Doktorka Zoe

• Česko Doktorka z Dixie (viac)
USA, (2011–2015), 51 h 38 min (Minutáž: 40–41 min)

Tvorcovia:

Leila Gerstein

Rachel Bilson, Wilson Bethel, Scott Porter, Jaime King, Laura Bell Bundy, Cress Williams, Tim Matheson, Kaitlyn Black, Brandi Burkhardt, McKaley Miller (viac)

Zoe je mladá talentovaná lékařka, jejím snem je kardiochirurgie. Je ale tak zaujatá prací, že nedokáže vidět v pacientech lidi. Je si jistá, že dostane místo v nemocnici, ale šéf kliniky jí vytkne nedostatek citu. Podmínka pro získání místa je, že stráví rok jako praktická lékařka mezi lidmi. Zoe odjíždí do BlueBell, kde jí už čtyři roky nabízí místo místní lékař. Malé město je pro ni jako noční můra, ale zachrání život pacientce při porodu. Pak se dozvídá, že lékař, který si přál, aby po něm přebrala praxi, byl její otec. Rozhodne se zůstat a nevzdat se bez boje. (TV Nova)

Sollozzo

Takový holčičí seriál. Nebýt vtipné postavy Zoe ztvárněné Rachel Bilson, tak ze mě Hart of Dixie udělá buzíka...protože nevím co je horší, jestli poslouchat přiblblé romantické tlachání za doprovodu sladkých tónů ubrečených popových interpretů, či sledovat žabomyší války jižanských vidláku (a hlavně vidlaček). Opět se tvůrci nevyhnuli té omáčky plné patosu a klišé. 50%. ()

Mallyyy

Seriály takového typu nesleduju, ale tohle byla velká vyjimka. Super podívaná. Fandím páru Wade and Zoe! Doufám že to vyjde... Edit. Tak seriál zkouknut celý a můžu říci, že mě bude hodně chybět. Takovou pohodu jsem u žádného jiného seriálu neměl. P.S. Doufám, že Rachel Bilson dostane po mateřské další zajímavé projekty. ()

hellstruck

Prosím,mohly bychom jít na terapii a promluvit si o tom jako normální lidé? Hodně miloučký seriál, který mi svojí maloměstskou atmosférou připomíná Gilmore Girls. Po první sérii jsem to na nějakou chvíli se seriálem vzdala, protože finále potvrdilo, že středobodem bude předvídatelný milostný trojúhelník. Nicméně jsem Hart of Dixie dala druhou šanci a nelituji. Jako oddechovka poslouží opravdu dobře. Co se týče negativních stránek... ve druhé sérii je zcela odsunuta do pozadí Zoeina kariéra, takže to trochu působí, jakoby si do práce potřebovala zaskočit jednou za rok. A to jen a pouze v případě, že přijede žurnalista, který by s ní rád udělal rozhovor o její praxi. Takže potenciál sledovat doktora House v lodičkách vyšel naprázdno a s druhou řadou se rozjíždí v podstatě takový vtipnější a uvolněnější Beverly Hills, v němž randí každý s každým. Další frustrující skutečností je to, že lékařku Rachel Bilson nevěří ani obyvatelé Bluebell, natož diváci. Na někoho, kdo by údajně měl vystudovanou medicínu dost často působí jako přihlouplá puberťačka, která je s rozumem v koncích při každé prkotině. Nemluvě o tom, že děj každé epizody v podstatě spočívá v tom, že se nechá zmanipulovat nebo ovlivnit nějakým moudrem (nebo deníkem starým 250 let...), v závěru něco pokazí a na konec dílu zbývá POKAŽDÉ nějaké morální ponaučení. Že zvraty odhadnete dopředu snad ani nemusím předesílat. Nicméně tohle všechno se dá přehlédnout, především kvůli pletichám Lemon, drzému Wadeovi a jeho handrkování se Zoe, smyslu pro humor a prosluněné jižanské atmosféře. Bluebell mi nakonec tak moc přirostl k srdci, že bylo opravdu těžké se s ním rozloučit. ()

danca044

Zajímavý a velice poutavý seriál o o trochu bláznivé mladé doktorce, která si najde novou práci v malém jižanském městečku. Snaží se sžít s místními lidmi a naklonit si je na svou stranu. Bohužel se k ní pacienti zpočátku zrovna nehrnou, i když se Zoe velice snaží. A jak už to tak bývá, zakouká se do místního hezounka George Tuckera, který je už ale zadaný. A do Zoe se zase zakouká Wade Kinsela, i když to nechce přiznat. Jak tenhle milostný trojhúhelník dopadne? ()

pufina

Upřímně jsem trochu měla strach, co mě čeká, ale jsem mile potěšena a dobře se u toho bavím. "Děkuju, ale mám pravidlo nenechat se nějakým cizím člověkem rozsekat na kousíčky." - "Jestli to pomůže, jsem právník, ne vrah se sekyrou." ; "Klíčem je přístup k Bluebellu. Ukaž lidem, že jsi jedna z nich. - Snědla jsem kaši. Co víc může žena obětovat?" I když se děj vyvíjí celkem předvídatelně, vůbec mi to nevadí. Rachel Bilson pro mě není neznámá tvář, ale nikdy jsem neměla moc chuť na filmy nebo sériály, kde se objevila, tudíž je pro mě její herecký výkon o to zajímavější. Vtipné situace nemají chybu a pozorovat mladou newyorčanku, jak se snaží začlenit do malého jižanského městečka mě (zatím) baví.. "Chceš vědět, proč nemám dneska ráno zrovna nejlepší náladu, Wade? Protože mi Hitchcokovo hejno much celou noc bzučelo do ucha. " :-) ()

• Během fotbalového zápasu Alabamy proti Arkansasu v Tuscaloose v září 2011 přeletělo nad stadionem letadlo s reklamním nápisem pro seriál, najaté stanicí CW. (hellstruck)
  • Obě sestry Breelandovy Lemon (Jaime King) a Magnolia (Claudia Lee) byly pojmenovány podle stromů. (hellstruck)
  • Od roku 1950 v Alabamě platí zákon, že na každé licenci auta musí být napsána fráze "Heart Of Dixie" doplněná nakresleným srdíčkem. (hellstruck)