V nitru norské hory procitl prastarý troll a nesourodá parta hrdinů musí spojit síly a zastavit ho dřív, než stačí zpustošit všechno kolem. (Netflix)

darkrobyk

-Věř a pak se dívej.- Norský King Kong se nebývale povedl a mně vůbec nevadí, že do jisté míry vytěžil původní příběh ze 30. let, protože to udělali tvůrci i dalších Kongů, Godzill a jiných potvor. Příběh zůstal a dostal nový kabát. A protože všechny příběhy světa byly odvyprávěny už velmi dávno, pak vlastně záleží jen na tom, jakým způsobem budou znovu vyprávěny. Velkou přidanou hodnotou je samozřejmě norská příroda, a tak kdo ji navštívil, bude asi ještě spokojenější. Nora sice není prvoplánovou kráskou z původního Konga, ale přesto jakési zvláštní pouto mezi ní a trollem vznikne. A jak už to bývá, v každé vládě se najde nějaký blb, kterému byste s chutí vpálili políček. Potěšil odkaz na Hildu s vykulenýma očima! Akce není hollywoodsky bombastická, a proto je i možná uvěřitelnější. Triková stránka výborná. Příjemné jsou také odkazy na severské báje a pohádky, jimž většinou dospělí neuvěří ani tváří v tvář tvoru, o němž jsou. Více podobných snímků rozhodně uvítám. ()

LiVentura

Sikovne natocene temer nic.. nudna evropska kinema rozhodne nevtrhne na akcni prebustrovany americky trh... ani ho nijak nenahradi. O konkurenci Kongovi nebo Godzille tedy nemuze byt rec. ()

filmfanouch

Trol by zároveň chtěl být unikátním blockbusterem ze severských kulis, do velké míry se ovšem snaží kopírovat hollywoodské propriety a výsledek je na pováženou. Roar Uthaug rozhodně naservíroval dostatečně zábavný blockbuster, který na to jde sice chvílemi krapet jinak, dost času ovšem příliš sází na hollywoodský recept a příliš nejde svou cestou. I díky tomu tak ve výsledku zbude pouze úctyhodná blockbusterová porce,  která své konzumenti neurazí, zároveň ovšem nevyvolá motivaci k tomu upřednostnit jí před více úctyhodnými předchůdci.... ()

Shakers

Nóri si natočili vlastného King Konga. To bolo prvé čo mi napadlo po dopozeraní filmu. Ak by tento film prišiel na svet skôr, povedzme tak dvadsať rokov dozadu, bola by to väčšia pecka. Teraz keď na svet s dier vyliezlo niekoľko king kogov, godzil a iných Kaiju potvor je Troll len jednohúbka, ktorá nenadchne, ale ani neurazí a vďaka krátkej minutáži to celkom rýchlo plynie. Príbeh, herci, akcia, efekty celkom dobre na to, že ide o nórsku produkciu. Ale nič okrem dobrodružnej akčnej zábavy nečakajte. 60% - 3* ()

lamps

Emmerichovsky uchopené, kaiju inspirované katastrofické koncepty miluji, ale Trol mě vyjma nadějné první poloviny hodně zklamal. Zatímco v úvodu mě klišé napojené na norskou pohádkovou mytologii dost bavily, postupně se příběh rozbředl do tak okatě vykrádaných a bohužel i nudných linek a sekvencí, že mi skoro zkameněl mozek. Výprava je sice slušná a Trol má charisma, jenže Uthaug své tvůrčí charisma poztrácel někde mezi triviální blockbusterovou poctou a neškodnou alegorií o zlých lidech a dvou hodných lidech. Raději prosím něco dalšího od Rolanda. 50 % ()

Big Bear

Pozor hodlám teď spoilerovat jako zuřivý vyznavač tuningu v dávných sedmdesátkách, když zakoupil embéčko.  --- Vždycky jsem si myslel, že k tomu aby konkrétní země mohly prezentovat svůj zbraňový průmysl, slouží různé veletrhy nebo dny NATO a podobně.  Ale doba je dál. Dnes se armáda předvádí i ve filmech a evidentně je jí jedno, jak moc debilní scénář film má. Absolutně nechápu, co to Nory napadlo. Ono si stačí vzít jakýkoliv film s nějakou národní Žlababou, přičemž jako první se mi vybavuje Gappa, pak samozřejmě Godzilla, Kajdžu a můžeme skončit klidně u Jurského parku a T- Rexe. Vobludu máme, tak to šoupneme do trochu jiného prostředí, vomatláme to kapkou národních báchorek a samozřejmě vobludu přizpůsobíme těm národním báchorkám (u nás by to byl asi zlý obr Koloděj shánějící se po soli). A je to. Dál už všechno jede jako přes kopírák. Vobludu něco probudí a probuzená vobluda jak je rozespalá tak jde a rozdupává na co šlápne. Tím, že je velká, má velké šlápoty. A jelikož dupe, ve skleničce se lidem v domovech chvěje voda, což je děsí. Vláda svolává krizovou schůzku a většinou se tam povolá nějaký vědec pošuk a paleontolog (prezident USA tam tentokráte logicky nebyl). Norové jeli na jistotu a mají tam pro jistotu oba - vědce i pošuka. A teď přijde to pravé filozofické drama. Má právo ona bytost klestící si cestu skrze nízký  porost městské zástavby za řinčení skla na život nebo ne? Pošuk a paleontolog tvrdí ano !!! pojďme ji zkoumat, zlý generál od armády chce ale střílet (jak jinak). A zde v ten moment nastupuje armáda. Má poplach. Piloti drsně nasazují helmy, roztáčí rotory vrtulníků a stíhačky s forsáží startují k vobludě. Tanky chrastí pásy a bojové skůtry se už také řítí. Pěchota zacvakává zásobníky s ostrými a dvěma prsty kreslí krémem na boty šmouhy na tváře.  A samozřejmě jsou tu i malé drony bzučící vrtulkami, cvakající kamerkami. A už tu máme první boj, ale ouha! Lidské zbraně nemají tu sílu. Vobluda je neprůstřelná a zle s eohání po armádním výkvětu lidské současné techniky. Co dál? Vobluda nejde zabít, tak to zkusíme po dobrém, nic jiného nezbývá. Jdi pryč, prosím volá vědec stojící před vobludou mávajíc neozbrojen rukama!  Náhle však vobluda zamžourá do sluníčka, hekne a chcípne. Armáda si gratuluje, všichni tleskají, Netflix nám nezapomene připomenout, že v norské armádě jsou i mohamedáni jako je ve filmu Ahmed a zdraví se s ostatními nemohamedány - bratře.  Čekal jsem, že dojde armádníma rybičkama na řezání do zápěstí pod totemem z břízy, ale nějak to tam zapomněli dát. --- No strašný. Absolutně nechápu co mělo tohle být. Tisíckrát obehraná písnička, vykrádačka snad všeho co člověk z těchto filmů viděl,  s tím rozdílem, že byla v norštině. Nic víc, nic míň. Trol byl docela sympatickej, bohužel ho nechali pojít což bylo líto omladině se kterou jsem na to koukal. Jako.. co to mělo sdělit nevím. Kdyby ty prachy za ten film spálili někde v teplárně, mohlo z toho být alespoň teplo... Strašná hrůza. Dávám za jednoho aktivistu. Točit to Asylum, neřeknu ani slova proti, ale takhle ... * () (menej) (viac)

Beckett51

V zásadě hezky natočenej scénář z random Asylum filmu. Stupidní postavy, jedno klišé za druhým a předvídatelný jak výprodeje v Lidlu. Jediný plus je kamera a trol samotnej, u kterýho se vůbec nedivím, že byl tak nasranej, když musel hrát v tomhle škváru. ()

Cappuccino

Nové akčné fantasy Trol je vo svojej podstate nórskou Godzillou, ktorú si môžu pozrieť celé rodiny bez toho, aby malým deťom zakrývali oči. Námet nie je ničím netradičným, spracovanie je prakticky v každom ohľade stereotypné a rozdiely tvorí iba trol a škandinávske prostredie, ktoré je pri podobných žánrovkách pre slovenského diváka pomerne výnimočné. Od približne polovice som sa značne nudil a čakal, či film naberie druhý dych, a trpel som v naivnom očakávaní, že záver prinesie niečo originálne. 4/10 _ Viac v recenzii. ()

misterz

Od mojich obľúbencov Škandinávcov som čakal podstatne viac a nie iba taký prvoplánový a jednoduchý mainstream na princípe - nehoda pri výkopových prácach, tajomné čudo na obrazovke (hoci je jasné čo to je), prvé skúmanie tvora, napojenie na históriu (to v rámci vysvetlenia pointy čo a prečo sa ten skalnatý maník objavil), akože napínavá naháňačka a vraj emotívny záver. Chcelo to niečo viac. Buď pridať na akcii, drsnote, alebo prísť s kvalitnejším príbehom. Najviac ma oslovila príroda, tá bola skutočne nádherná. Slabší priemer. 55/100 ()

pornogrind

Z kamenů a zeminy přišel z hor, ze země se zvedl obrovitý tvor... Takovýhle filmy nejsou zrovna šálkem mýho čaje ale Trol nedopadl vůbec špatně. CGI efekty jsou vydařený a i samotnej Troll je povedenej. Líbil se mi i fotřík houmlesák. Napínavý a atmosferický je to spíš ze začátku než se Troll ukáže v celé své kráse. Pak už je to spíš o akci než nějakým napětí. Místy tam jsou i vtipný hlášky. Ikdyž filmy tohohle typu zrovna nevyhledávám tak za mě určitě lepší jak Godzilla či King Kong. Takže proto se přikloním ke slabší 4 hvězdám. PS: Příběh mluvčího premierky o mnichovi bych klidně uvítal ve filmový podobě. To by mohla být dobrá chujovina. ()

2-Xtreme

Nie zle, ani dobre. Taka kopirka vsetkeho co sme uz videli v inych filmoch. Ked Norskeho Trola, tak zostanem pri filme Trolljegeren z roku 2010. Ten ide po atmosfere nez po akcii. Zaciatok bol slubny, potom klasicky priemerny Netflix.. ale je to pozeratelne. ()

mzss1

[60%] Docela solidní jednohubka od netflixu. Neříkám, že pecka, ale na to 1 vidění mě to nepohoršilo. CGI mi nevadilo, na slabší rozpočet to bylo celé zvládnuté obstojně i cop se týče hereckého obsazení. Trol vizuálně pěkně vypadal, dějem si to vykrádalo mnohem větší áčkové blockbustery jako je Godzilla apod. Sice to ve finále už nemělo takovou šťávu, ale pořád se tu něco dělo a vůbec jsem se u tohoto sledování necítil trapně, takže proč ne? ()

Goldbeater

Zatímco Øvredalův Lovec trolů se s podobnou mytologií popasoval vynalézavě, nápaditě a vtipně, zde tvůrci šli jen ušlapanou cestičkou typických klišé filmů o obřích monstrech à la King Kong a přitom jen tak polovičatě a bez potřebného "wow efektu", který by aspoň nějak zakryl všechnu tu předvídatelnost a neoriginalitu. ()

Omnibus

Kdo to chrápe ve sluji? Troll??? Vždyť neexistují!“ Jiný kraj, jiný mrav i jiná obluda. Japonci mají šupinatou Godzillu, Norové chlupatého Trolla, Moraváci lysého Jožina z bažin a Češi artožrouta verbala, jemuž se tentokrát při hodnocení smekla ruka po kamenné myši. Ne že by ten kluk chlupatá (myslím trolla) nebyl ňunísek a mazlík, takový sympatický kříženec Kamenožrouta a Stromovouse, ale tím klady filmu končí. Scénář byl urážka inteligence diváků a zločin proti přírodě. Na něco tak blbého by se nezmotala ani Greta Thunberg. Krizový štáb ve složení pět neschopných, zbytek blbci plus generál, který blbým velí a podle hollywoodského mustru chrastí zbraněmi. Paleontoložka, která tak dlouho na trolla valila bulvy, až ji málem zašlápl, ale ona pořád „na ně nevěří.“ Já zase nevěřím, že v Norsku mají tak velké krávy. OKÉNKO VRTULNÍKU: [][] Útok na ušní bubínky nebohé obludy (helikoptérami s podvěšenými zvony) byl zajímavý a evokoval plukovníka Kilgora a jeho strašení rákosníků Wagnerem v Apokalypse. Toť vše. Dál už se útočilo samými klišé. [][] Lovci trollů to nesahá ani po jeho chlupaté... ()

Anderton

Hromadu klišé v konečnom dôsledku zachraňuje celistvosť filmu a slušná atmosféra. Rozumej skôr krása nórskej prírody, tam niet čo pokaziť, stačí len správne nastaviť kameru. Nóri asi nečítali Pána prsteňov, inak by vedeli, že ľudskou činnosťou prebudia monštrum z hlbín/spod zeme. Ale Aukan s Uthaugom mapozerali ešte raz Emmericha, všetkých King Kongov a Baya. Môžete to brať ako vykrádačku, alebo ako poctu, asi aj od toho bude závisieť vaše konečné hodnotenie. Na víkendové dopoludnie/popoludnie pred telkou fajn. ()

Kothy

Moc nechápu místní hate na tento film. Na norskou tvorbu mi to přijde docela slušné. Plus mi to přišlo po všech těch Godzillách a King Konzích celkem originální, když to vychází ze severské mytologie. Produkční hodnoty tam jsou celkem vidět. Akorát od toho člověk nemůže čekat nic převratného. Samotné finále je dost zajímavé. Herci taky dobří, za mě spokojenost na poměry Netflixu. "Neříkej, že to je trol!" ()

PetrPan

Tohle mělo kdysi grády a tak  jsem se na další norské trololo vážně těšil. Ale místo ulítlé či alespoň originální severské vyprávěnky jsem dostal sterilní blockbuster, proti němuž i Emmerich točí oduševnělé spektákly.   Být to ale podobná akční a triková smršť jako nedávný Kong proti Godzille, náramně bych si Trolla užil. Ale to nebýt. Zatímco tam jsem se dočkal monster v hlavní roli a opájel se jejich souboji a monstrozitou, tady jsem dostal kráčející posmutnělou skalku, která sice sem tam hrábla po nějakém tom vrtulníku, ale jejíž hlavní roli Uthaug uvařil v laciných kulisách politiky made in hollywoodská Amerika. Trol na prodej. ()

Ratemus

Absolutně neškodná variace na starou Godzilu od Emmericha. Skoro až dokonalá kopírka, ale zde to bylo moc fajn s odérem severské produkce i když ke konci už to smrdělo Holým údem. Musím se přiznat, že stejně jako v Burtonově Zile i zde jsem fandil trolovi. Příjemná jednohubka ničím vyčnívající... ()

Chrustyn

Příjemná norská "Godzilla", která dobře vypadá, má fajn herce, ale celou dobu jede na jistotu a bohužel i na půl plynu. Nemá nic osobitého, čím by vybočovala z řada hollywoodských spektáklů od Godzilly po Konga a je tak pouze jejich povedenou variací. ()