CSI: Vegas

• Česko Kriminálka Vegas (viac)
Dráma / Krimi / Mysteriózny / Thriller
USA, (2021–2024), 29 h 20 min (Minutáž: 42–43 min)

Tvorcovia:

Jason Tracey

Hudba:

John M. Keane

William Petersen, Jorja Fox, Wallace Langham, Paula Newsome, Matt Lauria, Mel Rodriguez, Mandeep Dhillon, Charles Baker, Paul Guilfoyle, Jamie McShane (viac)

Mesto, kde pravda je lžou a skutočnosť klame. V meste plnom hazardu a hriechu vás dokáže oklamať aj čistá pravda... Spin–off seriálu C.S.I.: Kriminálka Las Vegas (2000-2015) prináša nové prípady z hriešneho mesta, ktoré preslávili nielen hazardné hry a nerestný život, ale aj úspechy jedného z najlepších kriminalistických laboratórií na svete. A práve tie začali niekomu prekážať tak, že sa ho pokúša zničiť a spochybniť jeho doterajšiu prácu... Tvárou v tvár existenčnej hrozbe, ktorá by mohla zničiť renomované kriminalistické laboratórium v Las Vegas a jeho skvelú povesť, musí súčasná šéfka Maxine Robyová požiadať o pomoc starých priateľov Gila Grissoma a Saru Sidleovú. Spojené tímy expertov nasadia nové forenzné metódy a techniku, aby odhalili neviditeľné dôkazy, odvrátili hrozbu a prežili. Ak sa to podarí, môžu ďalej slúžiť spravodlivosti, hľadať pravdu a riešiť komplikované prípady vrážd. V opačnom prípade by stovky odsúdených vrahov opustili väznice a znovu zaplnili neónom ožiarené ulíce mesta plného hazardu, nekonečných večierkov a hriešneho života. (TV JOJ)

Recenzie používateľa imaginer21 k tomuto seriálu (9)

CSI: Vegas (2021)

Nostalgie je potvora, a tak mě s nadějí i příslibem návratu starých známých tváří i démonicky mysteriózní atmosféry přilákala k tomuhle 10-dílnémů sequelu legendární CSI. Na seriálu bylo úctyhodné kdysi to, že si divák mohl být jist neustálým udržováním napětí, ať už v příběhové lince nebo díky nezvyklé, ne-li originální výstavbě epizody. Moralizování stranou, šlo se težce na dřeň jasných důsledků mnohdy morbidního jednání obyvatel i návštěvníků města hříchu a proti tomu stál fundamentální a objektivní přístup názory nevnucujících vědců-vyšetřovatelů. Ruku na srdce, nejlepší epizody ony dávné legendy stály na budování napětí ruku v ruce s inteligencí vyšetřovatelů, kteří do vyšetřování vnášeli světlo nejen s baterkou v temných zaprášených místnostech, ale také s vyspělou technologií a logikou, čemuž k dokonalosti přispívala rovněž mnohdy temná či přijejmenším těžce dramatická hudba. A tohle všechno se v této sérii objevilo asi tak často jako Jim Brass na samotném začátku. Mrzelo mě především šablonovité nastavení epizod, které vesměs nejsou špatně napsané, ale zbytečně natahují hlavní linku, pro níž se divák měl ke sledování CSI vrátit. A tak kromě první (díky nostalgii) a poslední (díky plnohodnotnému tempu) epozody vlastně není moc o co stát. Je smutné, že teprve až samotný závěr série zvedá divákovu pozornost naplno a dýchá na něj tak, jako kdysi, když ještě Grissom neměl fousy a jeho kancelář zdobila nádobka s naloženým embryem prasete. ()

Dedičstvo (2021) (S01E01)

Nostalgie je potvora. Stará dobrá znělka (ač po dobré třetině dílu) a pomrkávání na ty, kteří se už do nových epizod legendární CSI nedostali (nebo nás možná čeká nějaké cameo překvapení?) plus trošičku vážnější nota při odkrývání osudů hlavních protagonistů (Bress) z tohohle dělají hlavně pro fanoušky seriálový návrat roku. Pro nezasvěcené to asi taková pecka nebude, i když tato minisérie po úvodním dílu bude mít pravděpodobně ještě co říct. Osobně bych si přál, aby něco řekla ke Skřípalovi (jediný démonický vrah původní série, který nebyl nikdy dopaden), ale to je spíš zbožné přání. Už jen návrat Williama Petersena do své ikonické role, ač jen ve vedlejším podání, by mohl ještě roztočit ruletu zdařilé podívané. Nováčci OK, i když vztah si k nim člověk asi nevytvoří. Přeci jen původní parta se s diváky tmelila několik let. Uvidíme. ()

Medové týždne vo Vegas (2021) (S01E02)

Zatím jen typická "natahovačka". Potěšil vesměs jen konflikt starého dobrého a ve všech ohledech suše vědecky smýšlejícího Grissoma s lidskostí Sáry. ()

Pod maskou (2021) (S01E03)

Toto (občas účelné) pomrkávání na staré dobré a vlastně nejlepší časy CSI se mi líbilo. Netlačilo sic na pilu, jak by bylo možná záhodno (Grissomova krize), ale přineslo několik pěkných analogií, které zarytý fanoušek ocení (ač jsou opravdu pro ty zaryté fanoušky). Případ starého dua je vleklý, kdežto nováčci mají vše vyřešeno... popravdě tentokrát jsem vraha poznal už na začátku - jen proto, že jej hrál někdo známější a podivnější než ostatní v jeho okolí. Ale ten hlavní příběhový tahoun se vleče, vleče... bylo by fajn mu dát trošku víc dramatu. ()

Telo, prasa a korenie (2021) (S01E04)

Scény s Grissomem táhnou, ale je jich málo. Ostatním tak nějak chybí charizma, i když pootevírání dvěří do duší nových tváří je vesměs funkční. Epizodě ale chybí nějaká mysterióznost, dynamika, drajv... či možná pár dobrých pomrknutí na staré tváře, když už nic než nostalgie nezabere. Výslechová scéna se Sárou a Gilem byla ale moc povedená. ()

Špinavé hry (2021) (S01E05)

Další v zásadě (pod)průměrný příspevěk do série, u níž se nemohu zbavit dojmu, že tvůrci sic samo pro sebe s radostí napsali zápletku pro hlavní vyšetřování táhnoucí se celým sequelem, ale už neměli dost dechu pro epizodní případy. Ty, vzhledem k tomu, že jsme teprve někde za půlkou série, nepřináší fakt nic objevného, a to ani občasnými vizuálními vychytávkami. Zato hlavní případ se táhne jako šnek a jen s odřenýma ušima by dal na jinak spíš vítaný celovečerní film. ()

Funhouse. Klauniáda alebo zlovestný osud? (2021) (S01E06)

No konečně. Slizký záporák epizodní (či možné i celkové?) zápletky, několik vizuálních vychytávek a především konečně nějaká ta slušnější konspirační hra. Hlavní vyšetřování se dostává do popředí stejně jako dva protagonisté, pro které celá tahle minisérie stojí za odsledování. Od prvního dílu je toto jediný další, ze kterého na mě dýchá ta pověstná CSI atmosféra. Snad bude už jen hutnější v následujících hodinách série. ()

Čistič potrubia (2021) (S01E08)

Za Grissomovu názornou ukázku rozuzlení případu. Přeci jen ty Gilovy experimenty byly vždycky kouzelné... ()

Podpísané, zapečatené, doručené (2021) (S01E10)

A je to tu, 9 epizod minulo, abychom dostali plnohodnotný "nářez", v němž se angažují skutečně všichni a jde skutečně o všechno. Být všechny epizody stejně kvalitní, mohl to být seriálový návrat roku. Ale bohužel. ()