Šéfkuchaři Andymu směna v jeho restauraci ani nezačala, a už nestíhá. Je poslední pátek před Vánoci, a tak si chce fajnové jídlo dopřát snad každý. Hosteska přijala příliš mnoho rezervací, nespokojený kontrolor šmejdí v kuchyni a do toho všeho má dorazit i Andyho mentor, kuchařská ikona, přicházející bez varování, zato s partnerkou, uznávanou food-kritičkou. Hůř snad být nemůže. Jednozáběrová jízda hektickým večerem začíná… Britský film s famózním Stephenem Grahamem v hlavní roli se žene kupředu nesmlouvavým tempem práce v gastrobyznysu. Trefný ale bude připadat všem, kterým se pod tíhou profesního stresu někdy zavařila hlava. (MFF Karlovy Vary)

Pete

Čekal jsem chutnější, výživnější zážitek. Jestli chtěli tvůrci na plátně zhmotnit stres, tak se jim to povedlo, diváky ten frenetický, roztěkaný chod restaurace rozhodně nemůže nechat chladnými, na pár místech je to vyloženě zvedne ze židle, a klaustrofobická metoda jednoho záběru zde tak není samoúčelná. Na druhou stranu tu vlastně není nic, co bych nějak potřeboval vidět, hospodu jsem si stejně nechtěl otevřít. Hlavní postava je snad až přehnaně v p*deli, ale jinak je to realistický, byť velmi předvídatelně se vyvíjející sled drobných epizodek, kdy je vidět až do kuchyně, a není to rozhodně příjemná podívaná. ()

PAVLIS

70% Jeden večer v zázemí luxusní restaurace a jednoduché filmařské cvičení na téma čeho je moc, toho je příliš aneb práce v gastronomii není pro slabší jedince. Cvičení, u kterého není natočení na jeden záběr (gratuluju!) samoúčelné, ale naopak filmu dodává parádní polodokumentární atmosféru. Další zážitková, mírně depresivní jednohubka. ()

iz67

Každý, kdo zná stres v/z práce, musí tenhle film sežrat i s chlupama. Navíc to, že je to natočený na 1 zátah, je úplně neskutečný. Brrr. Já už u filmu nebyl dlouho takhle vystreslej. ()

OJan

Absence střihu se do takového filmu hodí. Přidá to na autentičnosti a přirozenosti a já jsem se do filmu vžil až natolik, že jsem si začal myslet, že to není film, nýbrž realita. Natočit to tak, aby se povedlo před chvílí zmíněné a nevypadalo to divně není vůbec jednoduché. Dále pak film slouží jako věrohodná sonda do míst restaurace, kam běžný host nevidí a často si ani neuvědomuje, že třeba i za kusem hranolky stojí fůra práce, bez které se může podnik zavřít. Ukazuje, že když má restaurace dobré jméno, nemusí být nutně dobré i vztahy mezi zaměstnanci a v neposlední řadě také předvádí, že kuchaři společně s personálem jsou také jenom lidé. Přeci jen se ale i na tomto snímku najde pár stinných stránek: jelikož je to bez střihů, tak je prostě nutné, že občas musí kamera odejít pryč z místa, kde se vyskytuje více postav a sledovat jen jednu. A i když to nejde jinak, občas to vyzní uměle. Především, když jde kamera pouze za šéfkuchařem, kterého v kuchyni všichni potřebují, chtějí, aby jim pomáhal, ale když odejde, tak najednou všichni stíhají a nikdo pomoci nepotřebuje. Další mínus je, že snímek v podstatě nikam negraduje. S výjimkou pár hádek film prakticky stojí na místě a mě 20 minut před koncem nenapadalo, jak může tato předvánoční noc v restauraci skončit. Na jednu stranu je to dobře, ale ve finále to všechno bez té gradace vyznívá docela ploše. Konec je poměrně nečekaný, možná až přehnaný a ještě k tomu, když zvážíte období, ve kterém se to odehrává, tak je i poměrně depresivní. Bod varu nicméně trefně ukazuje, že kuchař a personál tvrdý chleba má, a taky že v profesním a osobním životě je rozdíl. |80%| ()

kubas369

8/10. Aneb co muže podělat tak se podělá! Fantastická kinetická energie, která vás chytne a jen tak nepustí. Tím jak je to pořád v pohybu, až hmatatelně cítíte jak stoupá ta pomyslná teplota pod pokličkou ke konečné katastrofě. Nádhera. ()

JosefTomas

Tak jsem dneska přemýšlel, co si dám. Na výběr bylo několik VOD restaurantů, takže jsem nakonec zvolil HBO MAX, protože mi je po chuti ten dovezený export z fesťáků a objednal jsem si "jednozáběrovku v reálném čase z prostředí kuchyně" od nadějného nováčka, Philipa Barantiniho, jako přílohu zvolil dabing a nechal se překvapit. Ten kluk začal připravovat ten svůj oceněný skvost. Zpočátku přede mě postavil několik zajímavých postav, abych pochopil, z čeho to drama hodlá uvařit a postupně vždycky vytáhnul zpoza stolu další a další postavu, až jsem si vzpomněl na Světáky "méně té vody chlapče, méně té vody", ale v tom začal pomalu vařit. Tu dal trochu křiku, tu trochu emocí, tady špetku rasismu, tady problém s chlastem a nechal to 93 minut před kamerou, do střižny to z tvůrčích důvodů nedal a tradá, měl uvařeno a já naservírováno. Tak jsem se do toho pustil. Hned na začátek mi trochu zaskočilo z toho počtu postav, ale dobrý, dá se to spořádat, jenže najednou koukám, hltám a hltám a ty vole, já nejsem ani v polovině a už mám dost. No co, povolím si opasek trpělivosti a pokračuju. Sice to někde trochu přepálil s tempem a u pár dialogů dal větší porci, než bylo třeba, ale dobrý, odpustil bych mu to, jen kdyby mi to těsně před dojedením, kdy jsem se dostal k tomu nejlepšímu, nevzal se slovy "A titulky!". Tak jsem z toho byl úplnej debil a najednou si uvědomil, že on to neměl vlastně vůbec dovařený. Třeba ten problém s rasismem, drogami, alkoholem a obdobně, co mi slíbil, mi nedal, kuchtík jeden lakomá a že mi tam nedal ani pořádnou zápletku, to už byl vrchol. Takže sorry, ale stejně jako hygienik na začátku snižuju hodnocení na tři a nezmění to ani BOD z VARŮ Karlových v podobě zvláštního uznání. 60% ()

MFloyd

Dost váhám s hodnocením. Jakože super jízda bez střihu, skvěle zahraná a dobře vyhrocená. Jen tam chybí to něco navíc a v tomhle případě je to gradace k nějakému silnému finále. To totiž nepřišlo a když se objevili titulky, byl jsem upřímně zklamaný. Film totiž vyvíjí větší tlak na emoce někde v polovině a ke konci filmu, ale samotný konec už je jen formalitou. Vidím tam takových 3,5*, ale budu v tomto případě milejší, jelikož mě film v podstatě nepustil. ()

nula87

Jeden dlouhý záběr pokrývající kulinářské a logistické peklo špičkové restaurace. Každá chyba má brutální následky a každý problém spouští lavinu dalších jako domino. 80% ()

Mamutol

Nepřišlo mi to dechberoucí právě proto, že to bylo natočeno na jeden záběr. Komparz dělal drobné chyby a samotní herci se občas ztráceli v čase a prostoru. Už po 20-ti minutách se některé situace pravidelně opakovaly a pak jsem si říkal, co se tam asi tak ještě stane. No jede to stále ve stejném duchu až do konce a já ani nevím SPOILER !!! , jestli to s ním v závěru seklo nadobro nebo to rozdejchal. Tři hvězdy jsou pouze pro Stephena Grahama a nikoliv pro samotný film. Pusťte si raději film Dokonalý šéf. ()

Facerr

Když čtu místní recenze, přijde mi, že jsem se snad díval na úplně jiný film. Nicméně podle obsazení jde o tu samou píčo.inu, kterou jsem přetrpěl i já. Takže podtrženo sečteno - POZOR, SPOILER - nebo vlastně ne, tady snad ani není co spoilerovat. Tenhle film je neuvěřitelná nuda o jedné noci v restauraci, kde zfetovaný šéf způsobí alergickou reakci jednoho zákazníka. Celý děj vyvrcholí tím, že sebou po flašce alkoholu a lajně koksu práskne na zem. Už dlouho jsem nedával jednu hvězd, ale tenhle afektovaný herecký "koncert" za víc prostě nestál. ()

Karlos8

Fakt, že je to natočeno na jeden záběr jen podtrhuje autentičnost pravé nefalšované restaurace, která i když navenek působí sebevědomě, tak pod pukličkou skrývá upřímnost. Upřímnost, která bolí. To všechno je super, akorát mi strašně vadila ta upovídanost. Kolikrát osoby mluví přes sebe, což nemám v jakémkoli snímku rád. No a co se týče zápletky, tak byla tam vůbec? Možná začala až u 200 tisíc liber. Možná ale v tomto případě zápletka nebyla potřeba, jelikož si restaurace tak či onak žila svým životem. ()

xxmurphyxx

Vynikajúce vykreslenie toho ako to môže dopadnúť, keď je na dôležitom poste človek dôležitý len svojím egom no nie skúsenosťami. Takéto protekčné jebliny ako bola tá bloncka som si už aj ja zažil, tak viem čo to je za peklo. Tak isto som si v minulosti skúsil na pár mesiacov aj prácu pomocníka v kuchyni v zahraničí, takže čo to viem aj o tom, čo táto práce obnáša a aj preto som sa na film dosť tešil a očakával ako sa s danou témou popasuje a môžem s radosťou skonštatovať, že som nadmieru spokojný. Film nemá jediné hluché miesto, nasadený drive ide sabaisto od začiatku do konca, každý jeden človek v zábere je tým čím má byť. Z nikoho tu nemáte pocit, že sa dívate na herca, vidíte ľudí, obyčajných ľudí akých stretávate dennodenne prežívať jeden zo svojich pracovných večerov. Každý pohyb, každé gesto, každá vyslovená veta pôsobí civilne, prirodzene, nie je tu miesto pre žiadne prehrávanie a kalkulované tlačenie na emócie a spolu fantastickou kamerou a výkonmi každého jedného v zábere dostáva film unikátny feeling dokumentu, hodinu a pol dlhého virálu, ktoré vám niekto natočil a pustil a vy sledujete skutočný priebeh jedného večera počas ktorého sa poserie všetko, čo sa posrať má. Tomu celému kraľuje natočenie na jediný záber. Tu jednoducho nebolo miesto na chyby. Snáď jediné, čo ma brzdí od plnej paľby je trošku menej vybičovaný záver aj keď na druhej strane pôsobí dosť prirodzene a film tým pádom nestráca na svojej autentickosti a skutočnosť, že to, čo bolo v tomto filme považované za určitý hrot som aspoň ja osobne zažíval pomaly každý druhý deň. A to nemuseli byť ani Vianoce. ()

mata77

Film je natočený akoby v dokumentaristickom štýle, pričom kamera tu vystupuje ako ďalšia postava, drzo nazerá do zákulisia pracovného prostredia jedného týmu, kde hladina stresu atakuje tie najvyššie hladiny. Jednotlivé postavy majú ten svoj bod varu, kedy vypenia, alebo sa zrútia a tu musím povedať, že herecké výkony pôsobili fakt autenticky. Je jasné, že v skutočnom živote by sa veľa vecí udialo inak, alebo možno ani nie. Ale keď prišiel na konci príkaz "Strih!", sánku som mala dole. Skvelá atmosféra, ozajstné hranie a kamera sú tie najhlavnejšie rozdiely, prečo som v žiadnom prípade nemala pocit, že pozerám len ďalší diel "Ano šéfe!". ()

Renswo

Boiling Point: nechápem to vysoké hodnotenie . 90minutova smena v reštaurácií . Bordel , zmätok  , nadávky a stres . Otázka znie prečo ? Ak si majiteľ reštaurácie zamestná bandu nespoľahlivých ľudí a sám je im podobny, tak je logické že taká smena je na dennom poriadku . Scenár je nudný a divák už od začiatku vie že niečo sa poserie . Obdivujem že film je natočený na jeden záber ale to ešte neznamená že film musí byť automaticky skvelý. Mame tu oveľa lepšie filmy na jeden záber ako tuto šichtu. Milujem tie komentáre typu , áno ja to poznám ja som pracoval ako čašník alebo v kuchyni presne to tak je… wtf ? Myslím si že ak by film bol natočený na jednu šupu z prostredia Policajta , Lekára či Požiarnika , tak by ten stres bol oveľa viac oprávnený , ako jeden večer nespoľahlivého majiteľa a jeho tímu . Amen ()

Gortyna

Svéráz. Na můj vkus tam bylo hodně křiku a hodně nelogičností. Proč se Carly rozhodne odejít zrovna v okamžiku, kdy jí Andy řekne, co na ni Alstair chystal, ale že ji přesto podrží? Dlouho to dělá dojem, že je hosteska Andyho nadřízená, atd. Není nad to zajít si radši do Domova než to podobné putyky. Ale velmi oceňuji stopáž. Umíte si představit, kdyby film natočil Scorsese? ()

mkee

Bod varu Vás drží vo vare až kým nepríde očakávaný bod zlomu. Robí to brilantne, herci sú veľmi charizmatickí, napätie elektrizujúce. Gastronómia sa tu odkrýva spolu so všetkou imanentnou drámou v pozadí. Prima facie nudná téma ani na chvíľu nenudí. Nejde o unikum, no film je minimálne o triedu kvalitnejší, zaujímavejší i originálnejší, než protikandidát z ostatných rokov, Burnt (2015). No čo je priam neuveriteľné je skutočnosť, že celý tento film bol natočený na jeden jediný záber a celkovo tretí pokus v priebehu len dvoch dní. Už len za to (v spojení so skôr deklarovanou kvalitou, ktorú ponúka) mu subjektívne nemôžem udeliť menej než plný počet *. ()

ESNYR

Nejsem si jistý co ten film měl jakoby komu říct. Pokud bych se měl nějak vžít do role pozorovatele nejhoršího dne v životě kuchtíků, nemám tušení co si z toho mám vzít. Ne jako vážně, tady ten film v podstatě ukazuje jeden den, tudíš je jasné že tato sestava lidí už spolu nějaký ten měsíc asi dělají, tím pádem by asi o sobě už nějaké ty neduhy měly vědět. Tady to působí jak kdyby se všichni viděli tak po třetí v životě, jsou překvapení z toho jak s nimi někdo mluví a nebo se diví proč tamten nebo tuten jednají zrovna takto. Uměle vytvořený řetězec problémů který se vrší a stupňuje a celé to působí jako že to dělají schválně v nějakém trenažéru kuchařství aby se ukázalo pod jak velkým tlakem se začne člověk hroutit. Neskutečná patlanina a hloupá snaha o drama s lidmi o kterých si asi máme myslet že jsou momentálně v nějakém trablíku a nemají zrovna svůj den. Pochopil jsem z toho že ti lidi se takhle chovají normálně každý den, vztahy jsou nulové, hlavní kápo kuchyně je prostě blb a ještě nesympatickej a ostatní osazenstvo je tam jen proto aby fungovala dramatická linka filmu. Upřímně, když zaměstnáte partu namyšlených a duševně chorých lidí a dáte je do skupiny stejných lidí, co asi čekáte že se stane ? Jedna hvězda - a to vlastně ani nevím za co. ()

petrsponar

8,5/10. Boiling point si mě získal už jen tím že je to z restauračního potažmo hlavně kuchařského prostředí a krásně ukazuje jak je tahle práce náročná,z vlastní zkušenosti vím moc dobře jaký stres se na kuchaře válí když je moc objednávek a musí se připravit hodně jídel.Takže je to krásně vytažené přímo z reality a já jen chválím že tu máme konečně taky něco jiného s originálního než jen kupa komiksových filmů.Ale hlavní velké plus je ta KAMERA! celé na jeden záběr,paráda. ()

DonBraso

Pěkná jednohubka jedné šichty v práci. Stephen Graham je klasa, ale musím říct, že všechny postavy byly skvělý. Jen v tom mumraji byla trochu škoda nevyužít větší interakce s hostama, kromě jedné hlavní a u osatních jen pár minut. Některý postavy tím pádem se zapojují jako personál, ale nemají konec, což se svým způsobem nedá říct o Andym. Dělal jsem v restauraci, ten mumraj znám, ale jestli tohle byla nějaká nóbl restauračka tak to malinko nechápu, protože tam je dost věčí fakt ťip ťop, ale zase to bylo dobře zamaskovaný, aby se v tomhle filmu něco mohlo dít samozřejmě. Spíš je vidět, že když pracujete ve stresu, tak uděláte i Vy chybu. Na druhou stranu zrovna u Andyho ta chyba vyplave až na konci. Za tohle tleskám. ()

Marcas

Miluju filmy s hutnou atmosférou. Mám velmi rád filmy, které nejsou mainstreamem, ale přesto jsou výborně natočené. Boiling Point se řadí do obou těchto kategorií. Už jenom to, že je film doslova natočen na jeden záběr, si zaslouží obrovský respekt. Tyhle scény (popřípadě celé filmy) na jeden záběr mám hrozně rád, protože to opravdu působí autenticky a samo o sobě to tomu dodává ten správný šmrnc. Všem hercům skláním poklonu v čele s neuvěřitelně hrajícím Stephenem Grahamem, opravdu si mě získal. Jediným malým bezvýznamným minusem je možná trošičku přepálený konec, který ale přesto funguje a zážitek nijak významně nenaruší. Jenom jsem si po závěrečných titulkách pokládal otázku, jestli jsem si ho takhle představoval. Je to ale velmi povedené dílo, které si mě získalo, a u kterého jsem se bavil celých 92 minut. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD