Odseděla si svoje, ale lidi jí minulost neodpustí. Teď chce napravit svoje chyby, a tak se pustí do pátrání po sestře, kterou opustila. (Netflix)

Juto

Podľa mňa je to dobrý film, ktorý sa snaží naučiť ľudí morálke a čiastočne sa mu to aj darí, aj keď možno až príliš povrchným spôsobom. Mám výhrady, že vedľajšie postavy majú príliš málo času a priestoru na plátne, aby sme sa s nimi stotožnili alebo aspoň im porozumeli. 7/10 ()

zette

Po uspesnem debutu reziserky Nory Fingscheidt, nametu a mistnim hodnoceni, jsem cekal daleko lepsi podivanou. Bullock byla vyborna, jeji role ji sedla, presto jsem po zhlednuti zustal zklamany... Lehce. ()

jedna_vrana

A život ide ďalej...“ Film o vine, dôvere a odpúšťaní. Ruth má dôvod byť nahnevaná, tichá aj mrzutá. Sandra Bullock to v tomto smere zvládla. Ale rovnako bezútešne pôsobí aj celý film. Ešte aj Seattle vyzerá rovnako špinavo, chladne, pochmúrne. Ruth nemá nikoho, kto by sa jej zastal, lebo v Seattli sa strieľanie na šerifa neodpúšťa. Príbeh je postavený na predvídateľnom a nepravdepodobnom príbehu, ktorý má pôsobiť na city diváka. ()

UhLee

(8/10). Sandru Bullock jsem vždycky považoval za velmi slušnou herečku, ale až v téhle roli mi ukázala, co se v ní doopravdy skrývá. Dokázala výborně zachytit tu vnitřně zlomenou ženu, která se snaží získat druhou šanci. Trýznivá atmosféra, který celý snímek provází je perfektní. Režisérka ukázala, že Narušitel systému nebyla náhoda a vypadá to na nový talent. Pro mě stalo už takovým nepsaným pravidlem, že Jon Bernthal přidá každému snímku, kde se objeví jednu hvězdičku. Ani tento snímek nebyl výjimkou, protože si to zase neskutečně dával. Taktéž vidět Vincenta D'Onofria v jiné roli než Kingpina bylo taktéž příjemným ozvláštněním. Byl to fakt silný film, který ve mně rezonoval opravdu hodně a konečné minuty byly nesmírně silné. Netflix poslední dobou vypouští fakt kvalitní snímky. ()

Script

Chvíli jsem myslel, že za ten béčkový závěr filmu dám tři hvězdy, ale musím to o něco zvednout, kvůli začátku a průběhu filmu. Film hezky poukázal, do čeho se dostávají lidi po propuštění z vězení po skončení jejich trestu a není to vůbec pěkný pohled. Spoiler alert: Kdyby to zakončení nebylo takové jaké bylo, tak bych tomu dal možná i plný počet, ale tvůrci se rozhodli udělat z hlavní protagonistky nevinnou osobu a tudíž význam filmu se skoro ztratil. ()

Qitek

Moje žena kvůli Bullock, já teda když už kvůli Vincent D'Onofrio. Scénář to má fajn. Herecký výkony taky. Jen ta režie je skoro po celou dobu bezzubá, nevtahující, studená a bez života. Sice těžký tři, ale takovou čočku jakou to dostalo od kritiků, si to zase myslím úplně nezaslouží. Nora Fingscheidt určitě po systemsprenger dokazuje, že s emocema makat umí. Škoda jen, že se plně dostavili až ve zbytečně vyhroceném závěru filmu, kdy to začne naopak skřípat především ze strany scénáře. No. ()

Tosi

Film spoléhající hlavně na divákovu lítost, protože jinak je to od všeho trošku. Rodinný drama, právní drama, překvapivá zápletka i pomstychtivej thriller. Nebýt skvělý Sandry Bullock, tak tohle všechno jsme už viděli. Slabší čtyři. ()

asirtes

To akože producenti vážne nechali afektovanej šťande Aisling pokaziť tvorivé úsilie takého množstva ľudí? Hanebné. Výborný film, ktorý mohol byť o level vyššie. ()

Pavlínka9

Pokud mě film donutí si pustit zpětně nějaké scény, tak je to skvělé...A tento mě donutil...Nevěřila jsem tomu, že tam bude nějaké "překvapení", ale pořád mi tam něco nedávalo smysl...Něco mi tam nesedělo....Byly tam dvě scény, které mě i dohnaly k slzám a tělo mi ochromilo napětí, co se stane...Už chápu, že byl kolem tohoto snímku takový hype... ()

Timak

Hutné drama s nečekaným rozuzlením. Konec je přece jen hodně hollywoodský, což ubírá na kráse celkovému dojmu. Nicméně pořád je to hodně slušná pecka, která tu dlouho nebyla. Sandra je prostě umělkyně s velkým U. ()

Sany33

Príbeh: Po návrate z väzenia sa snaží mladá žena opäť začleniť do spoločnosti. Svet ale k trestaným ľuďom nebýva práve spravodlivý. Herecké obsadenie: Sandra Bullock (nar. 1964, USA) je vynikajúca a strháva na seba všetku pozornosť. Pred pár rokmi by som si ju v podobnej rovine nedokázal ani predstaviť ale vidím, že nemám hercov súdiť podľa niekoľkých plytkých filmov. Prevedenie:  Film je sociálnou sondou do života trestanej ženy a tomu nasvedčuje aj tempo, ktoré nenudí ale nie je ani nijak dynamické. Pocity: Film uberá o jednu pomyselnú hviezdičku dokonalosti jeho predvídateľnosť, ktorá je až žalostná.  Pridaná hodnota: Silný príbeh vypovedajúci finálnu emóciu je trocha utláčaný predvídavým dejom. 89% ()

Ctihodný občan se vrátí

Ctihodný občan se vrátí

22.05.2022

Thriller Ctihodný občan z roku 2009 se loni v prosinci stal třetím nejsledovanějším filmem na Netflixu za čerstvě vydaným blockbusterem Red Notice a dramatem se Sandrou Bullock (Nebezpečná rychlost)… (viac)