D), no niektoré veci boli trochu odveci (zoznam vecí dospelej zeny, co chce robit s frajerom...wtf? To si tak v 15tich mohla písať). Mnoho častí bolo ale pekných a príjemných. Aj tie vážne časti boli pekné, a zas tu máme typickú korejskú osudovosť... Ako si môže niekto pamätať, kto ho fotil ako decko pred 20timi či koľkými rokmi? Ja by som si nepamätala keby ma niekto cudzí odfotil pred mesiacom a nie to keď som bola decko. Napriek tomu, by som seriál opísala ako good-feel, warm-heart, relax. ()

Anglicankaaa

Poté, co jsem se dívala na Seolganghwu, tak jsem si potřebovala napravit svůj pohled na korejské seriály. Ne, že by se mi Seolganghwa nelíbila, ale působila na mě dost depresivně, viz zde. Seriál se mi líbil, je takový milý a je to příjemná oddychovka. Rozhodně naplnil to, co jsem od něj očekávala. ()

hwnd

Žánrovka naslazená až běda. Trochu to kazí delší stopáž, zas na druhou stranu jsem asi u žádného dílu neměl vyloženě pocit, že to nudí a je zbytečně natažené. Asi teda až na ten díl s vystoupením tamních Lunetiků, to bylo i na mě moc. A množství neuvěřitelných náhod - ať tech z minulosti nebo těch, které posouvají děj - bylo teda taky hodně za hranou. Ale jinak klasická korejská záležitost: lehké, na pohodu, milé, romantické a často příjemně humorné. ()

Střelec17

Druhý seriál z Koreje v řadě a zase za plný počet. Hlavní dvojce byla sympatická a ostatní se krásně doplňovali. Člověk mohl krásně vypnout a užívat si život na malé přímořské vesnici Kongdžim, kde mi místní obyvatelé přirostli k srdci. Krásné prostředí, sympatičtí lidi, pohodový a zajímaví příběh, je pro mě zaručenou kvalitou, kterou u takového seriálu hledám. Pozitiva: Soundtrack na konci epizody nemá chybu. Negativa: Hlavním představitelům to trochu trvalo, něž si našli cestu k sobě. ()

sirjohn

Nikdy bych nevěřil, že si pustím korejský seriál.. tedy, korejský teenagerský seriál. A pustil (potřeboval jsem relax), velmi mile překvapil, tak jsem si pustil další, který byl už více pro dospělé - až mě dojal. A potom jsem si pustil další, které je o nějakém Městečku na pobřeží, kde se dva velmi krásně popichují. Městečko je to zábavné, milé, něžné, tragické (v tom nejlepším smyslu života), nenásilné, přesto s plným příběhem, který zrovna zde není až tak omletý, jak se zprvu zdá, ve výsledku i poučný a pro některé páry i léčebný. Kdo se nechá unést Městečkem na pobřeží, zažije pohodový, moc krásný výlet :-) ()

RhiannonEsme

Nějak nevím, co na tohle napsat, tak to vezmu zkrátka. Prvních 9,5 dílu nuda, rádoby rázovití vesničané mi s výjimkou babičky Kam-ri k srdci nepřirostli, vznikající vztah hlavních hrdinů se vlekl a ani jejich představitelé mi nepřipadali příliš atraktivní. Ke konci 10 dílu se konečně (!) začalo něco dít a nabralo to obrátky. 14. a 15. díl hektolitry slz a až příliš mnoho osudových náhod najednou. 16. díl mě příjemně uklidnil a byl snad jediný, kdy na mě konečně dýchla ta původně zamýšlená pohoda mezi obyvateli městečka. Celkově bych dala 3,5 hvězdy za tu poslední třetinu, ale protože dojem je čerstvý a oči stále červené, budu milosrdná. ()

Karmel

Tentokrát jsem byla nejvíce zklamaná ze scénáře, ale i tak si odnáším jen positive vibes. Slečna zubařka a pan Hong jsou skvěle napsaní. Správně nadávkované informace o ní, abychom pochopili, proč je jaká je. Je ovlivněná svou minulostí a svým okolím, ale ne nepřístupná. Spíš je to taková maska, které se postupně zbavuje a ukazuje jaká opravdu je. Osvěžující byla její přímost, žádné kličkování - když má pocit, že o ní má pan Hong zájem, tak se ho prostě zeptá. A její schopnost omluvit se, když ujede. On s druhými komunikuje lehce provokativně a s drobnou ironií, ale je vidět, že má lidi rád. Ta jeho genialita a všeumělství pobaví. Vedlejší postavy mne v tomto případě tolik nechytly, jen její nejlepší kamarádka a režisér. Ostatní postavy z městečka jsou tam jen pro uspokojení korejského humoru a dotlačení hlavních hrdinů do situací, do kterých je scénárista neumí dostat jiným, lepším způsobem. To, co se odehrálo v posledních dvou dílech bylo moc uspěchané, vhodnější by bylo zpracovat závěr do více dílů. A samozřejmě si odškrtněte Korejci oblíbenou osudovost, je tam. Ale největší devizou je nacastování Shin Min-ah a Kim Seon-ho. Jsou spolu tak úžasní. Jejich interakce, to vzájemné popichování, je tak okouzlující a pozitivní. A i to její dětinské chování, když je zamilovaná, se dá přehlédnout, protože je tak kouzelná. Ale Kim Seon-ho je prostě top. Nejde z něj spustit oči (áách), ale hlavně je skvělý herec. Jeden z mála asiatů v K-dramatech, který opravdu hraje (většina z nich jen umí zamilované/smutné/neutrální pohledy do kamery). Výborný byl už ve Startupu, ale tady měl pro sebe 16 dílů a skvělou roli, které dal maximum. Hrozně ráda bych ho viděla také v jiné roli, třeba záporné nebo akční, ale obávám se, že jsme o jeho talent přišli, vzhledem k té aféře, které čelil. Ztracená důvěra se zpět získává těžce a dlouho, a on už není nejmladší…no, uvidíme. Závěrem: Chápu, ta nižší hodnocení a nebýt úžasné ústřední dvojice a jejich hereckých výkonů (a lokace! To zaplivané městečko s červeným majákem zářilo), šla bych také níž, ale nemůžu, oni dva mne donutili všechna negativa zapomenout. ()

mabej

Jako fanda romantických korejských seriálů jsem od prvního dílu čekala, že se dostaví nadšení. Nedostavilo, dokoukala jsem jen  z povinnosti. Hlavní hrdinka nafoukaná slepice v divném oblečení (rádoby módním), samé volánky, velké květy a občas ujetý celorůžový nesymetrický kostýmek. Nedospělá, urážlivá, prostě ženská, které bych se v reálné životě vyhnula. On ubrečený krasavec léčící se na deprese. Do toho Netflix propaganda (povinná lesba, ženy jsou feministky, co stále jen pijí, komandují chlapy a dokonce žádají o ruku). Za mne asi nejhorší korejský romantický seriál na Netflixu, doporučuji se dívat jen v nejvyšší nouzi (jako když se budete opravdu hodně nudit a porovnávat s českými dílky.) ()

SmileSun

U tohoto seriálu se mi stala zvláštní věc. Přestože to má jednoduchý příběh, není tu žádná větší akce a ani drama, tak mě to něčím chytlo a s chutí jsem to dokoukala až do konce. Možná to bylo právě tím, že to nemělo komplikovaný děj, odehrávalo se to v poklidu na malém městě, kde není nic uspěchané, všichni si pomáhají a vzájemně se starají o svou komunitu. Seriálu určitě také prospělo, že je zde hodně postav, u kterých máme možnost sledovat jejich příběhy, takže se to netočí jen okolo hlavní dvojice. Každopádně mě hodně bavilo, když se Shin Min-ah a Kim Seon-ho dali konečně dohromady. Bylo to tak střelené a někdy až infantilní, ale na jednu stranu jsem jim to záviděla a říkala si, že by to bylo někdy opravdu fajn, kdyby se páry takhle bláznivě odpoutali od všedních starostí a nedůležitých blbostí. Téměř celý seriál je v takovém oddechovém a pozitivním duchu, proto mě stálo dost sil a kapesníků, když se v posledních dílech konečně dovídáme smutný příběh šéfa Honga. ()