Kapitán futuristickej vesmírnej lode, ktorého hrá charizmatický Adam Driver, stroskotá na neznámej planéte a s ním aj malé dievča (Ariana Greenblatt). Keď však začnú pozorne skúmať okolitý terén čaká ich prekvapenie. Miesto stroskotania nie je žiadna vzdialená cudzia planéta, ale Zem... pred  65 miliónmi rokov. Je to vražedné miesto a navyše sa na ňu rúti obrovský asteroid. Musia za každú cenu uniknúť katastrofe, ktorá sa neustále a  diabolsky rýchlo približuje. (Itafilm)

DwayneJohnson

Docela by mě zajímalo proč můj velmi oblíbený herec Adam Driver kývl na tak hrozný film. Tak hloupý a jednoduchý scénář, žádné pořádné postavy, nulové napětí. Nevím, vážně nevím, ale byla to fakt hrůza a to už mám něco za sebou. Něco mezi posledním Jurským parkem a Putováním s pravěkými zvířaty namixovaným v pro mě nepouživatelném poměru. Od jedné hvězdy to zachránila jen solidně vypadající planeta, jinak nic, co by stálo za sebemenší pochvalu. ()

Campbell

Naprosto průměrný film, který mě bohužel, zklamal. Těšil jsem se hodně na dinosauří akci, když už Jurský svět: nadvláda, zklamal. No a tohle taky zklamalo. Hlavně asi proto že dinosauři tu moc nejsou. Je tu spíše cestování a hodně kecání Adama Drivera.  Je to škoda protože celkově ten film vypadá nádherně, od kamery, po luxusní efekty. Ale bohužel, celkově je film sterilní, režisérům chybí fantazie. Třeba scéna v jeskyni byla sakra nevyužita. Závěrečný souboj byl aspoň zábavný ale už jsem byl nějak z celého filmu zklamán, takže jsem na konec ani nedával moc pozor. Herci jsou fajn ale jen a pouze fajn, nic extra nepředvedly. Opravdu škoda tohle mohlo být daleko více než jen průměrné scífko, které mi připomínalo plno filmů které kdysi dávaly na Sy-Fy channelu. ()

silentname

"65" má celkom zaujímavú premisu, a triky vo filme vyzerajú dosť dobre, no to je asi to najlepšie čo viem o ňom povedať. Neviem úprimne povedať, v čom celé toto stroskotalo, no z hlavy mi napadne minimálne jeden film, ktorý sa pokúsil o podobný tip príbehu a spracoval ho oveľa lepšie. Ide samozrejme o Nolanov "Interstellar". Najhoršie je, že podľa mňa to vôbec nie je zlý nápad na film, no nebolo nutné si to všetko komplikovať so svetom dinosaurov a príbehovými líniami, ktoré z toho robia zmätok. Nie je nutné, aby mal Mills pokazený prekladač, aby si s Kao nerozumel. V podstate to medzi nimi skôr jednotlivé momentky kazí, než robí zaujímavejšie. Tento film nevie pracovať dobre s dvomi postavami, ktoré rozprávajú inými jazykmi a snažia sa nejako jeden druhému rozumieť. Nebolo to v prvom rade nutné a filmu to skôr čaro bere. Keby Kao mohla slúžiť ako element, kde sa Mills vyrovnáva so stratou svojej dcéry, to by bolo dobré. No keby dokázali spolu viesť normálne dialógy, tým by sa to dalo umocniť. Takýmto spôsobom film v podstate neguje celú svoju drámu. Čo je skutočne najväčšia škoda. Lebo scénky nie sú ani zle zahraté a ten ústredný element tam je. No nikdy nevedia urobiť dostatok drámy. Záver ma zanechal okrem toho celkom zmäteného, pretože vôbec neviem čo sa bude diať ďalej. Ako to bude pokračovať? Dostanú sa vlastne vôbec Mills s Kao domov? Majú reálne kam ísť? Film na toto nemá odpovede. Rovnako ako nemá odpoveď na to, ako sa vlastne Mills dostal 65 miliónov rokov do minulosti. Je to proste zmätok. Poriadny, nefalšovaný zmätok. Pozerať sa na to dá a nie je tam nič, čo by ma vyslovene iritovalo, no je to v podstate len pekne vyzerajúca nuda. Hodnotenie: C ()

Rocky62

Nevídaným způsobem promarněný potenciál. Zajímavý námět důkladně pohřben pod tunou nechutných žánrových klišé, nelogických kiksů a značně odfláknutého finále (SPOILER!!!), které mohlo posloužit jako účinná náplast v podobně globální katastrofy na tento průser. Leč je jen letmo načrtnuto a divák je tak kompletně ochuzen. Pokud vás sraly scény např. ve 2012, kdy hrdinové unikají o vlásek smrti, tak se této prašivé novince raději vyhněte obloukem. ()

Arsenal83

Začiatok veľmi dobrý, zaujímavý nápad zasadiť človeka medzi dinosaury, ale o to sa už pokúsil aj Zeman v Ceste do pravěku a v niečom bol aj lepší než dvojica rejžov. Zem tu vôbec nevyzerala ako pred 65 miliónmi rokov, ale skôr ako pred 65 rokmi niekde v brazílskom pralese s maketami jašterov a raptormi s perím, pričom dinosaury sa na obdobie Kriedy objavujú až podivne málokedy, väčšina záberov je na skalnatú pustatinu. ()

korbitch22

V dobách dávno minulých, těsně předtím než se z dinosaurů stala nafta pro naše nenažrané automobily už byl mimozemšťan Adam Driver a multikulturně píchal černošku jako správný hoch 21.století. To, co u nás frčí poslední dekádu, zvládal ušatý supernosáč před 65. miliony lety. Trailer mě sice před pár měsíci možná lehce nadchnul, ale jakmile jsem uzřel jméno režisérů jen jsem si odplivnul. Protože tahle dvojice diletantů natočila tak dementní horor plný scenáristických hoven, že jsem si přestal dělat veškeré naděje. Může vás sice velkorysou částkou zajistit Sam Raimi, ale jakmile vám chybí talent natočíte přesně takovýhle trash. Připomínalo mi to od začátku do konce Po zániku Země, takže podobný sci-fi trash. Můžete mít sice hezké vizuální efekty, Adama Drivera a solidně vypadající dinosaury, ale když nedokážete s tímhle pracovat a jako bonus dokážete zabít svým mizerným tvůrčím uměním i apokalypsu, jste prostě břídil. O to smutnější, že tady jsou na to hned dva břídilové. Má to asi 4 dobrý scény, hororovou pasáž v jeskyni, Rexe za vodopádem, finální bitku a Driverovo double fuck na konci. Naprosto zabitý potenciál dvěma debilními diletanty. 40%. ()

Chrustyn

Ve výsledku ne tak mizerné, jak jsem očekával ale rozhodně nic "must have see". 65 je jednoduchá, malá sci-fi, která by ráda byla něčím sofistikovanějším ale je pouze béčkem. Naštěstí béčkem, které není zbytečně dlouhé, celkem šlape a dokáže překvapit slušnou vizuální stránkou, která i přes minimální rozpočet má co nabídnout. Bohužel akce jalová a napětí minimální. 50% ()

Stanislaus

Jakožto milovník dinosaurů a skalní fanoušek Jurských parků jsem vždy rád, když se na obzoru objeví nějaký film s těmito přerostlými ještěry, který nespadá pod výše zmíněný "vesmír" - a že je takových snímků opravdu málo. 65 má rozhodně lákavý námět a zaujme i tím, že se na produkci podílel mj. i Sam Raimi. Výsledný produkt sice původní očekávání trochu sráží, nicméně se stále drží v průměru a díky přiměřené stopáži téměř nestíhá nudit. Účel vesmírné mise je sice odbytý a rodinná linie mi přišla jalovější, nicméně film se naštěstí primárně koncentruje na boj o přežití na Zemi před 65 miliony let. (Spoiler alert!) Scény s dinosaury byly uskokojivé, zejména sekvence z jeskyně, v níž tvůrci nápaditě využili "senzor pohybu", a závěrečná konfrontace Millse s jakýmsi hybridem T-Rexe a komisaře Rexe. Jde sice o předvídatelný kousek, kde je člověku již z názvu a nejpozději s prvním záběrem na nebe jisté, v jakém momentu se Země nachází, avšak v kině jsem se při sledování veskrze bavil a těch devadesát minut bylo naprosto adekvátních. ()

anais

Zprvu mě bavilo prozkoumávat s Millsem planetu dinosaurů a představoval jsem si, že to je Cesta do pravěku se zbraněmi budoucnosti... A bavilo mě to relativně dlouho, jenže postupně se víc a víc odkývají zvláštní scénáristické berličky a boty (např. prokopávání tunelu v jeskyni) a struktura filmu začne být dost rozpačitá. V nultých letech v televizi, možná... Ale do kina? I tak se nedá říci, že bych se nudil... ()

TheEvilTwin

65 důvodů, proč můžeme film vynechat. Můj zájem o film při sledování upadal stejně rychle, jako po zhlédnutí fantastického traileru narůstal, což je teda velký špatný už samo o sobě. Příběh je nulový, ale ten jsem zde ani nečekal. Co jsem naopak čekal a chtěl byly vizuální orgie, dinosauří boje a skvělý Driver v hlavní roli, jenže akce je nudná až hrůza, scenérie neoslní, žádná velkolepá scifi jízda zde vůbec není a na poli tak nijakého filmu a tak ploché postavy nemá ani Adam Driver co hrát. A fakt, že nám tvůrci ani nesdělí CO a PROČ se zde vlastně děje hodnocení taky moc nepřidává. Druhá hvězda vlastně jen za to, že alespoň dinosauři vypadají celkem slušně a nepůsobí jako laciný digibordel, jinak je to ale naprosto zbytečný, ničím inovativní a vynechatelný kousek… ()

HellFire

Stejně nezajímavé jako nicneříkající název. Co mě ale šokovalo navíc bylo zjištění, že jedním z producentů je i Sam Raimi. Tohle fakt nestojí za ten čas strávený sledováním. Radši se běžte na hodinu a půl dívat z okna, i to je záživnější. ()

Othello

Nejlínější film na světě, ať už z hlediska scénáře, profilace postav, výpravy, konceptu, formy či triků. Působí jako by byl přímo nadesignovaný pro to, aby nebavil nikoho, kdo s ním přišel do jakéhokoli kontaktu - od prvního storyboardisty po posledního diváka. Druhou hvězdu přidávám jenom proto, že tam nehraje Jaden Smith, ale fakt si sakra říkám, zdali bych od sebe neměl chtít víc. ()

Necrotongue

Aby byl dnešní den kompletní, musel jsem si k příjemnému překvapení dopřát i jeho opozitního bratříčka, že jo? Vzhledem k tomu, že jsem o snímku věděl jen to, co stálo v krátkém popisku na HBO, velmi jsem se těšil, a teď jsem těžce zklamaný. Sci-Fi survival z naší doby jurské, na to jsem se prostě musel těšit, jenže... Mimozemšťani se vzhledově jaksi neodlišovali od naší současné populace, někteří dokonce mluvili anglicky (což by nepochybně nadchlo Ala Murrayho / Pub Landlorda), ale mě to dost rušilo, místo survivalu šlo spíše o babysitting a místo vědecké fantastiky se spíše poukazovalo na ty pravé rodinné hodnoty. Když se to vezme kolem a kolem, byl to vlastně takový rodinný film, který by zřejmě nadchl děti do deseti let (včetně), ale pro mě to bylo spíše utrpení, zvlášť když musela jít logika povětšinou stranou, aby mohl být děj patřičně nablblý. / Poučení: Když už si necháš zničit svou kosmoloď nevychovanými asteroidy, dbej alespoň na to, aby k tomu došlo nad příhodně se vyskytující planetou (pokud možno s dýchatelnou atmosférou). ()

JASON_X

Na nový scífko s Driverem jsem se fakt těšil. Havárie kosmický lodi, přistání na Zemi v době dinosaurů... to zní hodně slibně. Tedy já myslel že to bude něco jako skok v čase, ale kdepak. Driver je humanoid k nerozeznání od dnešních humanoidů, stejně/podobně se obléká, má stejnou/podobnou loď i zbraně, jaký by měli dnešní humanoidi, kdyby je uměli vyrábět, na svojí domovský planetě Somaris (slovenské kolegy tenhle název jistě pobaví) má svojí vajf i svou nemocnou roztomilou dcerku, kvůli který bere přesčasy ve vesmíru aby měl na felčary... prostě normální scifistický melodrámko. A na Zemi pak zachraňuje jinou roztomilou holku, která sice mluví nějakou nesrozumitelnou hatmatilkou jako "ňuňuňu" a " ťujuju", ale rozumí slovům jako femily a houm. A všechno se je tam snaží sežrat a Driver je musí oba zachránit a najít záchrannej modul a na Zemi se řítí ten vobrovskej asteroid, kterej má vyhubit ty dinosaury a... No jsou to fakt nervy až do posledního okamžiku. Sakra zase scífko pro děti. Proč se netočí taky něco pro nás infantilní dospělý? Ale digitální vizuál to má pěknej, to jo. ()

Lucasion

Film nechci zbytečně srážet, ale fakt je, že 65 nemá absolutně nic, co bychom už x-krát neviděli. Hezký vizuál, parádní dinosaury (kterých si moc neužijeme), jakoustakous zápletku, trošku emocí, srdíčka a konec. Adam Driver je absolutně nevýrazný, což by se dalo přejít, ale v tomhle případě ne, jelikož se jedná o two-people show. Chápu, že tvůrci chtěli navodit co nejvíc emocí otec-dcera, ale tohle není prostě ničím výrazné, ani nic co bychom už neviděli. Když pak musí strejda Rex otočit raketu, aby mohli odletět, měl jsem pocit, že koukám na jiný žánr. 65 není úplně špatný. Jen opakuje tolikrát viděnou formuli a nenabídl nic navíc. Absolutně nevýrazný film, který si bohužel za chvíli nebudu pamatovat. (45 %) ()

Morholt

Driver si chtěl nejspíš taky střelit nějakého toho dinosaura a tak se pustil na cestu z bodu A do bodu B, přičemž v cestě mu stojí prehistorické potvory. A aby toho nebylo málo, musí ochránit i malou holku, která společně s ním jako jediná přežila havárii. Nic objevného. Snad jen to, že když to do nějaké té mrchy napálí, tak se střely neodrážejí a saurus pěkně krvácí. Ale jinak je to recyklát stokrát viděného. Animace je sice zvládnutá, ale to už je dneska standard a v tomto ohledu tu nebylo nic, co by mě vystřelilo z ponožek. Alespoň ty exteriéry jsou pěkné, ale zase nejedná o nic strhujícího. Výrazným plusem je tak jen stopáž, díky které si film udržuje jakés takés tempo. Možná kdyby se přidala trocha řezničiny, mohla to být větší zábava. Ale zase ne o moc. Průměr. S přivřenýma očima. 50% ()

Hugh Grant a horor od studia A24?

Hugh Grant a horor od studia A24?

11.06.2023

Scenáristům Scottu Beckovi a Bryanu Woodsovi se v roce 2018 podařilo výrazně prorazit díky úspěšnému a chválenému Tichému místu a letos poslali do kin nejen svůj společný režijní počin pod názvem 65,… (viac)