Beau sa bojí – života, sveta a najmä svojej mamy. Na ceste na rodinnú návštevu je vtiahnutý do nečakanej špirály absurdných udalostí, ktoré si nedokázal predstaviť ani v tých najtemnejších snoch. Na šialenej púti plnej humoru, desov a dobrodružstva sa tak musí samotársky podivín vyrovnať so svojimi strachmi a konečne vziať život do vlastných rúk. (Filmtopia)

Bilynigga

Dávám 3* za film a 2* jsou pro mě, za to, že jsem to dokoukala do konce a za to, že jsem si dokázala vymyslet u spousty věcí, co symbolizovaly. Podle mě je film dobré varování pro lidi, kteří mají závislý vztah se svou matkou, ale nevím, co vše bych pochopila, kdybych neměla magistra z psychologie. ()

Jonypony4CZ

V první půl hodině se mi zdálo, že by Beau mohl benefitovat z antipsychotik, v poslední půlhodině se to obrátilo a antipsychotika by potřeboval spíš režisér. Humorná, přehnaná a všudypřítomná paranoia, která tento unikátní snímek provází celé tři hodiny rozhodně není pro každého, všude číhá to nejbizarnější nebezpečí. On se OPRAVDU bojí. ()

Honza.Coural

Beau is afraid od Ari Astera je autorská vize mysli úzkostlivého paranoika ve velkolepém provedení jaké se nejspíš nebude opakovat. Film začíná a končí jako bad trip, neexistuje kotvící bod pro diváka ani hlavní postavu který by dělil surrealistické výjevy od běžné reality, nedá se ani říct jestli je to celé sen nebo halucinace vyvředávající z úzkosti návštěvy matky, jestli se to dá k něčemu připodobnit tak snad jen k Lynchově Mazací Hlavě, jinak mně nic moc nenapadá, ale tahle mazací hlava má v hrudníku zabodnutou adrenalinovou injekci a pobíhá všude kolem s rozpočtem 35 milionů dolarů, takže možnosti uplatnění autorské vize nemají žádnou hranici, což je trochu na škodu páč poslední třetina z tohoto titána šílenství ztrácí tempo a nápaditost prvních dvou, dokonce se tu recyklují scény ze Slunovratu nebo Dědictví, přichází tedy dojem vyčpelosti a tříhodinová stopáž působí zbytečně a neobhajitelně. Pocit zhlédnutí něčeho výjimečného (trochu jak procházka obrazem od Bosche v moderním kabátku s ocáskem strachu a sebe mrskačství) tu je a při vší velkoleposti je dobré vidět v kině, svým rodičům bych to nikdy nedoporučil ale pro fanoušky nevšedních stimulů mysli to je povinnost. ()

david141474

Tohle byla taková píčovina, že ani nevím co k tomu víc říct. Tohle byl určitě ten nejpomalejší film na kterým jsem kdy byl. Tempo filmu je neskutečně pomalý. Když jsem se podíval na čas, neuplynula ani čtvrtina filmu a mě to přišlo, že tam sedím už 3 hodiny. Tenhle film má právě 3 hodiny, ale pro mě to bylo jako 5 dní. Některý scény byly tak natáhnutý, že jsem se poprvé v kině nudil, ale zároveň jsem nemohl pustit oči z plátna. Co se týče soundtracku, tak byl solidní. Co se týče hereckých výkonů, tak celkem ušly. O ději se radši vyjadřovat nebudu, děj byl pomalej, ponurej, prostě uspávačka. Výkon Joaquina Phoenixe tomu taky moc nepomáhá. No a ten konec to bylo tak ujetý a šílený, že nemám šajna, co to ti tvůrci vymysleli. Konec ten film celej pohřbil. Jestli je tohle horor tak já jsem Alexis Sánchez, hororovej prvek zde totiž vůbec není cítit. Zde je cítit spíš mysteriózní píčovina. Nebudu se vyjadřovat ke scéně na půdě, kde bylo obrovský živý péro, no co to doprdele? 6/10 Dlouho jsem se rozhodoval mezi odpadem a 6/10, až jsem se teda rozhodl. Jsou zde samý píčoviny a humor zde nefunguje. (Scala - 21.5.2023) ()

Leník

Tyhle filmy považuju za samoúčelné exhibicionistické onanie režiséra... jednu hvězdičku dávám za ten matčin barák, ten byl fakt pěkný... jinak ztráta. času... ()

exe.

Psychologický horor, ktorý má 3 hodiny vôbec nie je moja šálka kávy, ale hodnotenia ma presvedčili, že môže ísť o celkom fajn film. Tak som celý čas čakal aspoň nejaký náznak hororu, ktorý sa však nedostavil a psychológia, na ktorej sa snaží stavať celý dej, tam nie je bohvie aká. Joaquin Phoenix sa snaží, ale nestačí to na plnohodnotný film, aby vôbec mal nejakú tú nápaditosť, celé je to strašné pomalé a tým pádom aj nezaujímavé, za ten čas divák stratí chuť to aj pozerať. Zopár postáv tam je celkom fajn, ale väčšina tam je dosť nevýrazná a suchá, čo opäť zráža zážitok dole a namiesto toho, aby to ľudí bavilo, snažilo budovať nejakú psychológiu, atmosféru, tak robí to presný opak, nie je to zaujímavé a tá stopáž je len ďalším klincom do rakvy. A ako tu, tak podobne som sa nechal zmiasť hodnoteniami aj na oceňovaný film Triangle of Sadness (ktorý má ešte viac percent), ktorý všetci chválili, a po dopozeraní som nechápal, čo je na tom tak skvelé. Tu si kladiem takú istú otázku: čo je na tom také úžasné? Slabú jednu hviezdu dávam za Joaquina Phoenixa a zopár zaujímavých scénok, ale tento film čoskoro upadne do zabudnutia, na to, aký výkon podal Joaquin ako Commodus alebo Arthur Fleck, tak toto je len slabý odvar. Jediné, čo napĺňa podstatu hororu je dĺžka filmu, nudný scenár, nezaujímavé postavy a holé gule (vajcia, alebo odbornejšie aj semenníky) starého bradatého Joaquina. Toto som fakt vidieť nepotreboval. ()

veverysiak

Oceňujem snahu o stužku najväčšieho mozgodlabu roka a uveriteľné vcítenie sa Fénixa do úlohy pošahanca, ale to je asi tak všetko, prakticky celý film je popretkávaný nudou a pokiaľ Ari chcel, aby sme zostali tri hodiny obozretní, aby nám neušla niť, tak smola, ušla, akurát som si nie istý, či dačo neušlo aj jemu, takže 20%. ()

Easykill

"Ten střep z hlavy bychom měli vytáhnout." "Dobře, ale nebude to krvácet?" "Ano, krvácí to." "Krvácí?!" "Krvácí to málo, nezemřeš, věř mi můj otec vykrvácel." Tenhle film se vyráběl nejspíš pod těžkýma drogama! Je to něco mezi šílenstvím, artem, bizárem a skvostem. Těžké vůbec hodnotit, to se musí vidět. Beau je posera Co má koule. Ne, on má opravdu velké koule! Cesta z jeho bytu, který je mimochodem na té nejlepší ulici ze všech ulic, za matkou se změní v něco opravdu nepopsatelného! Film odsejpá, nenudí, dobře se na to dívá, ale kroutit hlavou budete často, opravdu často. Tohle dílko nebude pro každého. Movie from the other space. ()

Feferonka1

Já prostě nevím z jakého pohledu se na tento film podívat a jak ho vůbec ohodnotit. Každopádně mě tohle psycho rozmontovalo a pak me nechtělo smontovat zpět :) Udělal jsem si z toho 3 dílný seriál a tak došel až na konec. V kuse jsem měl problém, Každopádně pouštět jen v dobré psychické kondici. Asi půjdu cestou 3 hvězd, ale je mi to vůči Joaquinovi žinantní . ()

brasek

Zvláštny snímok. Miestami fandíte tomu chudákovi, potom je to fraška, potom sa nudíte, potom sa mierne usmejete a potom vás to prestane baviť a tak dokola. Nakoniec však zvíťazí posledná možnosť. ()

Willynka

Je to zbytečně dlouhé a ve své podstatě strašně pitomé, ale Phoenix hraje tu úzkost a neurozu neuvěřitelně a prostě nevím. To závěrečné vyústění mi přišlo ubergeniální. ()

Barosak

Tématický maximalismus, který je doveden až k samotné definici absurdismu. Nekončící smršť překvapení intuitivně dává smysl v abstraktní rovině a divákovi, jež je připraven, dodá nezapomenutelné bizarní divadelní představení, které je mimochodem zahráno naprosto famózně, byť se smrtelnou stopáží. Tenhle film má koule, možná až moc velký, ale i tak se je nebojí obnažit. Pěti hvězd se nebojím. ()

Dombzila

Ari Aster vedle nešlápl. Po dlouhé době jsem viděl film z letoška, který mě potěšil. První dvě hodiny filmu jsou pětihvězdičková záležitost a je radost to sledovat. Joaquin Phoenix hraje naprosto úžasně a Beau je skvělý protagonista. Film skvěle prolíná mezi žánry a divák se tak občas usmívá, občas je smutný a občas je zamyšlený. To vše ještě podtrhává poctivá filmařina. Jen bohužel třetí hodina filmu je už pro mě až moc odzemněná a mohla by se více držet při zemi. Ale i tak se jedná o film, který by měl každý určitě vidět. 75% ()

rigby

I když stále nevím, co jsem vlastně viděl a jen si to mlhavě domýšlím, musím konstatovat, že Joaquin Phoenix je v této roli naprosto úchvatný. Nic nedávalo smysl, ale i tak do sebe střípky rozbité skleničky nějakým způsobem zapadaly a tvořily silně surrealistický obraz. Chvílemi jsem se bál toho, že zešílím jen z dalšího sledování. Ale musel jsem dokoukat, protože podruhé bych to už nezvládl. Zajímavý zážitek, nad kterým stále musím přemýšlet. ()

Kushina odpad!

Tohle byla tak neskutečná psychologická scifi sračka, že nic nedávalo smysl. Hroznej trash, kdo se rozhodne si to pustit, tak upřímnou soustrast. 5% ()