V nitru norské hory procitl prastarý troll a nesourodá parta hrdinů musí spojit síly a zastavit ho dřív, než stačí zpustošit všechno kolem. (Netflix)

Hellierer

Je to v podstatě remake Emmerichovy Godzilly s menší mírou imbecility a okořeněný o stylového trolíka (takže přesně to, co slibovala i ukázka). Z počátku jsem byl učarován nádherným skandinávským zasazením a mystičností říznutou pohádkovostí, ale s druhou polovinou to začalo ztrácet mou pozornost. Čekal jsem nějaká výraznější překvapení/posunutí, avšak marně. V tomhle byl jednoduše Trolljegeren o kus dál. Avšak určitě je příjemné sledovat celovečerák s nepřestřelenou stopáží a triky, které jsou úspěšně zapuštěny do obrazu a člověk si z nich nechce vypálit oči. Jako jednohubka úplně v pohodě a rozhodně jeden z těch příjemnějších počinů Netflixu ()

zberatel

Ako už popisali iní, je to mix Konga a Godzilly ktorý má samozrejme podobu nórskeho Trolla, keďže sme v Nórsku. Klasická klišé od logiky (v každom aspekte) cez typické postavy (vojak, vedec, hacker..) dávajú divákovi to čo už videl x-krát a samozrejme očakáva aj tu a dostáva sa mu to vrchovate. ALE vizuál a samotná dĺžka filmu, vám postačia na zábavný oddych a škrtanie políčok kde na konci, tým myslím poslednú scénu než skončia titulky, v pokoji môže každý povedať BINGO 😉 ()

Likan7

3 s odřenými uši. Nelze se totiž vyvarovat srovnání s 12 let starým, stále parádním Lovcem trolů. Uthaug má očividně talent, který předvedl už ve Vlně a hlavně Tomb Raideru, ale stále mu něco chybí. Využívá sice fajn casting i skandinávské kulisy, na i tak krátkou jednohubku tu ale postrádám změnu tempa, nějakou změnu pravidel, právě jako u Trollhuntera. Takhle je to solidní, na Netflix obzvlášť, film, který ale mohl být mnohem víc. ()

E lan

Je to hrozně slabá záležitost. Ještě hloupější než béčkové americké bijáky. Bohužel. Přitom neotřelí herci, super námět… Škoda. ()

rublik05

Trol je ve své podstatě takový pokus Norů, aby i oni měli konečně svou vlastní Godzillu. V jejich případě se jedná nikoli o stvůru z hlubin oceánu, ale o prastarou bytost z kamene, založenou na mytologických prvcích. Na první pohled to nezní nikterak zle. Pochválit musím zejména vizuální stránku, ta je podle mě až hollywoodská. S mytologií se pracuje tak nějak okrajově, což je hrozná škoda a filmu to jednoznačně uškodilo. Snímek pochopitelně obsahuje všechna žánrová klišé, tempo je spíše vlažnější, nějakého většího zvratu či překvapení se divák bohužel nedočká. Finální zakončení jsem popravdě vůbec nepochopil, působilo dost odfláknutě a nedomyšleně, což je vlastně problém více částí filmu. O žádnou hrůzu se každopádně nejedná, prim hraje prostředí, vizuál a dobré efekty. Norové si žádnou velkou ostudu neudělali, byť to mohlo dopadnou mnohem lépe. 4/10. ()

BFG2000

Pokud jste někde slyšeli, že je ve filmu krásná norská příroda a kvůli ní si to chcete pustit. Nedělejte to. Raději sáhněte po nějakém dokumentu. Tenhle film je neskutečně nudný a tupý. Asi nejvíce to zabil stupidní rádoby humor. Nedodíval jsem to. Po cca 30 min jsem to vypnul. Opravdu se to snad po všech stránkách nepovedlo. Hrozná režie, nudná kamera, nevýrazná hudba, nepřesvědčivý herci, stupidní scénář... Vyhněte se obloukem a ušetřete si 101 min svého života! ()

Cooller

super, akorát je to skoro jak od Američanu aneb něco velkeho a neznameho se tu nerušeně prochazi a nic po nas nechce, pojďme mu na oplatku ukazat trochu demokracie. ()

Shitonit

Jako pecka, od začátku mě to chytlo, a pak, dyš se zjeví ten skřítek velkej jako panelák :-) tak jsem si uvědomil, jak má vypadat můj best frend evr v mým next lajfu ! ()

incognito

Popravdě moc nechápu zdejší nízké hodnocení. To si Troll rozhodně nezaslouží! Pokud někdo čekal psychologické drama s oscarovými ambicemi tak asi na Netflixu špatně kliknul. Ale pokud čekáte zábavný blockbaster, který není dementní jako například Moonfall, který zde na CSFD má jen o pár % nižší hodnocení (nechápu!!!). CGI je skvělé. Vůbec nemáte pocit, že se jedná o tradiční digitální bordel. Naopak. Lokace vypadají krásně a většinou jde o reálné lokace kam je přidané CGI a ne naopak jak dnes tlačí Disney a spol. Tedy, že všechno kromě herců je CGI.  Film mi tak způsobem, jakým je natočený připomínal Den nezávisti, Kink Kong a nebo třeba můj oblíbený Twister. To asi tím žlutým pickupem :-) Za mě rozhodně super zábavný film, který ale umí pracovat i s napětím. A jedná se rozhodně o lepší co na filmovém poli dokáže Netflix vytvořit. ()

papadoce

Už to tu bolo zmienené vo viacerých komentároch, ale neodpustím si. Je to taký severský slabý odvar mixu King Konga a Jurského parku. Nóri tomu dali pekné farby a moderný vzhľad, ale chceli sa podobať až príliš na Hollyúd. Na to však potrebujete prachy a talent. Dokonca aj na hollyúdske klišé. Od európskeho filmu, ale osobne neočakávam iba kópie a repliky. Chcem odlišný pohľad na tému, euro surovosť, možno hlbší príbeh. Trollík to bol akože pekný, veď taký digitálny a rozprávkový, ale … Ja by som povedal, že film Troll je pre kategóriu 12 mínus, to je kategória divákov, ktorí toho nemajú veľa napozeraného, takže ich môže ohúriť aj takáto somarinka. “Sčítanejší” divák sa už len pohľadom na veľkého obra neuspokojí. Najmä nie na takého smieška. Opäť sme mohli vidieť krásnu nórsku prírodu, častokrát úplne tupé dialógy, nezaujímavú akciu bez kvapky krvi. V 98’ by to bola možno oscarová paráda za efekty, dnes už len diétny vývar bez mäsa a kostí. Tešil som sa aspoň na záverečné ničenie nejakého menšieho Nórskeho mestečka, ale na to už zrejme Ajťáci budget nemali, takže ani to sa mi nedostalo. Ešteže Iná Mária je pekná milfka s krásnymi vlasmi a mne aj málo stačí. Asi najhoršie na tom celom je, že sa to berie strašne vážne, až to miestami (najmä v druhej polovici) hraničí s trápnosťou (vrcholom bol kapitánov príhovor deviatim vojakom 😂😂😂). Skromný film na deštrukciu od Gunarovcov, skromné rozdávanie hviezd z mojej strany. Čo sme si to sme si drahí Vikingovia, jedna roztrasená a to buďte radi. 30%. ()