Neprivolávaj nič zlého

(festivalový názov)
  • Česko Nepřivolávej nic zlého (festivalový názov) (viac)

Dve rodiny sa stretávajú počas letnej dovolenky v Taliansku a zostanú v kontakte aj naďalej. Rodina z Holandska pozve rodinu z Dánska na návštevu a oni sa rozhodnú vyraziť. V žiadnom prípade ale nepôjde o príjemný víkendový pobyt. (Marceloo)

gabrina

Já těšila se hodně, ale buď jsem měla narozdíl od jiných divnou náladu, nebo rozpoložení, že mě film nudil. Ale nevypla jsem 🙂.Dala jsem tomu šanci, ale v rámci psycho, thriller, horor ( což nevím kde byl, ani prvek hororu jsem tam nezaznamenala)....Ani tu čekající tíseň. Jo atmosféra houstla až někdy před koncem a ten byl pro mě už  předvídatelný. ) Mě tohle nebavilo, ale samozřejmě věřím, že jiní to ocení více. ()

Stumbleine

Syrové, uvěřitelné, znepokojivé, hrozné. Jak tu kdosi zmínil - horor v žádném případě, přičemž jsem přehlédnul, že jde o dánský film, tudíž jsem na začátku automaticky předpokládal, že jde opět o jakousi festivalovou sra*ku, přepálenou zdejšími podivíny, ale nakonec příjemné překvapení. Film, kvůli kterému jsem sotva dospal, protože jsem na jeho závěr neustále myslel, a ráno dokonce cítil nutkání pročíst zdejší komentáře, čili sami posuďte, zda-li stojí za shlédnutí, ovšem;  varování pro puberty a mileniály - vy nedostanete, co očekáváte ()

aknamor

Na tohle by se měl podívat každej (jako já), komu se těžko říká ne a neozve se, když je mu něco nepříjemný, aby někoho neurazil nebo někomu neublížil. Mně bylo při tomhle filmu fakt hnusně. ()

wowylgu313

Já bych rád, strašně moc rád dal 3 hvězdy. Jenže by to vůči ostatním filmům bylo prostě nefér. Procentama by jsem zde dal 45-50% více bohužel ne. Ok, snažilo se to, dokonce to chvíli i drželo při smyslech a říkal jsem si tak tak už se něco stane a co teď a nebo teď? No jenže ta atmosféra očekávání prostě začala odpadat a až někdy ve třičtvrtě filmu se stalo to osudové bum, je to tu. A to ještě v takové fázi že to nebylo až takové mega bum ale spíš prostě hmmm stalo se no. Bohužel z větší části pro mě ten film byl nuda. Příběh byl zajímavý ale špatně natočený. ()

B3n

Znepokojivý film, ktorý by nemohol vzniknúť, keby si scenáristi nepomohli naprosto debilným chovaním postáv. Použili snáď všetky scenáristické barličky, aby to nejako uvarili. Čo sa mohlo pokaziť, to sa aj pokazilo, neuveriteľná smola a neuveriteľná tupota hlavných postáv, neuveriteľné šťastie záporných postáv. Veľmi nepravdepodobný príbeh, ako jednohubka ok. ()

J.Mayen

Tohle je naprostý filmový skvost, z filmu vychází čistá deprese a nepochopení. Viděno minimálně 20x během jednoho roku a pokaždé jen zírám. Hercům velké bravo, takhle se má hrát a takhle se to má dělat. Česká filmová tvorba, opravdu momenálně jedna z nejhorších na celém světě, by si právě zde měla brát příklady. Ani ne tak ze scénáře,ale hlavně z toho, co je ukolem filmového herce. Zbavte se všech Prachařů, Macháčků, Kotků, Mádlů, a obsazujte lidi, kteří to umí a mají nadání. ()

LindaVa

Děsivý příběh o tom, že když nám náš šestý smysl říká, že je něco špatně, měli bychom se vy*rat na všechno ostatní, protože tenhle primitivní pud nám pomáhá přežít. Surově dusivá atmosféra chvílemi připomíná Nocturnal Animals nebo Funny Games USA. Od ostatních hororů se hodně liší realistickým chováním hlavních hrdinů, spoutaných "slušným vychováním" a řídící se motem "nedělej z komára velblouda". Ve skutečnosti se totiž většina lidí opravdu strachu raději poddá, než aby hrdinsky bojovali o život, jak to ukazujou ve filmech. Stejně tak je to s ne-potřebou záporáků cokoliv vysvětlovat nebo se chovat zbytečně dramaticky. Depresivní a skvělý film! ()

Nikolas__

Speak No Evil je geniálně napsaná věc, zaobalená v nadprůměrném zpracování, s čistými a bezproblémovými hereckými výkony, lidsky působícími hlavními klaďasy a správně znepokojivě působící záporáci. Záporné postavy by ovšem mohli být diametrálně lepší, nicméně nehráli špatně, tudíž už jde jen o moje vlastní preference, ale co. Největší radost mi dělal příběh, finále je jedna z nejvíce originálních a nepříjemných scén roku, celé to odsýpá a nepůsobí to sterilním dojmem. Tajemné prostředí tomu ještě dopomohlo, soundtrack byl občas velice dobrý a doplňoval tento zajímavý dánský horor. Za mě takový ta správná, nepřehnaná spokojenost. 75% ()

Grázl83

Velmi zajímavý film, byť zápletka mi byla jasná asi po 15 minutách. Co jsem absolutně nepochopil byl konec, proč se nebranili? Za to a pár dalších nelogicnosti je to na 3* a to hlavně za dobrou atmosferu a hudbu. ()

gorerated odpad!

To jsem se zase jednou nechal zlakat a napalit hodnocenim na csfd, ktery vysponovala mistni "oscarova elita", ktera sezrala salamounovo hovno na filmy. 97 minut utahany nudy z danska. Pokud jste z nejakeho duvodu fanda zahradkarskych kolonii, uzije si clovek pohled na osamelou chaloupku na samote u  lesa. Takze si jednu hvezdu pridej.  Rika se... ze dvakrat do teze reky nevstoupis. A ja uz si dam sakra velkej bacha na hodnoceni prevazne hororu na teto strance. Protoze vsichni ti co si tu hrajou na kubricka, allena, spielberga a ja nevim koho kurva jeste... jsou v hodnoceni casto totalne mimo. ()

Tomas_PO

Ani nie tak horor, ako 90 minútová dráma so šialeným záverom. Napätie sa drží počas celého filmu, so stúpajúcou tendenciou, striedajúc sa s miernymi poklesmi v pohodovejších scénach. Miestami to dokonca vyzerá na bezproblémový záver. No v pozadí stále 'niečo nehraje'. O to viac, že v príbehu sú zakomponované malé deti, z toho jedno mĺkve, a bez jazyka... ()

NikaIn

V žiadnom prípade to nemá nič spoločné s hororom, skôr je to psychologická dráma. Zbytočná hodina a 37 minút, úplne stačí pozrieť posledných 40 minút,do vtedy príšerná nuda . Až v 57 minúte to konečne začne naberať na hustnutí atmosféry a gradovaní nepríjemných pocitov aj to pozvoľna,ale keď už sa to rozbehne , stojí to za to. Prvá hodina u mňa za 1 hviezdu a posledných 20 minút aj za 5 hviezd, záver fakt pecka, takže dávam priemer 3. Neverím,že môžu existovať dvaja taký neschopáci čo bez toho aby sa im niekto vyhrážal zbraňou, poslúchali na slovo a dovolili aby niekto ublížil ich dieťaťu aj im,bez väčšieho odporu, ach fakt ma naštvali. ()

TesterX odpad!

Coze? Jak takova s*acka muze mit vic nez odpad? Vetsi m*dku nez tohle ho*no jsem fakt v zivote nespolk a to jsem predtim zhlidnul Rychle a zbesile 9. Opravdu se jedna o naprosty prujem, ktery 90 minut nudi a ve zbylych sedmi minutach vas ujisti v tom, ze otec rodiny je absolutni s*acka a navic se vubec ale vubec nic nedozvite - proc, co, kdo - ja fakt tomu nerozumim, jak takovahle hovadina muze ziskat od nekoho nejake hodnoceni. Je to proste a jednoduse s*acka - mne kdyby nekdo unasel dceru, tak ho rozsekam vlastnima zubama na kousky, ne tady tata sedi a cumi - k*eten zas*anej. ()

lwp

Má to samozrejme svoje "chyby", ale ten pocit pri tom, ten sa len tak nezažije. Fu! Teším sa na Potvoru a ďakujem. ()