Odseděla si svoje, ale lidi jí minulost neodpustí. Teď chce napravit svoje chyby, a tak se pustí do pátrání po sestře, kterou opustila. (Netflix)

sochoking

Film je jednoznačne určený americkému divákovi! Inak si ten blbý koniec, ktorý filmu zhadzuje u mňa hodnotenie o jednu hviezdičku, nedokážem vysvetliť. ()

topr harley

Není to špatné. Není to ale ani dobré. Těžký průměr, který se snaží přinést nějaký hlubší rozměr o tom, že nikdo není úplně bez viny, že bychom neměli soudit jen podle toho, co si myslíme. Jenže jako hlubší drama to prostě nefunguje. Jako celek to rozhodně špatné není, a dívat se na to dá. Jenže v člověku to nezanechá absolutně žádný dojem. Prostě nic. Pokud ale máte zbytečné dvě hodinky, kdy se vám nechce nic dělat a nevíte na co se kouknout, tak proč ne. ()

Anderton

Narušiteľom systému je tentokrát Sandra Bullock a nemecká režisérka a hneď trojica scenáristov jej to vôbec neuľahčuje. Prekvapivo funguje spojenie sociálnej drámy a trileru, neprekvapivo aj dve časové roviny a niekoľko dejových línií, ktoré sa samozrejme prepoja v napínavom a emotívnom závere (ale bez lacného sentimentu) zároveň prepájajúcom prítomnosť s minulosťou. Nechápem, prečo získavajú pozornosť sotva priemerné akčnejšie kúsky Netflixu (všetci vieme o ktorých je reč) a V nemilosti ostáva v ich tieni, keď ich v skutočnosti svojou kvalitou zatieňuje ako obrovský mrak. ()

Dzeyna

Druhá půlka za mě skvělá. Sice trochu trvalo, než se to rozjelo, nicméně to se dá zvládnout. Příběh super, stejně jako výkon Sandry. ()

DwayneJohnson

Trošku vypalovat konec a bylo by to asi za pět. Ale ti tak jsem nadmíru spokojen. Strohá, mnohdy až minimalistická věc se skvělou Sandrou v hlavní roli, která je i po těch dlouhých letech pořád v nemilosti, kterou rozhodně nebude jednoduché překonat.... ()

nascendi

Opäť po relatívne krátkej dobe nemám problém so štyrmi hviezdičkami. Videl som film, ktorý sa divákovi zadrie pod kožu. Veľa radosti v ňom nie je, ale ani nemá prečo byť, veď znovuzačlenenie vražedkyne šerifa po odpykanom treste, nie je pre nikoho zo zainteresovaných, a obzvlášť nie pre ňu, ľahké. Našťastie Sandra Bullock prechádza cez všetky úskalia a bez straty desiatky a jej výkon považujem za najlepší, v akom som ju videl. Dokonca vďaka jej uveriteľnému výkonu som bol ochotný tolerovať aj niektoré málo uveriteľné dejové peripetie, či konania osôb. ()

silentname

"The Unforgivable" bolo pre mňa skutočne skvelým emocionálnym filmovým zážitkom. Nemôžem povedať, že by ma to emocionálne odpálilo ako niektoré iné filmy, no môžem úprimne povedať, že som dokázal vnútorne asi nejako pochopiť a prijať všetky postavy. Teda ... väčšinou. Je tu možno jedna postava, ktorej konanie mi prišlo divné a to je Keith. Počas filmu totiž príde niečo, čo fakt pretočilo celý film úplne inak a z toho čo hovoril predtým a jedno s druhým, nechápem o čo tvorcom v jeho prípade išlo. Odhliadnuc od toho, film má skvelé postavy a veľmi dobre zapracované zvraty. Boli udalosti, ktoré ma skutočne prekvapili a nečakal som, že sa k nim dostaneme. A treba uznať, tie scénky mali svoju silu. Sandra Bullock je opäť excelentná. Musím vysoko uznať jej kvality a do tejto role sa hodila perfektne. Finále filmu je takisto výborne zvládnuté a kvalitne spracované. Myslím si, že tá razancia toho čo sa deje je veľmi skvele zachytená. Plus som rád, že film nám nedáva odpovede na všetky otázky, ktoré by sme možno na konci mali. Finále možno bolo trošku moc sentimentálne, no klamal by som keby som povedal, že som to vidieť nechcel. Takže v mojich očiach vynikajúca dráma, ktorú podľa mňa oceníte. Hodnotenie: A ()

PetrPan

Do herectví se Bullocková v posledních letech zakousla jako buldok a smekám klobouček. Zahraný je tohle skvěle. Vůbec jako malé drama o velké věci to působí nevtíravě, místy až nezávisle a to je vždycky upřímnější než většinou načančaný povrchní přístup velkých studií. Jen jsem celou dobu očekával jistý konec a  přesně takový i přišel. Po všem tom stanovování postulátů by bylo mnohem víc fajn, tedy fajn není to správné slovo, spíš větší úder, kdyby to bylo bez onoho tajemství,  vyžvaněného navíc prakticky v prvním flashbacku. Upřímné, avšak nikoliv zdrcující. Jen díky větě první za čtyři. ()

Rocky62

Je to hutné, podstatně syrové a pokud je na scéně vynikající Sandra Bulldock, tak o něco více vyznívá na povrch poznání/myšlenka, že stačí jeden zločin a veze se to s váma po zbytek života, což bez ostychu dává okolí jasně najevo. V konstrastu s tím vším na mě o to víc zapůsobil (SPOILER!!!) happyend, který veškeré utrpení hlavní postavy završil nanejvýš pozitivním a emočně působivým okamžikem. Určitě se dalo vytřískat více zejména ve scénáři a vedlejších postavách, nicméně osudovost a emoce tu jsou a mně to stačilo. ()

eLeR

Silný príbeh s pochmúrnou atmosférou, ktorý je podaný veľmi civilne. Sandre to v tejto ťaživej dráme tiež slušne hrá. Aj mne samej koniec filmu trošku pokazil celkový dojem, ale aj tak je Nora výborná režisérka. ()

Happens

Masterpieace. Ze Sandry se stal tug po děsivé události v jejím dětství, za což si odpykala svůj trest, po propuštění se ale mnoho lidí nespokojí úplně s tím, že by trestání pro ní mohlo kdy skončit. Takže se rozehrává linie jejího života, pomsty, integrace do společnosti a k tomu dojemná rodinná linka - bez patosu. Absolutní špička. Sandra to zahrála tak uvěřitelně, že až mrazí. ()

Arsenal83

Film natočený podľa seriálu Unforgiven ešte z roku 2009. Zjavne zanedbaná Sandra Bullock s pohľadom mŕtvoly v koži ženy, ktorá už spoločnosti zaplatila svoj dlh, no jej minulosť sa s ňou vezie aj po prepustení z väzenia. Film poukazuje na to, čo to znamená byť bývalým trestancom. Neprináša výraznejšiu dejovú líniu, celé je to o utrpení žitia s cejchom, pričom z pomernej nudy diváka prebudí až hysterický nárek Sandry v momentoch, keď už nevládze. Sú tu samozrejme bočné linky, ktoré napríklad odhaľujú, že obeťou zločinu bol policajt a jeho rodina uvažuje o pomste, ale väčšina z nich aj tak končí v slepej uličke. ()

Marze

Talent Sandry Bullock se vyplýtval na hloupý příběh. Její dny jsou sečteny. S lepším režisérem by vyzněl pravdivěji. Je to moc melodramatické a nesmyslné. Film je o trvání lásky, kdy lidé jednou všechno zničí. Je zde dost podzápletek, tak by to možná vyniklo jako seriál. Jsou zde zvraty.Puvodni film ze sedmdesarek pusobil pravdiveji se zmenami nalady. Toto je melodramaticky nesmysl. ()

Flego

To pomalé tempo je zabíjajúce, minutáž prepálená. Inak ide o slušne natočenú drámu ženy, ktorá strávila mnoho liet vo väzení a vrátila sa do civilného života. Lepší priemer. ()

BMW12

Zajímavé drama z dílny Netflixu a v hlavní roli s mou oblíbenkyní Sandrou Bullock. Ve filmu vidíme, že když je někdo ve vězení, tak ta nálepka se s ním táhne už po celý život i po propuštění. Zde se chce hlavní hrdinka setkat se svojí vlastní sestrou, ale nemá na to právo. Dojemné drama, které má však pár přetažených a zdlouhavých scén, proto dávám 3*. ()

TheEvilTwin

Zpočátku mrazivé hutné drama s chladnou Sandrou, která se po dvaceti letech ve vězení snaží znova začlenit do společnosti napříč nevraživosti lidí, se časem mění v jakousi podivnou spatlaninu vězeňského žánru/příběhu zničené ženy/kidnap thrilleru, která u mě teda až tak nefunguje. Od každého si film bere něco, ale ve výsledku mě v ničem až tak přílišně neuspokojilo a to i přesto, že se jedná o "dobrý" film. Paradoxně mu nejvíce podráží nohy právě vysoké očekávání, které neuspokojilo to, v co jsem doufal. Potěší fajn Sandra, ale zamrzí odbyté sekundující role, stejně tak potěší šokující rozuzlení flashbacků, ale zamrzí nedotažené vyprávění současnosti. Tempo nikterak strhující, napětí či atmosféra mě taky nedostala a do akčního thrilleru se film moc neopře, a tak si říkám, co bylo vlastně cílem. Nechápejte mě špatně, jde o dostačujícně dobrý film, ale nadšení okolního publika a vychvalování do nebes rozhodně nesdílím a spíše nad filmem jen mávnu rukou a půjdu dál... ()

luka4615

Životem zkoušená Sandra Bullock v chladném a odtažitém dramatu, jenž zejména v první polovině funguje jako dobře promazaný stroj. Snímek The Unforgivable režisérky Nory Fingscheidt rovněž těží i z vrstevnatého příběhu či nekompromisního scénáře, který nedává téměř žádné místo zbytečným scénám a míří s jistotou vstříc finále. To zde ale bohužel poněkud zamrzí, jelikož k celkovému vyznění snímku tak nějak nesedí. Avšak až na tento drobný detail se stále jedná o vytříbený filmový zážitek, který byste si určitě neměli nechat ujít. Skvělá práce! (Netflix) ()

Morholt

Skoro se mi chce věřit, že režisérka to chtěla zakončit jinak, ale příkaz zhora zněl jasně. Nicméně pokud pominu kapánek zpackaný závěr, jedná se o skvěle vystavěné drama, ve kterém se hlavní hrdinka pere se vším, co status bývalého trestance obnáší. Sandra Bullock tady hraje v životní formě a jestli jsem si po výkonu Jodie Comer v Posledním soboji říkal, že je favoritkou na kdejakou sošku, tak teď už si tím tak jistý nejsem. 85% ()

Ctihodný občan se vrátí

Ctihodný občan se vrátí

22.05.2022

Thriller Ctihodný občan z roku 2009 se loni v prosinci stal třetím nejsledovanějším filmem na Netflixu za čerstvě vydaným blockbusterem Red Notice a dramatem se Sandrou Bullock (Nebezpečná rychlost)… (viac)