Odseděla si svoje, ale lidi jí minulost neodpustí. Teď chce napravit svoje chyby, a tak se pustí do pátrání po sestře, kterou opustila. (Netflix)

kolly13

Až nepříjemná chladnost hlavní postavy je vykoupena jejím důvodem a závěr se diváka dotkne s uměním citového filmaře. Snímek nabízí reálný pohled na zastřelení a následný dlouhý trest, který zdá se nekončí. Příjemná změna oproti jiným, kde se zbraněmi mává jak na pouti a důsledky se moc neřeší. Tak tady si to prožijete i s "vůní" rybích jatek a blížící se pomsty. ()

hony23

Paní Buldokové sice táhne na 60, pořád je to ale holka krev a botox. Ten jí sice nepovoluje prakticky žádnou mimiku v obličeji, ale v tomto dramatu to vlastně ani nevadilo. Příběh ženy, která si odseděla 20 let za vraždu šerifa a po propuštění se snaží najít svou mladší sestru, je solidně natočený a v závěr přináší i velmi dobré vygradování. ()

bonovox

Kvalitný thriller o žene ktorá hľadá uplatnenie v spoločnosti po návrate z väzenia a ktorá bojuje o stretnutie so svojou sestrou. Herecky žiari Sandra Bullock, táto úloha jej sadla skvele. 80% ()

Heywood

Syrové, neúprosné až systémově necitelné. Jenomže...člověk zahnaný do kouta navíc s odpovědností za druhého udělá i zoufalou věc. Opačně msta za vraždu je člověku tak pochopitelná, byť moderní společnost oko za oko nepřijímá. Dilema ve skvělém dramatu si divák musí zodpovědět sám. Že zápletka nebude tak jednoduchá se dalo odhadnout. Výkon Sandry Bullok byl excelentní, naznačené prostředí lidského "odpadu" krutě přesvědčivé. Hudba šponovala napětí, závěr byl důmyslně vystavený. Po všech těch klišoidních polorasististických hloupostech, co se ještě nedávno z Hollywoodu hrnuly na politickou objednávku se objevil film skoro jako zjevení s vysokou uměleckou hodnotou a s námětem, který poněkud nezapadá do mediálních škatulek a očekávání sálů plných "revolučních" snobů. 85%. ()

Poleloukales

V průběhu filmu jsem čekal spíš nějaký tíživý ne úplně příjemný konec, něco ve stylu "podívejte se, jak opět selhal systém nápravy trestaných v US". Nakonec se ale konalo silné překvapení. Příběh výborně  odvyprávěný, nikoli novátorsky, ale precizně a nápaditě. Režie pevná, s důrazem na autenticitu a velkým citem pro emoce.  Sandra Bullock zahrála asi nejlíp a nejpřesněji jak mohla. Výborná byla. Nejlepší, jakou jsem ji viděl! A vedle ní celý film hrály plnokrevné postavy, skvěle vykreslené, zahrané a držené na uzdě. Film, který nevydírá, i když by snadno mohl. ()

r007

Výborná Sandra v pořádně drsném příběhu, který plyne ze začátku velmi pomalu, ale nabírá obrátky. Závěr je sice sice trošku sladký, ale  úplný happy-end to zase není. Takže pro mě příjemné překvapení. ()

tomino28

Je možné, že tím, jak je celý film vystavěn, se do jisté míry snižuje jeho znovusledovatelnost. Ale co je hlavní a důležité - napoprvé V nemilosti tvrdě zasáhne a nepustí až do samotného finále. Téma je snadno zaměnitelné s jinými podobnými snímky a i zde divák více či méně tuší, k jakému konci hrdinka v podání Sandry Bullock směřuje, ale důležité je, že to není ani trochu na škodu. Netflixu je za tento počin třeba vyseknout poklonu, ne vždy se to o jeho vlastní tvorbě dá tvrdit, ale zde tleskám! ()

Veber

Sandra tu je k nepoznání (tedy ta ze současnosti). Příběh je dávkován tak akorát. Netlačilo se na pilu, což se mi líbilo. ()

mouzi

Žádná hitparáda to tedy není, hlavně se tady strašně pere herecký výkon Sandry s jejím botoxovym pokerfacem. Já chápu, že se snažila zhostit své role zodpovědně, ale s tou minimalistickou mimikou to prostě nejde a její postava není uvěřitelná. Jinak takových snímků už tu bylo plno a tento nijak nevybočuje. 2,5* ()

taibrek

Lepší film som už dlhšiu dobu nevidel. Super príbeh. síce zo začiatku rozmýšľam, že čo to kukám, ale koniec stojí za to... Plus super výkon Sandry Bulock 👍 ()

SpicyNugget

Ruth je po několika letech propuštěná z vězení poté, co si odpykala trest za vraždu. Jenže okolí jí odmítá odpustit to, co udělala a pozůstalí plánují pomstu. Ruth jde ale jen o jedno - znovu nalézt svou malou sestru, o kterou se před vraždou starala… Tohle bylo pěkný drámo. Jen je třeba ho opravdu pozorně sledovat, protože ve filmu jsou dvě dějové linky, a ještě retrospektivní. Ale mě to moc nerušilo, byl to zajímavý film. Zpracování opravdu temné, dramatické. Konečný zvrat byl luxusní a musím říct, že jsem ho fakt nečekala. Bullock hrála přesvědčivě, ostatní herci byli taky parádní. Super. ()

veverysiak

Toto sú party pre mimicky znehybnenú Sandru, ktorá to značne prehnala s vypchávkovými proteínmi a nie sa srať do situačných komédií, kde okrem pobehovania a ohýbania korpusu treba aj určité ksichtíkové výrazové prostriedky, ale späť k Nemilosti, ohromne silný námet rozpracovaný do takmer dokonalého scenára, nie je to síce žiadna prevratná bomba, ale spracovanie príbehu je tak prepracované, že pocitovo to ide až na kosť, takže 85%. ()

Kozlowski8

Skvělý, dojemný a emočně strhující příběh ženy, která je po dvaceti letech propuštěna z vězení a snaží se znovu najít smysl života, své místo ve společnosti a také svoji mladší sestru, o kterou se od narození starala. Obdivuhodná, herecky vyzrálá  a maskéry patřičně "vyparáděná" Sandra Bullock zcela dominuje a její postava Ruth jí dává značný prostor, aby se předvedla, avšak skvěle ji doplňují i ostatní herci ve stejně dobře napsaných vedlejších postavách, které příběh výrazně dotvářejí. Silný, atmosférický příběh s gradujícím a nečekaným vyústěním a naprosto úžasnou hudbou. Velice tleskám Noře Fingscheidt, Sandře,  Netflixu a všem, kteří se na filmu podíleli, protože mi přivodili krásný zážitek. 90 %. ()

Dawe2

Naprosto vynikající. K příběhu se bez spoilerů těžko detailněji vyjadřovat. Je to svým způsobem obrovsky smutný a velký příběh, v němž může divák postupem času leccos přehodnotit. Za mě obrovské doporučení. ()

Ctihodný občan se vrátí

Ctihodný občan se vrátí

22.05.2022

Thriller Ctihodný občan z roku 2009 se loni v prosinci stal třetím nejsledovanějším filmem na Netflixu za čerstvě vydaným blockbusterem Red Notice a dramatem se Sandrou Bullock (Nebezpečná rychlost)… (viac)