Beau sa bojí – života, sveta a najmä svojej mamy. Na ceste na rodinnú návštevu je vtiahnutý do nečakanej špirály absurdných udalostí, ktoré si nedokázal predstaviť ani v tých najtemnejších snoch. Na šialenej púti plnej humoru, desov a dobrodružstva sa tak musí samotársky podivín vyrovnať so svojimi strachmi a konečne vziať život do vlastných rúk. (Filmtopia)

Duffman 97

Jestli Hereditary a Midsommar berete jako divácky méně vděčné filmy, Beauovi se vyhněte obloukem. Film totiž divákovi může připadat jako nesmyslný slepenec událostí. A ono to tak je............je to totiž účel filmu. Aster ani tentokrát nejde divákovi na ruku a tentokrát to vytěžil na maximum. A je to sakra dobře. Dneska je totiž takto osobitých filmů málo a měli bychom být rádi za každý z nich. Další velké plus je opět brilantní herecký výkon Joaquina Phoenixe, který po Jokerovi nasadil laťku ještě výše. Film má také vynikající soundtrack a vizuál, který je opravdu rozmanitý a zajímavý. Ve výsledku to rozhodně není film pro každého a spousta lidí to označí za nesmyslnou blbost. Pak je tu ovšem ještě ta druhá skupina, která taková díla dokáže ocenit. ()

lineker

Ne, že by mne další neortodoxní kousek Ari Astera vadil, ale mám raději předešlá díla, která jsou postavena, přece jen na "reálnějším" a schematičtějším základě.  Beau is Afraid je dobrodružným hororem, výpravou do paranoidní hlavy člověka, který se vydá na epickou odyseu domů ke své matce. Sledujeme pouť losera v tom nejpragmatičtějším slova smyslu. Surreálné a absurdní situace plné rituálního ponížení, aniž by vám bylo hlavního hrdiny jakkoliv líto. ()

Šíma2

Aster je talentovaný, schopný, má skvělé nápady, prachy a Phoenixe. A pak už jenom nafouklé sebevědomí, absenci sebekritiky a zjevný nedostatek zpětné vazby od okolí. Touhle tříhodinovou onanií na veřejnosti to fakt přehnal. ()

mach333

Tenhle film není žádný lehký sousto a asi nebude pro každého. Vůbec nevím, do jaké kategorie by se dal zařadit, ale to je asi jedno. Byl jsem hodně zvědavý na J.Phoenixe, protože v Jokeru se mi hrozně líbil. I tady je to vše postavené především na jeho hereckém výkonu. Děj by se dal označit jako surrealistické putování za Beauvou matkou. Hlavním motivem je pocit strachu, kterým hlavní hrdina neustále trpí - z osob, ze situací. A ačkoliv mám surrealismus ve filmech rád, tady jsem ho tak úplně neocenil. Děj se totiž hrozně táhne, pro mne tam byla hluchá místa (především v lese), při kterých mne přepadala dřímota. Jen zvědavost, co za další situaci se tam vyvrbí, mne donutila film dokoukat do konce. Bohužel žádný pocit wau u mne nenastal. Ale Joaquin Phoenix herecky rozhodně nezklamal. ()

mich.chudy

U těhle artových filmů, my přijde že je někdy myšlenka skrytá tak hluboko, že by ji tam už ani autor nerozeznal. Film je rozdělen na části. V té první to vypadá že sledujeme variaci na filmy: Hlasy (2014) nebo Klub rváčů (1999). A kdyby to v téhle rovině zůstalo bylo by to fajn. Musí se filmu nechat, že nikdy nevíte co bude dál. Pořád čekáte co z toho.. no a ono.. ()