Spisovateľka Elly Conway (Bryce Dallas Howard) sa preslávila sériou románov o tajnom agentovi Argylovi (Henry Cavill), ktorý ide po stopách Jamesa Bonda a zachraňuje ľudstvo pred šialencami všetkého druhu. Príbeh jej najnovšej knihy opisuje jeho boj s mocným syndikátom, ktorý plánuje ovládnuť svet. Detaily zápletky sa pozoruhodne zhodujú s plánmi, ktoré sa chystá uskutočniť skutočný zločinecký syndikát. Musia sa rozhodnúť, čo s Elly urobia, aby ich náhodou neprezradila. Je to len náhoda, alebo spolupracuje s niekým dobre informovaným? Bude stačiť si ju vypočuť? Alebo ju treba rovno zlikvidovať? Je jasné, že spisovateľkin veľmi pokojný život v idylickom ústraní, kde jej robí spoločnosť len jej kocúr Alfie, sa práve skončil. Ocitla sa v šialenom kolotoči, ktorý nemá šancu zastaviť ani spomaliť. Našťastie sa v jej živote objaví “špión, ktorý ,,kope,, za dobrých” (Sam Rockwell) a podobne ako Argyle v jej románoch jej pomáha prežiť. Skutočný život je však často oveľa komplikovanejší ako príbehy v knihách. (CinemArt SK)

blondboss

Podpriemerná akčná jednohubka, ktorú Vaughn poňal tak trošku odľahčenejšie a so síce nápaditým humorom, ale neohrabanou režisérskou taktovkou. Celé to vyznelo až príliš chaoticky a divák sa môže v jednotlivých postavách a udalostiach zbytočne strácať. Herecky to samozrejme nebolo zlé aj vďaka priehrštiu známych hereckých tvári, avšak ani tí to nedokázali kvôli deravosti scenáru pozdvihnúť na lepšiu úroveň. Proste Vaughn to vie aj lepšie. 40 % ()

Facerr

Asi ta nejbarevnější, nejefektnější a zároveň nejpřehnanější akce pro milovníky romantiky. Chvíli se tady člověk přiklání ke zmiňované akci a pak je z toho zase najednou špionážní kousek plný konspirací. Celé to jakž takž drží, díky sjednocujícímu prvku sexy spisovatelky (tedy až na druhý pohled), po kupě. Tudíž se může tenhle kocour blejsknout originalitou se vším všudy. ()

mathes odpad!

prvni tretina filmu vypada zajimave, trochu na zpusob knight and day, jako prijemna oddychovka, ale pak to zacne bejt absurdne prekombinovana pi.ovina, kterou jsem dokoukal jenom s nejvetsim sebezaprenim. absolutni ztrata casu. ()

Simonro

Trochu jako porno - snaží se to o příběh (ne tak špatný), jen aby vás to v druhé polovině zasypalo jednou úchylností (milion zvratů a wtf akce) za druhou. V případě prvního zmíněného média by to asi prošlo, ale tady ne. Hlavní hrdinka není sympatická, Rockwell fajn, ale dohromady jim to nevěříte. Zbytek herců je tam buď na efekt (L. Jackson), nebo ty zajímavější postavy nedostanou patřičný prostor. Akce přepálená i na Vaughna, jehož Kingsmany jsem si před pár lety opravdu užil. Proto mě mrzí, že z originálního režisérova stylu zbyla jen spousta akčních scén vyhrocených až nevkusným způsobem (ice skating na ropě????). Na papíře ten film asi vypadal lépe. ()

skripalos

Matthew, Matthew, Matthew. Od prvních Kingsmanů (což je jeden z mých absolutně nejoblíbenějších filmů) se Vaughn dostal do jakési podivné smyčky, kdy točí prakticky jeden film pořád dokola, akorát vždy o něco horší. Na Argylle je silně cítit recyklace přechozích nápadů (ztráta identity, akční scény jsou očividně inspirovány těmi, co už jsme viděli,..) - a to je velká škoda. Největším prohřeškem filmu je za mě určitě PG-13 rating, díky čemuž se ve filmu nevyskytuje gore a krev, což by dle mého filmu hodně pomohlo, jelikož bez nich akční scény působí antiklimaticky. Ocenit lze určitě herce - Bryce D. Howard svou roli zvládla se ctí a její postava byla sympatická, Samu Rockwellovi jeho role extrémně sedí, Jackson a Cranston odvedli jako vedlejší postavy fajn výkon. Johna Cenu, Henryho Cavilla a Dua Lipu však mohli využít více - působí zde především jako lákadlo na film. Scénář přes svoje kvality v sektoru nápadu na základní zápletku (spisovatelka krimi "předpovídá" události) trpí absolutním přehršelem plot-twistů a vedlejších nedovysvětlených linek, ve kterých jsem se místy ztrácel. Celkově bych film shrnul slovy: "Kingsman pro děti" - vtipný, ale za žádnou cenu bezchybný.  Verdikt: 6/10 ()

Stoctyrec124

Reálně jsem čekal, že to bude absolutně jinak natočený film. Ten začátek stál absolutně za za houby a to CGI bylo příšerný. Mělo to dost pomalý rozjezd a docela jsem se v tom ze začátku ztrácel. Naštěstí se to všechno vyjasnilo a druhá polovina byla mnohem zajímavější než první. Konkrétně bych vypíchnul tři velmi povedený scény: 1. ve vlaku, 2. dýmovnice, 3. krasobruslení. V celkovém měřítku to byl dost mid film. ()

david141474

Přesně před rokem, čili 2.2., jsem byl na Knock at the Cabin a nemohl jsem toto datum promrhat ani letos, a tak jsem vyrazil na Argylle. Musím ale konstatovat, že jsem celkem zklamán. Má to nápad, je to originální, ale to provedení bylo mizerný. Má to pár kvalitních scén, ale opakuji, jen pár. Zvrat není žádná sláva, bylo to očekávaný už od začátku filmu. Henry Cavill a John Cena jsou tady jenom jako menší vycpávka, ale nevadili mi tam. Nejlepší postavou je Alfie (nemyslím toho kocoura), který se tam stejně objevil tak 2x, ale Samuel L. Jackson umí hrát a předvedl to i zde. Akční scény jsou naprosto nádherný, a teď nemyslím tu ve vlaku, ale tu s těma dýmovnicema. To byla nádhera na sledování a bruslení na ropě bylo taky nádherně natočený. Kamera je v tomto filmu velice kvalitní, ale ten děj je hodně odfláklej a to filmu neodpustím! Konec vyvolává pár otázek a podtitulkovka je překvapivá a pokud to není poděl, tak se těším na budoucnost této ságy. 7/10 Akční scény nádherný, jen ten děj je odfláklej! (Olympia - 2.2.2024) ()

moriero

Na "watch listu" jsem to měl poměrně dlouho. Hlavně mě bavilo to mysterium, o čem že to vlastně bude. Už tehdy si cvrlikali vrabci na střeše, že to bude něco jako Dlouhý polibek na dobro noc (zdravím Samueli) a Kingsman, takže se ani moc nejedná o žádný spoiler. Do tři čtvrtě filmu to byla taková očekávaná úsměvná slátanina...ale od, ehm - "tance v dýmu" a vzápětí "bruslení na ropě" se to už jen vezlo do hnoje. Tyhle dvě sekvence byly to nejhorší, co jsem ve filmu viděl od té sra*ky Kingsman 2 (jednička byla kupodivu super). Fakt neuznávám bodyshaming,..ale sledovat tlustou neohrabanou zrzku, jak při tanci zvedá chlapa nad hlavu a čumí mu do rozkroku fakt nemusím. A to byla Dallaska ve Vesnici tak kouzelná. Za mě krůček od odpadu. ()

Sharlis

Prva polka super, zabavna komedia, Bryce ako placha spisovatelka je neskutocne rozkosna. Druha polka totalna cipovina bez zmyslu s hlupymi radoby dejovymi zvratmi, humor zrazu zmizol. Vypada to akoby prvu a druhu polovicu filmu nezavisle od seba tocil uplne iny filmarsky tym. No a ako sa hovori, ze najviac zalezi na konci, tak ten je neskutocne podpriemerny, a taka ostane i pachut po filme. ()

Feferonka1

Fuj to byl ošklivý večer. Nudný totálně natažený pokus o špionážní asi komedii, která nebyla ani vtipná. Hlavní herečka tam s nadváhou vůbec nezapadá, v pulce ji převlečou do něčeho, v čem vypadá otřesně a vleče se to a vleče. Ani me nenapadá pro jakou cílovku tohle někdo natočil. :/ ()

Heywood

SPOILER: Agentka se ztrátou paměti...Dlouhý polibek na dobrou noc: Geena Davis jako nájemná vražedkyně, která ztratila paměť, její nepřátelé ale nikoli... Takže tu máme plagiát. No jdme dál: Agent podle kniky, auto jej vidí....Spisovatelův vysněný hrdina brakových románů a nejlepší role Jean-Paula Belmonda... Bob Saint-Clare je nejlepším a nejrafinovanějším agentem na světě. Takže tu máme další vykrádačku. Za obě padají hvězdy dolů. A to Sam Rockwell je jako vždy skvělý... Henry Cavill nudný, S.L.J okoukaný, Ariana DeBose má štěk a Bryce Dallas Howard je v závěru přehlídka obézní trapnosti. (To se nám to s tou protekcí natáčí...) Nepřekvapuje mě, že film jinak technicky dobře natočený, s rychlými zvraty nakonec končí na hranici slátaniny. 55% ale bolí mě u tří hvězd ruka.. ()

Kushina

Film u kterého vlastně nevíte, co je příběh v knížce a co realita toho filmu. což je na něm vlastně to zajímavé. Hele příběh hezký, akce dobrá, zápletka sem tam taky nějaká... Sice to bylo takový hodně jednoduchý, až dětský, ale mě tyhle filmy baví, dalo by se říct, že je to takový horší Kingsman. 65% ()

erpe

Kdybych nevěděl, že to natočil Vaughn, tak bych si myslel, že to natočil Zdeněk Troška. Tady je špatně úplně všechno. Obsazení slabota (až překvapivě příliš tučná Bryce), akce trapná, humor žádnej... S vypětím všech sil jsem to dokoukal, ale repete už nikdy neplánuju. Dvě hvězdy nedám, prostě to nedokážu :-( ()

Rian_witcher

Špionské komedie můžu a tahle byla úplně skvělá. Závěrečný "balet" v dýmovnicích mě hlasitě rozesmál a rekvizita v podobě božího kočičáka byla využívána v úžasných scénách. Připomněl jsem si skvělé parodie Připoutejte se prosím nebo první Bláznivou střelu či Žhavé výstřely :-))) ()

ValtorLP

Asi bych nedoporučoval jít na to do kina, není to zase takový zázrak, ale nebylo to nejhorší. Jen mě mrzí, že se tam Henry Cavil a John Cena objevili opravdu jen na chvilku. Pár scének tam bylo velice originálních a zbytek vůbec nedávalo smysl a moc mě to nebavilo. Předělání vzhledu Bryce Dallas Howard na bývalou agentku jsem nepochopil, ale moc dobře to nevypadalo. Na jednorázový film dobrý, ale už bych se znovu nepodíval. Za mě 3 hvězdičky.. (ten taneček v dýmu nejlepší) :D ()

Isard

Mám rád špionské filmy (ostatně Elly si na začátku čte jednu z mých nejoblíbenějších knih) a kočky, takže za mě skvělá oddychovka. Lehce ironický hold žánru, ve kterém nesmí chybět zvraty, různé identity a rychlá akce. Jasně, je to přepálené, ale na straně druhé špionským filmům hrozí, že po No Time to Die, a hlavně sedmé Mission: Impossible jim hrozí náraz do žánrové zdi (podobně jako po konci Studené války), takže kromě skutečných příběhů přišel čas možná na nějaký oddych. Nadto jsme spokojený se stylizací, podařeným soundtrackem a líbivým výběrem lokací. ()

bo.sch

Největší chybou Argylla dle mého názoru je, že celou dobu balancuje mezi běžnou akční komedií a čistou parodií na špionážní filmy. Scény, které jsou očividnou parodií, jsou upřímně opravdu zábavné a jsou to ty části filmu, které si v kině skutečně užijete. Na druhou stranu ostatní scény, které pravděpodobně měly film stáhnout na trochu vážnější notu a dát mu nějakou hloubku, poté působí až trapně a jaksi nezapadají do celkové atmosféry filmu. Tím se Argylle liší třeba právě od Kingsmana, který dokázal perfektně vyvážit skutečně dramatické scény s comic relief ústící ve velmi kvalitní akční komedii - to se bohužel o Argyllovi říct nedá. Jako viníka bych označila pravděpodobně scénáristu Jasona Fuchse, který neustále skáče z jednoho žánru do druhého a dialogy z většiny pokulhávají. Samotná hrubá kostra příběhu není vůbec k zahození, bohužel Matthew Vaughn se tady až příliš rozjel ve svém živlu a film má nakonec tolik nepotřebných přeplácaných zvratů, že si říkáte, jetsli to skutečně bylo všechno nutné??? Co ale zase musím hodnotit kladně je výkon Sama Rockwella, který je v poslední době už zárukou kvality, a tak trochu zde přebírá místo na výsluní Bryce Dallas Howard, která měla zastávat roli protagonisty. Rockwell je jednoduše zajímavější a zkušenější herec a je vidět, že si tuto roli skutečně užívá a akční/taneční scény ho neskutečně baví. Obecně bych film ohodnotila jako průměr - ano, jsou tam scény, u kterých si říkáte, proč tam vůbec jsou, ale nudit se u toho určitě nebudete a občas se i zasmějete. ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě

17.10.2023

Hvězdy Marvelu v nové sci-fi

Hvězdy Marvelu v nové sci-fi

02.04.2022

Jen co streamovací služba Apple TV+ získala Oscara za své univerzálně chválené drama V rytmu srdce, uvolnila společnost dalších 100 milionů dolarů za novou sci-fi Project Artemis s hvězdami Avengers… (viac)

Koho by chtěl Henry Cavill hrát v MCU?

Koho by chtěl Henry Cavill hrát v MCU?

14.11.2021

Britský herec Henry Cavill v posledních letech o velké role nemá nouzi. Bývalý (nebo stále současný, těžko říct) Superman se například objevil jako záporák po boku Toma Cruise v sérii Mission:… (viac)