Beštia

Doktor Nate Daniels (Idris Elba) zobral svoje dve dospievajúce dcéry na výlet do Južnej Afriky, kde sa zoznámil s ich matkou, ktorá nedávno zomrela. Dúfa, že výlet do divočiny im pomôže aspoň čiastočne zahojiť túto čerstvú ranu. Na výlet do buše si vyberú najlepšieho sprievodcu, rodinného priateľa a zoológa, ktorý pozná každú skalu v tejto oblasti. Spočiatku sa cesta javí ako sen každého milovníka divokej prírody. Nálada sa zmení, keď v domorodej dedine uvidia čerstvé následky besnenia dravca s hrivou. Po bolestivom stretnutí s pytliakmi si mohutný lev vzal do hlavy, že človek je jeho najväčší nepriateľ, a Nate s jeho dcérami to čoskoro zistia na vlastnej koži. V snahe ochrániť svoje územie a udržať si pozíciu pána tvorstva urobí táto šelma všetko, aby votrelcov zo svojho sveta vyhnala. Civilizovaný lekár s dvoma dospievajúcimi dievčatami proti nemu nemá šancu. (CinemArt SK)

Zaks

Inšpirácia Jurským parkom aj podľa trička jednej z protagonistiek je v tomto fajn dobrodružnom africkom thrilleri jasná. Ale autori sa zato zjavne nehanbia a robia dobre. Dychberúce a remeselne dobre zvládnuté sú dlhé, niekoľkominútové jednozábery. Od štyroch * to delí naozaj len tenká hranica v podobe mierne hlúpeho správania sa inak nadpriemerne šikovného a inteligentného hlavného záporáka po prvom stretnutí s kladnými postavami. ()

rooklet

Další filmová vykrádačka posledních let... Myšlenková impotence tvůrců námětů je až tragikomická. Zde se pokusili něco vyždímat z filmu "Lovci lvů" a "Kořist" (2007)...tak to tak nějak všechno naivně splácali dohromady. Hvězdičku si film zaslouží za ty počítačem vytvořené lvy...byli fakt skoro jako živí...tedy dokud se nedostali do akce...to, jak se lev podhrabával pod auto, na to se fakt nedalo dívat s vážnou tváří... Standardně je zde pak mnoho nelogičností, vyslovených idiotismů a samozřejmě dvě děti, jedno blbější než druhé … ()

PhoenixTears

Super film, a klidně mne ukamenujte. Já jsem se hodně bavil a ani nevím jak rychle film skončil. Perfektní záběry, výkony herců Sharlto Copleye, Idrise Elby, Iyany Halley a Leah Jeffries. Dávám 5 hvězd.  JEN NEVÍM, KDE BYLA, NEBO CO HRÁLA TA - Mel Jarnson????? ()

H3D_kRu

no tak tohle ? jedna hvězda za tu animaci těch lvů, která je fakt na výbornou, ty pohyby jdou pořád kupředu a tohle bylo boží ... ale tím to vše končí ... nebyla delší chvilka než 10min aby si člověk opakovaně neřekl no to si děláte prdel ? :D opravdu šaškárna ()

StandikK

Jak může někdo natočit tak nesmyslný film? Naprosto nelogické chování obou dětí i Elby. A vrcholem všeho je závěrečný boj se lvem. Lev vybije celou vesnici, pytláky a nakonec předvede v závěrečnem souboji takové divadlo??? ()

ondrapec

Od režiséra kvalit Baltasara Kormákura bych čekal daleko víc. Bestie, i přes skvělou reklamu a PR, zajímavý trailer a ucházející herecké obsazení působí dojmem poněkud kvalitněji zpracovaného béčka. Napětí a nějaké lekačky ve filmu jsou, zabijácký lev je parádně zpracovaný, ale koncept a námět mi přijde naprosto neoriginální a za vlasy přitažený. Zkrátka další zvíře co se rozhodlo, že vymýtí lidskou civilizaci. Ale tentokrát za tím nestojí ani mimozemšťané, ani jaderný výbuch nebo pokusy šíleného profesora, ale ve filmu nevysvětlený jev. Tomu lvovi zkrátka asi jenom ruplo v bedně. A když o tom tak přemýšlím, tak by mě asi i více bavilo, kdyby byl ten lev rozpixelovanej a vytrženej z obrazu tak, jak to u starých dobrých béček bývá. *45%* ()

Vaud

Ve filmu hraje božský Idris Elba a kultovní Sharlto Copley. Tím je výčet pozitiv pomalu u konce. Pak jsou tam CGI lvi a 2 protivný týnejdžerky. Celý je to založený na tzv. “idiot-plot”, což je česky překládáno jo idiotská zápletka či spiknutí. To je udržováno v pohybu pouze díky skutečnosti, že každý zúčastněný je idiot, a kde by příběh rychle skončil, nebo by se možná ani nestal, kdyby tomu tak nebylo.  Otec řekne, nechoď tam. Holky tam jdou. Držte se spolu. Dcery se rozdělí. Jděte do auta. Nejdou do auta. Když vás chce sežrat lev, zavřete okýnko.  Co myslíte, zavřou okýnko? Po pár minutách si přejete, aby dcery sežral lev, abyste na to mohli brát svoje děti a ukazovat jim, co se stane, když budou takovýhle idioti. Už při úvodní scéně, kdy přikrčení pytláci střílí  za sebou na zvěř a pak se ten první zvedne a dá signal k ukončení palby. Ale to ti za ním těžko můžou tušit. Až bude párkrát prostřelený od svých kolegů ze zadních řad a náhodou přežije ránu z kulovnice z půl metru, tak příště nejdřív zastaví palbu a pak se zvedne. Čili už v prvních vteřinách si říkáš: bože, to je idiot! Za mě ale největší odvaz z celého filmu je, když si Sharto Copley dolévá do vína vodu z kohoutku na zavlažování zahrady. V Africe. Myslel jsem si, že to bude promyšlený režijní tah a Copleyho sežere lev na latrýně, protože i v případě, že by toto byl serial, tak by reálně následujících 5-6 dílů jeho postava neopustila kadibudku. ()

cenitel

Tady si to Idris Elba rozdával hodně na ferovku, bitku s lvem přežít tolik úderů už je přes čáru. Jedná, dvě rány a jsem mrtvej i s nožíkem. Jinak celkem fajn záběry, dost se zavedlo v poslední době, že kamera je hned u herce a putuje s ním. Viz. 1917 má na tom mega podíl. Jako jednohubka fajn, lvi jsou drsný. Do Afriky by se mi nechtělo 😅 Dobře Norah zapíchla tu šipku do lva, to by jen tak dítě neudělalo. Taky nad rámec. Do kina na film zbytečný. Stačilo hezky doma na TV. Hodnocení 65%. Optimal. ()

Bratyslavcan

Keď ste fanúšik napätia a pred pustením si filmu odložíte rozum, tak si to užijete. Len keď sa nad tým začnete zamýšľať... To jednoducho robiť netreba. Postavy nekonajú tak aby to dávalo zmysel, ale tak aby vás uviedli do napätia. ()

ZuzuB9

pre mňa je to celé zle... miestami som už povzbudzovala toho leva nech ich konečne požerie.... teda on svoje obete nežral...  nech ukončí tú agóniu.  a ten záver... lev vyvraždí sám celú dedinu, svorku pytliakov so zbraňami  a v priamom strete s hlavným hrdinom, ktorý ma len nožík,  si ho len tak prehadzuje a doktor končí s o slabšími ranami. všetke postavy sa správali maximálne nelogicky... nasilu aby bol spackaný nejaký scenár. Keby naložili zraneného domorodého chlapíka do auta (ten chlapík spomínal akéhosi diabla, po tom čo našli vyvraždenú dedinu a predpokladali útok zvieraťa) a odviezli ho na ošetrenie, asi by nebol žiaden film. namiesto toho sa rodinný priateľ s puškou vybral do buše, aby zistil vlastne čo? nič. dievčatá boli hrozne,  ... otec sa vydá za tmy potajme potichu do džungle, aby našiel v teritóriu leva kľúče od auta a dievčatá sa rozhodli, že mu musia volať na vysielačku... lev oblieha auto, na ktorom rozbil  predné okno na strane šoféra, no aj napriek tomu sedia pri tomto rozbitom oknom, ak by lev chcel, tak jedným šmahom im odhryzne hlavu cez to rozbité okno... a už boli na úteku v aute, bezdôvodne musel zastať na opustenom priestore, akokeby  nemohlo to ošetrenie pár kilomentrov počkať v civilizácii. a následne na domčeku pootváral všetky dvere... to už som len pozerala, že čo to? utekajú pred levom a nielenže  nezatvoria hlavne dvere a ešte všetky bočné pootvára??? a podobných nezmyslov je tam kopec... ()

paber778 odpad!

Tuhle sra*ku fakt natočil jinak téměř geniální Kormakur?? A někdo tady tomu dává i 5 hvězd?  Za co, probůh?? Mám pocit, že nastupující generace diváků jsou fakt čím dál vypatlanější, ()

K1K0

Napínavý thriller ktorý sa rýchlo zvrtne z rodinnej dovolenky v dramatický boj o prežitie, ktoré sa stupňuje až do konca. ()

Gerick

Hľadal som horor a našiel som tento film. Zaujimavý príbeh na štyl čelustí, lenže v tomto prípade ide o leva a nie žraloka. Priznám sa, že nie som fanúšikom filmov, kde žraloky, vlky, medvede alebo levy požierajú ľudí, no napriek tomu som si film pozrel rád. Bez tých detí by ten film mohol byť oveľa lepší, asi by tam nechýbali nikomu. Pre mňa hrajú prvé husle lev a Toyota. Zvyšok je do počtu. ()

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

Srpen se ponese v duchu velkých premiér