V nitru norské hory procitl prastarý troll a nesourodá parta hrdinů musí spojit síly a zastavit ho dřív, než stačí zpustošit všechno kolem. (Netflix)

PavelVanekArt

Taková severská vykrádačka všech možných monster a adventure cliché. Tam byla Emmerichova Godzilla, tam King Kong, tam nová Godzilla, hrozně moc pomrknutí/vykrádání filmů. Jinak to nebylo ale vůbec zlý, jen bylo vidět, že na takovej žánr celkem levný, což je škoda. Lovec Trolů o level výš. 3* a.k.a 55% ()

PROCESOR

Takže sem vypnul mozek, protože vím co si pouštím za film, ale i tak mě štvaly všechny ty klišé, které si filmaři prostě nedokáží odpustit. Na druhou stranu jsem dostal pěknou jednohubku na kterou jsem měl chuť a kde to příjemně utíkalo. Celkem mě pobavila role jejího tatínka, který vypadal, jak zmenšený troll, jen mu chyběl ocas. Za mě spokojenost. ()

NiWi

Katastrofický monster film jak ze šablony. Roar Uthaug vzal léty osvědčený a známý koncept, navlékl ho na norskou mytologii, a nabízí nám velkého kamenného trolla, který je hrozbou pro lidi a je potřeba se ho zbavit. K tomu mrskneme nějaké to odhalování oné mytologie, podivína který vlastně celé ty roky měl pravdu, ústřední silnou, chytrou a pragmatickou protagonistku která racionálním uvažováním bojuje proti vládní byrokracii, a máme tu Trolla, neboli "norskou Godzillu". Bohužel pro film nebyli schopni autoři nabídnout nic navíc kromě toho, že ten film prostě "šlape". Žádný ikonický záběr, žádný překvapivý zvrat. Technicky zvládnuté, ovšem nekreativní a využívající zajetých fungujících postupů. Jako jednohubka ujde, do paměti se však určitě nezapíše. ()

campix

Na evropskou produkci poměrně dobře vypadající ''blockbuster''. On už také Roar Uthaug ochutnal řemeslo v samotném Hollywoodu, takže Netflix nedal peníze jen tak někomu, ale dle výsledků se jim povedlo najít řemeslně zručného režiséra, který i s menším rozpočtem dokázal natočit docela působivou podívanou. S akcí se šetří, ale když ji máme, tak je velmi zručně natočena a vypadá dobře. Troll díky tomu poměrně svižně utíká a i přesto, že obsahuje jedno klišé za druhým, tak je to zábavná podívaná od začátku do konce. Nic o čem bych psal domů nebo doporučoval na každém rohu, ale rozhodně jde o zábavnou jednohubku. ()

alchac

Ano, vskutku jde o Trozillu, pouze namísto Emmericha to režíruje někdo, jehož jméno zní jako citoslovce projevu hlavního hrdiny snímku při vykonávání ranní stolice, nicméně jinak jde o úplně stejnou popkornově patetickou a kýčovitou záležitost jako v případě zmutovaného varana, vč. např. holyúdsky obligátní komické postavičky jakéhosi Uzenora, jež není úplně stejně přeefektovaná jen proto, že na to nebyl rozpočet, a která sice nijak zvlášť nenadchne, ovšem ani zásadněji neurazí. No a jelikož světonázor donátora byl vyjádřen pouze prostřednictvím zmíněného nevtipného jelimana a několika dalších c… totiž bigošů, kteří na první pohled Sturlusonovi z Eddy nevypadli (i když to prvoplánové salámalejkování mi trochu natáhlo), uděluji shovívavý střed. Mimochodem jestli je až takto snadné heknout efpětatřicítku, pak doufám, že naše letectvo raději pořídí v tomto směru naprosto bezpečná rogala, neb obranyschopnost státu se v našem podání zvýší cca stejně a vyjde to mnohem levněji. ()

David.Darco

Generická nuda, ktorá vykradla čo mohla, aby zistila, že americký pátos v prostredí severnej Európy absolútne nefunguje. Zanechalo to vo mne jedinú otázku. Ako vznikajú takéto scenáre, bez štipky autorského prístupu? Nedokážem si ten proces predstaviť. Hviezdička za dizajn trolla. Kto má monster filmy rád, odporúčam Troll Huntera, ktorý je narozdiel od tohoto skvelou, atmosferickou peckou. ()

Motinski

Nórska verzia Godzilli. Vo vážnejšom režime, bez nutkania skĺznuť k samoúčelnej zábave ako v Hollywoodskych bijákoch s monštrami. Prázdne postavy, bežné vzťahy, nič objavné tu nenájdete. Trol nevyzerá zle ale ani špičkovo. Záleží z akého uhla a v akej lokalite je akurát snímaný. Pekná príroda pomáha, nie ale dosť. Celý námet je vlastne úsmevný, takže cením že sa dokázali ako tak držať pri zemi. Druhá polovica sa už citeľne ťahá, čím bližšie sme k záveru tým viac tušíme že žiadne prekvapenie sa konať nebude a občasný humor si mohli odpustiť úplne. Priemerné filmy podobného typu majú sympatickejšie postavy aj lepšiu akciu. Vďaka severskému zasadeniu aspoň vizuál pôsobí odlišne, čo ma potešilo. Keby bolo vidieť chuť priniesť nejaké nápady a nie len sa zviesť na otrepaných stereotypoch, možno rozmýšľam nad vyšším hodnotením. (s prižmurenými očami) ()

Johnny.ARN

Najsmutnejšie na tom je to, že Nórovia zahodili svoj štýl a za peňáze od Shitflixu sa s radosťou prispôsobili trendom a normám. Hlúpučké, naivné, predvídateľné. A presne podľa súčasnej šablónky. Zlatý Lovec trolov, fakt. Sklamané a slabučké 3 z 5 ()

DJ Rocco iNc

Pre niekoho klišé, pre mňa temné, akčné-nórske fantasy, ktoré ma zaujalo od začiatku až do konca. Skvelá atmosféra, dej (aj keď z veľkej časti okopírovaný od Konga), efekty a aj herecké výkony. Určite jeden z najlepších filmov Netflixu v roku 2022. ()

Mrkvič

Trol působí jako King King z osmdesátých let. Trapné uvedení postav. Ještě horší a nelogické jejich chování a ještě horší změny v jejich přístupů. Rádoby cool prezentace postav, aby za chvíli byly zase za ty pitomé. No a černobílé rozdělení, kdo je hodný, zlý a nebo jen hloupý. Na druhou stranu je to ale velká kamenná potvora, Trol, a mýty kolem něj ve spojení s moderními technologiemi stály za překousávání těch nedostatků (které by ale před čtyřiceti lety ještě ani nikomu nevadily). ()

oveckaoa

Tenhle film se pohřbí sám a zvládne to zhruba už za 15 minut. Tak, že jakási důlní společnost doluje tunel tím oživí trola co jde až do Osla navštívit své mrtvé příbuzné.  Posud ještě budiž nicméně záběry trola objeví nějaká ženská co studuje paleontologii (kosti dinosaurů) tu si povolají do velína kde má říct svůj osobní názor na stopy co našly. A teď to přijde ačkoliv to, že jsou to stopy by poznal i úplný idiot jeden ´´odborník,, tvrdí, že je to zaviněné výbuchem dolu a druhý, že je to zaviněné sesuvem půdy pak objeví video od holky co tam tehdy točila a začnou říkat, že měly problém to sehnat. To je opravdu tak složité, aby norská vláda zabavila holce co tam nejspíše umřela (podle těch záběrů teda) videový záznam ? Na konci zjistíme, že ten trol nemá rád křesťany a rád je zabíjí , ale to mě jako chtějí tvůrci tvrdit, že z těch mrtvých v tom dole byly všichni křesťané   však ani ten její otec nebyl nejspíše křesťan. Tajné kódy na nezákonné rakety jsou v jakési kreditce , kterou může kdokoliv roztrhnout a opsat  ženská co  zde dělá dokáže hacknout tyhle rakety během chvilky.  Jinak existují napalmové rakety celý problém by to vyřešilo.   Pokud se těšíte na nějaké boje a davové scény smůla je zde jen jeden ve tmě. 40 procent za námět. Alternativa tohle od Ovredala Lovec trolů (2010) ()

noriaki

Co si budeme nalhávat. Kdyby podobný námět někdo natočil u nás, a zasadil ho do naší mytologie, tak z něho budeme uchcávat blahem. Troll je sice tuctový monster movie, ale je to norský monstar movie, takže ocením snahu, efekty a kameru, a tentokrát opominu, že jsem neviděl vůbec nic originálního, ani stylového. V kině bych ale za své peníze chtěl větší zážitek. ()

bizz_mjc

Trol z Norwaywoodu, King Kong po norsku. Škoda že se tvůrci nesnažili o víc osobitosti a vetknout filmu třeba mysteriózno zasazené do jejich úžasné přírody na úkor 'rozstřílení hrozby'. Ale jakože good, jen toho klišé bylo zbytečně. ()

lykan9

Abych řekl pravdu, tak po té náloži luxusních severských filmů, jsem čekal trochu víc, ale i tak je Trol povedenou a zábavnou podívanou, na kterou se dá dívat opakovaně dívat. Zejména mě moc potěšila vtipná stránka, která se touto fantasy místy prolne. Co však musím ocenit na výbornou je vizuální stránka. Prostředí, kde se příběh odehrává je nádherné a kamera toho vyžila do posledního detailu. S přihlédnutím k speciálním efektům, které jsou na vysoké úrovně lze konstatovat, že se jedná o nadprůměrné dílo. ()