Parapsychológovia Peter Venkman (Bill Murray), Ray Stantz (Dan Aykroyd) a Egon Spengler (Harold Ramis) sa po prvý raz vo svojich životoch ocitli tvárou v tvár duchovi - a nepodarí sa im ho chytiť. Keďže vďaka tomuto neúspechu prídu o svoje miesta (vyučovali na katedre parapsychológie miestnej univerzity), rozhodnú sa skúsiť šťastie ako „krotitelia duchov na voľnej nohe"! Netrvá dlho a zavalia ich prvé nástojčivé žiadosti o pomoc: V chladničke hudobníčky Dany Barrettovej (Sigourney Weaver) sa dejú čudesné veci, z jedného z najluxusnejších hotelov mesta vyháňa hostí nenažrané slizké zelené monštrum... Paranormálne javy neustále pribúdajú! Zakrátko vedci zistia, že mocnejúca nadprirodzená energia sa zhromažďuje nad vežiakom, v ktorom býva krásna Dana - práve odtiaľ sa totiž krutý sumerský démon Zuul chystá prevziať moc nad naším svetom! (TV Dajto)

blondboss

Krotitelia duchov je pre mnohých kultovou záležitosťou a vyvstáva otázka či právom. Budem hodnotiť podľa vlastných pocitov a vo mne táto "komédia" vyvoláva mnoho otáznikov, ale predovšetkým jednu veľkú nudu. Zasmial som sa hádam dvakrát a ten dej a nápad tiež nestál za veľa. Akosi ma podobné typy komédií neberú. Hviezdičku navyše dávam za skvelú kultovú titulnú pieseň, inak ma ale na tomto filme nezaujalo takmer nič. 45 % ()

Memesis

Podle me nej z cely serie GhostBusters. Tohle podle me jediny ma hlavu I patu. Urcite doporucuju tem co se pobavej na takovy ty spatny animaci v starej S-F. Za me 97,4% ()

Kinofil

|| PG || Columbia Pictures || Rozpočet: $30 mil. || USA: $243 187 079 - ČR: Neuvedeno - Celkem: $296 187 079 || Objevit Krotitele dřív, byla by to u mě VHS klasika. Takto po několika letech, kdy jsem se tomu poprvé dostal, to není víc než dobrá sci-fi komedie. Překvapilo mě, že tu samotného lovení duchů není tolik a příběh se víc soustřeďuje na romantickou linku se Signourney a Murrayem. Přesto se oba příběhy dobře, i když okoukaně, protínají a nakonec jsem dostal pořádnou duchařskou taškařici. Efekty překvapivě nezestárly tak moc jako u jiných 80. filmů. Využití modelů New Yorku je fantastické a je na tom vidět kus dobře dovedené práce. Útřední trojici/čtvěřici nejvíc táhne Murrayho humor a improvizace a bez něj by byli Krotitelé poloviční. Stejně jako hudební motiv, který předpověděl éru blockbusterů, které musí mít vlastní song. 75%. ()

J.Mayen

Na týhle klasice jsem by ještě za komunistů v kině a vim, že jsem se okamžitě chtěl přestěhovat do NYC. Snad víc než samotní duchové mě nadchlo právě prostředí, výškové budovy, ruch města, knihovna. Má oblíbená Sigourney, I v dnešní době jde o velmi dobrou duchařskou komedii. ()

cerdax2

Film, ktery i po temer ctyriceti letech ma co rici. Neni plna typickeho americkeho, plytkeho humoru a krasne ukazuje, co vsechno v osmdesatych letech bylo mozne. Herci se ve svych rolich nasli, Rick Moranis jako prastenej ucetni je proste skvelej. Bill Murray jako slizkej hezoun (nemohl jsem si nevzpomenout na Bolka Polivku v Akumulator I), Dan Akroyd a Harrold Ramis jako prasteni vedatori ci mladicka Sigourney jako celistka. 90%. ()

Vito_LePour

Po opravdu dlouhé době jsem to viděl znovu. A musím říct, že ten humor neztratil za tu dobu vůbec nic. Jistě, efekty jsou docela úsměvné, za mě to nebylo state-of-the-art ani na tu dobu, ale to není na filmu to hlavní. ()

Lukyys11

Výborný film s originálním dějem - skupina vědců, která se zabývá fyzikou a paranormálními jevy potřebuje peníze na jejich výzkum a tak využijí svoje znalosti, spojí síly a stanou se legendárními Krotitely duchů. ()

PetraMishka

První Krotitelé duchů jsou prostě klasika a hlavně je tu asi tisíc drobných detailů, které člověk pokaždé objeví. Příběh má spád, postavy jsou "cool", triky výborné a převtělení boha destrukce do reklamního panáka je prostě geniální. ()

tee

Nejlepší duchařská komedie, u které se skvěle bavim již léta. Má skutečně dobrý vtip, dokonalá strašidla a bláznivé krotitele. ()

Skeevee

Klasika =) Gozer a Zool jsou jedni z nejlepsich typku v ducharskem svete =)) kdo nevidel krotitele, prisel o velky kus hodne ujete legrace =)) BTW nejlepsi je ten ochranar, kterej vypada jak Boris Becker =)) ()

Zemřel režisér Ivan Reitman

Zemřel režisér Ivan Reitman

14.02.2022

Nálož filmových novinek a trailerů ze Super Bowlu narušila v noci z neděle na pondělí smutná zpráva. Zemřel totiž legendární režisér Ivan Reitman. Autorovi filmů jako Krotitelé duchů, Policajt ze… (viac)

Třetí Krotitelé duchů nabírají obsazení

Třetí Krotitelé duchů nabírají obsazení

03.03.2019

Pokud jste to prošvihli, Jason Reitman (Juno, Lítám v tom), syn Ivana Reitmana, režiséra původních Krotitelů duchů, chystá pokračování, které bude filmově navazovat na druhý díl a v podstatě tak… (viac)

O čem budou Krotitelky duchů?

O čem budou Krotitelky duchů?

01.01.2016

Když bych ohlášen reboot Krotitelů duchů s ženským obsazením, spousta fanoušků to nenesla moc dobře. Režie nového filmu se sice ujal Paul Feig, který sklízel ovace za Ženy sobě nebo loňského Špióna,… (viac)