V nitru norské hory procitl prastarý troll a nesourodá parta hrdinů musí spojit síly a zastavit ho dřív, než stačí zpustošit všechno kolem. (Netflix)

Clark_Kent

Tak tohle byl, jakýsi kříženec King Konga a Groota. Jinak příběhově slabější, nebyla tam žádná intenzita. Charakterově to je nezajímavé. ()

koty2201

Toto sú tie bombastické trailery, ktoré človeku dávajú nádej, že predsa len by mohlo ísť o niečo mierne odlišné, ako sme zvyknutí. Ale tak vyzerajú všetky trailery pre Netflix projekty. Keby toto dávala Markíza v nedeľu o 16:00 poobede, tak by som sa nenahneval. Nóri sa len prakticky silno inšpirovali podobnými akčnými trilerovými B-čkami z USA, len to dopadlo ešte o niečo horšie. Stereotypné plytké postavy, stereotypný plytký dej. Postavy nemajú žiadny rozvoj, veľmi klišoidne napísané a môj vzťah k nim ma necháva chladným. Rutinne natočený film bez žiadneho originálneho nápadu. Jediné, čo bolo inak je netypické monštrum a že to bolo v Nórsku.  Predstavte si niečo ako “V oku hurikánu” alebo tak nejak. Veľmi podobný, nelogický, hlúpy a nezaujímavý film. Ale ten nemá ani len originálny námet. Čiže toto určite neodporúčam. Existujú horšie filmy, ale takých príliš veľa nie je. ()

Oxyuranus

Asi ani nejde o to, kolik jsem tomu dal hvězdiček. Na dané téma bych si asi představoval komornější zpracování, a ne takovou v podstatě americkou honičku. A tak do prvního vojenského střetnutí je to hodně fajn. Pak nastane trochu "jako co" momentů a jede to opravdu v takový americký šabloně. Což je škoda, protože samotný troll je hezky zpracovaný a i komparz kolem něj se povedlo vybrat dobře. Jak je tu často zmiňováno. Rutinka. ()

PlysovyMacko

Zaujímalo by ma, či mali tvorcovia väčšie ambície ako natočiť čistý monster movie. Len miesto Godzilly decimujucej mesto, tu je bajny severský tvor decimujuci horskú oblasť a prechádzajúci sa vyludnenym mestom. Nie je to ono. Chcela by som viac deštrukcie aj mytológie. Nechápem o co išlo paleontologičke-chcela sa s ním dohodnúť? Nevidela som žiaden iný film o troloch, takže sa mi to celkom páčilo. ()

Pitryx

Tak nevím co jsem čekal. Dost jsem se i těšil. Ne, zklamaný nejsem, podívaná je to super. Ovšem ten děj jej děsný. To skutečně autory nenapadlo nic nového? Nu, dobrá, tak máme evropskou Godzilu, alespoň něco. Takže film  má u mne plusy za lokace, ona ta příroda je tam nádherná a za trolla samotného. Takže čtyřicet, ale ještě přidám ta těch pár hlášek, které mne skutečně rozesmály. Ale jinak se dějově zkopírovalo pár monster filmů i finito. Škoda. 50 %. ()

DoubleJack

Film se snaží následovat obvyklý Hollywoodský koncept, ale vše je navlečené v Lídl stylu. Celou dobu balancuje mezi mysteriozním wow filmem, katastrofickou slátaninou a lacinou kravinou na slevě. Kdybych řekl, že hlavní představitelka je otravná, kecal bych. Totiž VŠECHNY postavy jsou otravné. Mám za to, že ani sami herci natáčení nemohli brát vážně a předháněli se, kdo bude Trollem sežrán dřív. Jedinou postavu, které jsem fandil, byl samotný CGI troll. Ten se v zásadě ničím neprovinil a přesto je označován celou dobu za hrozbu, i přesto že za mnohem větší nebezpečí považuju, že film vůbec vzniknul. Když k tomu přičtu špatně nesedící Netflix titulky, tak bych se nejradši nechal zkamenět hned po tom Trollovi. ()

mllokovec

Trošku zklamání, nečekal jsem že půjde o nějakej skvost roku nebo tak, ale je to Norsko tajemně temný studený Norsko , mohlo to být více hororovější. Mrzí mě že je to strašně moc americký vykradačka Godzilly a hlavně konga, strašně moc akce a nelogicky moc vojáků pojali to vážně až moc armádně a americky. Zase na druhou stranu skvělá příroda a skvělé provedení trola samotného a hlavní herečka také nebyla úplně k zahození. Jako celek hodnotím 2,5/5 = 55% ()

mata77

Nórska mytológia, v podstate rozprávka pre malé deti, natočená vážnym spôsobom ako televízny film. Priznám sa, že upútavka ma pred pár mesiacmi síce ešte zaujala, výsledok bol ale sklamaním. Herci sú pri tom sympatickí a triky sa podarili. Čo ma ale nebavilo bol príbeh, jeho predvídateľnosť a narážanie na kontrast vykreslenia mytologickej postavy v modernom svete. S tým súvisí možno aj žánrové pojatie námetu, ktorý by bol v mojich očiach ako temný thriller/ horor oveľa zaujímavejší. ()

ZHODNOTITEL

Ale jo, proč ne. A asi to byla i otázka času, kdy takový film konečně vznikne, protože trollové jsou v Norsku na každém odpočívadle a u každého krámku. Takže srovnání s Godzilou jde v kontextu spíš stranou. Sice mě rozčilovalo, že mi ten troll svým vzhledem připomínal Karla Vémolu, ale za to tvůrci pochopitelně nemohli. A vlastně mě to bavilo. ()

Facerr

Mám rád tyhle přerostlé potvory. Je mi přitom jedno, že Trol kopíruje Godzillu, i King Konga. Nevadí mi ani, že to je o něco horší.  Je to ale přesto něco nového a na to, že za mě Norové zrovna nepatří k hvězdám filmového nebe, můžu říct, že tudy cesta vede. Sice slabší, přesto čtyři hvězdy pro obra Koloděje. ()

Plaque

Áno, nórska Godzilla šmahnutá Kongom a ešte k tomu so super mytologickým podtextom. Väčší guláš to už byť nemohol a predsa, napriek klišé scenáru, hláškam a ešte aj pajcnutým efektom som sa, kupodivu, aj pobavil. Rada na záver: hlavne sa na to nepozerajte s očakávaniami - žiadnymi- a užívajte si Nórsko v celej jeho farebnosti. Potom to možno skamenie na priemerných troch hviezdičkách. ()

cerdax2

Jak uz zde bylo mnohokrat napsano, jde o norskou verzi KingKonga - skoda, norska priroda je uchvatna, tema tajemnych bytosti z kamene tez. Cele to zabila hora klise a nesmyslu vetsi nez prerostlej trol :). 55% ()

Dzoumen

USA má Godzillu a King Konga, Norsko má naopak Trolla. Každý má svůj styl. Norský film Troll nenabídl vůbec nic, kromě kameného chodícího monstra a pár výstřelů z tanků nebo ze zbraní. Od dojáku to mělo celkem daleko. ()

JasonV

Ultrademencia na úrovni americkej Godzilly z roku 98, s pár vypožičanými nápadmi z ostatných monster filmov (útok vrtuľníkov z Kong - Ostrov Lebiek). ()

blazma

Norové se pokusili o zajímavý scifi kousek. Kupodivu to bylo osvěžující podívaná. Styl natáčení byl přesný opak velkých amerických filmů. Občas to vypadalo trochu amatérsky, ale vyobrazení Trola se jim docela povedlo. Za to palec nahoru. ()