Spisovateľka Elly Conway (Bryce Dallas Howard) sa preslávila sériou románov o tajnom agentovi Argylovi (Henry Cavill), ktorý ide po stopách Jamesa Bonda a zachraňuje ľudstvo pred šialencami všetkého druhu. Príbeh jej najnovšej knihy opisuje jeho boj s mocným syndikátom, ktorý plánuje ovládnuť svet. Detaily zápletky sa pozoruhodne zhodujú s plánmi, ktoré sa chystá uskutočniť skutočný zločinecký syndikát. Musia sa rozhodnúť, čo s Elly urobia, aby ich náhodou neprezradila. Je to len náhoda, alebo spolupracuje s niekým dobre informovaným? Bude stačiť si ju vypočuť? Alebo ju treba rovno zlikvidovať? Je jasné, že spisovateľkin veľmi pokojný život v idylickom ústraní, kde jej robí spoločnosť len jej kocúr Alfie, sa práve skončil. Ocitla sa v šialenom kolotoči, ktorý nemá šancu zastaviť ani spomaliť. Našťastie sa v jej živote objaví “špión, ktorý ,,kope,, za dobrých” (Sam Rockwell) a podobne ako Argyle v jej románoch jej pomáha prežiť. Skutočný život je však často oveľa komplikovanejší ako príbehy v knihách. (CinemArt SK)

Chen

Není to Vaughn v nejlepší formě a někdy je to i na mě příliš bizarní (některé akční scény jsou efektní, ale až moc over the top), ovšem nemůže říct, že by mě tahle variace na Dlouhý polibek na dlouhou noc nudila bez ohledu na macatou stopáž. ()

mrksik

Hollywood feat. Keď cestujúci jednej zimnej noci od Itala Calvina. Ďalší z rady metamoderných filmov, ktorý si osvojuje rozprávanie zložené z viacerých vrstiev, z ktorých aspoň jedna (dve, ak vezmeme do úvahy poslednú scénu s Henry Cavillom) je autoreferenčná a dve sa navzájom rekonštruujú tým, ako film dodáva nové informácie plynúce z pamäte hlavnej protagonistky. Ale najlepšie na tom filme boli aj tak extrémne svieže scény (bitka vo vlaku s prestrihmi na Rockwella/Cavilla, krasokorčuľovanie, prestrelka v pevnosti), ktoré boli čoraz menej motivované logikou deja a čoraz viac boli motivované proste tým, že sa na ne dobre pozeralo. Je však pozoruhodné, že napriek tomu, že sa metamoderné filmy tlačia čoraz viac do mainstreamu, publikum ich odmieta, takže som zvedavý, ako sa bude celý tento prúd vyvíjať. ()

Streeper

Tohle pro mě bylo milé překvapení. Vůbec jsem ani nevěděla o čem to je, jen že tam hraje Henry Cavill, měli jsme volné lísty a potřebovali na něco zajít. Nakonec jsem ráda, že jsme šli zrovna na Argylla. Je to přesně to, co máte od Vaughna čekat. Je to bláznivé, bizarní, ale vtipné. Moc nemusím Bryce, ale tady mi ani tolik nevadila. Je to příjemná popcornovka, která zabaví jak v kině, tak doma na gauči. ()

BarryLyndon

U každého přepáleného green screen streaming shitu se vždy najde nějaký kverulant, kterému se to vlastně líbí. A tady jsem to já. Časem asi hodnocení snížím, ale zatím na 7/10 úplně v klidu. Přes zjevné problémy jsem se velmi bavil. Námět mi přišel super, herci také. Rockwell vládnul. Cavill si ten menší prostor také užil. Ano, samozřejmě by bylo lepší kdyby se všichni zainteresovaní věnovali raději já nevím pokračování Honby za Diamantem bez přehnaných digitálních efektů. Ale i tak navzdory všemu zábavná spokojenost. Twisty jsem si užíval až na poslední dva, které upřímně nechápu... Jestli bych tomu něco vyčetl, tak paradoxně režii, Vaughn tu jel často na volnoběh. ()

Rocky88

Vaughn vykrádá sám sebe. A co hůř, naprosto neumětelsky. Kromě hudby a pár vtipů tu nefunguje nic (Rockujdobře je fajn, ale tahoun to není). Metráček Howard je nesnesitelná a celý příběh se zvraty ve zvratech je na zvracení. Po vidění bruslení na ropě na konci jsem se chtěl dobrovolně přihlásit na lobotomii. Cross s Kingsmany? To už radši komentovat nebudu. Pryč od toho. ()

bourec

Neuvěřitelně nepovedená ptákovina. Začátek je přesně ten druh filmů, který mám nerad. Realita, sny, představy. Pak se to otočilo, ale ani tak nic, co by mně nějak zainteresovalo do děje. Ono totiž dalším problémem je neskutečně blbej výběr herců v hlavních rolích. A korunu tomu nasadí konec. To už vypadalo jak Ein kessel buntes. Buď Vaughn spadnul na zahradě ze stromu, a nebo má k někomu nějakej dluh. Jinak nechápu. 20%. ()

Fleinka

Kdybych mohla, dala bych 3 1/2 hvězdy. Jelikož se mi žánrově hodil film do nálady, přiklonila jsem se k zaohrouhlení nahoru. Nic od filmu nečekejte, snad jen komediální zpracování agenta 007? Nadsázka, lehký humor, skvělá hudba, kocour, Henry Cavill, kouřový tanec, to vše vyhrálo souboj půl hvězdy oproti zbytečné délce filmu, prázdných scén a bruslení po ropné skrvně, kdy z hrozby výbuchu se chopí nožů, aby v závěrečné piruetě vystřílela celý zásobník. Odpočinkový film, který hezky plyne do posledních 20 minut filmu. ()

Lenka.Vilka

Nemůžu se zbavit dojmu, že se někdo snažil film prodat přes něco jiného, než bylo pravdou. Nevím, zda to byl účel, aby si film udělal už takhle dopředu legraci ohledně očekávání diváka. Přeci jen, ve filmu se to děje taky. A já jsem tak strašně moc ráda, že výsledek je ve skutečnosti někde jinde. Asi proto jsem byla tak spokojená. Ano, bylo tam pár momentů, kdy jsem cítila, jako kdyby se šlapalo na místě. Ale míra twistů, přepálenosti, barviček a ujetosti byla fajnově přiměřená a vyhovovalo mi, jak to je zběsilý. A co si budeme, Sam Rockwell je prostě zlatíčko úplně všude  :) ()

C0r0ner

Těm bídným recenzím jsem nevěřil, ale tohle je fakt pořádný průser. Tohle že natočil ten samý Vaughn, který má na kontě geniální Kick-Ass? Bylo to nejenom příliš dlouhé, ale taky nevtipné, s odpudivými efekty, trapné a hloupé. Konec to pohřbil definitivně. 30% ()

Sammya

Dostala jsem, co jsem čekala, špionážní komedii. Musím říct, že jsem se většinu času bavila, ale přece jen by to sneslo kratší stopáž, některé ty bitky byly moc dlouhé, až to bylo směšné. Ústřední dvojice mi sedla a k sobě taky. Většinu hlavních zvratů jsem uhodla dlouho dopředu, ale to mi na zážitku neubralo. ()

necisty

Matthew ty jsi magor, ale švihnutý tím správným způsobem a chycený správného řemesla. Dávám za 4 ale jen díky té barvičkové scéně, podobné té z Kingsmanů, tady ovšem posunuté zase o kousíček víc do topu. Zbytek byl bohužel celkem shit, chápu, že jsis chtěl trochu zkusit romanťárnu, ale nás odkojené na předešlých peckách ten děj prostě nebavil. ... CC Olympia ()

Juto

Neviem, čo sa stalo dávnemu Matthewovi Vaughnovi, ktorý bol taký dobrý v rozprávaní stručných, sústredených príbehov, pretože toto je ďalší jeho film, ktorý bol až príliš zhovievavý. Bez ohľadu na to, koľko skvelých akčných scén a vtipných momentov tam bolo, keď tieto momenty naťahujete príliš dlho, stratia takmer všetku svoju účinnosť. Úplne štandardný príbeh nerobí nič, čo by ospravedlňovalo čas, ktorý poskytuje, a vážna nedostatočná zdržanlivosť Matthewa Vaughana pri strihu oberá celý film o akékoľvek tempo alebo naliehavosť či napätie. 5,5/10 ()

Ondatra

Dost podobný film jako právě Kingsmani od stejnojmenného režiséra, akorát horší v mnoha ohledech. Trailer, plakát a všemožné promo vypadalo nádherně, ale když se film dostal do kin, tak to stejné říct nemohu. Příběh není nijak extra zvláštní. Samotný Henry Cavill zde hraje totiž vymyšlenou postavu z knihy od Elly Conway, kterou ztvárnila Bryce Dallas Howard. Ta ve své knize píše příběh, který se jí vlastně reálně stane a najednou po ní půjde tajná organizace. To přinese v příběhu samozřejmě hodně zvratů, že divák už potom ani neví, co to všechno vlastně odstartovalo. Samotný Matthew Vaughn v jeho filmech dost sází na akci. A v Kingsmanech se mu to dařilo, protože to dokázal krásně vybalancovat a všechno působilo naturálně a upřímně. Tady kolikrát všechny akce vypadají komicky. Chápu, že občas ve scénáři přidal humor schválně, aby to odlehčil, ale správný divák pozná, kdy to má být vtipné, kdy ne a kdy ten humor tam je schválně nebo si ho tam přidali diváci sami díky tomu, jak je to špatné. Herecké obsazení se mi líbí tak napůl. Henry Cavill, Bryan Cranston a Sam Rockwell se mi do filmu hodí a vůbec mi nevadili. Kdo se mi ale do filmu moc nehodil je právě Bryce Dallas Howard. Přijde mi, že příště to chce někoho, kdo je výraznější, možná přitažlivější a rozhodně někoho, kdo není tak utahaný a servaný. Celkově má film docela obstojnou akci, občas fajn humor a hlášky, ale rozhodně od toho nečekejte něco na úrovni Kingsmanů. 6/10 ()

c.tucker

Škoda, že Bryce svoji proměnu neprovedla s takovou grácií jako Geena Davis v Dlouhém polibků na dobrou noc. Jinak slošná akční Vaughnovská pecka se super soundtrackem. ()

FrankSusta

Jednorázová akční blbina z dílny Matthewa Vaughna, což samo o sobě vypovídá o tom, že to nebude tak obyčejná jednorázová akční blbina. Svižně natočená s až parodickým nádechem okolo všech špionážních filmů a velkolepým hereckým ansáblem, kde si to každý dává na maximum, především pak Sam Rockwell a Bryan Cranston (který takhle nejel od dob Walter White, yo!). Už od samého začátku vypálené na maximum v sebeparodických akčních scénách a popírání gravitačních zákonů zkrátka dodává tomu příjemnému pocitu z celého filmu úplně jiný rozměr a já jsem u hodnocení ochoten trochu přimhouřit očko. 9/10 Více ZDE: ()

SHI-SHA

Mě by se to moc líbilo, kdyby to bylo o hodinu a pár zbytečných zvratů kratší. Hlavně jsem přál mému oblíbencovi Rockwellovi konečně výraznou hlavní roli. Nejhorší a nejzbytečnější dvě scény filmu - bruslení na ropě (to není překlep) a tanec s dýmovnicemi. ()

SeanLSD

Nech už si Vaughn vymyslí hocjakú pičovinu, rozhodne sa s ňou vie pohrať. Problém vidím v tom, že sa už takto hrá dosť dlho a tuším v tom začal tak akosi pubertálne zahnívať. Navyše jednotlivé ingrediencie tohoto superšpiónskeho žánru sú už poriadne opotrebované. Vysmievať sa im alebo ich používať s extrémnou nadsázkou je teda namieste... ale vtedy musia byť sakramentsky vydarené alebo nesedieť na viacerých stoličkách, nepokukovať stále vedľa, že sa tomu síce vysmievame, ale vlastne to myslíme aj vážne. ARGYLLE rozhodne nie je akčný thriller, je to skôr akčná polokomédia s veselým zabíjaním. Myslím, že to chcelo iný prístup. Ten príbeh je dosť dobrý na to, aby zniesol – pre zmenu – vážnejšie poňatie. Viem si ho dobre predstaviť v ak už nie realistickom, tak rozhodne temnejšom, drsne špinavom alebo až psychotickom spracovaní. Tie zvraty by na to mali – a určite by to bolo zaujímavejšie než táto rozjuchaná diskotéka. Keby som videl celú Vaughnovu filmografiu, bol by som asi vyslovene otrávený... – takto som iba strávený. Niečo také po x-tý krát môže držať iba osobitý štýl – alebo herci. Všetkých tu zúčastnených mám rád a opäť sú fajn, ale nie sú to žiadne ich vrcholy. A pre režiséra je to skôr cúvanie. PS. – Zaujímavé je, že pri zmienke o Flemingovi, Forsythovi a Le Carrém nepadlo aj Ludlumovo meno – pretože práve jeho najviac podozrievali z toho, čo sa tu spočiatku (zdanlivo) deje hlavnej hrdinke a jeho početné diela aj najviac pripomínajú ARGYLLOVU príbehovú geometriu. ()

majo0007

Preplácané ešte horšie než poslední Kingsmani. Scenár (zbierka nevydarených kabaretných skečov) z kategórie "varila myšička kašičku", za ktorý by sa hanbil aj študent prvého ročníka filmárčiny. No a Bryce Dallas Howard dávam ešte pár rokov, než bude vernou kópiou Melissy McCarthy. ()

Triple H

Vaughn si už tak nejako ide svoje a zatiaľ nenašiel spôsob ako svoj štýl povedzme posunúť niekam inam, lebo no on ho posúvať možno ani nechce, alebo nevie. Tzn. ten na maximum našlápnutý príval nápadov a akcie a humoru, kvôli ktorému tak dobre fungoval Kick-Ass, X-Men: First Class a prvý Kingsman je tu opäť, len tentokrát o jeden a pol rýchlostného stupňa pomalší a kľudnejší a prekombinovanosť už je aj trochu opozeraná a trošku strojená a nasilu. Herci to mohli zachrániť, ale Rockwella ako keby to vôbec nebavilo a chýba mu jeho obvyklá iskra, s Bryce Dallas Howard mu to práve 2x neladí a len sem-tam ich výmeny majú tú správnu chémiu a dynamiku. Každopádne som sa ale nenudil, stále je to pohodová, dobrá zábava a Vaughn sa vo svete Kingsman a špiónskych hříčiek a Kick-Ass už zjavne ustálil, alebo minimálne to zamýšľa. Nízke tržby Argylle mu tie plány asi trochu narušia, resp. mohli by, ale zase - v dobe kedy sú budgety filmov na stream stále prebiehajúca zlatá horúčka, kde sa rozhadzujú stá milióny krížom krážom a Applu zjavne nevadí utopiť v niečom takomto 200 miliónov v snahe sa nejako doťahovať na konkurenciu, ktorá je aj tak v nedohľadne...uvidíme. ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě

17.10.2023

Hvězdy Marvelu v nové sci-fi

Hvězdy Marvelu v nové sci-fi

02.04.2022

Jen co streamovací služba Apple TV+ získala Oscara za své univerzálně chválené drama V rytmu srdce, uvolnila společnost dalších 100 milionů dolarů za novou sci-fi Project Artemis s hvězdami Avengers… (viac)

Koho by chtěl Henry Cavill hrát v MCU?

Koho by chtěl Henry Cavill hrát v MCU?

14.11.2021

Britský herec Henry Cavill v posledních letech o velké role nemá nouzi. Bývalý (nebo stále současný, těžko říct) Superman se například objevil jako záporák po boku Toma Cruise v sérii Mission:… (viac)