Spisovateľka Elly Conway (Bryce Dallas Howard) sa preslávila sériou románov o tajnom agentovi Argylovi (Henry Cavill), ktorý ide po stopách Jamesa Bonda a zachraňuje ľudstvo pred šialencami všetkého druhu. Príbeh jej najnovšej knihy opisuje jeho boj s mocným syndikátom, ktorý plánuje ovládnuť svet. Detaily zápletky sa pozoruhodne zhodujú s plánmi, ktoré sa chystá uskutočniť skutočný zločinecký syndikát. Musia sa rozhodnúť, čo s Elly urobia, aby ich náhodou neprezradila. Je to len náhoda, alebo spolupracuje s niekým dobre informovaným? Bude stačiť si ju vypočuť? Alebo ju treba rovno zlikvidovať? Je jasné, že spisovateľkin veľmi pokojný život v idylickom ústraní, kde jej robí spoločnosť len jej kocúr Alfie, sa práve skončil. Ocitla sa v šialenom kolotoči, ktorý nemá šancu zastaviť ani spomaliť. Našťastie sa v jej živote objaví “špión, ktorý ,,kope,, za dobrých” (Sam Rockwell) a podobne ako Argyle v jej románoch jej pomáha prežiť. Skutočný život je však často oveľa komplikovanejší ako príbehy v knihách. (Cinemart SK)

RAFT

Vaughn natočil zase ty jeho vysněné projekty.Začalo to Kingsmanama s stále to pokračuje.Že,ho to neustále baví.Docela ve filmu chybí raiting R.Mohl by natočit už něco jiného.A to nás čekají ještě další dva filmy Kingsman,Za mě 60% ()

ŠpetaMarek

Opravdu jsem doufal, že populární názor k tomuto filmu nepodpořím, protože já například dvojku Kingsmanů mám hodně rád, oproti většinovému názoru. Mno, není to dobré. Akce bez dravosti jakou jsme u Vaugna zvyklí, aby tu člověk pohledal. Greenscreeny jak z nějakého YT videa podtrhují ty nejhorší efekty v áčkovém filmu, co sem poslední dobou viděl. Sam Rockwell se snaží, ale sám to neutáhne a v půlce je to fakt na šlofíka. To je pak nějaké bruslení na ropě ten nejmenší problém. ()

Domineus

V konečnom zhodnotení to bol celkom fajn film, ktorý ale nijak výraznejšie nevyčnieval spomedzi ďalšej kopy akčných filmov. V niektorých momentoch vyzeralo spracovanie a aj samotné bitky dosť divno. Vďaka viacerým zvratom ma to ale stále bavilo. Škoda, že Henry Cavill, Samuel L. Jackson, John Cena aj Dua Lipa si viac času užili na plagáte a v titulkách ako na plátne. 65% ()

kubas369

7.5/10. Nelíbí se kreativní brak? Váš problém. Já se královský bavil. Není to dokonalé a má to svoje mouchy ( hlavně CGI) ale Vaughn prostě zůstává svůj, jen je možná každým filmem agresivnější ve své šílenosti. ()

Martin.Tokos

Jako akční komedie? - Blbost Jako parodie, která si nehraje na seriozní film? - úžasné. Film byl hloupý, předvídatelný a plný klišé... takže přesně takový, jaký měl být!! Nejednou jsem se smál na celé kolo právě z toho, jak hloupé to je. "Nízké recenze" tedy buď nechápou, na jaký film do kina šli, nebo nechápou, o co se film snaží. Za mě krásné 4*. ()

Hyperbolic

Kocour Chip nenominován na Oscara? Trapný. Výborný špionážní akčňák, který byl prošpikovaný tradičním Vaughnovým humorem. Prostřihy ze skutečného Sama Rockwella na zdánlivého Henryho Cavilla byly naprosto dokonalé. Scéna s kouřovými granáty byla tak suprově natočená, že jsem se jen nechal unášet barvami a střihem. Celým filmem prostupující Now and then byla pomyslná třešnička na dortu. ()

koty2201

Argylle je len ďalší príklad filmu, kedy vážne netuším, prečo má tak nízke hodnotenie a rovnako ide o finančný neúspech. Myslím, že ľudia by nemali brať všetko vážne a hlavne nie humor. Už vôbec nie špionážnu komédiu, ktorá si robí srandu sama zo seba a vysmieva sa všetkým akčným blockbusterom o tajných agentoch. Na záver tam bolo niečo, čo som nepochytil, lebo nemám napozeraných Kingsmanov, ale zrejme si ich doplním. Nie, že by to bolo niečo nepochopiteľné pre nováčikov, ale takéto pomrknutie nefunguje, keď to nepoznáte. Preto si to musím doplniť. Vy, čo ste to videli, viete o čom hovorím.  Príbeh je už taká špiónska klasika a celý snímok je plný samých klišé, pretože ako som už spomenul, robí si z týchto žánroviek srandu. Hlavná hrdinka je spisovateľka (Bryce Dallas Howard), ktorá je slávna tým, že píše knihy o agentovi Argyllovi. Až na to, že náhle zistí, že to, čo píše je vlastne skutočné, keď sa stretne so špiónom v akcii (Sam Rockwell) vo vlaku. To je všetko, čo môžem prezradiť z deja. Čo mi trochu vadí je to, že vo všeobecnosti mám rád zvraty a k takýmto dielam sa to hodí. Ale tu k nim dochádza až príliš často. Preto som bol aj často zmätený a opakovaný vtip už nie je vtipný. Nehovoriac o tom, že približne prvá polovica a možno aj dve tretiny filmu boli tak trochu nuda. Nie že by to malo zlé vtipy, lebo tie boli super a ani samotný dej nebol taký zlý ... ale má to nejaké divné tempo a občas tam niektoré momenty nedávajú tak trochu zmysel a logiku.  Postavy sú vo všetkých smeroch napísané veľmi dobre a ich vzťahy hrajú všetkými farbami. Respektíve každý vám príde sympatický a je tu extrémne množstvo hereckých hviezd alebo menších cameo. Okrem hlavného dua ma najviac potešil John Cena, Bryan Cranston, Catherine O'Hara alebo v malých rolách Samuel L. Jackson a Sofia Boutella aktuálne mne známa z nie veľmi úspešného Rebel Moon.  Technicky je to veľmi krásne natočený film, ktorý ma naozaj luxusné akčné scény spojené s choreografiou. Alebo skôr mám na mysli jedno vtipné muzikálové vystúpenie z konca filmu, plné farieb. To je asi tá najlepšia scéna a maximálne som si to užíval. Milujem takýto štýl humoru. CGI je tu prevažne otrasné, ale prevyšujú ho iné prvky. Niečo ako Flash. Mal škaredé vizuálne efekty, ale to je to posledné, čo som riešil, keďže toto je šialená zábava na spôsob Bullet Train alebo Rýchlo a zbesilo. S kostýmami a maskami sa v niektorých prípadoch pekne vyhrali. Hudba je tu skvelá, pretože kombinuje známe hity s klasickou filmovou hudbou. Zasadenie deja je väčšinou očakávané, ale agentské centrály boli navrhnuté pekne. Takže ja by som si kľudne dal aj nejaké pokračovanie. Len keď vidím tie finančné výsledky aktuálne, tak asi niečo ako pokračovanie nehrozí. A to je za mňa určite škoda. Môžem tento film odporučiť hocikomu, kto má rád komédie pritiahnuté za vlasy, akciu a špionáž. ()

Filmaris

Od tohto filmu som čakal trošku viac kreativity a hlavne, že to bude dávať väčší zmysel. Je tu zopár slušných scén, ktoré potešili no ako celok mi to neprišlo veľmi originálne a ani dosť nápadité. Ide celkom o fajn film, pri ktorom som sa nenudil no zároveň ma ničím nenadchol. Akcia je sem tam naozaj výborná, ale vo väčšine ju kazí hrozné CGI, kde to vyzerá naozaj veľmi umelo a komicky. Príbehovo to bolo pol na pol a aj keď mi niektoré zvraty prišli zaujímavé v konečnom dôsledku som sa trochu začal strácať, a tak trochu mi to tým pádom nedávalo zmysel. Humor tu ale dobre funguje, a to najväčšie plus boli samozrejme herci, ktorí boli výborní. Nie každý tu síce dostal dostatok priestoru no ich interakcia medzi sebou bola výborná. Dobre tu zapasovala aj hudba, ktorá vtipným spôsobom podchytila dané scény. Škoda toho PG-13 ratingu keďže si myslím, že ako R-ko by to malo oveľa väčší potenciál. Takto to bol len slabší odvar Kingsman filmov. ()

Mamlas

Trapná šaškárna v hlavní roli s nějakou obézní paní a zeleným plátnem. Rozsah bohapustého tlachání byl neuvěřitelný, otravné bitky připomínající čínské videoklipy jsem znechuceně přeskakoval a závěrečné finále pak bylo ještě řádově debilnější, než jsem čekal. Asi to stálo nějaké peníze, tak to neposílám do odpadu, ale opravdu jen velmi těsně. ⬇️ 12% ()

Kanalizato odpad!

Body positive cat lady zachranuje svet... Bryce byla vzdycky macata, ale na tuhle roli snad musela zamerne pribrat. Ze to bude naivni se dalo cekat, ale tohle je az prilis debilni, otyla nesympaticka zrzka a debilni woman powered scenar nezachrani ani sympaticky Rockwell...ktery ani nemuze macikovy podat ruku, aby ji pomohl z diry v podlaze, protoze je treba svrhnout patriarchat...boze. ()

DoubleJo odpad!

Aby som parafrázoval postavu Sama Rockwella: „This is the dumbest thing I've ever seen.“ Plus totálny PR ojeb lákajúci na Henryho Cavilla ako hlavnú postavu (aj keď s najdebilnejším účesom, aký mu mohli vymyslieť). ()

curfew77

Nezábavné a to po všech stránkách. Všechny "fóry" to strká až pod nos a pro jistotu třikrát, scénáristicky je to ukrutně líné a fandit není komu. 35 %. ()

Cermicek odpad!

Jakože what the extra fuck?!!?🤔Tahle parodie na parodie fungovala asi tak do konce úvodní honičky..Pak jsem hodně rychle pochopil, že se to rejžovi rozpadlo pod rukama hned od samotnýho začátku a že to bude dost průser... a taky že jo!! Takže vůbec nelituju, že jsem to cca od 20.minuty prochrápal..🙏. Casting sliboval nabušenej biják (krom teda hlavní "hrdinky" a DP..🙄🙄 = už to mě vlastně mělo varovat, když teď nad tim zpětně přemejšlim..🤔). Nejvíc mě ve výsledku mrzí spojení svýho jména s takovou sračkou pro Sama a Bryana..😔🤷‍♂️ ()

Unterschleif

Tento žáner kde ex tajný agent/special forces/zabijak… ktorý sa musí vrátiť z dôchodku a popri tom ľavou zadnou zabije 986 protivníkov už začína byť riadne nudný a otravný. Chápem, že tento film je zámerne uletený a prehnaný ale aj s týmto vedomím je zo dosť zlé. Tie tanečky s farebnými dymovnicami a korčuľovanie na rope by si zaslúžili predčasný odchod z kinosály. ()

cerdax2

Stoctyricet minut stopaze utece jako voda, ikdyz mam nadsazku rad, tak tu je ji - v kombinaci s horou pocitacem generovanych zaberu - presprilis. 55% ()

White-Man

Odlehčené filmy se špionážní tématikou mám rád a první polovina filmu je celkem fajn a téma spisovetelky „kočičí dámy“, která ve svých knihách líčí téměř reálné plány zločinecké organizace mi přišla zábavná. Ale od cca poloviny, kdy dojde k jednomu ze zvaratů, začne film ztrácet onu původní zábavnost.  Počet zvratů mohlo být o dost míň, protože pak již ztrácí na významu a pocit překvapení se vytrácí. Fajn mi přišla pasáž s barevnými dýmovnicemi, ač byla čistě jen na efekt. „Amatérské“ efekty hned v úvodní akční scéně beru jako záměr, neb se jednalo o vyprávěný knižní příběh, který tak byl více posunut do absurnda. Rozhodně jsem se u tohoto snímku bavil více, než třeba u loňského Ghosted. ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě

17.10.2023

Hvězdy Marvelu v nové sci-fi

Hvězdy Marvelu v nové sci-fi

02.04.2022

Jen co streamovací služba Apple TV+ získala Oscara za své univerzálně chválené drama V rytmu srdce, uvolnila společnost dalších 100 milionů dolarů za novou sci-fi Project Artemis s hvězdami Avengers… (viac)

Koho by chtěl Henry Cavill hrát v MCU?

Koho by chtěl Henry Cavill hrát v MCU?

14.11.2021

Britský herec Henry Cavill v posledních letech o velké role nemá nouzi. Bývalý (nebo stále současný, těžko říct) Superman se například objevil jako záporák po boku Toma Cruise v sérii Mission:… (viac)