Odseděla si svoje, ale lidi jí minulost neodpustí. Teď chce napravit svoje chyby, a tak se pustí do pátrání po sestře, kterou opustila. (Netflix)

Movielaik

Tak nekoukalo se na to špatně. A Sandra prostě nebude nikdy ošklivá, ani když se maskéři snaží! :D Ale nesmíte nad tím moc přemýšlet, protože to by vám vyšlo, že je to vlastně celý kravina :D ()

Tr0nic

Sandra to zvládla potiahnuť sama, lenže scenáristicky to je prázdne, Bernthalov potenciál nevyužitý,  záverečný twist slabý a dejová linka dvoch bratov je na smiech a zbytočná. Celkový dojem je však priemerný, no nič čo by som si po novom roku pamätal. ()

semo99

Skvelé !! A ťažké ... Nemyslím , že nájdem niekedy ešte silu tento film opäť pozerať, čo ale neznamená , že nebol na Netflix pomery jeden z naj, aký tento rok natočili ... ()

EvaBrigancia

Dobře natočené drama. Dlouho se mi nestalo, aby mi na konci při finále bušilo srdce. Vlastně ani k tomu není co víc dodat. Rozhodně stojí za to. ()

slovan.mma

Tak ja neviem. V čase vraždy mala sestra Ruth-Catherine tak 6 rokov. Po 20tich rokoch v base Ruth hľadá sestru, ktorá naďalej žije s adoptivnymi rodicmi a ti rozhodujú za nu(ako keby bola neplnoleta)... To som nechápavý? Alebo mi niečo uniklo???To sa spoliehajú že sú všetci diváci vymleti? Ze nevieme počítať? ()

Sopholojong

Depressed in the Seattle. Realita, aku v hollywoodskych filmoch neuvidite a paradne gradovane emocionalne napatie kazdou dalsou nastavajucou scenou s najdychvyrazajucim twistom roka, ktory od zakladu meni celu perspektivu filmu. Jedinec, zosrotovany demokratickym systemom, ktory mu neda "demokraticku" sancu. Zena-trpitelka, ktora si kvoli fatalnej chybe (vdaka zlyhajucemu systemu), odsedela svoje a chce len v pokoji znovu najst svoju sestru. A Sandra Bullock hrajuca (trpiaca) tak grandiozne, ze som miestami pozabudal na fakt, ze je to byvala Miss Congeniality alebo Demolatorova sexi kolegyna. V jej minimalistickej mimike a pohyboch sa skryva tolka paleta emocii, stresu a strachu, ze tento rok nema (co som zatial videl) vaznejsiu konkurenciu. Cudujem sa ignorantstvu kritikov - mozno to nie je prave na Oscary, ale nejaka ta nominacia na Globus, alebo Critic's award by bola rozhodne zasluzena (dva roky stary, precenovany Marriage Story ziskal za vrece cien, pricom toto je ako podobny druh snimky asi o triedu lepsie, a ceny nic? Common). Vincent ako pravnik stojaci nerozhodujuco na dvoch miskach vah (u neho standardne) vynikajuci. Interakcia deti obete (ktore su nakoniec za vacsie monstra ako Ruth)  taktiez velmi vtahujuca ako vedlajsia delikatesa k hlavnemu pribehu. Netflix at its best (samozrejme zriedkavo). Uz davno som v nejakom filme nedrzal tak horlivo palce vrahovi, alebo inemu zlocincovi. K absolutnej dokonalosti chybal milimeter. 9/10 PS: Jon Bernthal s tym jeho jednovyrazovym "macho" ksichtom (tentokrat zachovavajucim sa ako "srac") je uz nieco ako americky folklor, videny v kazdom piatom filme. LOL ()

JB001

Nic moc jsem od toho nečekal, ale o to víc jsem byl překvapen. Mile. Moc nechybělo a dal bych plný počet. Tohle mne fakt dostalo. To jsem od Netflixu nečekal a za mne palec nahoru ()

Rudolf.Benes

... dobře že tvůrci na začátku neřekli (dnes velmi populární) natočeno podle skutečných událostí .... nemuseli..!! ..je to drama se vším všudy a to od začátku až do konce.. Děj nenudí, přilepuje do křesla,postupně graduje a hudba sedí jak prdel na hrnci...,,Antihrdina"si postupně buduje váš zájem a získává místečko ve vašem nitru.. až jí snad i začínáte fandit.. Kdo mě ale překvapil a od teď jej začínám sledovat bedlivě je John Bernthal..ten chlap zraje jak zvěřina v průvanu...(mimo zápis: ve Fury měl též hodně navrch a to i nad Pitem).. ..a mimochodem,té paní je v civilu 57 let (sorry) á mlask mlask.. ..poctivých 7,5/10 ()

Nakamura san

Nu, seriál jsem neviděl, ale scénář prý dostál dosti změn. Chápu, že v dnešní hnusné odlidštěné době, je pro všechny lepší aspoň trochu pozitivní konec, ale Trier by ji na konci určitě nechal umřít a potenciál by to mělo ještě větší. Potenciál vytrhnout diváka z příjemné usedlosti mravů. Ale doba je na píču, tak radši ty méně hrozné konce. ()

johankazarku

Pútavý príbeh s niekoľkými naozaj výborne natočenými emotívnymi scénami a skvelou Sandrou Bullock, ktorá to všetko zahrala presvedčivo a prirodzene. ()

Chicharron

Naprosto famózní film...na to, že je to z Netflixu a na to, že je tam Sandra Bullock, kterou totálně nesnáším a kterou jsem dávno zařadil mezi jednu z nejmizernějších hereček poslední dekády vůbec. Naprosto nechápu, co se s ní stalo v tomhle filmu...nepřehrává, hraje uvěřitelně...možná ji ta role sedla, možná se jí konečně dostalo řádného režijního vedení anebo se konečně objevila ve filmu, který má hlavu a patu. Film si hraje s retrospektivou a postupně dávkuje informace až do dramatického finále, které mohlo být o něco více dramatičtější, ale přesto dávám plnou palbu. ()

Polux

6/10 | Bullock si před 20 lety v 28 Days vyzkoušela těžký to život alkoholika během detoxu, takže bylo jen otázkou času, kdy u ní dojde řeč na další ožehavé společenské téma, tj. buď cela smrti, nebo propuštění na svobodu po letech v žaláři. Tentokrát tedy zvítězila druhá možnost:-). | Předlohu v podobě mini-série jsem neviděl, takže těžko soudit, na co se - s ohledem na celovečerní limity stopáže - ve filmu nedostalo, ale výsledkem je takový ten lehký nadprůměr v podobě slušného sociálního dramatu, které táhne nahoru zejména civilní výkon Bullock v hlavní roli a filmově-realisticky podaná zápletka o těžkém to životě rehabilitace ex-conů zpět do běžného života. Tedy až na dramaticky vypjaté finále, které přepne do klasického hollywoodského klišé módu s únosy, rukojmími a mácháním zbraní u hlavy a které jakoby sem doputovalo z úplně jiného filmu (v návaznosti na to, jak moc "při zemi" se do té doby děj odvíjel). | Stran "šokujícího" plot twistu v závěru (vzhledem k průběžným flashbackům, které se ovšem vyhýbaly osudovému střetu, který poslal Bullock do vězení, bylo jasné prakticky od začátku, že na konci filmu k "nějakému" odhalení dojde) kvituji s povděkem, že na rozdíl od jiných podobně koncipovaných filmů, které se ovšem bez příslušného zvratu rozpadnou pod rukama, tady by film slušně fungoval i bez něj (a jeho přítomnost je tak jen bonusem navíc). | PeZet ()

pavelpetr

Pustili jsme to spíš tak jako kulisu, ale během 15 minut si to získalo naší pozornost, kvůli nejasnému začátku a rozplétání spletitých cest jak se může člověk dostat na dno společnosti a to bez důvodu. Sandru znám spíš z divnokomedií, tady mi přijde, že je fakt dobrá. ()

coulismoulis

Kladně překvapí relativně realistické zpracování a pojetí postavy S. Bullock, stejně jako její herecký výkon. (Za první dvě věci vděčí film spíš britskému originálu.) Jinak je to ale takový průměr a logika ústředního činu mi moc přesvědčivá nepřišla. ()

Ctihodný občan se vrátí

Ctihodný občan se vrátí

22.05.2022

Thriller Ctihodný občan z roku 2009 se loni v prosinci stal třetím nejsledovanějším filmem na Netflixu za čerstvě vydaným blockbusterem Red Notice a dramatem se Sandrou Bullock (Nebezpečná rychlost)… (viac)